Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [fanfikcja] Czasy Starożytne Homm
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 23 - 24 - 25

orodreth PW
16 kwietnia 2015, 20:47
Ja mam pewna teorię co do Orków. Mianowicie ich wygląd z H VII świadczy że najprawdopodobniej że cofa się u nich ewolucja. Z Człowieka do Małpy.
Czyli w Ashanie czyli 15 tysięcy lat p.n.e. Ludzie zaczęłi cofac się w rozwoju do małpoludów. A obecnie orki są małpami.

Przy okazji.
Skrót historii świata tak jak ją pamiętam.
23000 p.n.e Żniwa śmierci kończą Bezkresne Imperium Rakatan
20000 p.n.e Lądowanie Olbrzymów i założenie Atlantydy
18000 p.n.e Lądowanie rodziny Smoków na Ashan
17500 p.n.e Wojna Bezimiennych z Aniołami
15000 p.n.e Mroczny Mesjasz zabija Smoka Śmierci
12500 p.n.e Zakończenie ery Smoka (wcześniej działa się akcja gry Dragon Age)
10000 p.n.e Wielki Potop z powodu zatrzymani się Ziemi i zmiany obrotu planety
8500 p.n.e Projekt Eden Leśnych elfów tworzy biomy samowystarczalne
7500 p.n.e Wojna Imperium Draco z Tytanami
6000 p.n.e Wojna Tytanów z Rojami Owadobestii/ Założenie Zakonu Jedi
5000 p.n.e Wieczysty Pokój Mandalor Pierwszy pokonuję ostatnie smoki (mitozaury)
3500 p.n.e Lądowanie Demonów w podziemiach Mesalii
2500 p.n.e Wojna Kreatorów z Tytanami - Wielka Cisza
1700 p.n.e Wielka Wojna galaktyczna
1400 p.n.e Rozliczenie
1000 p.n.e Pojawienie się barbarzyńskich ludów (Akcja gry Elder Scrolls Skyrim)
0 n.e Upadek Rylos na Axeoth
1100 n.e Wojna Krzyżowców z Arabami
2000 n.e. Pokonanie Overminda przez ludzi (film Armagedon)

orodreth PW
17 kwietnia 2015, 10:36
Kampania Odnowa

Dostępne miasta w kampanii to
- Kronverk (miasto krasnoludów) - za Stronghold
- Obserwatorium (miasto elfów Vori) - za Tower
- Haloidy (stworzenia z Halo) Covenant - za Dungeon
- Ul (miasto Zergów z starcraft) - za Inferno
- Forge (zgodnie z planem niewykorzystanego miasta w H III AB) - za Conflux
I ponownie
- Przystań (miasto morskie z kilkoma innymi jednostkami) - Za Fortress
- Avlee Jesienne (odnowiony i z kilkoma innymi jednostkami) - Orginalne (tyle że jesienne)
- Obóz (zmienione jednostki na takie jak w modzie Halflings) - Za Castle
- Necropolis (Z modu Heroes II)

I opis miasta Ul (nie ma jeszcze takiego modu do Heroes)
Miasto Ul
Bohater znajduje się w Leviatanie (wierzchowiec) bohater mocy, w Overlordzie bohater magii,
Bohater mocy - Zainfekowany (Infexed)
Bohater magii - Opętany (Infested)
Dowódca Współodczuwający (Sentient)
Jednostki:
1. Worms -> Worms Uzbrojony
2. Kraben (Makrur) -> Wielki Kraben (Makrur)
3. Skoczek (Zergling) -> Latający Skoczek (Zergling)
4. Hunter Killer (Hydralisk)-> Telepatolisk (Lurker)
5. Kukulza (Mutalisk) -> Sporolisk (Guardian)
6. Modliszka (Mantid) -> Królowa (Xenqeen)
7. Ścinacz (Zielony Ultralisk) -> Wielki Ścinacz (Megalisk (fioletowy ultralisk)
8. Torasque (Żółty Ultralisk)


orodreth PW
17 kwietnia 2015, 10:57
Heroes Odnowa

1 kampania Szkło Otchałni
1 sc. Poszukiwania
Wcielamy się w Larna (bohatera mocy Obserwatorium Vori) i Alis (bohatera magii Obserwatorium) naszym zadaniem jest znaleźć artefakt szkło otchłani. W tym celu udajemy się na ziemie krasnoludów Vori. Po wizycie u jasnowidza odkrywamy że kryształ jest podwodą.

2 sc. Deyja inna niż myślisz
Larn i Alis Udajemą się do Deyja w celu zawiązania sojuszu z tamtejszymi najemnikami posiadającymi bronie Forge. Ku naszemu zdumieniu odkrywamy że Kastor udał się nim zginął w przyszłość i wylądował z siłami Forge w teraźniejszości gracza w efekcie przeżył własna śmierć i rozpoczął zabudowywanie Deyja budynkami i
zaawansowaną techniką. Naszym zadaniem jest udać się na tereny po Erathiańskie (Erathia jest teraz pustynią) i zdobyć jak najwięcej skarbów po Erathiańskich w celu zapłacenia za łódź podwodną Forge Kastora.

3 sc. Pierścień Niwelacji
Larn i Alis z pomocą Floty kilku łodzi podwodnych mają odnaleźć Srebrzyste góry gdzie znajduje się szkło otchłani. Wcześniej musimy znaleźć pierścień niwelacji który powoduje że łodzie podwodne nie przyczepiają się do srebrzystych gór. Jak się okazuje pierścień ma pewien krasnolud. Musimy go przekonać żeby go dał. Poprzez nazbieranie odpowiednio dużej ilości kryształów jadalnych pozostałych w podziemiach Nighonu
(jednostki neutralne). Tam dowiadujemy się że nowa królowa Nighonu została pewna Mroczna elfka. Idziemy na audiencje u niej i ta mówi że da nam kryształy jeśli zbudujemy wielki posąg kobiety-smoka. Zatrudniamy artystę z Vori i kupujemy pistolet laserowy u kastora (Forge) który posłuży do wykucia posągu.

4 sc. Po odznakę.
Larn i Alis udają się pod wodę tam odnajdują szkło otchłani i wręczają je królowi Volovi. Ten daje im odznakę. I mówi że powinni się pobrać.
Epilog: Vol przekazuję Przodkom Szkło Otchłani ci umieszczają je w teleskopie i odkrywają nową planetę do zamieszkania.

orodreth PW
17 kwietnia 2015, 19:56
Ja mam pytanie czemu Varn jest płaski, i jest statkiem smoków.
Może w rzeczywistości w grze chodziło oto że smoki wylądowały wtedy na planecie.
I że mapa jest płaszczyzną terenu.
Przypuszczam że Varn to nazwa rasy z Star treka, a nie statku kolonizacyjnego smoków.

Co myślicie ???

Kastore PW
17 kwietnia 2015, 20:06
Jeżeli masz jakieś pytanie dotyczące fabuły MM to fajnie. Ale po jaką cholerę łączysz je z Twoimi fanficami? Nie mam pojęcia, czy mam wyjaśnić Ci, czym jest VARN, czy odpisać "Pomidor".

I tak, dobrze przypuszczasz, VARN nie jest statkiem kolonizacyjnym smoków. A co do Star Treka - klik.

Korzystając z okazji, ja mam do Ciebie jedno pytanko. Grałeś kiedykolwiek w jakąkolwiek grę z uniwersum Might and Magic?

Morglin PW
17 kwietnia 2015, 20:25
A ja nie rozumiem ludzi, którzy dalej czepiają się fanfikcji orodretha. Publikuje je przecież prawie od roku - to chyba wystarczająca ilość czasu, by zauważyć, w jaki sposób je tworzy. Dlatego proponuję, by "napinacze na zgodność z M&M" dali sobie wreszcie spokój. To fanfikcja. A jej autor wystarczająco wiele razy dał do zrozumienie, że nie obchodzi go zgodność z M&M.

Kastore PW
17 kwietnia 2015, 21:26
A to przepraszam.
orodreth:
Co myślicie ???
Toż to świetny pomysł, orodrecie! Żeby wyjaśnić płaskość VARNu osobiście skłaniałem się raczej w kierunku szeroko zakrojonych działań jurnych szczękoczułków-ekshibicjonistów dążących do terrafirmacji starożytnych smoczych statków (stąd między innymi nazwa Terra z trzeciej części MM). Jednak Twoje wyjaśnienie przebija moje na wylot i leci jeszcze 300 kilometrów!
Morglin:
A jej autor wystarczająco wiele razy dał do zrozumienie, że nie obchodzi go zgodność z M&M.
Skoro nie obchodzi go zgodność z czymkolwiek, to po jaką cholerę się o coś pyta? By the way, jako że mam kompletnie w dupie zgodność tego tematu z MM, nie poczuwam się do bycia "napinaczem na zgodność z M&M", a w moim poście nie ma treści piętnujących nieznajomość fabuły MM.

Morglin PW
17 kwietnia 2015, 21:47
pupie* :P

Nie, nie mam pojęcia po co on to tworzy. :P Ale gdy facet pisze o Might and Magic, Star Treku, seksie z kałamarnicami i łączy to wszystko z sytuacją na Ukrainie (chyba tak to szło :P), to naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy są w stanie ten bełkot czytać, a tym bardziej komentować i doszukiwać się w nim błędów. :P

Kastore:
nie poczuwam się do bycia "napinaczem na zgodność z M&M", a w moim poście nie ma treści piętnujących nieznajomość fabuły MM.
Ja tak odebrałem twoje pytanie o to, czy grał w jakieś M&M i czemu łączy historie z tych gier ze swoimi fanfikcjami ("seks z kałamarnicami przejdzie, transseksualne centaury przejdą, Ukraina przejdzie, ale M&M w to nie mieszaj" :D). Najwidoczniej błędnie zrozumiałem twojego posta, przepraszam.

Kammer PW
17 kwietnia 2015, 21:56
W poprzednim poście dwukrotnie pojawiła się fraza "seks z kałamarnicami", mimo, że o to wcale nie chodziło na tamtym obrazku... Czy to może być przypadkowe?

Morglin PW
17 kwietnia 2015, 21:57
Nie wiem o co chodziło w tamtym obrazku - zamknąłem go po kilku sekundach. :P A orodretha nie czytam.

Kammer PW
17 kwietnia 2015, 21:59
Przyjrzyj się mu uważnie. To w rzeczywistości jest fascynująca metafora życia ludzkiego z ogromną ilością planów i możliwych punktów spojrzenia. To jest jak poezja - im dłużej ją czytasz, tym większą ilość przekazów z niej wyciągasz...

orodreth PW
18 kwietnia 2015, 09:21
OK, więc Cd. Kampanii Odnowa

2 Kampania Ekosystem
1 sc. Wilgoć, wszędzie wilgoć
Na Antagarichu robi się zimno. Ślady spopielenia na południu, wilgotna i zatruta północ. Jest to niekorzystne dla Feniksów i Magicznych Smoków z Avlee. Naszym zadaniem jest zebrać wszystkie siedliska tych bestii, zadanie na czas. Gramy młodym Erwinem (fabularnie) wraz z jego starszym bratem Beebee Wilczek (Beebee Wolfie/Ranger z sc. H IV) oraz Niziołkiem Baggis'em (bohater mocy Obozu mod Halflings) który ratuje feniksy i Magiczne Smoki przed zagładą ich naturalnego środowiska. Gramy miastem Avlee mod jesienny.
2 sc. Nowe gniazda
Mamy Beebee wilczka który przeprowadza portal do Axeoth Feniksy, Magiczne Smoki i Gryfy. W tym scenariuszu poznajemy czarodziejkę Rusałkę dzięki pomocy druida Farnivona (z H IV). Tam docieramy do osad białoskórych elfów.
3 sc. Las nasz następny
Elfy poznały obcą planetę, i pewien mnich Derden (z H IV, mocy Jesiennego Avlee) wraz z Beebee zostaję wysłany na nią w celach terraformingu planety. Tam zostaje Driuidem i żyję pośród lasu. Musi zagospodarować teren. W tym celu zabiera Enty które sadzą drzewa.
Mamy wybudować Graala czyli Drzewo Życia.
4 sc. Smoczy Język
Na planecie odkryto obce Smoki, aby ich obłaskawić wysyła się Beebee i Gelu (Mocy miasta modu Halflings) z jego smokami aby założyć bazę. Przy okazji poznaje lepiej kuzynkę z kolonii axeoth Arkany (z która pisze listy).
Na planecie odkrywamy osadę Nocnych elfów (fioletowoskórych).
Epilog: Gelu poznaję Smoki i uczy ich mowy pośród nich tylko córka Ashy Mallasa coś załapała (poza Ashą i Fafnirem).

3 kampania Imperium Kastora
1 sc. Złoto nasze powszednie
Gramy elfem Kastorem (bohater mocy Forge) i Resurectą (bohater magii Forge) przy pomocy maszyny kopiującej wytwarzamy tyle złota ile chcemy tak żeby wykupić wszystkich niezadowolonych rządami Mrocznych elfów w Nighonie i nudzących się wojowników Ogrów. Pod dowództwem zdolnego technika Gorby (bohater mocy Forge). Następnie zaczynamy rozbudowywać miasto Forge budując masę broni. Naszym zadaniem jest wybudować Graala w jednym z miast Forge.
2 sc. Zmiany u Krasnoludów
Przy pomocy Iollony podburzamy Krasnoludów przeciwko elfom w Vori, dostarczając buntownikom broni. Naszym celem będzie mianować, władcą krasnoludów naszego Thana. w tym celu musimy podstępem otruć Uzila. Na mapie są miasta Kronverk.
I dochodzi nam golem Meltes (bohater mocy Forge).
3 sc. Powrót Zmarłych
Musimy znaleźć na Jadame Sandro aby ożywić martwe ciała w polach Erathii i Avlee. Aby to zrobić musimy przepłynąć przez morze. A następnie wejść do kościoła mroku. Dochodzi do nas siły Nekropolii (z H II) Sandro (bohater magii necropolis) i Tamika (bohater mocy necropolis)
4 sc. Kolonizacja
Sandro (występujący fabularnie) ożywia Ciała martwych i oddaje kule w kształcie czaszki Kastorowi. A sam odchodzi do kolonii Nieumarłych w Axeoth (tereny lisza Von Tarkina z H IV Winds o War). My tymczasem z Kastorem budujemy statki kosmiczne i wtargniemy na świat który wyszpiegowaliśmy od elfów z Vori.
Epilog: Pierwsze wielkie transportowce Forge wylatują w przestrzeń w stronę planet na które udali się uchodźcy Mrocznych elfów i Leśnych elfów Avlee.

orodreth PW
18 kwietnia 2015, 13:37
Historia poprawiona z uwzględnieniem Warcrafta i Władcy Pierścienia

Prehistoria
23000 p.n.e Żniwa śmierci kończą Bezkresne Imperium Rakatan, Założenie Republiki Galaktycznej
20000 p.n.e Lądowanie Olbrzymów i założenie Atlantydy
18000 p.n.e Lądowanie rodziny Smoków na Ashan
17500 p.n.e Wojna Bezimiennych z Aniołami
17000 p.n.e Melkor niszczy Latranie (były 2 Gwiazdy) Valarów kończąc wojny starszych ras Pojawia się Słońce.
16000 p.n.e Odkrycie Studni Wieczności przez Elfy z Azeroth
15000 p.n.e Mroczny Mesjasz zabija Smoka Śmierci/Konflikt Alsański
14500 p.n.e Założenie Arlathan
I era
12500 p.n.e Zakończenie ery Smoka, lądowanie statku-księżyca elfów światła. Pojawia się Księżyc
11500 p.n.e Wojny Bóstw Żywiołów/Tytani lądują w Valinorze
10500 p.n.e Melkor buntuje się przeciw Valarom (Tytanom)
II era
10000 p.n.e Wielki Potop z powodu zatrzymani się Ziemi i zmiany obrotu planety. Zatopienie Numenoru/Atlantydy, Rozdział kontynentów Azeroth
8500 p.n.e Projekt Eden Leśnych elfów tworzy biomy samowystarczalne/Założenie Starożytnego Egiptu (pojawia się Faraon)
7500 p.n.e Wojna Imperium Draco z Tytanami
7300 p.n.e Wygnanie Wysokich elfów z krainy Nocnych (Mrocznych) elfów
6800 p.n.e Założenie Szarej Straży broniącej przed plagą (akcja Dragon age)
III era
6600 p.n.e Wojna Saurona z Elfami
6500 p.n.e Powstanie Niebiańskich kolonii (miast w chmurach)
6000 p.n.e Wojna Tytanów z Rojami Owadobestii/Założenie Zakonu Jedi/Pojawienie się Niziołków i Ludzi/
5000 p.n.e Wieczysty Pokój Mandalor Pierwszy pokonuję ostatnie smoki (mitozaury), Odkrycie Miecza Świetlnego i Założenie kultu Sith
IV era
3600 p.n.e Wrzucenie Pierścienia Saurona do Góry Przeznaczenia (akcja Władcy Pierścieni)
3500 p.n.e Lądowanie Demonów w podziemiach Mesalii
2800 p.n.e Sojusz Ludzi z Elfami w Azeroth
V era
2500 p.n.e Wojna Kreatorów z Tytanami - Wielka Cisza
2200 p.n.e Tiber Septim na tronie w Tamriel/Eldrich Parson na tronie w Avlee
2000 p.n.e Bitwa o Gwiezdną Kuźnie/Założenie Babilonu przez Starożytnych
1700 p.n.e Wielka Wojna galaktyczna/Ariowie lądują w Indiach/Powstanie Chin
1400 p.n.e Rozliczenie
VI Era
1200 p.n.e. Mojżesz przeprowadza lud przez morze
1000 p.n.e Pojawienie się Ludów barbarzyńskie (Akcja gry Elder Scrolls Skyrim)
500 p.n.e. Książę Persji i kryształ pamięci świata
VII era
1 n.e Narodziny Mesjasza Zbawiciela/Upadek Rylos na Axeoth/Wojna Ludzi z Orkami (akcja Gothica i Warcraft)
1100 n.e Wojna Krzyżowców z Arabami/Ragnarok
2000 n.e. Pokonanie Overminda przez ludzi (film Armagedon)

Nicolai PW
18 kwietnia 2015, 13:45
Śmierć Jezusa w 0n.e.? Nie pomyliło Ci się z narodzinami? Poza tym... takiego roku nie było ;)

HobbitHobbitO to, to, to.

orodreth PW
18 kwietnia 2015, 14:30
Teraz,chyba jest dobrze (poprawione).

Nicolai PW
18 kwietnia 2015, 14:44
Usunął Jezusa... ale może to i lepiej, jako katolik średnio chciałem być częścią tego... tego... tego czegoś.

orodreth PW
18 kwietnia 2015, 15:54
Ok, II poprawka teraz powinno być dobrze..?..

Nicolai PW
18 kwietnia 2015, 16:00
Jeśli mnie pytasz o zdanie to nadal nie chcę być częścią tego czegoś...

orodreth PW
18 kwietnia 2015, 20:52
To specjalnie dla Nicolaia wersja religijna historii świata
1. Nie będziesz brał bogów cudzych przed mną.
Ashan i jego smoki
2. Nie będziesz brał imienia pana boga na daremnie
Na mężczyzn mówiono Ty tam (od Tytan), A kobiety Ania (od Anioł)
3. Pamiętaj aby dzień święty świecił.
Wszyscy harują i żeby mieć usprawiedliwienie tworzą statki kosmiczne
4. Czcij swoją matkę i ojca.
Młodzież Elfów się buntuję powstają leśne i mroczne elfy
5. Nie zabijaj
Walka dobra z złem podczas krucjat metropolii i inwazji demonów (wszyscy zginęli poza Sandrem).
6. Nie cudzołóż
Rozliczenie zmusiło większość mieszkańców do zmiany miejsca zamieszkania
7. Nie kradnij
Czyli za grabinie bogactwa Rylos
8. Nie mów fałszywego świadectwa twojemu bliźniemu
Zakłamanie historii w średniowieczu (że nie było smoków i innych stworów)
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego
Romansidła Nowożytności, i powstanie lesbijstwa (grzeszniczek), męża nie ma w przykazaniu to go olewamy
10. Ani żadnej rzeczy która jego jest
Powstanie sklepów gdzie możesz pożądać rzeczy bliźniego i chęć posiadania telefonu (czasy współczesne)

A na końcu włącz myślenie.
O co tu chodzi ??!??

Nerevar PW
18 kwietnia 2015, 21:23
Cytat:
O co tu chodzi ??!??
To pytanie jest idealnym podsumowaniem całego tematu ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 23 - 24 - 25
temat: [fanfikcja] Czasy Starożytne Homm

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel