Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [fanfikcja] Czasy Starożytne Homm
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25

orodreth PW
26 września 2015, 11:08
Do Alamara
1. Impy pochodzą od dzieci poddanych aborcji. Podobnie jak każde dzieci chuliganiły i dlatego tak ich nazwano. Chochliki po dowiedzeniu się że Niebo istnieje w wymiarze powietrza, przeprowadziły się do niego. Tam wynalazły roboty podobne do nich.
Roboty te ludzie nazywają Szarakami (Greys). Szaraki są pozostałośćia po chochlikach, gdyż te kiedy dowiedziały się o naukach kościoła o niebie, wysadziły swoją planetę. Przetrwały tylko Greys czyli ich sondy/roboty
2. Gogi pochodzą z Ziemi zaraz po wojnie z Zergami. Otóż po tym jak Aiur została napadnięta przez Overminda Prottosi uciekli w kosmos. Ale pewien odział Prottosów plemienia Ara (czerwonego) nauczył się walki fireballami dzięki tajemniczemu Prorokowi Elfie chaosu.
Dzięki temu wyzwolili się spod bycia zwierzyną dla ostatnich Zergów które w ramach ewolucji wykształciły formę larw wychodzących z ciał potomków Prottosów zwanych Gogami.
Prorok zapowiadał rychłe nadejście Boga i wyzwolenie z pod panowania Nieumarłych.
Wyobraźcie sobie że Nieumarli zatrudnili Mroczne elfy do polowania na Prottosów w celu wiązania ich i podawania obżarcia przez ich wierzchowce w celu stworzenia wojownika Nieumarłego. Wtedy przybył Prorok i pokazał Prottosom że jak wypalą część tylą mózgu będą widzieć w podczerwieni i tak jak Predator polować na Wierzchowce Mrocznych elfów.
Oczywiście fireballa Gogi nauczyły Mroczne elfy Lethosa który chciał się zemścić na Raelagu za
pokonanie go po śmierci matki (tuidhany). Raelag uciekł na inny świat. A Wierzchowce stały się Obcymi Nostromo. Przyśpieszyły swoje dorastanie tak żeby zdążyć przed Mrocznymi Mesjaszami.
Którzy podobnie jak Neo w Matrixie potrafili wyjmować larwy z ciała. Później przybył Kreator
wraz z Decepticonami i zbudował nową cywlizację na Ziemi zwanej wtedy Kutlat.
Gogi w warunkach bojowych wymyślili posługiwanie się benzyną do zapalania większych fireballi (Magogi)
3. Generalnie Cerbery pochodzą od wilków z Draenoru które sprowadziły Orki z ich rodzimego świata. Wilki się przystosowały do ognia i zmieniły w cerbery. Problem w tym że powietrze tam było wypełnione kwaśnym oparem z DNA. Taki opar powodował powiększenie DNA jak u roślin.
W efekcie Cerber był silniejszy, ale zamiast ginąć po odcięciu głowy rosły mu dwie głowy.
A później 3. Powyżej 3 głów był odsyłany z armii gdyż 4 głowy to za dużo żeby przydać się w walce.
4. Demon z H III to jest hybryda cerbera z Diabłem. Chciano osiągnąć jednostkę tak szybką jak diabeł, ale o właściwościach odrastania kończyn jak u cerbera. Eksperyment się udał dopiero w postaci wilkołaka. Ale że wtedy (Rozliczenie) spowodowało że Krreganie się wycofali. To stracono kontakt z Wilkołakami. Które później przystały do leśnych elfów (miały do wyboru leśne elfy lub wodne istoty, to wiadomo że nie poprą wodnych).
5. Czart z H III to po prostu człowiek któremu dołączono Rogi w celu wrośnięcia w część mózgu odpowiedzialną za czucie, w efekcie człowiek taki nic nie czuł. I mógł osiągnąc ultymatywną siłę dla człowieka czyli 5 level.
6. Ifryt to Geniusz kolonizator wymiaru ognia który w poszukiwaniu złota udał się aż do lawowego terenu. Po za tym w czasie kiedy Geniusze byli po stronie Smoków. Część z nich słyszała nauki doktryny Kha-Beletha i widząc że on jest prawdziwym bogiem, a nie Smoki przystali do frakcji ognia. A co może wytrzymać ogień. Inny ogień. I tak powstały Ifryty.
7. Diabły z H III pochodzą od Aniołów które chcąc walczyć w imię boga Kreatora dołaczyły sobie rogi w głowie, żeby nic nie czuć i tym sposobem móc walczyć i przenosić się teleporterem bez uczucia zgniatania.

orodreth PW
27 września 2015, 13:06
Prehistoria Żywiołaków
- 93000 mln lat temu Inna dusza powiedziała że nie chcę być dotykana i zniknęła z horyzontu wzroku powstaję czas
- 15000 mln lat temu Pradusza czuje się nieswojo przez zniknięcie innej duszy i powstaje negatywne uczucie
Po jej pojawieniu się za wymiarem powietrza powstają pozytywne uczucia oraz odległość i nuda związana z nieobecnością Innej duszy
- 14000 mln Pradusza w wymiarze powietrza marudzi że nie ma co robić z innymi duszami. Bóg więc sprawia wszystko co było.
Czas sprawia że inne dusze dochodzą do tego w innym czasie, co doprowadza do zróżnicowania się gwiazd.
- 8000 mln Pradusza mówi że chce mieć wszystko blisko siebie, więc Bóg stwarza pierwszy Świat
ze wszystkim co istnieję, ale bez innych dusz czyli gwiazd i daję wolną wolę duszom. Powstają mgławicę przez
Inne dusze które chcą być jak Bóg.
- 7000 mln Pradusza zaczyna definiować co jej się podoba, a co nie, aby to zrobić dotyka wszystkiego, podobnie
robią inne dusze. Bóg wprowadza losowość w stworzenie, co powoduje że dusze zaczynają się rozwijać odmiennie.
Praduszy najbardziej podoba się to co wysyła do niej pozytywne uczucia. Czyli budyń.
- 6000 mln Pradusza mówi do Boga że chciała by sama stworzyć świat gdzie byłby tylko to co się jej podoba.
Leci więc w pustce wraz z innymi duszami które jej się spodobały na odpowiednia odległość żeby stworzyć
coś podobnego do świata. Powstaje gwiazdozbiór Oriona

Początek Ziemi
- 4600 mln Pradusza tworzy olbrzymią budyniową kule zwaną Ziemia. Ale coś nie wychodzi i okazuje się lawowa.
Bóg mówi że się będzie patrzył jak stwarza poprzez kulę nazywaną Słońce (Pacmana).
Po jej stworzeniu Pradusza stwarza nowe kule, ale odkrywa że te nie chcą oddzielić
się od Ziemi i przybierają postać gluta. Zaraz naśladując zachowanie pierwotne Praduszy tworzą podobizny siebie
które oddzielają się od nich i przybierają kształt innych glutów. Gluty zaraz przybierają postać wężowatą i chcąc
posmakować siebie powstają im ręce, powstają żywiołaki lawy.
Coś takiego http://www.h6.acidcave.net/images/units/Bestiary%20Pictures/Inferno_Breeder_Basic.png
Wkrótce jeden żywiołak tak bardzo zasmakował siebie
że se użarł rękę. To samo robią inne żywiołaki. Po odgryzieniu sobie rąk będąc dalej głodne zaczynają dziubać
powierzchnie Ziemi. Zaniepokojona tym Pradusza tworzy materie nie jadalną dla żywiołaków lawy zwaną wodą.
Pewien Żywiołak lawy zaczął tworzyć takie macki którymi wydłubał sobie otwór w brzuchu żeby móc pożerać
więcej lawy, zaczął tworzyć małe żywiołaki i je zjadać. Małe żywiołaki tego nie chciały. Więc Pradusza musiała
wybić takie stworzenia. W tym celu stworzyła Żywiołaki Wody
http://img401.imageshack.us/img401/5231/beztytuuoya.jpg
tak że te mogły zjadać cyrkon i zamieniać go wodę.
Wężowate Żywiołaki Wody zaczynają polować na Żywiołaki Ognia które zjadały swoje potomstwo.
I tak powstają pierwsze stromatolity (kamienie pozostałe po żywiołakach ognia). Liczba Żywiołaków
Wody zwiększa się to takich rozmiarów że zaczynają pożerać również dobre żywiołaki ognia (takie które
nie jedzą potomstwa). Aby zaradzić tej sytuacji Pradusza tworzy Wirujące Żywiołaki Powietrza
http://www.acidcave.net/pyramid/110615104834homm5.jpg
które mają
wciągać wodę żywiołaków wody i zamieniać na chmurę czyli zjadać je. Łańcuch pokarmowy się powiększa.
Przez cały ten czas po drugiej stronie Ziemi panował Mrok i Zima. Abra wraz z swym ludem poszukiwał wywietrzanych kamieni żeby coś zjeść.
- 4550 mln lat temu Lawa z Jasnej strony ziemi opada powodując powstanie oceanu wewnątrz. Żywiołaki Wody uciekając przed Żywiołakami Powietrza docierają do Ciemnej strony Ziemi.
Potomkowie Abry Dranei tworzą kije do łapania Żywiołaków Wody
Dranei kobieta
http://vignette1.wikia.nocookie.net/wowwiki/images/4/46/Draenei_female_uncorrupted.jpg/revision/latest?cb=20070124023606
Dranei mężczyzna
http://vignette3.wikia.nocookie.net/wowwiki/images/f/fd/Uncorrupted_draenei.jpg/revision/latest?cb=20060510165743
Idąc za Żywiołakami Wody odkrywają jasną stronę Ziemi i że lawa powoli roztapia ich zimny świat. Postanawiają opuścić świat i uciec nim zniknie Ciemna/Mroźna strona Ziemi.
Budują statki.
- 4500 mln Żywiołaki ognia ewoluowały do postaci jedzącej również wodę. I z tego powodu Pradusza powołuje nowe żywiołaki skały.
http://vignette2.wikia.nocookie.net/mightandmagic/images/b/bb/Gargantuan.png/revision/latest?cb=20130207213605&path-prefix=en
Żywiołaki Skały pazurami rozbijały Żywiołaki ognia i ich resztki zjadały. Wkrótce doszło do starć
o pokarm między Żywiołakami Skał, a żywiołakami wody.
Żywiołaki Skał docierają na zimną stronę Ziemi tam wraz z nastaniem Nocy zamierają.
Powstają Kamienne Trolle. Z Dranei pozostają tylko barbarzyńskie plemiona zwane Wendigo
http://vignette2.wikia.nocookie.net/wowwiki/images/9/97/Wendigo.JPG/revision/latest?cb=20070828054349

orodreth PW
27 września 2015, 13:26
4400 mln Żywiołaki Ognia ewoluują do formy wiercącej w skale, Powstają pierwsze lawowe Czerwie. Te wiercą w ziemi
odżywiając się skałami. Z tego powodu Pradusza tworzy Żywiołaki Mrozu (Geniusze).
http://www.tawerna.biz/pages/gallery/gallery/art5.jpg
Te mają poprzez obniżanie temperatury
osiągnąć maksymalną temperaturę i tym sposobem mieć zawsze dostęp do energii (rozwiązanie problemu głodu). Pradusza obdarza ich cząstką siebie
tak żeby mogli się nią porozumieć. Pradusza obiecuję obdarować grudką szczęścia tego ducha mrozu który upoluję
czerwia lawowego. Zaczynają się łowy na Czerwie. Duchy Mrozu tworzą zbiorniki grudki szczęścia (złota) i domostwa.
Wkrótce odkrywają że poprzez wydmuchiwanie ognia z ciała mogą udać się w pustkę.
Odkrywają inne światy. Tworzą z kuli światła dzieci. Duchy Mrozu zajmujące się dziećmi aby nosić je na plecach,
albo karmić cząstką siebie zaczynają mieć kobiece kształty
http://heroworld.gamerhome.net/artwork/h3/creature-tower_Genie.gif
, tymczasem reszta zajmując się polowaniem na czerwie
ma męskie kształty. W ciągu miliona lat podbijają większość galaktyki. Część z nich staję się Duchami Ognia (Ifrytami)
http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Poradniki/1581/358944588.jpg wewnątrz
planety, Duchami Wody (Maridami)
http://images.fineartamerica.com/images-medium-5/king-marid-djinn-dominic-gomes.jpg
na innym świecie, lub Duchami mroku (Geniusz Fioletowy) w światach gazowych olbrzymów (wchłaniających gazy).
http://i216.photobucket.com/albums/cc79/EngramAu/Uploads/Genie/Genie_Maxis.jpg
Wreszcie docierają na Słońce i tam rozmawiają z Bogiem który dowiaduje się że Olbrzymie Czerwie atakują ich miasta.
Bóg mówi że mogą zamieszkać razem z nim w Słońcu. Więc część z nich zostaje na Słońcu i staje się Solarianami (Aglaje z H VI)
http://lparchive.org/Might-Magic-Heroes-VI/Update%2030/6-heroes_6_artwork_66.jpg
W końcu wymyślają skuteczną metodę walki z czerwiami, a jest nią zeralizacja czyli zamrażanie.
Czerwie zostają wytępione za wyjątkiem nielicznych które się zakopały głęboko w skalę i ukryły się w kokonach.
Część Duchów Mrozu prosiła boga o to żeby nigdy nie być głodnym. I Bóg spełnił to zamieniając ich w istotę kosmosu (Zielony Geniusz)
http://a1.mzstatic.com/us/r30/Purple4/v4/1c/93/de/1c93dee0-1641-c671-2298-e30be3dcde98/screen1136x1136.jpeg
która czerpała energie ze światła.
Po około 4 mln lat Między frakcją Duchów Mrozu (Geniuszami) i Ognia (Ifrytami) doszło do wojny. Wyniku której użyto czarna dziurę.
I Duchy musiały się ewakuować na inną planetę poprzez portale lub statki mgławicę.

orodreth PW
29 września 2015, 14:12
Korzystając z okazji chciałem oświecić że mapy Antagarichu z MM VII różnią się od mapy Antagarichu z Heroesa III z powodu tego że w MM VII było lato, a w H III zima.
Znaczy się latem w Bracadzie jest pustynia, a Zima śniegi...

A propo Bracady
To jak widzę Academy z H VII to chyba to moja frakcja.
Po 1. Cabir to podrośnięty Smoczuś
Po 2. Uczeń maga to mój ulubiony kolega
Po 3. Mam kury białe co lubią śnieg coś jak Simorg
Po 4. Ten główny bohater Akademy (nie pamiętam imienia - skleroza) wygląda jak pewien przestępca który zaczepił mię na ulicy, dałem mu 20 zł ale nie za darmo.
Obiecał mi przysługę. Pyta się go jak mam go znaleźć, a on mówi pytaj o gościa o pseudonimie Grabaż w Piwnicy Pod Jaszczurami (jest taki klub w Krakowie)
Po 5. Solmyr mieszka na mojej posesji.
Po 6. Mój najmłodszy kuzyn ma twarz jak Rakszasa.

Zrobiłem University
Zacząć od Bohaterów czy Jednostek.

orodreth PW
29 września 2015, 14:31
Do Alamara
Dziabnij nazwy (do mojego tematu) angielskie klas i jednostek z Heroes VII to przetłumaczę
Mam słownik angielski. Po za tym znam wiele dziwnych sów polskich.

orodreth PW
29 września 2015, 18:32
Do Nicolaia
Akurat Hebanowy Pająk to dobry pomysł.
Bo przynajmniej wiadomo z czego jest pająk.
Że jest z drewna, czyli nie użrę nekromanty, i najłatwiej go załatwić ogniem.

orodreth PW
29 września 2015, 19:32
Do Acida
Troglodyda->Chthonianin
ma napis łowcy z sylvan

Acid DragonAcid DragonPonieważ było to pomocne, to wybaczę, że nie na temat ;). Dzięki.

orodreth PW
29 września 2015, 19:51
Do Acida
Zamiast Ostrze Mroku powinien być Ostrzomistrz Mroku

orodreth PW
30 września 2015, 20:25
Do forumowiczów
Miasta robię alfabetycznie
Więc po polsku po Lodowcu jest
Metropolis
po angielsku Po Glacier
jest Heaven (Niebo)
Co wybieracie
-Metropolie
-Niebo

Kastore PW
30 września 2015, 20:29
Mamy być światowi, więc Glacier.

Hayven PW
17 października 2015, 16:43
Opowiedz nam, proszę, o tym, jak Vendral stał się orodrethem!

Albo przypomnij, jak to się stało, bo chyba przegapiłem :)

Kastore PW
17 października 2015, 21:23
Orodreth jest zbanowany.

Wolfheart PW
17 października 2015, 21:47
No cóż. Się skończyło. Przejmuje temat XD (oczywiście żartuje :P)

Hayven PW
17 października 2015, 22:19
@Kastore - pewien Zbigniew już mnie uświadomił. Ale, patrząc na jego (jakby ktoś miał wątpliwości - nie Bycha :P) przepustkę do bana, trochę mi go żal (Alamarze, czy to zdanie jest poprawne? :D). Serio. Ktoś powinien się nim zająć.

Eggyslav PW
17 października 2015, 22:23
A co się takiego stało że w końcu go zbanowaliście?

Wolfheart PW
17 października 2015, 23:39
No właśnie, za co on został zbanowany? Znowu pisał gdzie nie trzeba?

Szaman PW
18 października 2015, 00:45
Nie znam przyczyny banu, ale z tego co o nim się dowiedziałem, to dla jego dobra, dla jego ochrony, forum odwiedzają różne osoby, które nie mają "świadomości" o nim i to mogło sprawiać kłopoty. Z drugiej strony żal chłopaka, z tego co wiem był ograniczony tylko do tego tematu.

Kastore PW
18 października 2015, 10:46
Ech, no dobra, może się pośmiejecie:
orodreth:
Jakbym czasem nie pisał to wiecie że Sandro zdradził mnie popierając Ivana.
Zabity będę mógł patrzeć jak wasza cywilizacja chsześcijańskich - złodziejii i oszustów umiera.
Wiecie że ksiądz ukradł mi dom, Sandro ożenił się z moją druga siostrą Charną i razem zaplanowali moje morderstwo. Policja widzi ludzi leżących na ulicy i nic nie robi.
Zwyczajne tchóże. Wolą płaszczyć dupę u pijaka Ivana i króla-pajaca co sobie żyły podcianał żebym go nie znekromatyzował (tak się boi śmierci). Tanis to lesba spółkująca z Nymus.
Anastazja morderczyni swojego ojca.
Zginął Raelag i zaraz po śmierci bohatera który uratował ludzkie dupska przed ogniem demonów, do władzy do chodzą zdrajcy i pajace.
Tyle powiem gardzę tą stroną i Alamrem lesba naczelną. I Acidem co sprzedał demonom smoki.
A w następnym życiu osobiście dopilnuję żeby go wywalili z budy gdzie kryję dupsko bo nikt go nie nauczył latać (Mój smok z Eragona lata bez problemów).
Dowidzenia i niech śmierć wasz pożrę.
Asha pożera wszystko...
Acid Dragon:
Do widzenia i zdrowia życzę. Formalnie zaś przydzielam trzecią klątwę.

Eggyslav PW
18 października 2015, 11:34
No, cóż, faktycznie, tym razem przegiął...

Shin0bi PW
18 października 2015, 12:17
Ło matko.

Ciekawe, czy to najlepszy troll na świecie czy to tak wszystko serio.
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25
temat: [fanfikcja] Czasy Starożytne Homm

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel