Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [fanfikcja] Czasy Starożytne Homm
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25

orodreth PW
30 kwietnia 2014, 16:53
Wstęp
Czasy Nieznane
Na początku było wspaniale Elfy były panami Oceanu światów. Niezliczone stworzenia próbowały im tą władze odebrać. Lecz znając podstawowe prawa Wszechrzeczy byli niezniszczalni. Nawet, kiedy doszło do wojny z Smokami, które zjednoczyły wszelkie bestie przeciw elfom i doprowadziły do chaosu, który raz na zawsze pogrzebał sens wszelkich kronik. Elfy wykorzystały je dla utwierdzenia swej władzy.

Lecz nikt nie przewidział konsekwencji ingerencji w czas i jego porządek.
Nagle z mroków naszych snów zrodziły się Demony. Opętane istoty pragnące tylko więcej chaosu. Nie znały one ładu, toteż świat, który wojną stworzyliśmy był bardziej ich światem niż naszym. Wielu elfów musiało udać się w nieznane poza wszechrzeczą do pustki. Skąd nikt nie wrócił. Choć wielu powiadało, że jest tam Ocean światów gdzie wszystko można zacząć od nowa.

Tymczasem traciliśmy kolejne światy wyniszczane i opanowywane przez Demony. Niebawem do zniszczenia dołączył się bezmiar wrogów z dawnych czasów, a nawet takich, które nigdy nie nastały po tym jak ład czasu na zawsze został zachwiany.
Nawet wyniszczone w niepamięć zbuntowane maszyny powróciły stając się silniejsze niż kiedykolwiek.

Aby zapobiec tragedii zatapiano całe światy w odmętach wód.
Gdzie odradzały się na nowo.
Powoli nieskończenie długie lata ocean światów odradzał się wraz z odejściem demonów do pustki. Lecz bez nas. Włóczyliśmy się od świata do świata. Wielu z nas zginęło. Wszytko się rozpadło. Każdy odszedł w swoją stronę.
Mój ród pochodził ze statku, który uzyskał pomoc od duchów. Przedziwnych duchów materii martwej zwanych Duchami Żywiołów.

I za gościliśmy na ich świcie. Lecz wkrótce uwikłaliśmy się w wojnę ich władców pozostając na tym świecie jak się wydawało na zawsze.

Czasy Starożytne
ok. 2500 lat przed Potopem/7500 p.w.p
Rozbudowa Kolonii na kontynentach nowo kolonizowanego świata. Żywiołaki pomagają, choć większość obserwuję z ukrycia.

ok. 1500 lat przed Potopem/6500 p.w.p
Inwazja Tytanów (Olbrzymów nazywanych Bogami) utwierdza nowy porządek. Po których ich poplecznicy stają się ważnymi elfami (wysokimi). Pozostali zostają poddanymi.
Zanikanie duchów żywiołów, oraz bestii. Wielkie miasta obejmują wielkie połacie lądu. Ponowne nawiązanie kontaktu z elfami z innych światów.

ok. 1000 lat przed Potopem/6000 p.w.p
Bunt elfów i Wojna Bogów. Zbuntowane Elfy uciekają do mniej zaludnionych kontynentów lub na odizolowane wyspy. Tymczasem wielkie zniszczenia doprowadzają do interwencji żywiołaków, po której część Tytanów poddaje się, pozostali wycofują się w odmęt oceanu światów wraz z poplecznikami.

Interwencja żywiołaków kończy się ustanowieniem podziału władzy między Tytanów, a rade druidów powołaną z elfów w celu opieki nad Drzewem Życia jako ośrodkiem łączącym elfy z siecią życia planety. Powstają pierwsze Leśne Elfy.

750 lat przed potopem/5750 p.w.p
Dawni elfi buntownicy rozbudowują podziemne kolonie jako zabezpieczenie na wypadek kolejnej inwazji Tytanów.

Podobnie czynią elfy wyspiarskie rozbudowując podwodne kolonie.

Powrót Tytanów którzy tym razem po negocjacjach otrzymują kontynent gdzie rozbudowują miasta jako ośrodki handlowe z pozostałymi elfami na planecie, ponowne nawiązanie kontaktu z elfami z innych światów.

500 lat przed potopem/5500 p.w.p.
Wyspiarskie Elfy w tajemnicy w podwodnych koloniach opracowują techniki wytwarzania mocy tworzącej wierne im podobizny powstaje masa bezwolnych żywiołaków.

Tymczasem potomkowie buntowników elfich tworzą podziemiom w sekrecie wielkie świątynie z kryształami śmierci mającymi moc unicestwienia całego miasta. Obie frakcję zawiązują tajny pakt o współpracy w przejęciu planety.

400 lat przed Potopem/5400 p.w.p
Nagły szał wśród Żywiołaków powoduję zwątpienie elfów leśnych w pakt i nawiązanie porozumienia z Tytanami w celu interwencji z poza planety. Interwencja doprowadza do zaangażowania w wojnę Geniuszów co rozpoczyna Wojny Żywiołów.
Zamieszanie wykorzystują potomkowie buntowników którzy używają mocy kryształów śmierci niszcząc miasta Tytanów i ich popleczników. W efekcie wojna zaostrza się.

Akcja Elfów z poza świata wyjaśnia zdradę buntowników i doprowadza do ich ukarania użyciem kryształów śmierci spadających z niebios wprost na ich kolonie. Do tego czasu znaczna część ich wojska zaszywa się w podziemnych koloniach. Ich ostatni dowódcy w akcie desperacji używają kryształów śmierci do zniszczenia drzewa Życia.

Tą sytuację wykorzystują morskie elfy oskarżając Tytanów o podstępne zniszczenie Drzewa Życia w celu okazania swojej przewagi nad mieszkańcami planety. Większość elfów niepodległych bezpośrednio Tytanom z poza świata opowiada się za przymierzem w celach obrony planety. Tytani żyjący od dłuższego czasu na planecie otrzymują propozycję przyłączenia się do elfów lub zniszczenia przez siły żywiołaków.

Część ucieka, większość podaje się woli elfów i poprzez zabiegi druidów przeistacza się w Floran. Nowo powstały sojusz przejmuje planetę.

Rozpoczęcie nalotów armii Tytanów i ich machin w celach przejęcia planety. Większość nie osiąga celu w wyniku ataku przez armie żywiołaków prowadzone przez duchy żywiołów zwane Geniuszami.

W tym czasie Morskie Elfy ujawniają Leśnym Elfom zagrożenie związane z zmianą obrotów planety. W efekcie w miarę czasu pod dowództwem Floran leśne elfy udają się w głębokie podziemia gdzie tworzą sieć świątyń przechowujących moc życia planety.

Tytani z poza świata osiągają nieoczekiwane sukcesy w inwazji na planetę, nie wiedząc o celowym ustępowaniu im prze leśne elfy wycofujące się w podziemia aż do niedostępnego wnętrza planety.

100 lat przed potopem/5100 p.w.p
Tytani uznawszy elfy leśne za przegrane rozpoczynają likwidacje podwodnych kolonii poprzez ataki wielkimi odłamkami skał z poza planety lub słonecznym promieniem wypalającym wszystko na swej drodze. Likwidacja odbywa się po ich myśli. Aczkolwiek przy jednoczesnej nie wiedzy od tajnych koloniach na dnie i podziemiach oceanu gdzie żadna bron niebios nie jest w stanie osiągnąć całkowitego sukcesu.

Wiele Morskich elfów zmęczonych walką przenosi się do głębokich podziemi wraz z Floranami, lub całkowicie dostosowuje się do warunków podwodnego środowiska.

Tymczasem na powierzchni rozbudowują się placówki Tytanów z poza planety, gdzie w wyniku wojen znajduje się więcej machin niż ich elfich dowódców. Do tego stopnia iż machiny dowodzone przez samych siebie buntują się przyłączając się do obrońców planety.

Wojna trwa do końca. Choć już bardziej pomiędzy armiami Tytanów. Sami Tytani dowiedziawszy się o nadciągającej zmianie obrotów planety rozpoczynają ewakuację tego co są w stanie, ostatecznie uznając porażkę w wojnie o przejęcie planety.

0 rok Wielki Potop/5000 p.w.p
Katastrofa Kosmiczna zmienia obroty sfery świata, północ stała się południem. Ostateczne wycofanie się Tytanów z planety, pozostałym przy życiu elfom z ich amii udaję się przetrwać dzięki nieoczekiwanej pomocy duchów żywiołów którzy umieszczają ich w wpół-materialnych wymiarach.

Elfy powracają osiedlając się w niegościnnych górach mając nadzieję uzyskać wewnętrzny spokój. Z pośród tych elfów wyłaniają się w przyszłości śnieżne elfy.

Zniszczone kontynenty powoli wyłaniają się dochodząc do stanu z przed potopu. Głównie za sprawą powracających z pod ziemi Floran i leśnych elfów odnawiających ekosystem planety.

Elfy morskie zaszywają się na stałe w swoich podmorskich koloniach. Skąd powoli rozprzestrzeniają się po dnach oceanów tworzą kolejne krainy. Pomiędzy koloniami powstają organizacje handlowe, które tworzą specjalne siły celowo dozbrajające pojawiających się pośród elfów na powierzchni Piratów. Stanowiących skuteczne utrudnienia w zbadaniu przez elfy z powierzchni głębin oceanu.

Z pośród elfów pozostałych w podziemiach powstaje pierwsza populacja Mrocznych elfów gdzie dominująca rolę przejmują kobiety (w wyniku trudnych warunków przetrwania). Mroczne Elfy powoli rozprzestrzeniają się po podziemiach. Powoli też tworzą siatkę szpiegów na powierzchni lądów mająca na celu pozostawienie ich podziemi z dala od spraw elfów z powierzchni lądów.

Zarówno głębiny morskie jak i podziemia w miarę czasu zamieszkiwane są przez niebezpieczne olbrzymie bestie często celowo sprowadzane i usprawnianie przez populacje tamtejszych elfów odstraszające przy ich pomocy potencjalnych intruzów.

Leśne Elfy w miarę czasu kolonizują kolejne kontynenty. Tym razem zaludniając przede wszystkich północne kontynenty gdzie klimat kształtuje się lepszy niż na południu (przed potopem było na odwrót). Powolny ruch ocalałych żywiołaków w kierunku jednego z kontynentów.

500 lat po Potopie/4500 p.w.p
Jedne lądy zamieniają się w lodoląd, inne odtajałają, jeszcze inne znajdują się pod wodą.

Próby odbudowy armii żywiołaków przez Morskie elfy kończą się buntem tych istot, wojna z nimi odcina Morskie elfy na wiele lat od powierzchni lądów.

W podziemiach ocalałe elfy w wyniku śmiercionośnej mocy pozostawionej przez kryształy śmierci znajdują się w obszarze o anomaliach czasoprzestrzennych i muszą walczyć o przetrwananie resztek cywilizacji w środowisku nawiedzanym przez zagubione w wirach mocy potwory. Niedobitki armii, po mimo wielu strat po rozlicznych zmianach w ich ciałach przeobrażają się w Mroczne elfy.
Ich skóra staje się szaro-fioletowa, włosy fioletowe. Całkowicie uodparniają się na moc kryształów śmierci i większość trucizn. Powoli wybijają zdziczałych pobratyńców oraz zamykają wiry mocy zamieniane w źródła energii.

Elfy osiadłe w górach bacznie studiują naturę żywiołaków, odkrywając tajniki więzi istot z planetą. Nawiązują też pierwsze kontakty z pozostałymi elfami.
Leśne elfy odbudowując kontynenty w głównej mierze je zalesiają. Trwa odrastanie Drzewa Życia.

600 lat po Potopie/4400 p.w.p
Koniec wojen Morskich elfów z Żywiołakami kiedy tym pozwala się odejść w znaną tylko im stronę.

Na jednym z kontynentów Żywiołaki wszelakiej maści gromadzą się, a cześć z nich łączy się w wyniku czego powstają Bóstwa Żywiołów. Bóstwa Ognia, Ziemi, Wody i Powietrza powoli gromadzą wszelkie żywiołaki na jednym kontynencie. Tymczasem wszelkie próby zbadania ich planów kończy się śmiercią wypraw badawczych.

700 lat po Potopie/4300 p.w.p
Bóstwa Żywiołów nieoczekiwanie atakują pozostałe kontynenty nieprzygotowane Leśne elfy ponoszą znaczne szkody nim z pomocą Górskich Elfów udaję się zrozumieć naturę szaleństwa żywiołaków. Bóstwa Żywiołów niemalże zajmują większość lądów gdyby nie pomoc Floran używających mocy żywiołaków przeciwko nim poprzez ożywienie lasu. Wielkie masy Entów powstrzymują żywiołaki, tymczasem Śnieżne Elfy przejmują kontrolę nad znaczną ich ilością oraz zaczynają negocjować z pomagającymi im Duchami Żywiołów.

Wreszcie po wielu dniach rozmów Duchy Żywiołów doprowadzają do rozejmu poprzez propozycję służenia temu który jest z nich najsilniejszy. Bóstwa Żywiołów rozpoczynają wzajemną walkę, Żywiołaki walczą między sobą. Żaden jednak nie jest w stanie wygrać. Po ciężkiej walce Geniusze proponują podział planety. W wyniku czego Bóstwo Powietrza otrzymuje niebiosa, Wody ocean, Ognia wulkaniczną cześć podziemi, Ziemi pozostałe podziemia. W podziale obowiązuje umowa o niezajmowaniu przez żywiołaki obszarów zamieszkanych przez elfy. Oraz ignorowanie wojen między elfami przez żywiołaki, na zasadzie równoczesnych ignorowaniu wojen między żywiołakami przez elfy.

Na opustoszałą planetę lądują uchodźcy z innego świata, uciekający przez zbuntowanymi maszynami. Uchodźcy tworzą pokojową społeczność krótkożyjących elfów o różnych kolorach skóry.

1000 lat po Potopie/4000 p.w.p
Leśne elfy mając do dyspozycji enty dość szybko odbudowują zniszczenia. Za radą Górskich Elfów tworzą sieć punktów mocy ziemi w celach przyśpieszenia odbudowy zniszczeń jakie w przyszłości mogą wywołać żywiołaki.Druidzi tworząc sieć kamieni mocy mając nadzieję zapobiec również powtórzenia katastrofy Potopu.

Tymczasem w podziemiach dochodzi do kolejnych starć między żywiołakami Bóstw Ognia, Ziemi i Wody. Bóstwo Powietrza oddzielone od nich pozostaje w spokoju, powoli przekonując się do współpracy z Górskimi Elfami.

Pośród Mrocznych elfów zamkniętych w wirze walk żywiołaków pojawiają się liczni Czarownicy zapewniający przetrwanie pozostawionej samej sobie społeczności tych elfów. Duży w tym udział Ifrytów sług Bóstwa Ognia liczącego na przejęcie całości podziemi.

Uchodźcy z innego świata tworzą pokojową krainę gdzie w wyniku zmieszania pozostają sami czarnoskórzy elfy.

W wyniku wypadku projekt naukowców zwany światostatkiem musi awaryjnie lądować. Światostatek dowodzony przez sztuczną inteligencję nadzoruję wybudzanie załogi. Niestety ta ginie. Pozostawiona sama sobie Sztuczna Inteligencja tworzy cyborgi. Z światostatku wychodzą Gadzie istoty i inne stworzenia, zlepek istot z różnych światów. Niebawem po tym ląduję załoga obcych wyglądających na elfy która likwiduję więźniów, i przekazuje Cyborgom rozkazy dotarcia do kolonii uchodźców z innego świata w celu pomocy im w budowie czegoś co określa się cywilizacją. Wcześniej grupa Mrocznych elfów dociera do statku i zabiera eksperymentalne okazy jaj niektórych istot.

1200 lat po Potopie/3800 p.w.p
Po wykryciu przez pozostałe Bóstwa Żywiołów złamaniu umowy przez Bóstwo Ognia, jakim było dopuszczenia do współpracy Mrocznych Elfów, Bóstwo Ziemi celowo nawiązuję współprace z Leśnymi Elfami składając obietnice przyłączenia się do ochrony planety w razie jej inwazji z zewnątrz.

Współpraca doprowadza do pierwszej wojny między leśnymi elfami, a Mrocznymi Elfami. Część czarowników Mrocznych elfów widząc w tym zagrożenie własnego przetrwania korzystając z wiedzy zdobytej o żywiołakach i ukrytych pozostałości po poczwarach z czasów wojny o przetrwanie powołuje bestie chaosu które wymykając się z pod kontroli doprowadzają do zakończenia waśni.

Bóstwo Ziemi i Ognia dzieli podziemia między siebie, część sporną przekazując Mrocznym Elfom.

Leśne Elfy niechętne sprawom podziemia spokojnie przyjmują zapewnienie o nienaruszalności obszaru podziemia znajdującego się w okolicach konarów Drzewa Życia oraz przejść do najgłębszych podziemi zamieszkanych przez Floran.

Bóstwo Wody z pozoru dobrowolnie wycofuje się do Oceanu. Tam w sekrecie zaczyna gromadzić nową wielką armię, równocześnie nawiązuję kontakt z Morskimi Elfami mając nadzieję wciągnąć ich w własne plany.


Bóstwo Powietrza korzystając z złamania umowy już nie potajemnie lecz jawnie rozpoczyna współpracę z Górskimi Elfami. W ramach niej pomaga im wznieść miasta w chmurach mając ukrytą nadzieje przejęcia pośredniej kontroli nad każdym stworzeniem na powierzchni.

Czarownicy Mrocznych elfów dokonują eksperymenty nad Gadzimi Istotami tworząc armię mającą zastąpić nie dające się kontrolować bestie chaosu. Cyborgi tworzą Świątynie zwane Piramidami przejmując kontrolę nad czarnoskórymi elfami.

1500 lat po Potopie/3500 p.w.p
Jeden z Czarowników Mrocznych elfów uparcie twierdzi iż jest w stanie kontrolować bestie chaosu . Po powrocie z innego świata dokonuję przemiany stajać się pierwszym Beztwarzy. Po przemianie przekonuję do zamiany Mroczne elfy nie uznające władzy Matron. Przemiania ich w Elfy Chaosu i wraz z bestiami chaosu próbuję przejąć władzę.

To wkrótce doprowadza Mroczne elfy niemalże do zagłady w wyniku ataku nowych bestii chaosu. Mrocznym Elfom udaje się jednak przetrwać kiedy ich Czarownicy wierni Matronom tworzą kontrolowane artefaktami Gadzie istoty wysłane do walki przeciwko Beztwarzowemu. Bestie jak i ich stwórca zostają pokonani.

Po walce Gadzie istoty zostają strażnikami świątyń Matron. Nikt nie wie jednak iż Beztwarzowego nie da się tak po prostu zabić.


W krainie czarnoskórych elfów dokonywane są wybory na wodza pośród Cyborgów w taki sposób pojawia się urząd Faraona. Pod rządami Faraona czarnoskóre elfy nawiązują porozumienie z innymi mieszkańcami planety i wysyłają swoich na nauki u Czarowników Mrocznych elfów.

Bóstwo Wody wciąga część Morskich elfów do współpracy, część jednak nie chcę tego uznając żywiołaki za źródło ich odwiecznych niepowodzeń. Niebawem dochodzi do kolejnych waśni w Oceanie. Wkrótce przewaga Bóstwa Wody i jego zwolenników, doprowadza pozostałe Morskie Elfy do nawiązania współpracy z Mrocznymi Elfami które przekazują im wiedzę o kontroli nad stworami.

Wkrótce pojawiają się pierwsze gadzie istoty dostosowane do głębin morskich i jako żołnierze stają się obrońcami przed Bóstwem Oceanu. Wiele Morskich Elfów nie chcąc wspierać którejkolwiek ze stron opuszcza Ocean zasiedlając wyspy.

Część migruję na lądy prowadząc do zatargów z miejscowymi elfami, części udaję się z nimi porozumieć (w mniej zaludnionych regionach).

Zaniepokojone sytuacją Leśne Elfy postanawiają wysłać ekspedycję w głębiny morskie, żadna jednak nie powraca. Tymczasem na morzach wzrasta w siłę Piractwo. Dopiero pomoc Górskich Elfów pozwala ustalić rozmiar problemów do jakich doszło w Oceanie.


Górskie Elfy powoli przenoszą się z powierzchni do podniebnych miast. Powoli coraz więcej z nich poprzez wiedzę zaczerpniętą od Leśnych Elfów uodparnia swe ciała na nadmiary energii płynącej z bezmiaru oceanu światów co sprawia iż ich włosy stają się niebieskie, a cera blada, a nawet błękitnawa.

1600 lat po Potopie 3400 p.w.p
Po przekonaniu do współpracy Bóstwa Powietrza Leśne elfy wysyłają załogi podmorskich statków w celu zakończenia wojen pomiędzy Bóstwem Wody, a jego przeciwnikami. To jednak doprowadza do jeszcze większej wojny, kiedy magowie Morskich Elfów przejmują kontrolę nad Bóstwem Wody doprowadzając do użycia wszelkich sił jego armii.

Wojna przenosi się na ląd, w całym tym zamęcie powstaję wiele gadzich istot jako żołnierzy Morskich elfów.

W krainie Faraona grupa Czarnoskórych elfów wyszkolonych na Czarowników rozpoczyna plan przejęcia władzy nad Cyborgami. Wspierani są przez szpiegów Mrocznych elfów.

Tymczasem w podziemiach Beztwarzowy odradza się w tajemnicy i mogąc zmieniać postać zbiera poparcie wśród biedoty Mrocznych elfów nadając im podobną do swojej moc. W tajemnicy pracuję nad artefaktami dzięki którym jego nowa armia stanie się odporna na magię. I będzie mógł pokonać Czarowników. Równocześnie planując eksterminację Gadzich istot przez które przegrał wojnę o panowanie nad Mrocznymi elfami.

1700 lat po Potopie 3300 p.w.p
Ostatecznie obiecana pomoc Bóstwa Ziemi, umożliwia pokonanie Bóstwa Wody i jego zwolenników. Pokonany pod naciskiem Bóstwa Powietrza zostaje uwięziony w magicznym wirze z którego nie ma wyjścia.

Zostaje zawarty rozejm w Oceanie na mocy którego obszar dna morskiego zostaje rozdzielony między Morskie Elfy starające się przywrócić pokój swojej krainie. Magowie Morskich Elfów zobowiązują się do utrzymania energii Bóstwa Wody w zamian za władzę nad Żywiołakami wody. Z nich też powstają struktury władzy mającej zapewnić utrzymanie porządku w Oceanie.

Morskie Elfy znów się jednoczą. Mieszkańcy Oceanu wycofują się z lądów, za wyjątkiem rejonów które w wyniku ataku ich magów zostały całkowicie zatopione.

Ingerencja Bóstwa Ziemi w sprawy Oceanu wykorzystuję Bóstwo Ognia rozpoczynając przejmowanie jego ziem. To zaś wykorzystuję Beztwarzowy wciągając Mroczne Elfy w nową wojnę domową zwolenników Bóstwa Ognia z jego bestiami które zajmują pozycję przychylne Żywiołakom Ziemi. Na sytuacji korzystają Matrony chroniące się coraz większą ilością Gadzich istot.


Zbuntowana młodzież Górskich elfów po mimo zakazu wydanego przez popleczników Bóstwa Powietrza udaje się z penetracją na Księżyc planety. Kiedy po długim dochodzeniu okazuje się że nic tam nie ma Bóstwo Powietrza zezwala na dalsze badanie tej mglistej kuli.

1800 lat po Potopie/3200 p.w.p.
Po powrocie Bóstwa Ziemi te widząc sytuację nawiązuję współpracę z Beztwarzowym w wyniku czego Bóstwo Ognia wycofuję się doszczętnie, otaczając się swymi sługami. Beztwarzowi proponują pozostałym Mrocznym elfom współpracę lub śmierć. Matrony na pewien czas uzyskują azyl w Krainie Faraona i wraz z armią Gadzich istot bronią się tam.

Rozpoczyna się wojna Elfów Chaosu z gadzimi istotami podczas której pomoc Bóstwa Ziemi doprowadza do wycofywanie się Gadzich sił z podziemia. Cześć Gadzich istot traci kontakt z Matronami i ucieka do niedostępnej dżungli. Po wojnie Mroczne Elfy będący zwolennikami Bóstwa Ziemi przejmują nowe ziemie, i wraz z Elfami chaosu rozpoczynają atak na krainę Faraona na lądzie.

Dość szybko odnosząc porażkę po interwencji Smoków nowych tworów Czarowników pół-cyborgów pół gadzich istot. Przywódca Beztwarzowych zdruzgotany postanawia dostać się do oceanu gdzie znajdzie dość mocy aby stworzyć nową niepokonaną armię bestii chaosu.

Leśne elfy widząc przegraną Beztwarzowego pomagają Mrocznym Elfom po stronie Bóstwa Ziemi zatrzymać armię Faraona i Matron. W krainie Faraona w celu odbudowy strat wojennych tworzy się białą kopię elfa powstają ludzie.

2000 lat po Potopie/ 3000 p.w.p
Powstają na ziemiach Czarnoskórych elfów nowi niewolnicy - białoskóre szybkostarzejące się kopie (klony) elfów zwane w przyszłości ludźmi. Od nazwy jaką nadano czarnoskórym elfom. Które dość szybko stały się ich nadzorcami. Matrony po modyfikacji tworzą własne Smoki dostosowane do podziemi i rozpoczynają odbicie swoich ziemi.

Beztwarzowy dostaję się do Oceanu gdzie korzystając z jego mocy tworzą wielką masę bestii chaosu, tym sposobem wdając się w waśnie z zamieszkującymi tamtejszy region istotami. W efekcie nie mając wyjścia rozpoczynają Wojnę Mętnych Wód początkowo z wszelkimi mieszkańcami oceanu.

Niebiańskie Elfy (Górskie) po budowie w sekrecie Świątyni Kosmosu na księżycu rozpoczynają penetrację oceanu światów. Specjalne grupy otrzymują zadanie zbadania tajemniczego zniknięcia śladu po Tytanach i ich poplecznikach.

Przypis [ludzie są szybkostarzejący w stosunku do elfa gdyż ten żyje od kilku set lat u wojownika do tysiąca lat u maga lub wodza potrzebnego społeczności. Przy tym oznaki starości pojawiają się po upływie kilku set lat i są dość skrzętnie usuwane przez magów którzy żyją dłużej niż im "przypisano". Wyjątki żyją ponad tysiąc lat, tak długo aż są potrzebni - np. król. Oczywiście tego typu wiek mogą też osiągnąć podróżnicy między światami, lub wymiarami w dość zagmatwanych przypadkach)

2100 lat po Potopie/2900 p.w.p
Wojna Mętnych Wód wydaję się nie mieć końca. Fale bestii chaosu rozpleniają się po wielkich obszarach Oceanu. Morskie Elfy zmuszone sytuacją udają się do Bóstwa Wody które w zamian za uwolnienie powołuje do istnienia Morskie Olbrzymy naznaczone elfickimi duchami.

W efekcie wojna przeciąga się. Beztwarzowy po zamianie w podobnych sobie Czarowników dawniej wspierających Bóstwo Ziemi rozpoczyna atak na armie Smoków na powierzchni walcząc na lądzie i w morzu. Zastosowuję nową taktykę uprowadzeń gadzich istot w celach wyhodowania nowych lepszych w walce bestii chaosu o większych zdolnościach adaptacyjnych. Powstają pierwsze Smoki Chaosu.

2200 lat po Potopie/2800 p.w.p.
Wojna Mętnych Wód dobiega końca wraz z tym jak Beztwarzowy wycofują swe siły do Podziemi. Tam rozpoczynają użycie na masową skale na jeńcach Mrocznych Elfów magii chaosu wcześniej testowanej na ich podwodnych kuzynach.

Mroczne Elfy służące Bóstwu Ziemi przekonane przez Matrony o złu przemiany w Elfa Chaosu dołączają do walki z Beztwarzowym. To doprowadza do nieoczekiwanej pomocy Leśnych Elfów które jak dotąd pozostawały neutralne w stosunku do każdej ze stron. Wszystko za sprawą kobiet widzących w Elfach Chaosu zagrożenie dla ich związków i władzy nad mężczyznami.

Niebiańskie Elfy po zbadaniu opuszczonych świątyń Tytanów zapuszczają się w dalekie rejony Oceanu Światów. Nieoczekiwanie jednak żadna grupa nie wraca po mimo staranie ułożonych planów.

2300 lat po Potopie/2700 p.w.p
Po interwencji Bóstwa Ziemi w wojnę z Beztwarzowymi ci wykorzystują to nawiązując porozumienie z pragnącym zemsty Bóstwem Wody. To doprowadza całe podziemia do wojny. Nawet jak dotąd izolujące się Bóstwo Ognia po rozmowach z Czarownikami Mrocznych Elfów wspiera je w zamian za odzyskanie wpływów w podziemiach. Wsparcie Bóstwa Ognia doprowadza do powstania pierwszych elitarnych wojowniczek Mrocznych elfów towarzyszących Smokom, u owych elfów władzę sprawują osobniki żeńskie.

Znaczą wzrost liczby barbarzyńskich ludzi na ziemiach Faraona doprowadza do masowej sprzedaży ich co sprytniejszym elfom od wielu już lat korzystającymi z ich pomocy. Wielkie transakcję handlowe doprowadzają do powstania systemu monetarnego opartego na złocie.

Po wielu wyprawach Niebiańskich Elfów wreszcie jedna wraca z głębszego Oceanu Światów. Na podstawie zeznań ocalałych Niebiańskie Elfy odkrywają prawdę o wojnie w kosmosie z gadzimi istotami jako żywymi golemami inteligentniejszych gadzich istot.
Niebiańskie Elfy poprzez bramy czasu nawiązują kontakt z Tytanami. Ci jednak nie zamierzają nic zrobić dopóki Bóstwo Powietrza nie podda się ich woli.

Niebiańskie elfy rozpoczynają budowę niezwykłego kryształu energii który ma stworzyć energetyczny wymiar gdzie Bóstwo Powietrza będzie mogło zamieszkać dobrowolnie lub siłą. Równolegle bezskutecznie próbują odwieźć Leśne Elfy od współpracy z Matronami.

Pierwsze hodowle Smoków przez Leśne elfy.

2400 lat Po Potopie/2600 p.w.p
Leśne elfy wysyłają emisariuszy w morskie głębiny i wykorzystując niechętne do Bóstwa Wody i jego wojny Morskie elfy nawołując je do buntu.

Zwiększenie się liczebności Smoczych Elfów powstałych z przesiąkniętych żelazem wojowników Mrocznych elfów (o czerwonych włosach i podobnej człowiekowi skórze). Wkrótce oddział Czerwonych Smoków wraz z Furiami (wojowniczkami Smoczych elfów) doprowadzają do wycofywania się Beztwarzowych w stronę morza.

Tymczasem wsparte przez Gadzie Istoty rebelianckie Morskie Elfy przejmują kontrolę nad rozlicznymi morskimi bestiami co doprowadza Bóstwo Wody do coraz gorszej sytuacji.

Wreszcie w zamian za zawieszenie działań wojennych Morskie elfy po negocjacjach zobowiązują się do ponownego uwięzienia Bóstwa Wody oraz do przydzielenia niewielkiego obszaru oceanu i jego podziemi Beztwarzowym oraz elfom chaosu.

Następuje nowy podział władzy wśród elfów morskich oraz wśród Mrocznych Elfów.

Bóstwo Ognia powraca jako jedna z liczących się sił w podziemiach, zyskując coraz więcej zwolenników. Następuję po raz pierwszy szerszy ruch migracyjny między powierzchnią, a podziemiem.

Pod wpływem wzrastającej liczby barbarzyńskich ludzi, wśród elfów na powierzchni pojawia się coraz więcej lordów. Równocześnie coraz większa grupa młodych i starszych elfów zaszywa się w lasach, izolując się od wielkich projektów osad i całego zła odbudowy starej cywilizacji jak zwą te zamiary swych braci.

Ziemie elfów coraz rzadziej odwiedzają Enty i inne istoty przybywające z tajemniczych głębokich podziemi Floran. Trwa karczowanie lasów na szeroką skalę.

Niebiańskie elfy po wyjawieniu zamiarów co do Bóstwa Powietrza doprowadzają do konfliktu z nim. Waśń zostaje zażegnana, następnie rozsądzona przez Duchy Żywiołów. Na mocy wyroku Bóstwo Powietrza udaje się od nowo utworzonego wymiaru powietrza z możliwością odwiedzenia wymiarów żywiołów oraz powrotu z wymiarów w razie konieczności.

Znaczna grupa jego zwolenników udaje się wraz z nim do tegoż wymiaru gdzie staje się Duchami Zimna zwanymi Geniuszami. Tam po raz pierwszy istoty te mają dzieci, co zaważy na przyszłym stosunku ich do ludzi.

Po rozwiązaniu problemu z Bóstwem Powietrza Niebiańskie elfy nawiązują współprace z Tytanami którzy dość szybko wyjaśniają iż najpierw będzie potrzeba zlikwidować obozy Gadzich istot w otoczeniu planety. Rozpoczynają się Wojna Pustych Skał.

Oddziały Niebiańskich elfów oraz pierwsze ekspedycje elfów z innych światów przeszukują dalekie niebiosa w poszukiwaniu niepozornych skał będących kosmicznymi jajami gadzich istot.

2500 lat Po Potopie/2500 p.w.p
Pierwsze kosmiczne jaja gadzich istot zostają zniszczone. Doprowadza to do nasilenia się wojen między Gadzimi istotami a Tytanami w oceanie światów. Po rozmowach Niebiańskich Elfów z zamieszkującymi lady (obietnicy nie używania broni niszczących lądy) lądują pierwsze niebiańskie rydwany Tytanów. W ten sposób załogi rydwanów złożonych z Olbrzymów zakładają obozy po czym formują odziały pogromców Smoków.

Z pomocą sprowadzonych machin rozpoczynają ataki. Niespodziewanie ich misja, nie idzie po myśli wielu lordom elfim mającym dobre stosunki ze Smokami zapewniającym poprzez wiarę w władzę złota, lojalność wobec ich pracujących dla nich ludzi.

Grupa lordów w tajemnicy spiskuję z Smokami zdradzając pozycje obozów Olbrzymów. Po nagłym zniszczeniu wszystkich z nich, Niebiańskie Elfy przeprowadzają śledztwo po którym jeden z lordów zostaje pochwycony na przesłuchanie.

Ten incydent doprowadza do otwartej współpracy Elfich lordów z Smokami. Niebawem dochodzi do wewnętrznych konfliktów w których Elfi lordowie odnoszą niespodziewany sukces dzięki wsparciu barbarzyńskich ludzi dozbrajanych, przez wysłanników czarnoskórych ludzi z krainy Faraona.

Pozostałe Elfy na powierzchni otrzymują ukrytą pomoc od pozornie neutralnych Niebiańskich Elfów.

Wojna się nasila kiedy Matrony nawiązują kontakt z Smoczym Imperium i przechodzą do kontrataku z pomocą wsparcia poprzez kosmiczne jaja zrzucane między Piramidy umożliwiające ich bezpieczne wylądowanie.

Poinformowani o tym Tytani wysyłają flotę niebiańskich okrętów która nieoczekiwanie zostaje zniszczona przez Słoneczne promienie z Piramid. To doprowadza do zmasowanego ataku Tytanów w bliższym Oceanie światów na kosmiczne jaja.

W obliczu podziału władzy między kobiety i czarowników wspieranych przez Bóstwo Ognia coraz więcej rodzimych Mrocznych Elfów nawiązuję współpracę z Bóstwem Ziemi.

Pozostali widząc wielkie możliwości z wprowadzonego przez Matrony systemu monetarnego dla interesów wiążą się ze Smoczymi Elfami z czego powstają pierwsi mieszańcy Elfy o różowych włosach.

Fragment późniejszy pamiętnika został odnaleziony przez Sandro w stanie szczątkowym.
Więc opis jest skrócony:
do 3000 lat po Potopie/do 2000 p.w.p. (przed wieczystym pokojem)
Po kolejnych starciach w oceanie światów, śledztwo Niebiańskich elfów ujawnia miejsce głównej bazy Smoków w wnętrzu księżyca. Zostaje zniszczona tamtejsza kolonia gadzich istot, wraz z przełącznikiem światów (ściągającym je z innych światów i roztaczających mentalną kontrolę nad Matronami).

Wybuch przełącznika doprowadza nieoczekiwanie do nagrzania księżyca i czasów Krwawego Księżyca kiedy powierzchnia lądów została zdewastowana przez powodzie, a masy ludzi pozostawionych samym sobie zdziczały żyjąc niczym zwierzęta.

Księżyc dopiero po paru latach ostyga, pokryty wielkimi morzami lawy.
Wcześniej trwała przerwana tym zdarzeniem kolonizacja przez elfy, olbrzymy i ludzi (przyszłe niziołki) powierzchni lądu. W której znaczną pomoc stanowiły machiny bojowe.

W jej trakcie grupa olbrzymów wraz z tymi ludźmi została odizolowana w podziemiach zakładając własną społeczność przetrwałą dzięki sojuszowi z Bóstwem Ziemi uczącym ich magii runicznej.

Olbrzymy wraz z tymi ludźmi zapadają na chorobę starości na niesprzyjającej ich życiu planecie.

W tym czasie grupa Gadzich istot z ich Imperium dostając się na planetę podłącza się do sieci kamiennych monolitów stanowiących źródło mocy podtrzymującej w powietrzu Niebiańskie miasta. A następnie doprowadza do wielkiej katastrofy w której Niebiańskie miasta spadają niszcząc wielkie połacie lądów.

To doprowadziło do ostatecznego ataku elfów na Smoki. Ich piramidy zostały zniszczone, a same Smoki ukryły się w podziemiach. Niebiańskie elfy przetrwały na Księżycu, skąd zostały ewakuowane z powrotem na ląd w czasach wojen o Księżyc Świata.

W podziemiach trwały wojny między Gadzimi istotami, a Smoczymi elfami i Matronami Mrocznych elfów oraz baronami Mrocznych elfów wspierającymi Bóstwo Ziemi i wiążącymi sojusz z odrodzonymi Elfami Chaosu pod przywództwem Beztwarzowych.

Bóstwo ognia zdradziło mroczne elfy po czym odizolowało się otaczając własnymi sługami.

W wojnę zaangażowały się również siły Olbrzymów walcząc z Smokami. Wojna na powierzchni doprowadza do ewakuacji wielu leśnych elfów które przeprowadzane przez Bóstwo Ziemi docierają do głębokich podziemi w wnętrzu planety.

Wielka fala migracyjna odkrywa tam porośnięty gęstymi lasami wewnętrzny świat zamieszkany przez Floran, dziwne zielonoskóre elfy oraz skośnookich ludzi.

W morzach Morskie elfy wraz z Gadzimi istotami atakują lądy i podziemia, sytuacja jednak odwraca się po ekspedycji Elfów z powierzchni w metalowych rybach z polecenia Tytanów po której część Morskich elfów przechodzi na stronę Tytanów.

To ostatecznie, doprowadza do wycofania się z wojny Morskich elfów, które rozpoczynają eksterminację Gadzich istot buntujących się po ekspedycji Gadzich istot z poza planety do mórz.

W czasie wojen Bóstwo Powietrza obdarza część elfów swoją mocą czyniąc je duchami powietrza. Wiele z tych duchów uczestnicząc w wojnie Bóstwa Powietrza z Bóstwem Wody staję się Maridami duchami wody wspierającymi Morskie elfy które po uwolnieniu Bóstwa Wody ponownie zamykają je w magicznym wirze.

do 3500 lat po Potopie/do 1500 p.w.p
Niebiańskie elfy odbudowują z pomocą Bóstwa Powietrza i geniuszy kolonie. Równocześnie zawierają tajny pakt z Tytanami mający wyeliminować Bóstwa Żywiołów.

Podstępnie zlecają Geniuszom budowę sieci magicznych kryształów pozwalających na swobodny dostęp do wymiarów żywiołów. Po czym w jednej chwili wykorzystując potężną magię przejmują kontrole nad centrum zarządzania sieci tzw. kryształową bramę. Po czym zmieniają jej działanie tak że nagle wszystkie kryształy przenoszą żywiołaki z powrotem do wymiarów żywiołów.

Bóstwa Żywiołów zachowują jednak część sług. Zdradzone i odcięte od swoich rodzin Geniusze przechodzą na stronę Bóstwa Powietrza które ucieka na lodoląd. Część Geniuszy wściekłe przechodzi na stronę Bóstwa Ognia stając się pałającymi chęcią zniszczenia Ifrytami.

W tym czasie trwa też sekretna ekspedycja Niebiańskich elfów na biegun przeciwny temu który zajęło Bóstwo Powietrza. Tam namierzona zostaję baza Smoków służąca do przechodzenia dusz Gadzich istot w ciała Smoków. Nieco później zostaje zniszczona. Po jej zniszczeniu wiele dusz gadzich istot zostaję uwięzionych w ciałach Smoka.

Ponadto ostatecznie rozwiązuje to kwestie gadzich istot które od tamtej pory martwią się przede wszystkim o przetrwanie kończąc inwazję.

Tytani jednak nie poprzestają na tym. Pozostaję kwestia żywiołaków. Zostają więc wysyłane 3 ekspedycję w celach ujęcia Bóstw Żywiołów. Pierwsza udaję się wraz z Niebiańskimi elfami do walki przeciwko Bóstwu Powietrza i Geniuszom. Dochodzi do starcia podczas którego interweniują niezwykłe duchy światła apelujące o zaprzestanie bezsensownej walki.

Walka zostaję przerwana aż do przybycia Tytanki będącej żoną Tytana przemienionego w Bóstwo Powietrza. Tytanka wraz z grupą inteligentnych maszyn dostaję się na biegun i doprowadza do starcia podczas którego Geniusze używają niezliczonej armii żywiołaków i magii mrozu. Czas na biegunie zatrzymuję się, mimo to pokonana Tytanka nie ustępuje jej duch odradza się w postaci Bóstwa Zimna, a maszyny jej podległe w postaci żywiołaków lodu.

Po odrodzeniu wyzywa na pojedynek Bóstwo Powietrza które niechętnie się stawia. Tam daję się pokonać przez Bóstwo Mrozu które więzi go w klatce wstrzymanego czasu. Geniusze widząc to podają się uznając zwierzchnictwo Bóstwa Mrozu. Te nakazuję im szykować się do wojny z Bóstwem Wody.

Nikt nie zna zamiarów Bóstwa Mrozu które nadal dąży do pochwycenia pozostałych Bóstw Żywiołów mimo że stało się podobne im i nie może już liczyć na przychylność Tytanów.

Tymczasem druga ekspedycja udaję się do oceanów tam żąda przekazania im Bóstwa Wody, Morskie elfy zyskujące z Bóstwa moc nie zgadzają się. Bóstwo Wody zostaje uwolnione i dochodzi do wojny szklanego oceanu. W czasie której Tytani wykorzystują potężne eksplozję elektryczne do zniszczenia siedzib Morskich elfów.

W efekcie całe podmorskie góry zostają przeładowane mocą magiczną. Wywołuję to kataklizm zmieniający położenie Świata w oceanie światów. Niestabilność doprowadza do wylania oceanów i przerwania działalności Tytanów po interwencji duchów światła ostrzegających przed zagładą świata i zapewniających iż Bóstwo Wody zostanie pochwycony w inny sposób.

Wojna zostaje więc, przerwana a po niej zostają Błyszczące góry pewne bogactw lecz niebezpieczne gdyż przyciągające do siebie każdy metal. Morskie elfy w dużej mierze przetrwały dzięki rozległym podziemnym tunelom zalanym wodą.

Kolejna ekspedycja udaje się do podziemia tam jednak zostaję wstrzymana przez niezwykle trudne warunki walki. W międzyczasie część Olbrzymów, już nie tak wielkich jako Krasnoludy i Niziołki przystaje do Bóstwa Ziemi lub Bóstwa Ognia (stąd rudowłosi krasnoludy) które okazuje się atakować siły Tytanów. Tylko część ich wspiera Tytanów, po czym powraca na powierzchnie.

W międzyczasie dochodzi do kolejnej wojny tym razem między Elfami Chaosu, a Bóstwem Ziemi przeprowadzającym leśne elfy z powrotem na powierzchnie. Podczas wojny druidzi wykonując rytuały magii natury ostatecznie pokonują Beztwarzowych zmieniając ich z powrotem w elfy. Mimo tego przywódca Beztwarzowych nie zostaje pochwycony.

Zostaję rozwiązana kwestia Smoków przez co wiele z nich po nadzorem Smoczych elfów opuszcza podziemia dostając się przez głębsze podziemia do wewnętrznego świata gdzie zostają gościnnie przywitani. Tam smoki okazują się dzięki swej mocy jednymi z niewielu latających istot, gdyż w wewnętrznym świecie moc matki ziemi działa odwrotnie i nie da się latać skrzydłami.

Smoki te powiększając swoją moc, zaczynają mamić młodzież leśnych elfów obietnicą powszechnej wolności. Wbrew starym prawom życia wewnętrznego świata. Dochodzi do waśni, która po otoczeniu buntowników przez Enty kończy się decyzją druidów o wygnaniu ich na powierzchnie.

Do tego czasu w podziemiach matriarchinie tracą władzę, która przechodzi w ręce baronów Mrocznych elfów. Baronowie zawiązują sojusz z czarnoskórymi ludźmi przybyłymi do podziemia podczas katastrofy Księżyca i wspólnie rozpoczynają tworzenie przeróżnych hybryd ludzi i zwierząt służących jako uzdrowiciele (felianie), zwiadowcy (avianie), źródło dodatkowego pożywienia (harpie) itd.

Po czym wysyłają je na niezamieszkane wyspy na powierzchni gdzie są trenowani w walce. Największym dziełem ich prac zostają tzw. potężne istoty o czarnej krwi zwane Ogrami oraz wyhodowane olbrzymy zwane Cyklopami.

Ogry zostają zsyłane na areny, aby walczyć przeciwko wielkim bestiom. W ten sposób Mroczne elfy szykują armie do odbicia powierzchni lądów. W celach ukrycia swoich zamiarów wiele agentów Mrocznych elfów zaczyna trudnić się piractwem.

Budowa armii wymaga wiele pożywienia, agenci Mrocznym elfów wykradają więc z Niebiańskich miast samonarastające kryształy nadające się do spożycia i serwują je sobie i wielkim bestiom.

W tym samym czasie również Smoki pozostałe w podziemiach, z ukrycia porozumiewają się z kobietami Gadzich istot obiecując powrót Smoków. Kobiety te z ich polecenia zapuszczają się na powierzchnie gdzie poprzez rozmaite magiczne mikstury, podszywają się pod zwykłe kobiety elfie i szpiegują w jednym celu.
Mianowicie zdobyciu wiedzy umożliwiającej tytanom kontrole nad inteligentnymi golemami.

Po przejęciu władzy przez Baronów dochodzi do Czystki pośród Matron co dotyka szczególnie w mieszańców o różowych włosach. Wiele z nich udaje się na powierzchnie gdzie odnajduje spokój w Niebiańskich miastach jako uzdrowicielki.

Na powierzchni wzrasta ponownie liczba ludzi, większość pracuje dla elfów pod przywództwem Tytanów. Wiele jednak zaczyna niezależne życie jako Nomadzi, tam handlują z Mrocznymi elfami, powoli stając się kupcami niezależnymi finansowo od elfów z metropolii.

W czasie gdy większość ludzi służy elfom, będąc utwierdzonym w tym przez Duchy powietrza nauczające tzw. religii uznającej Tytanów za Bogów. Wśród elfów tworzy się kasta kapłanów.

do 4000 lat po Potopie/do 1000 p.w.p
W oceanie światów rozwija się niebezpieczna plaga Owadzich istot, te plądrują całe światy zjadając ich zasoby. Tytani zmuszeni do walki z nimi coraz mniej interweniują w problemy świata.

Tymczasem na powierzchni świata dociera fala przybyszów aż z wewnętrznego świata. Przybysze pod przywództwem Magicznych Smoków jak nazwano smoki z wewnętrznego świata, początkowo prowadzą wojny z mieszkańcami lądu. Stając się sojusznikami armii Ogrów i im podobnych istot wraz z zwierzoludźmi i olbrzymimi bestiami nagle atakującymi Metropolie podległe Tytanom.

W końcu dochodzi do przedziwnej sytuacji w której maszyny wariują i zaczynają atakować armie ważnych elfów, krasnoludów i ludzi. Ta sytuacja sprawia iż Magiczne smoki wraz z leśnymi elfami stają się jedyną nadzieją ocalałych elfów, krasnoludów, niziołków i ludzi masowo uciekających do ich lasów. Dzieję to się w czasie powszechnej ewakuacji Tytanów spodziewających się nagłej inwazji na planetę owadzich istot.

Przez cały ten czas Niebiańskie elfy obserwują z góry, powoli dzieląc się na odlatujących wraz z Tytanami, oraz na grupę pod przywództwem Duchów powietrza próbującym naprawić sytuację.

W czasie inwazji Ogrów i zwierzoludzi, masy zwykłych ludzi przechodzi na ich stronę stając się barbarzyńcami. Z tego względu duchy powietrza poprzez głosy, nawiedzają wybrańców pośród ludzi i czynią z nich niezniszczalnych bohaterów, siłaczy którzy nawołują do powrotu do wiary przodków.

Wodzowie ci doprowadzają do rozłamu, wśród barbarzyńców. Dochodzi do wojen wewnętrznych w ich szeregach, pogłębianych ciągłą pomocą ze strony duchów powietrza nasyłających przemienione w żywiołaki zwierzęta takie jak Ptak Gromu przeciwko udoskonalonym zielonoskórym Ogrom i podległych im barbarzyńskim istotom.

Tymczasem znacznie wcześniej Bóstwo Mrozu rozpoczyna inwazję na morza, Żywiołaki mrozu zaczynają zamrażanie oceanu. Nagły atak, zupełnie zaskakuje Morskie elfy. Na dodatek magia żywiołów, nie skutkuje na używające antymagii Bóstwo Mrozu.

Morskie elfy podają, się i pertraktują z Bóstwem Mrozu wydając im Bóstwo Wody. Bóstwo Mrozu zatrzymuje w czasowej klatce Bóstwo Wody. Dochodzi do sytuacji w której wszyscy mieszkańcy mórz łącznie z gadzimi istotami pod przewodnictwem Nag podają się woli Bóstwa Mrozu szykującego się na inwazję w podziemiach w celu pochwycenia Bóstwa Ziemi i Ognia.

Dość szybko okazuje się iż Bóstwo Ziemi ukryło się w głębszych podziemiach, z tego względu główny atak zostaje przeprowadzony na Bóstwo Ognia. Które udaje się pochwycić dopiero po ciężkich walkach z Mrocznymi elfami i służącymi im zwierzoludzi, ogrami i bestiami.

W czasie walk wielkie połacie podziemi zostają zalane, a potem zamrożone. Bóstwo Ognia zostaję wreszcie pochwycony w klatkę czasu. W międzyczasie Bóstwo Mrozu poprzez Geniuszy nawiązuje współprace z Niebiańskimi elfami. Na mocy sojuszu Bóstwo Mrozu obiecuje pojmać Bóstwa Żywiołów i odesłać ich do wymiarów żywiołów.

To też realizuję, kierując swoją armię w głębokie podziemia w poszukiwaniu Bóstwa Ziemi. Po dotarciu do głębszych podziemi Bóstwo Mrozu rozpoczyna zamrażanie tamtejszej rajskiej krainy (wewnętrznego świata) zmuszając Bóstwo Ziemi do stawienia się do walki. Bóstwo Ziemi zostaję pochwycone.

Do tego czasu Geniusze otwierają teleporty przenosząc wszystkie Bóstwa Żywiołów na zamrożony biegun, gdzie wraz z kolonizacją go przez niebiańskie elfy zostaję również przeniesiona kryształowa brama. Zgodnie z planem szykowane więzienie wymiarów ma być wieczne, lecz Geniusze potajemnie zabezpieczają się przed tym przekazując część mechanizmu kryształowej bramy Bóstwu Mrozu tak powstaje klucz wymiarów.

W międzyczasie w podziemiach atak Bóstwa Mrozu, zmusza armie Ogrów i barbarzyńskich bestii do przyśpieszenia inwazji na powierzchnie lądów. Tam zostają wsparci przez czarnoskórych ludzi, odbudowujących z ich pomocą piramidy.

Czarnoskórzy ludzie wykorzystując wiedzę od mrocznych elfów tworzą piramidy jako wielki transmiter mocy którym przejmują kontrole nad Golemami. W ten sposób inwazja barbarzyńskich istot staje się niepowstrzymana. Sytuacja jednak radykalnie się zmienia kiedy do walki z przymierzem Czarnoskórych ludzi, Mrocznych elfów i barbarzyńskich istot stają Magiczne smoki i leśne elfy.

Na dodatek, nagle gadzie istoty z podziemi pod przywództwem Czarnych smoków wprowadzają swój plan. Zawierają pakt z Magicznymi Smokami i poprzez agentki gadzich istot wśród Czarnoskórych ludzi, przejmują kontrole nad piramidami. Masy Golemów atakują czarnoskórych ludzi.

W czasie walki z ich przywódcami zostaję odkryta niezwykła prawda, ich wodzami okazują się elfy chaosu wykorzystujące zmienność swoich ciał. Główny wódz po ujęciu okazuje się przywódcom Beztwarzowych. I ujęty nie daję się pokonać. Zostaje więc żywcem zamurowany.

Wiele elfów chaosu zdradziwszy swoją postać ucieka prowadząc walki o przetrwanie udając swoją formą Ogry. Co udaje im się w postaci piratów i władców straszliwych bestii Behemotów. Baronowie Mrocznych elfów, udają się na odsiecz Beztwarzowemu i go uwalniają, lecz w międzyczasie Smoki atakują świątynie Matron i zmuszają je do uległości wobec Smoków grożących zabiciem młodych Mrocznych elfów. Na pewien czas władza nad Mrocznymi elfami wraca do Matron. Baronowie zaszywają się w podziemiach wraz z Beztwarzowym.

do 4500 lat po Potopie/do 500 p.w.p
Zwiadowcy rojów owadzich istot docierają na planetę. Po utworzeniu przyczółków rozpoczynają namnażanie się korzystając z zamieszania wywołanego przez walczące Ogry i ich barbarzyńskie kreatury. Równolegle ich roje w kosmosie napadają nieewakuujące się siły Tytanów.

Niebiańskie miasta pustoszeją, albo zostają opuszczone albo napadają je uskrzydlone owadzie bestie zamieniając w własne gniazda. Powoli mieszkańcy powierzchni zdają sobie sprawę że na tym chaosie korzystają owadzie istoty coraz to liczniejsze. Bestie pochłaniają wszystko na powierzchni powoli zamieniając lądy w pustynie.

Barbarzyńskie kreatury walczą o przetrwanie, wiele z nich z tego względu opuszcza Ogry i przechodzi na stronę Golemów pod przywództwem Faraona centralnej jednostki dowódczej wykonującej polecenia Smoków z podziemi. Barbarzyńscy ludzie z pomocą duchów powietrza zaszywają się w górach. Na ruinach metropolii przewijają się niezliczone stada owadzich bestii. Dochodzi do ataku na tereny leśnych elfów. Wiele z nich ucieka do podziemi, otrzymując azyl na ziemiach matron. Wreszcie owadzie istoty atakują podziemia, oraz oceany.

To doprowadza do naruszenia ziem Morskich elfów i przystąpienia do walki Bóstwa Mrozu. Te zostaję przekonane aby wypuścić Bóstwa Żywiołów z więzienia w sztucznych wymiarach. Chmara Żywiołaków napada na owadzie istoty. Starcia wyniszczają planetę, a tymczasem kolejne roje przybywają na planetę.

Zaniepokojeni tym druidzi postanawiają coś zrobić zanim żywiołaki z owadzimi bestiami doprowadzą do rozpadu się planety. Udają się do Bóstwa Ziemi i przekonują aby zdradził miejsce kryształu pamięci planety. Poprzez przedziwną magię kryształ znajduję się w wielu punktach w podziemiu naraz i tylko moc Bóstwa Ziemi może go zatrzymać w jednym. Tak też się więc dzieje.

Druidzi dochodzą do kryształu, i wprowadzają do pamięci planety zmianę w wyniku której każdy nieprzyjazny owad zaczyna maleć do niewielkich rozmiarów. Akcja ta rozwiązuje problem Owadzich rojów. Równocześnie cała wyprawa jest śledzona przez szpiegów Gadzich istot którzy w ten sposób odkrywają sekret kryształu pamięci ziemi.

Po wojnach z owadzimi rojami zostają roję przejęte przez magów elfów, tak na planecie pojawiają się istoty takie jak Serket (Skorpioczłek), Mantid (Modliszkoid), Daenian (Skorupiakolian). Ziemia powoli się odradza, powierzchnia zostaję rozdzielona pomiędzy rozliczne plemiona barbarzyńców i leśnych elfów.

Barbarzyńcy zostają zjednoczeni przez Faraona, z wyjątkiem tych nieposłusznych pod przywództwem Ogrów którzy zaszywają się na pustyniach.

Podziemia trafiają do Mrocznych elfów podległych Matronom i Czarnym Smokom, do Krasnoludów i Niziołków oraz do Bóstw Ziemi i Ognia. Nasila się ruch migracyjny między podziemiem, a powierzchnią. Z tego powodu powstaję wiele Mrocznych elfów o bladej skórze i czarnych włosach (elfy z powierzchni zmienione warunkami podziemia) oraz leśne elfy o rudych włosach (smocze elfy na powierzchni).

Bóstwo wody powraca do oceanów, dzieląc je z Morskimi elfami i Nagami.

Bóstwo Powietrza udaje się wraz z Duchami powietrza w góry gdzie dochodzi do prób cywilizowania barbarzyńskich ludzi, większość jednak woli władzę Faraona niż ciężkie życie w górach.

Bóstwo Mrozu powraca na biegun, gdzie wraz z Geniuszami rozpoczyna nowy plan, rozwiązania kwestii żywiołaków. Otóż postanawia stworzyć inteligentnego żywiołaka, który mógłby łączyć w sobie magię wszystkich żywiołów. W ten sposób żywiołaki miałby się stać niezależne od Bóstw Żywiołów które straciłyby moc jak chcę tego Bóstwo Mrozu. Pracę Geniusze rozpoczynają bezpośrednio w wymiarach żywiołów.

Powstają wreszcie Pradawni umieszczeni w wymiarze między wymiarami. Potężne istoty ściągające żywiołaki z powrotem do wymiarów żywiołów i utwierdzające je w wierze iż to ich dom. W efekcie coraz mniej żywiołaków przebywa na świecie, Bóstwa Żywiołów są coraz słabsze.

Tymczasem na całą sytuację z oddali patrzą Smoki z poza świata, które powracają w ten rejon oceanu światów po wyniszczeniu obszaru przez roje owadzich istot i opuszczeniu rejonu przez Tytanów. Owe Smoki nawiązują kontakt z Czarnymi Smokami z podziemi, i wspólnie szykują wielki powrót Smoków do tego świata. Smoki wysyłają sondy w postaci wielkogłowych białych istot które badają świat, aby rozpoznać przyszłe miejsca lądowania.

Niebiańskie elfy powracają tworząc tajne bazy w wnętrzu gór, z zakamuflowanymi iluzją przejściem. Dołącza do nich część duchów powietrza.

do 5000 lat po Potopie/do 0 roku p.w.p
Smoki wybierając krainę Faraona, lądują i otwierając portale, rozpoczynają nową falę gadzich istot. Podczas lądowań korzystają z nielicznych jeszcze działających latających wysp pozostałych po niebiańskich miastach jako miejsc dla portali.

Nowo przybyłe smoki, nie prowadzą wojny z pozostałymi mieszkańcami lądów. Zamiast tego wraz z Faraonem i jego Golemami i Barbarzyńskimi istotami organizują wyprawę do podziemia. Tam wraz z Czarnymi Smokami rozpoczynają przeczesywanie terenu w poszukiwaniu kryształu pamięci.

Po pewnym czasie go odnajdują i wpływają na pamięć planety dając Smokom przedziwną właściwość odporności na magię. Skuszeni mocą planują dalsze przemiany pamięci planety lecz to im się nie udaję przez nieoczekiwany bunt Faraona oraz Golemów które niszczą kryształ pamięci planety.

Pamięć się zeruję i nagle wszyscy cofają się w czasie z przed wyprawy. Jedyną zmianą jest dziwna odporność Czarnych Smoków na całą magię. A Faraon walczy z mniejszą efektywnością przeciwko wrogom Smoków.

Smoki rozpoczynają ataki na Bóstwa Żywiołów w celu eliminacji tych ośrodków nie smoczej władzy. Bóstwa Żywiołów uciekają zamykając się w własnych wymiarach. Jedynie Bóstwo Mrozu odporne na magię, walczy nadal.

W międzyczasie Niebiańskie elfy, informują o sytuacji Tytanów, którzy przybywają z odsieczą. Poprzez portale otwarte w górach Tytani wysyłają armię. Równolegle ich floty walczą z Smokami o najbliższy rejon Oceanu światów. Na powierzchni, początkowo walka, okazuje się trudna z powodu niechęci większości elfów do Tytanów.

Po tym jednak kiedy Smoki kierują armię, na Bóstwa Żywiołów i je pokonują myślenie elfów przekonanych o pokojowym współżyciu z Smokami rozpływają się. Nagle Leśne elfy z powierzchni, oraz Morskie Elfy przechodzą na stronę Tytanów.

Wiele Magicznych Smoków nie podaje się i ucieka do morza stając się Morskimi Smokami. Te które się podają zostają uwiezione w Magicznym lesie przez Panią Jeziora przywódczynie lądowych żywiołów wody.

Tymczasem w podziemiach następuje zdrada wśród Mrocznych elfów którzy wspierają Beztwarzowego i doprowadzają go do ocalałych Elfów chaosu, włączając ich do walki. Wkrótce dochodzi również do zdrady wśród Ogrów służących Smokom.

Największy jednak cios następuje kiedy druidzi Leśnych elfów w porozumieniu z Niebiańskimi elfami odkrywają sposób na przeniesienie duszy ludzkiej do bestii. Kolejni wojownicy elfi opanowują ciała Smoków, w efekcie doprowadzając do zamieszania wśród szeregów Smoków.

Dzięki tej taktyce udaję się odbić, latające wyspy. Sytuacja dla Smoków się pogarsza, co zauważają Czarne Smoki. Te poprzez Matrony pertraktują z leśnymi elfami. To jednak nie zdaję się na wiele wobec wykorzystania do walki ze Smokami sił elfich magów co jeszcze bardziej pogarsza sytuację Smoków.

Smoki na powierzchni nieoczekiwanie zostają zaatakowane przez Faraona z armią który otoczony wycofuję się do podziemi zajętej przez rój Skorpidów i tam przeczekuję sytuację. Smoki rozpoczynają ewakuację z planety.

W czasie Smoczych wojen wiele Smoków się podaje przechodząc na stronę elfów w tym Niebiańskie (niebieskie) Smoki pilnujące latających wysp.

Po ewakuacji Morskie smoki wraz z Nagami podają się tracąc w zamian za pozostanie na świecie wielu ziem. Po tych zdarzeniach Nagi budują świątynie mającą przypominać Gadzim istotom z morza o tym zdarzeniu, aby nigdy się już nie powtórzyło (aby nie popierały już Smoków).

W czasie ewakuacji Smoków dochodzi również do przedziwnego incydentu w czasie którego pojawia się dziwna armia czerwonoskórych humanoidów którzy porywają jedną ze Smoczyc po czym znikają z nią w zamieszaniu wojennym.

Po smoczej armii zostaję wielka ilość szarawych istot będących ich sługami. Istoty te trafiają pod nadzór Druidów którzy nadają im cechy roślin zmieniając w Driady.

Wcześniej armia Tytanów akceptując wreszcie iż jest to planeta żywiołaków, nawiązują porozumienie z Bóstwem Mrozu i wysyła magów do wymiaru między wymiarami do Pradawnych Żywiołaków. Tam za ich poparciem Bóstwa Żywiołów są wypuszczone i włączają się do walki z Smokami ostatecznie przyczyniając się do ich przegranej. Wojna zostaje zakończona.

Niebiańskie elfy rozpoczynają odbudowę Niebiańskich miast, Tytani tworzą na zniszczonych terenach nowe kolonie elfów do których emigrują masy barbarzyńskich ludzi zatrudniających się tam w formie pracowników.

Pozostałe barbarzyńskie ludy migrują prowadząc koczowniczy tryb życia i będąc coraz bardziej spychanymi przez kolonie ludzkie do niegościnnych gór i pustyni.

Tytani zgodnie z planem rozpoczynają zamianę planety na teren szkoleniowy dla ich młodzieży Aniołów, to doprowadza do powstania Świątyń Światła jako mieszkań dla ich żon Anielic pilnujących młodzież Tytanów.

W tym czasie Bóstwa Żywiołów znów powracają na świat pod warunkiem jednak pokojowej egzystencji czego ma pilnować posiadające klucz wymiarów Bóstwo Mrozu.

W Morzach i Podziemiach nastają czasy pokoju między elfami, a gadzimi istotami oraz innymi mieszkańcami tych rejonów.

orodreth PW
30 kwietnia 2014, 17:00
Kolejne daty czyli Wieczysty Pokój
ok. 5000 lat po Potopie lub 0 rok Wieczystego Pokoju. Po uspokojeniu się i wygaśnięciu wszelkich wojen Anioły ogłaszają wieczysty pokój. Powstaje nowy kalendarz. Stare czasy są powoli wymazywane z pamięci elfów nie wspominając o innych istotach. Tytani opuszczają świat uznając go za bezpieczny.

Wśród Mrocznych elfów władzę odzyskują Baroni, tym razem współpracując z Matronami.

ok. 100 roku Niebiańskie elfy rozpoczynają zakrojoną na wielką skalę budowę sieci portali mających stanowić nowy łatwy sposób na transport.

Leśne elfy postanawiają zasadzić nowe Drzewo Życia, tym razem na powierzchni (w wewnętrznym świecie istnieje od dawna).

Nagi powoli przemieniają Świątynie pamięci Smoczych Wojen w wielką bibliotekę gdzie zbierana jest wszelka wiedza o dokonanych czasach.

ok. 200 roku
W podziemiach dochodzi do buntów zwierzoludzi, pod przewodnictwem Minotaurów. Wiele z nich ucieka na powierzchnie, pozostałe zyskują pewną autonomię. Mroczne elfy chcąc zapobiec podobnym wewnętrznym konfliktom opanowują olbrzymią porośniętą dżunglą wyspę i czynią ją areną walk dla zwaśnionych władców podziemi.

ok. 300 roku
Anioły zaczynają wprowadzać coraz więcej ludzi w kręgi kapłanów i możnowładców, młodym elfom zaczyna to się nie podobać.

Wreszcie jeden ogłasza bunt i dochodzi do zamieszek. Te jednak zostają uciszone. Buntownicy zostają wygnani do krainy leśnych elfów. Stamtąd nadal działają przekonując coraz więcej elfów do niezależnego życia w leśnych odstępach.

ok. 400 roku
Liczba elfów w Metropoliach spada po tym jak coraz więcej młodych zdolnych elfów korzystając z portali w Niebiańskich miastach opuszcza planetę. Pozostali niezbyt zdolni zaczynają dzierżyć stanowiska równe dawniej służącym im ludziom co tylko pogłębia kolejne emigrację elfów do leśnych odstępów.

Sytuacja pogłębia się na tyle iż Anioły zezwalają bardziej zdolnym ludziom na zawieranie małżeństw z elfami. Powstają pół-elfy. Wierne elfy Aniołom coraz częściej nazywa się elfami światła.

ok. 500 roku
Jeden z kapłanów, widząc jak kobiety elfów zatracają się w ramionach barbarzyńców. Odchodzi do leśnej gęstwiny. Tam poznaje wszelkie sztuki życia, planując zemstę na Aniołach i ich poplecznikach.

Elf ten podczas pobytu w podziemiach widzi akt zabójstwa przez Mroczne elfy dziwnego czerwonoskórego elfa po którym zostaje mu obszarpana księga bestii. Księgę tą zabiera i czyta o niezwykłej pajęczej istocie na podstawie której prowadzi badania nad ożywieniem kości. Rozpoczyna eksperymenty wśród Leśnych elfów, zarażając ich pajęczą zarazą.

Powstają Ghule, a elf wraz z zwolennikami ucieka w góry. Tam prowadzi dalsze badania na Goblinach. Tworzy z nich i innych barbarzyńskich istot armie Kościotrupów i Zombi przez co zostaję zaatakowany przez tamtejsze plemiona.

Znów ucieka, osiedlając się w podziemiach. Tam oferując Kościotrupy jako tanią siłę roboczą zyskuję poważanie wśród baronów Mrocznych elfów widzącym w nim szansę wyrwania się z pod nadzoru Matron.

Niebawem tworzy dla nich bezpieczną przemianę w nieumarłych - powstają Wampiry. Zatrudnia również młodzież niższych Mrocznych elfów która wyrasta na pierwszych Nekromantów. Ci werbują dla niego Akolitów którzy tworzą na obrzeżach Metropolii dobroczynną organizację zwaną Kościołem. Kościół zyskuję coraz więcej zwolenników wśród zwykłych utrudzonych życiem ludzi.

ok. 600 roku
Kościół powoli zatruwa Metropolie, siejąc nauki uznające w śmierci ukojenie duszy i zatopienie jej w jedności poszukiwanej przez filozofów elfich. Tolerowany przez to przez elfy powoli się rozrasta. Wreszcie z rozkazu elfa Nekromanty rozpoczyna się wielkie zarażanie ziem Metropolii oraz atak Wampirów. Atak okazuję się porażką.

Nieumarli nie tylko zostają powstrzymani przez siły Metropolii, ale również wygnani przez Mroczne elfy. Dochodzi więc do wielkiej migracji nieumarłych na ziemie należące do Czarnoskórych ludzi. Tam po rozmowach z ich Czarownikami i zaoferowania wielkiej mocy nekromancji, rozpoczynają wspólne przedsięwzięcia.

Poprzez badania nad starożytnymi Golemami powstają Lisze. Czarownicy stają się Mumiami. A sam Elf Nekromanta wchodzi do piramidy gdzie pomimo braku snu w postaci nieumarłego jednak ma sen. W śnie wchodzi do poza świata gdzie słyszy głos istoty która uznaje że go wybrała aby przywrócił równowagę świata.

Mija jakiś czas i Elf Nekromanta poprzez wchodzenie w świat snów kontaktuję się z Duchami Powietrza. Cześć z nich po wtajemniczeniu w misji zmienia się w Widma które mają zabezpieczyć go na wypadek zdrady. Słuchając głosu dowiaduje się o potężnej mocy jaką jest magia mrozu. Rozpoczyna więc przygotowania do wielkiej wędrówki na biegun.

W tym czasie na ziemiach Metropolii, powstaje zakon światła skupiający się na leczeniu i zapobieganiu ponowieniu incydentów takich jak nieumarli. W zakonie silną pozycje zdobywają pół-elfy, które stanowią już niemal większość pomniejszych stanowisk w metropolii. Pozostałe elfy skupiające się wokół najbogatszych rodów są już pospolicie nazywane wysokimi elfami.

ok. 700 roku
Nieumarli zatruwają piratów. Powstają nieumarli piraci, eskortujący wielkie chmary Nieumarłych przez morze. To obserwują zaniepokojone Morskie elfy. Dochodzi do starć rozpoczyna się Wojna Śmierdzących Wód. Wielka batalia nieumarłych z Morskimi elfami. Tam napotykają zwiadowców Beztwarzowego Krebaki (ogry chaosu) których przejmują Nieumarli.

Beztwarzowy po raz pierwszy dowiaduję się o istnieniu nieumarłych. Wojna przeciąga się i wiele czasu trwa walka Nieumarłych z Morskimi elfami. Wreszcie Nieumarli do walki, wykorzystują wielkie cmentarzyska smoków pozostałe po dawnych czasach. Kościane Smoki ułatwiają Nieumarłym przedarcie się przez morze. Ostatecznie jednak odnalezienie Faraona i zapanowanie nad jego sztucznym umysłem umożliwia pomoc Starożytnych Golemów i udane lądowanie sił nieumarłych na biegunie.

W tym czasie Niebiańskie elfy rozpoczynają niezwykły plan rozprzestrzenienia żywiołaków na inne światy. Wybierają jednego z Pradawnych i czynią go Boskim Emisariuszem który w imieniu Tytanów ma sprowadzać żywiołaki na inne światy. Nad całym przedsięwzięciem czuwa nowo założony Zakon Kosmosu.

ok. 800 roku
Armia Elfa Nekromanty zostaję zaskoczona ciężkimi warunkami na biegunie, i pokonana. Elf Nekromanta jednak ucieka uratowany przez Upiora Śmierci na uskrzydlonym czarnym rumaku.

Wraca do ziemi Mumii, a tam zostaje zdradzony przez Mumie które wraz z Faraonem stawiają opór. Elf jednak mając poparcie wampirów, oraz niezwykłą pomoc zjawiających się znikąd Mrocznych Jeźdźców odzyskuję kontrolę nad większością nieumarłych. Mumie zaszywają się, ukrywając Faraona wśród roju Skorpidów. A armia nieumarłych rusza na podziemia Mrocznych elfów. Podziemia dokładnie pod oceanem dzielącym ich do bieguna.

W tym samym czasie misja rozprzestrzeniania żywiołaków po innych światach sprawia iż coraz mniej Niebiańskich elfów zamieszkuje Niebiańskie miasta. Z tego względu rozpoczyna się nabór pół-elfów do sił tejże społeczności.

ok. 900 roku
Wielka inwazja Nieumarłych na podziemia, doprowadza do Wojny Cieni. Wiele Czarnych Smoków ginie, wiele Mrocznych elfów przechodzi na stronę nieumarłych zostając wampirami. Wampirami nowej klasy podobnej do żywiołaków. Co daję przewagę Nieumarłym w walce z reagującymi na ich przybycie do podziemia Bóstwami Żywiołów.

Beztwarzowy włącza w konflikt elfy chaosu.

Wyniszczająca wojna doprowadza do nawiązania porozumienia Mrocznych elfów z Niebiańskimi te organizują pomoc. W efekcie dochodzi do starć, które przyciągają uwagę sił metropolii. Siły te jednak w podziemiach stają się tylko kolejnymi nieumarłymi. Liczba nieumarłych stale wzrasta.

ok. 1000 roku
Niebiańskie elfy wraz z Zakonem Kosmosu przemianowanym na zakon Równowagi w towarzystwie Aniołów rozpoczynają likwidację Nieumarłych. Do walki z nimi dołączają się nawet Leśne elfy widząc w nich zagrożenie. To jednak nie powstrzymuje fal Nieumarłych.

Na dodatek elf nekromanta dostaję się na biegun gdzie przejmuję kontrolę nad grupą żywiołaków Lodu i na ich bazie odkrywa tajniki magii mrozu. Z tego powstają nowe lepsze Lisze. Elitarna armia Liszy atakuje powierzchnie używając mocy niszczącej latające mechaniczne statki Niebiańskich elfów.

Nieumarli nie tylko opanowują podziemia, ale również atakują powierzchnie. Rozpoczyna się Wojna Smutnego Świtu w czasie której Nieumarli zatruwają powierzchnie, i wywołują zachmurzenie toksycznymi chmurami. Przez ziemie Metropolii przewijają się Oprawcy wielkie olbrzymie monstra Nieumarłych. Sytuacja staję się tak niespokojna iż Zakon Równowagi ściąga Tytanów na powierzchnie.

ok. 1100 rok
Powrót Tytanów oraz nagłe pojawienie się Istot Światła likwiduje nieumarłych na powierzchni. Wojna przenosi się do podziemi. Elf Nekromanta prowadzony przez żyjącą w snach istotę zwaną przez niego Bóstwem Śmierci dowiaduje się iż czas nieumarłych dobiega końca lecz śmierć nie zna granic. Zainspirowany tymi naukami Elf Nekromanta nakazuje szturm Nieumarłym na wszelkie portale do innych światów, wielu Nekromantów ucieka na inne światy. Powoli plaga nieumarłych zostaje oczyszczona. Sam elf nekromanta zaszywa się w pajęczych tunelach gdzie ma czekać na nową okazję. Beztwarzowy doprowadza do wyniszczenia Nieumarłych po tym jak nadaję moc chaosu Aniołom tworząc Anioły Ciemności.

ok. 1200 rok
Po wojnie, za radą Leśnych Elfów zwiększa się produkcję eliksirów magicznych które mają obniżyć ważność złotych monet stanowiących główną siłę napędową zamieniającą Mroczne elfy w Wampiry. To jednak nie wychodzi i tęskniące za bogactwem niższe Mroczne elfy skrycie popierają elfa nekromantę powoli odtwarzając populację wampirów w podziemiach.

W tym czasie przeciwne Nieumarłym wyższe Mroczne elfy nawiązują stosunki dyplomatyczne z Niebiańskimi elfami. Na mocy ich opustoszała po inwazji nieumarłych tropikalna wyspa stanowiąca wcześniej plac boju do rozwiązywania waśni między władcami podziemi staję się więzieniem dla międzyświatowych złoczyńców. Więźniów mają dostarczać Niebiańskie elfy, z kolei Mroczne elfy mają stać się ich nadzorcami.

ok. 1300 rok
Wzrasta liczba nieumarłych w podziemiach. Powoli tworzy się nowa wielka armia nieumarłych. Podziemia są systematycznie zatruwane tak aby Mroczne elfy nie były w stanie już ich odbić. Równocześnie Elf Nekromanta wysyła kolejnych szpiegów do Metropolii którzy pod przykrywką rozpoczynają przestępczą działalność. Roznosi się eliksiry dające radość, ale uzależniające. Bez eliksiru ludzie i elfy odczuwają ból który wyleczyć może np. zmiana w nieumarłego. W taki sposób Kościół zaczyna się odradzać. To staje się nie do wytrzymania dla Zakonu Światła. Ten postanawia zorganizować świętą krucjatę przeciwko Nieumarłym. Rozpoczyna się kolejne starcie z Nieumarłymi.

W tamtym czasie sytuacja dla Nieumarłych jest tak korzystna z powodu wojen Tytanów w najbliższym obszarze oceanu światów z nowym zagrożeniem przedziwnym czerwonoskórymi humanoidami nazwanymi na część starożytnych zagrożeń Demonami.

ok. 1400 roku
Wojna z Nieumarłymi wydaję się nie mieć końca. Tym bardziej, że ci uderzają w nieprzygotowane na atak Leśne elfy. Kolejne krucjaty okazują się jedynie krwawą masakrą. Wreszcie atakowani przez nich znajdują sposób. Postanawiają pertraktować z Nekrolordami którym obiecują spokojną egzystencję w zamian za wydanie ich przywódcy. Dochodzi do zdrady, Elf Nekromanta zostaje zaatakowany i ginie, jak się wydaję. W rzeczywistości ostrzeżony przez Bóstwo Śmierci ratuje się pozorując swoje zniszczenie. Nekrolodzi uczestniczący w spisku zachowują swoje armię i otrzymują zatrute ziemie podziemi. Wojna z nieumarłymi dobiega końca.

Z powodu Wojen Tytanów z Demonami w bliższym oceanie światów, transport więźniów na tropikalną wyspę Mrocznych elfów zostaje przerwany. Mroczne elfy, wykorzystują ten fakt do zerwania umowy. Zaczyna się samowola strażników (będących Mrocznymi elfami) na tropikalnej wyspie. Wkrótce więźniowie buntują się i wyspa staje się siedliskiem bandyckich grup, które zaczynają się wzajemne zwalczać.

ok. 1500 roku
Demony wysyłają swoje sondy w postaci istot nazwanych chochlikami, te po zbadaniu świata, znajdują jego najsłabszy punkt w podziemiach. Tam rozpoczyna się uprowadzanie Mrocznych elfów i badania nad zamianą ich w demona.

W podziemiach Nekrolordzi, postanawiają wykorzystać swoich nieumarłych do niezwykle rozległej rozbudowy podziemnych tuneli. W ten sposób mogą pomnażać majątki, i rozszerzać swoje ziemie bez naruszania przestrzeni Mrocznych elfów.

Na wyspie więziennej bandyckie grupy ustalają sfery wpływów i zaczynają rozszerzać swoją działalność poza wyspę, nawiązując stosunki z piratami i szpiegami Mrocznych elfów widzących w nich dobrych współpracowników.

Bóstwo Powietrza przekonuję na swoją stronę wielu Geniuszy i za ich pomocą nagle atakuję Bóstwo Mrozu w celu zniszczenia klucza wymiarów. Wojna zostaję jednak szybko przegrana po tym jak magowie Niebiańskich elfów wykorzystując magiczne lampiony przenoszą zbuntowane Geniusze do wymiaru powietrza blokując lampionami im powrót. Bóstwo Powietrza przegrywa i za karę zostaję umieszczone w wymiarze powietrza bez możliwości powrotu. Wśród Geniuszy odesłanych jest Solmyr.

ok. 1600 roku
Powstają Demony zwane Inkubami. Inkuby zakładają bazy w wulkanicznych terenach w pobliżu ziem Bóstwa Ognia po przekupieniu złotem zamieszkujących tam Ifrytów. Następnie na żądania wodzów Demonów zwanych Diabłami rozpoczynają poszukiwania łatwych do kontroli istot aby zamieniać je w Demony.

W tym czasie w podziemiach Nieumarli zaczynają mieć monopol na handel surowcami co pozbawia pozycji coraz więcej rodzin Mrocznych elfów. To wykorzystują inkuby zakładając ruch heretycki nawołujący do walki z nieumarłymi i przyłączenia się Mrocznych elfów do Demonów w postaci Inkuba. Ruch zaczyna przyciągać do siebie młodzież Mrocznych elfów.

Tymczasem bandyci z wyspy więziennej rozszerzają swą działalność o grupy przestępcze z Metropolii. Szpiedzy Mrocznych elfów zatrudniają bandytów w swoich interesach. Dzięki tej współpracy mają coraz większą pozycję w społeczeństwie Mrocznych elfów. Szpiedzy potajemnie zakładają bractwo które postanawia sobie za cel przejęcie władzy nad Mrocznymi elfami.

W oceanie światów dochodzi do walk Tytanów z Demonami podczas których Demony zaburzają prawa przestrzeni i czasu. Jedno z zaburzeń otwiera przejście w czasie w które wpada flota statków dziwnych skośnookich ludzi. Flota większości zostaje zniszczona lecz parę statków ląduję na świecie nieopodal Metropolii. Tam zakładają bazy.

Niebiańskie elfy, udają się na miejsce chcąc nawiązać kontakt z przybyszami. Ci jednak odmawiają negocjacji, i wracają do badania terenu za pomocą swoich pojazdów. Niebiańskie elfy udają się na naradę do Aniołów, i po rozmowach postanawiają pozostawić tych ludzi samych sobie z góry patrząc na rozwój sytuacji.

ok. 1700 roku
Inkuby w swoich bazach zamieniają w demony różne istoty powstają Rogate Demony, Cerbery, Piekielne rumaki itp. Równocześnie ruch heretycki zyskuję coraz więcej zwolenników oferując zamianę w demona i tym sposobem odporność na magię nieumarłych, a więc zdolność do walki z nimi.

Zaczynają się walki Demonów z Nieumarłymi, mające na celu przyciągnięcie jak największej ilości młodzieży Mrocznych elfów. To sytuację wykorzystują bractwo szpiegów Mrocznych elfów którzy nawiązują kontakt z bogatymi, dzięki współpracy z nieumarłymi baronami Mrocznych elfów. Tym oferują własne usługi w likwidacji problemów w zamian za zezwolenie na cichą likwidację grupy Matron sprowadzających coraz więcej Aniołów Ciemności do podziemia, strażników Wieczystego Pokoju między Mrocznymi elfami, a Metropoliami.

Równolegle szpiedzy Mrocznych elfów składają ofertę współpracy z Inkubami licząc na świetny interes w zamian za eliminację pozostałych duchów gadzich istot przebywających w ciele Smoka. W ramach współpracy zostają likwidowani Nekrolordzi których wiedza stała się zbyt duża.

Na powierzchni rozwija się kolonia skośnookich ludzi. Obserwują to siły ludzi Metropolii, którzy po zapoznaniu się sposobem rządów tych ludzi zaczynają zastanawiać się nad słusznością władzy Aniołów. To obserwuje z niepokojem Zakon Światła, w efekcie kontakt z lądem zamieszkanym przez przybyszy zostaje zakazany.

ok. 1800 roku
Walki Tytanów z Demonami w bliższym ocenie światów przechodzą moment kulminacyjny. Demony zaczynają się wycofywać. To jednak nie przeszkadza w rozwoju piekielnych siedlisk w podziemiach. Dochodzi do coraz częstszych starć między Demonami, a Nieumarłymi i Gadzimi istotami. Podczas walk siedzibę Demonów odwiedza Elf Nekromanta oferując współpracę w zamian za pomoc w odzyskaniu kontroli nad Nieumarłymi. W efekcie dochodzi do rozłamu wśród Nieumarłych.

W tym czasie następuje fala zabójstw Matron o co zostają posądzone Inkuby. Zdarzenie te wymusza ochronę pozostałych Matron przez elitarnych wojowników Mrocznych elfów pośrednio współpracujących z bractwem Szpiegów. Bractwo kontrolując również informację docierające do Baronów Mrocznych elfów roztacza sieć intryg w podziemiach mając coraz większą kontrole. Intrygi nie ograniczają się do podziemi, bractwo poprzez siatkę szpiegów dowiaduję się o problemie z skośnookimi ludźmi i zaczyna podburzać dowódców ludzi przeciwko Aniołom, jednocześnie podstawiając swoich agentów celowo fanatycznie oddanych aniołom.

W tym czasie problem z skośnookimi ludźmi zostaję rozstrzygnięty po rozmowach Aniołów z Tytanami. Otóż, ich obecność zostaje uznana za coś co zachwiało równowagą czasu i dlatego Niebiańskie elfy otrzymują zadanie spacyfikowania ich kolonii. To doprowadza do wojny, która tylko przekonuję pewną grupę ludzi do lepszego poznania tych obcych. Kiedy grupa ta dowiaduję się przez to o idei demokracji, wolności poglądów itp. zakładają stowarzyszenie wyzwolenia człowieka. Te uznane za rewolucyjne pośrednio zostaje finansowane przez bractwo szpiegów Mrocznych elfów widzących w nich własny interes i zaczyna propagować swoją działalność.

W tym czasie kolonia skośnookich ludzi zostaje całkiem spacyfikowana, a pojmani skośnoocy ludzie zostają zabrani przez Niebiańskie elfy do innego świata bez możliwości powrotu.

ok. 1900 roku
Tytani odzyskują kontrolę nad bliższym oceanem światów wypierając Demony. Na świecie jednak Demony nadal walczą z Nieumarłymi pod wodzą Elfa Nekromanty przeciwko niezależnym Nekrolordom oraz Mrocznym elfom. Tymczasem całą sytuację wykorzystuję Beztwarzowy który współpracując z Bractwem udaję się na wyspę więzienną gdzie tworzy nową armię istot chaosu. Podziemia pogrążają się w wojnie.

Tymczasem Anioły z powierzchni nie mogą na to zbyt wiele poradzić po masowych protestach ludzi wywołanych poglądami szerzonymi przez stowarzyszenie wyzwolenia człowieka, które nawołuje do potępienia wojny i nieuczestniczenia w planowanej krucjacie mającej oczyścić podziemia. Całe zamieszanie wykorzystuję bractwo cieni jeszcze bardziej obstawiając własnymi agentami ważne stanowiska w Metropolii.

ok. 2000 roku
Anioły wreszcie odzyskują kontrolę po przybyciu armii Tytanów oraz negocjacjach na mocy której członkowie stowarzyszenia wyzwolenia człowieka będą mogli pod eskortom Niebiańskich elfów opuścić świat udając się do świata zamieszkanego przez ludzi o podobnych poglądach. Część się zgadza pozostali jednak nadal nie ustępują. Po dalszych rozmowach zostają więc dopuszczeni do wiedzy Niebiańskich elfów w zamian za nieuczestniczenie w dalszym podburzaniu ludzi.

Grupa tych ludzi rozpoczyna szkolenie się w naukach o magii i maszynach. Słysząc o tym część pół-elfów buntuję się i wraz z armią postanawia uciec do ziem zamieszkanych przez niezależnie żyjących barbarzyńskich ludzi w górach. To zakłóca przebieg krucjaty w podziemiach. W efekcie w podziemiach wojna się wzmaga.

Tymczasem Beztwarzowy poprzez swoją armię uzyskuję władzę nad wyspą więzienną i atakuję gadzie istoty w podziemiach i pod wodą za sprawą piratów zainfekowanych chaosem. Bractwo kompletnie traci kontrolę nad Beztwarzowym, z tego względu ich agent zdradza miejsce pobytu Beztwarzowego gadzim istotom. Rozpoczyna się atak Gadzich istot na wyspę więzienną.

W tym samym czasie bractwo spodziewając się dalszych inwazji armii Metropolii z powierzchni proponuję Inkubom sojusz mający polegać na zdradzie Diabłów i przejściu na stronę Mrocznych elfów. Inkuby zgadzają się wcześniej jednak informując o tym Diabły które widzą w tym sposób na wykorzystanie Bractwa dla własnych celów. Dochodzi więc do zdrady po której Demony wycofują się z podziemi. Sytuacja ta wzmaga niechęć Nekrolordów do dalszej walki, Elf Nekromanta zaczyna tracić poparcie.

ok. 2100 roku
Postępy ludzi poprzez nauki Niebiańskich elfów okazują się ogromne, pojawiają się pośród nich świetni wynalazcy oraz magowie. Wkrótce po najęciu krasnoludów owa grupa ludzi zakłada placówki naukowe w niedostępnych zimnych rejonach świata gdzie w spokoju zajmują się rozwojem technologicznym na potrzeby metropolii.

Tymczasem w podziemiach trwa krucjata po której wszystko wraca do normy. Podziemia zostają rozdzielone między Mroczne elfy, Inkuby oraz Nekrolordów którzy zdradzili Elfa Nekromantę. Ten z tego względu ponownie uciekł w nieznaną przestrzeń śmierci.

Beztwarzowy atakując gadzie istoty z morza naraził się na odwet wyniku którego wyspa została zalana, a Piraci przeszli pod kontrolę Morskich elfów. Beztwarzowy zostaję wydany Mrocznym elfą które umieszczają go w grocie gdzie pozbawiony władzy popada w stan uśpienia.

ok. 2200 roku
Placówki naukowe magów zwane Uniwersytetami przyciągają coraz większe grupy Krasnoludów i Niziołków zaciekawionych badaniami w nich. Magowie nawiązują również współpracę z Geniuszami które chętnie wprowadzają ich w tajniki magii mrozu. Geniusze upatrują w magach sprzymierzeńców w wyzwoleniu się z pod wpływu Bóstwa Mrozu.

Bractwo Szpiegów Mrocznych elfów włącza do współpracy Inkuby. Wkrótce agenci Inkubów takie jak Infernusy zostają pod zasłoną iluzji wysyłani przez bractwo nie tylko na stanowiska w Metropoliach, ale również na stanowiska wśród lordów Leśnych elfów. Siatka szpiegowska bractwa i inkubów zaczyna oplatać cały świat.

Matrony utrzymują jedynie pozorna władzę nad Mrocznymi elfami które tak naprawdę są kontrolowani przez Baronów utrzymujących swe fortuny dzięki szpiegom bractwa.
Wyspę więzienną znów porasta dżungla, a na samej wyspie osiedlają się gadzie istoty urządzające tu regularne łowy na zabłąkanych przybyszy. Na wyspę powracają również piraci.

ok. 2300 roku
Magowie z Uniwersytetu dzięki wsparciu Geniuszy uzyskują coraz większe wpływy w gospodarce mieszkańców powierzchni. Z tego względu wchodzą w kręgi zainteresowań bractwa które, przenika jego struktury. W tamtym czasie Magowie zaczynają interesować się oceanem światów i budując własne niebiańskie rydwany stając się coraz bardziej niezależnymi od Zakonu Równowagi.

Magowie uzyskują własnego przedstawiciela w radzie 12 grupie elfów przewodzących Metropoliami na świecie.

W bliskim obszarze oceanu światów powracają Demony, Tytani rozpoczynają z nimi ponownie walki.

ok. 2400 roku
Magowie nawiązują kontakty z innymi podobnymi im ludźmi na innych światach rozpoczynając wymianę najlepszych uczniów zwanych Zaklinaczami. Bractwo przekonując cześć Magów na własną stronę zakłada z nich ruch heretycki szkolący się w zakazanej magii nekromanckiej oraz demonologii. Ruch włóczy się obrzeżach Metropolii gdzie zbiera zwolenników poprzez nauki o humanizmie i pomoc biednym. Praktyki odprawiane są potajemnie.

Walki Demonów Z Tytanami w bliższym oceanie światów wykorzystują Starożytne Smoki które lądują na niedostępnej pustyni i zakładają kolonie.

ok. 2500 roku
Nastają zdarzenia prowadzące do czasu który w odległej przyszłości (za niemalże tysiąc lat) będzie zwany Wielką Ciszą.
Jest 7500 lat po Potopie, 2500 rok Kalendarza elfów (2500 lat po ogłoszeniu wieczystego Pokoju).

orodreth PW
30 kwietnia 2014, 17:04
Ostatnie tysiąc lat przed Wielką Ciszą mam opisane w formie gry.
Jak chcecie mogę umieścić.
Na razie czekam na pytania do kroniki zdarzeń

Kammer PW
30 kwietnia 2014, 17:09
AKAPITY! Scal posty, popraw interpunkcję i może ktoś to przeczyta...

orodreth PW
30 kwietnia 2014, 17:13
Z interpunkcją prosiłbym Alchemika, a scalić się nie da ponieważ nie mieści się ten tekst w 1 poście Kammmer :0

Kammer PW
30 kwietnia 2014, 17:18
O jedno m za dużo...

A akapitów enterem nie da się wprowadzić?

TopFunny525 PW
30 kwietnia 2014, 17:20
Całkiem ciekawie się czyta, ale aż oczy bolą jak widać niektóre wpadki np.: "wstęmp". no i prosiłbym, abyś zdania oddzielał za pomocą spacji, lub przynajmniej robił jakieś większe przerwy, tak jak alchemik to zrobił w twoim poprzednim poście. Jak nie akapity to przynajmniej jakaś spacja czy coś, bo znów powstaje wielki bigos. Jednakże szacunek za to ile tego napisałeś. Gorzej z pisownią... :p

Pozdrawiam

orodreth PW
30 kwietnia 2014, 19:15
Skończyłem i czekam na pytania. Jak jakieś błędy w tekście to przepraszam.
Ale się spieszyłem.

orodreth PW
1 maja 2014, 12:10
Więc wersja dla leniwych.
Na początku różne gatunki ewoluowały na Ziemi i innych światach. Wszędzie powtarzał się podobny schemat. Najpierw pojawiały się zwierzoludzie. A później pojawiali się ludzie. Ludzie byli dość bystrymi istotami więc dość szybko dochodzili do wiedzy o prawach wszechświata dzięki czemu mogli rozpocząć odkrywanie kosmosu. Tam napotykali innych ludzi z innych planet oraz zwierzoludzi znudzonych kosmosem gdyż już przebyli własną historię. Z tego względu chętnie pokazywali ludziom kosmos. Tak powstała Federacja Kosmosu, związek światów ludzi działający na zasadzie konfederacji. Ludzie z względu na długość lotów kosmicznych przedłużyli sobie życie do nieśmiertelnego stając się elfami. Wszystko szło dobrze aż do momentu w którym odkryto Szaraków. Czyli rasę wielkogłowych chudych istot przypominających nie przypadkowo Impy z H V. Szaraki w pewnym momencie historii zostali zaatakowani przez wielkie pająki. Armia Jaszczurludzi pokonała pajęcze istoty. Wkrótce odkryto więcej wielkich Owadzich istot na innych planetach. Armia zatrudniła roboty do pokonania Owadzich istot. Pokonano ich przywódce Overminda.
Wydawało się że można spokojnie wydobywać surowce na planetach. Lecz okazało się że Robalowate istoty nadal istnieją w pewnym sektorze kosmosu. Jaszczurludzie postanowili pokonać pozostałe Robalowate istoty. Tam napotkali jednak dużo silniejszy opór. Nie wiedzieli co zrobić. Jaką moc użyć aby pokonać Robalowate istoty. A właściwie to marzyło im się panowanie nad nimi. Maszyny podobne do Transformerów mówiły że jedynym sposobem jest anichilacja. Lecz Jaszczurludzie słyszeli o tajemniczych niezbadanych światach Żywiołaków. Światów Żywiołaków nie dało się zwiedzić z powodu odmiennych praw niż w planetach Jaszczurludzi. Więc szukano sposobu. Wtedy nagle pojawiły się Bóstwa Smocze. Te stworzyły świat żywiołaków dla Jaszczurludzi. Jak się okazało Jaszczurludzie podobnie jak w herosie III nie byli zbyt dobrzy w magii. Więc Smocze Bóstwa postanowiły nauczyć magii Smoki. Gdy tylko sprowadzono Smoki na Świat Ashan. Przybył Wielki Czerw (robak) zwany później Urgashem ten otwarł wewnątrz Ashanu wymiar chaosu który miał go zniszczyć. Lecz siła Księżycowej bazy Ashy blokowała zniszczenie zmniejszając je do ognia piekielnego. Moc chaosu nie tylko niszczyła Ashan ale oddziaływała na Smoki. W efekcie te były odporne na Magię. Zrezygnowała Asha zostawiła bazę i odleciała po pomoc do innych Smoczych Bóstw. Smocze Bóstwa postanowiły przetestować magię żywiołaków poprzez inne rasy. Takie jak ludzie lub elfy. Tak rozpoczęła się historia Ashanu. Przez tysiące lat trwało szkolenie się w magii tych ras przeciwko robalobestią. Lecz za każdym razem kiedy magowie byli gotowi wylazły demony na powierzchnie i plan legł w gruzach. Wreszcie Asha pomyślała że to z powodu kłótni między tymi rasami. Więc po kilku próbach (zaćmieniach) dzięki Zakonowi Smoczych Rycerzy, a dokładniej dzięki Zehirowi zjednoczyli wszystkie rasy przeciwko Urgashowi. I co okazało się że Urgasha już dawno nie ma, a w piekle tam powstałym rządzi Kha-Beleth. Który jak się okazało postanowił pokonać Smoki i to z tego powodu demony atakują Ashan. Zaraz po dostaniu się do Kha-Beletha pewien Anioł wytłumaczył mu że to symulacja stworzona dla Smoków w celu pokonania Robalobestii. Kha-Beleth myślał że Smoki planowały zniszczyć wszystkie humanoidy (ludziopodobnych). Zaraz po wyjaśnieniach okazało się że poradził sobie z wysłannikami Urgasha (Robalobestii) i właściwie nie ma zagrożenia. I tak zakończyła się historia Ashanu. Sytuacja się uspokoiła elfy odeszły każdy do swojego świata.
Ale nie był to koniec. Wiele elfów straciło zapiski skąd są żyjąc tak długo na Ashanie. I nie mieli dokąd wracać. Więc wysłano ich do świata który mieli stworzyć dla nich Geniusze. Magiczne istoty odwiedzające Ashan.
Tak zaczyna się historia Homm według mnie.
Kiedy elfy przybyły do Homm byli już tam elfy wyglądające jak blond ludzie. Grupa elfów z Ashan więc dość szybko pokłóciła się z tymi elfami (Ashanie to Mroczne elfy i pamiętały to co wyrządziły im elfy światła w Ashanie). Doszło do wojny. W wyniku wojny Mroczne elfy musiały udać się w przeszłość i tak pojawili się po raz pierwszy w historii Homm. Jak się okazało udało im się cofać w czasie prawie do początku. Dopiero interwencja Bogów czyli Tytanów zatrzymała ich cofanie. Ci którzy przeżyli wojnę zaraz po pierwszej kłótni zeszli jak za starych czasów do podziemia. W czasie kiedy zaprzyjaźnione rodzime istoty z ich planety zwane Morskimi elfami wywołały Potop.
Potem był Spokój aż do pojawienia się Bóstw Żywiołów. Które postanowiły przejąć planetę. W zasadzie to chciały pod płaszczem pomocy wykraść Mrocznym elfom tajemnicę Żywiołu Ciemności. Lecz nic nie wskórały gdyż tylko gdy zaczęły rządzić pokłóciły się lub chciały dla siebie przejąć planetę. Doszło do wojen żywiołów. W ten czas Mroczne elfy dzięki podróżą w kosmos zaprosili Smoki do pomocy w obaleniu Bóstw Żywiołów. Doszło do inwazji Smoków. W ten czas pokłócili się między sobą Matrony (władczynie) i Baronowie (władcy) podziemia. Baronowie chcieli wesprzeć Bóstwa Żywiołów nie Smoki, więc przyłączyli się do Beztwarzowych czyli dziwnych istot z innego świata które pojawiły się znikąd.
Nie wiedzieli że Beztwarzowy ma w sobie pamięć robalobestii i tylko kiedy Smoki wygrywały wezwał i rój na pomoc. Nagle przyleciała chmara Owadzich istot i wszystko zniszczyła. Smoki wycofały się na jakiś czas. Minęło parę set czy tysięcy lat i Smoki wróciły i pokonały roje. W międzyczasie siły Tytanów (a dokładnie służący w imieniu ich Elementaliści) wreszcie opanowały tajemnicę żywiołu ciemności. Z tego powodu postanowiły wycofać Bóstwa Żywiołów. Podczas misji Anielicy szukającej swojego męża (Bóstwa Powietrza) zdarzył się wypadek. Zginęła, ale Geniusze obiecali że nic jej się nie stanie, więc zrekonstruowali ją do Bóstwa Mrozu. Nie wiedzieli że wtedy coś za plecami Tytanów majstrowała z kobietami elfów. Czy raczej że kobiety chciały przejąć władzę na tym świecie. I tak też się stało gdyż po kilkuset latach uwięzienia Bóstw Żywiołów. Wysłano Anielicie chaosu czyli Anioła o żywiole ciemności do podziemia. I ten z armią spowodował iż Beztwarzowy się wycofał. To spowodowało że Baronowie musieli dostosować się do nowej władzy. I nastał pokój. Wydawało się że będzie spokojnie tymczasem okazało się że było jeszcze gorzej. Kobiety przestały rodzić dzieci. A naukowcy w zaniepokojeniu zaczęli wymyślać metodę przedłużania sobie życia. Tak narodziła się nekromancja. Wkrótce za jej pośrednictwem powstał kościół. Nieumarli wkrótce zbuntowali się przeciwko władzy ludzi z Metropolii.
Nie dość że nie przegrali to jeszcze dali nową potęgę Baronom Mrocznych elfów którzy stali się wampirami. Na pomoc przeciwko nekromantom Tytani ściągnęli Inkuby czyli coś w rodzaju Mrocznych elfów z Jadame. Te jednak okazało się że zaprzyjaźnili się z Mrocznymi elfami. A właściwie to zgodnie z planem Diabłów chcieli przejąć planetę. Kiedy te palny odkryto doszło do wojny między Diabłami, a Tytanami. Sytuacja szła coraz gorzej. Do tego stopnia że uwolniono nawet Beztwarzowego z więzienia. Z drugiej jednak strony działalność podburzająca szpiegów Mrocznych elfów i Inkubów sprawiła że wiele ludzi się zbuntowało i poprzez protest zostało dołączone do magicznych nauk jakie mieli wcześniej tylko elfy. I tak wyglądała sytuacja na tysiąc lat przed Wielką Ciszą.

orodreth PW
9 maja 2014, 18:21
Później były 3 wojny z demonami. I zdarzenia które doprowadziły do pojawienia się Gavina Mangusa w Bracadzie. Wojna między mrocznymi elfami z Beztwarzowym a Elfami Leśnymi. Co zakończyło konflikty aż do powrotu demonów w HIII (Kreeganie).
Jak ktoś chcę to mogę opisać więcej szczegółów (co się działo w każdej z frakcji)

Hobbicus PW
9 maja 2014, 19:01
Cytat:
Gavina Mangusa
Szybko! Niech ktoś go narysuje!

orodreth PW
10 maja 2014, 16:58
Po co rysować Gavina Mangusa skoro jest przedstawiony w internecie.

Hobbicus PW
10 maja 2014, 17:12
POKAZUJ

TopFunny525 PW
10 maja 2014, 17:17
Orodreth:
Po co rysować Gavina Mangusa skoro jest przedstawiony w internecie.

Gavina Magnusa a nie Mangusa. Mangus a Magnus to dwie zupełnie inne rzeczy. :P Możliwe jest, że o to Hobbit się czepia :P.

EDIT :

Fixed, czepiasz się Hobb. Chciałem pokazać jaki ja nie jestem śmieszny :P.

Hobbicus PW
10 maja 2014, 17:42
-_-

Kammer PW
10 maja 2014, 18:04
Hobbit:
POKAZUJ
Proszę:

Hobbicus PW
10 maja 2014, 19:03
Mangus. Nie mangusta.

orodreth PW
10 maja 2014, 20:39
Moim zdaniem też nie Mangusta tylko Man GUS człowiek (według) głównego urzędu statystycznego w Homm. Spełnij wszelkie wymogi do tego tytułu.
To po polsku.
A po angielsku pewnie man goverment us specjalist

Kammer PW
10 maja 2014, 21:31

voncur PW
11 maja 2014, 09:10
Zacząłem czytać to i jestem w szoku, ktoś tu przepisuje kocią wiare!
A tak poważnie co to jest? Dosyć fajnie się to czyta, tylko nie wiem po co.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20
21 - 22 - 23 - 24 - 25
temat: [fanfikcja] Czasy Starożytne Homm

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel