Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: V Debata - o ochronie młodych smoków
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Matheo PW
10 lutego 2014, 00:20
Chciałbym coś dodać, jeśli można.

W Grocie nie występuje coś takiego jak prześladowanie innych użytkowników. Praktycznie każdy, zwłaszcza strażnicy i akolici są pomocni i wyrozumiali. Sam wielokrotnie otrzymywałem pomoc, gdy o nią poprosiłem.

Może w tym konkretnym przypadku, doszło do pewnych wykroczeń, jednak przeprowadzanie "rewolucji" to faktycznie jakieś "jaja". Okres nietykalności dla nowych użytkowników, to otwarte drzwi dla trolingu i spamu, które szerzą się na stronach i forach często odwiedzanych przez nastolatki (genialny przykład to Facebook).

"Nowy", "Świerzak", "Młody", itp. zawsze ma więcej obowiązków niż praw. Nowy użytkownik powinien zapoznać z konstytucją, lub chociaż jej fragmentami, śledzić rozmowy na forum i czacie i próbować dopasować się do nich.

Gdy wybierasz się do kogoś z wizytą, to narzucasz gospodarzom swoje zasady, czy dostosowujesz się do reguł, które panują w ich domu? Jak na przykład rzadko odwiedzałbym kogoś, kto trzyma w swoim domu psy lub koty, bo bardzo nie lubię zapachu zwierząt w mieszkaniu.

satyr64 PW
11 lutego 2014, 00:10
Przepraszam, że się wtrącę, ale kiedy ja zarejestrowałem się w Grocie, to dobrze pamiętam, że na czacie byłem nieco gnębiony przez Irhaka czy Hobbita, ale jakoś o to wtedy nie zrobiłem problemu. Wystarczy po prostu się tym nie przejmować, często sobie tylko żartują :P.

Irhak PW
11 lutego 2014, 09:51
Cytat:
Gdy wybierasz się do kogoś z wizytą, to narzucasz gospodarzom swoje zasady, czy dostosowujesz się do reguł, które panują w ich domu?
*Spogląda na wydarzenia w Europie* Zależy jakiego wyznania jesteś...

Eternal PW
15 lutego 2014, 14:42
Czterdzieści dwa posty? Tego się nie spodziewałem. No nic, odpowiem wszystkim po kolei:
z postów Hobbita:
Ty chyba sobie jaja robisz.

"Rewolucja"? "Jeśli temat zostanie anihilowany..."? Na litość, od razu nastawiasz się na to że Cię nie posłuchamy i będziemy Cię cenzurować. To jakiś obłęd! Ta strona to nie jest naród, tutaj nie ma czegoś takiego jak bunt przeciw władzy i uganianie się z milicją. Jeśli coś się nie podoba - dyskutujemy o tym, ale jednocześnie szanujemy tutejsze prawa.
Dokładniej, spodziewałem się twojego natychmiastowego ataku, ponieważ spora część mojego posta mogła być uznana za wymierzoną w ciebie. Cieszę się, że się pomyliłem i oberwałem tylko "jajami" i "obłędem".
nadal Hobbit:
Zaś co do propozycji - odmowa.
Wytłumaczenie zaś masz w momencie rejestracji na tę stronę.

Cytat:
*WAŻNE! Założenie konta na Forum Kwasowej Groty jest jednoznaczne z akceptacją naszej Konstytucji. Prosimy zapoznać się z jej treścią (niezbędne minimum to sekcje I i II - Prawa i Zasady).*

Użytkownik snajpertv łamał te zasady wielokrotnie pomimo upomnień, ostrzeżeń i pierwszych, krótkich kar (te ostatnie notabene nie pojawiły się pierwszego dnia). Propozycja napisania słowa "spłuczka" wyniknęła z tego że snajpertv wciąż łamał te zasady - ale to słowo nie jest słowem zakazanym. Wtedy myślałem że jeszcze jest, a kara wynosi max parę minut - ale się pomyliłem.
Ale nie robił tego z premedytacją. Ponadto, kary dotyczyły najczęściej błędów ortograficznych, a jak snajper osobiście wyjaśnił, wynikały one z prób dostowania się do katastrofalnie szybkiego tempa dyskusji na czacie.
again:
A oskarżenie o tematy w Wymiarze Między Wymiarami to chyba kpina. Spam pojawił się po usunięciu pierwszego posta przez założyciela. Dlaczego działania te miałyby być związane z banami przyznawanymi za łamanie tutejszych zasad?
Wykasował, bo Długoucha zestrzeliła go wrednym tekstem. Temat należało zamknąć, nie budować w nim gigantyczny offtop.
i znowu Hobbit:
sam temat zaś miał formę typu "Zapodawajcie dziwne sytuacje jakie znacie i będzie śmiesznie".
Ale nie miał mieć takiej formy. To wy mu taką nadaliście.
Hobbit po raz ostatni:
Eternal już trochę tu siedział i, jak Morglin zauważył, już się wpisał w klimat Groty.
Odbieram to jako coś miłego.
Dartanion:
Ujmę to tak, widać że snajper jest jeszcze dosyć młody, rozumiem, że każdy kiedyś był.
Najpierw odniosę się do cmentarza i tego co tam zauważyłem, albo co mi się przywidziało...
Spędzał tam dużo czasu, to na pewno nie jest niczym złym. Głównie zaklęciami sypali na niego za najzwyklejszy w świecie spam, bo jak czasem patrzyłem w historię to widziałem po kilkanaście linijek tekstu typu "jest tu kto?" "żyjecie?" czy "wyjdźcie zza nagrobków", a zaklęcia jakie leciały nie były długie, przynajmniej nie na początku. Zresztą, ja sam na początku mojego pobytu tutaj byłem często dostawałem palcem/pięścią/garnkiem czy co tam jeszcze mają żeby we mnie rzucić.
On tylko chciał z kimś porozmawiać. Jeśli taka forma jest zła, wprowadźmy cyty z Jaskinii.
znów Dartanion:
Temat we Wymiarze? Mówisz o "Noce i dnie"? Ciężko dyskutować gdy autor usuwa swój post i zdążył się do niego odnieść tylko Alamar i to też w sposób raczej niezbyt poważny. Co było potem można sobie zobaczyć, a patrząc tam można zauważyć, że nawet sam autor się dołączył i miał bardzo dużo szczęścia, że nie dostał klątwy, a podstawy do tego były.
Dołączył się, bo go o to prosiliście. A co do klątw, ta podwójna byłaby przesadą.
trzeci raz Dartanion:
Przejrzałem 4 tematy założone przez snajpera w Wymiarze i mogę śmiało powiedzieć, że został potraktowany dosyć niepoważnie, ale według mnie adekwatnie do tego co przedstawił w tych tematach.
"Noce i dnie" - tu chyba nie trzeba tłumaczyć tego spamfestu, bo skoro sam autor rezygnuje z pierwszego posta i później dołącza się do wrzucania zdjęć różnych stworów to chyba oznacza to, że stwierdził sam iż temat nie ma innego zastosowania.
"Zagadka" - myśl w sumie nie najgorsza, ale wykonanie było kruche, sam snajper później wyjaśniał Hobbitowi co miał na myśli zakładając ten temat.
""Zwiadowcy" super fantastyka czy słaba książka." - cóż, tutaj powiedzieli mu co powinien zrobić zakładając temat i później dyskusja była prawie na temat, czyli kto chciał wyrazić swoje zdanie zrobił.
"Dziwne zagadki afizyczne" ten temat akurat był potraktowany dosyć poważnie, bo każdy podał przykład tego, co go zastanawiało.
Same tematy były zakładane na szybko, bo jeśli zakładałbym jakąś dyskusję to starałbym się w nią wprowadzić, napisać moje zdanie na dany temat, podać przykłady, może nie każdy potrafi się tak wypowiedzieć, ale te posty nie muszą byc długie, niech będą na temat i niech będzie się do czego odnieść. Widać, że chłopak chciał ale nie umiał.
1.Trzeba, bo temat można było zamknąć.
2.Zrobiliście snajperowi wodę z mózgu, więc założył temat rodem z przedszkola. Nie udało mi się wyperswadować mu tego pomysłu, a szkoda.
3.I to jest dowód na to, że tamte tematy nie musiały tak wyglądać.
4. Ale jeśli to były zjawiska afizyczne, to ja jestem żywiołak wody.
5. Nie umiał, bo nikt go nie nauczył. A szkoda.
też Dartanion:
Akurat przymykanie oka na ortografię jest widoczne, i to, że jak są chęci to ortografii można kogoś wyuczyć też da się zauważyć.
Przykładem jestem ja sam, moje pierwsze posty były białe jak śnieg zeszłoroczny, na czacie ciągle mnie poprawiano/palcowano na minutę i skutek to przyniosło. Tak więc do kwestii ortografii bym się raczej nie czepiał.
Kwestia ortografii jest względna, więc się nie wypowiadam. Ale nie zgrywajcie Miodków, bo i wam się błędy zdarzają.
Kammer:
Sprzeciw. Grota to środowisko "tylko najsilniejsi przetrwają", więc należy pogodzić się z tym, że "starzy wyjadacze" będą czasem złośliwie zachowwywać wobec nowicjuszy.

Spójrz na mnie: jestem w Grocie już jakiś czas i można powiedzieć, że zostałem zaasymilowany. Przede wszystkim bywałem w Grocie regularnie, prowadziłem kulturalną dyskusję, starałem się wpasować w klimat, starałem się zrobić coś dla społeczności. Po prostu starałem się zaprezentować z jak najlepszej strony i odpierać wszelkie zarzuty na mnie. Najważniejsze było jednak pierwsze wrażenie.

A co do banów: banował mnie Alamar, banował Irhak, banował król przebanu Hobbit, a jednak żyję. To była swego rodzaju próba siły woli.
Sposób, w jaki to przedstawiłeś, świadczy o tym, że tobie też to nie odpowiada. Więc nie blefuj.
Kammer:
Piszę to wszystko będąc niejako współwinnym odrzucenia snajpera (snajperów dwóch na czacie).
Naturalnie, kojarzę tę sytuację. Dla niewtajemniczonych: jeden ze Starożytnych zamienił Kammera w snajpera. W efekcie na czacie było dwóch snajperów równocześnie. Wkurzony oryginał zaczął dla odróżnienia pisać pod capslockiem. I został za to zbanowany.
Acid Dragon:
Przede wszystkim dziękuję za założenie tematu - jest to krok milowy, bo po 10 latach istnienia Groty właściwie po raz pierwszy jeden z Mieszkańców skorzystał z możliwości inicjatywy ustawodawczej, a przynajmniej w tak dużym stopniu.
I o to mi właśnie chodziło, gdy mówiłem o rewolucji. Przepraszam za niejasności.
Acid Dragon:
Problem zostanie na pewno przeanalizowany.
Zgadzam się z tym, że czasami nowi Mieszkańcy są traktowani przez niektórych Strażników i Starożytnych (nie wykluczając siebie) z pewnym brakiem wyrozumiałości.
Czasami jednak naprawdę bardzo trudno odróżnić niewiedzę od głupoty oraz brak obycia od trollowania.
O ile faktycznie coś w rodzaju "okresu ochronnego" mogłoby się przydać, o tyle nigdy nie zgodzę się na ochronę od wszelkich kar. Dlaczego? Ano właśnie ze względu na głupich trolli, którzy taki punkt zaraz niecnie by wykorzystali grając na nosie Strażnikom ze słowami "haha! nic mi nie zrobisz!"
Dziękuję za dobre słowa. Wbrew pozorom, adepci-trolle nie będą mieli ułatwionej roboty. Wystarczy jedno typowo trollowskie przewinienie i Strażnik może ancymona z czystym sumieniem zbanować albo pozwać do sądu.
opisałem to tutaj:
Adepta można ukarać tylko jeśli:
a)popełni on rażące wykroczenie przeciw konstytucji;
b)będzie z premedytacją łamał konstytucję, ignorując upomnienia.
W obu przypadkach można także pozwać Adepta do sądu.
I na koniec:
Morglin:
Eternalu! Dziwne, że napisałeś tu o tym jak to snajpertv nie był dręczony w Grocie, a kiedy w jego temacie "Noce i Dnie" wszyscy (włącznie ze snajperem) dobrze się bawili wrzucając zdjęcia kotów, jaszczurek i innych dziwactw, ty jeden umieściłeś post:
Wiedziałem, że ktoś mi to wytknie. Ujmę to tak: dzięki wam snajper zaczął zachowywać się jak Murdock, więc dla jego własnego dobra musiałem odegrać rolę B.A. Uprzedzając następną wypowiedź: nigdy nie było pokazane, jak B.A. bije Murdocka.
Proponuję przejść teraz do ratyfikacji ustawy. I przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem.

Alistair PW
15 lutego 2014, 15:41
Dartanion:
Temat we Wymiarze? Mówisz o "Noce i dnie"? Ciężko dyskutować gdy autor usuwa swój post i zdążył się do niego odnieść tylko Alamar i to też w sposób raczej niezbyt poważny. Co było potem można sobie zobaczyć, a patrząc tam można zauważyć, że nawet sam autor się dołączył i miał bardzo dużo szczęścia, że nie dostał klątwy, a podstawy do tego były.

To, że autor skasował swojego posta, a potem dołączył się do spamu nie jest powodem do rzucenia klątwy tylko na niego. Taką samą klątwą powinni zostać ukarani pozostali uczestnicy robienia śmietnika z tematu. Jak napisał Eternal temat można było zamknąć.

Eternal:
Naturalnie, kojarzę tę sytuację. Dla niewtajemniczonych: jeden ze Starożytnych zamienił Kammera w snajpera. W efekcie na czacie było dwóch snajperów równocześnie. Wkurzony oryginał zaczął dla odróżnienia pisać pod capslockiem. I został za to zbanowany.

Zachowanie godne dzieci bawiących się w piaskownicy. I piszę tu o zamianie Kammera w snajpera, a nie o pisaniu capslockiem. Zresztą dotyczy to również robienia z tematu "Noce i dnie" śmietnika, bo ktoś wykorzystał kasację pierwszego postu przez autora. I kto oczywiście został uznany za złego? Autor, który dołączył się do spamu, bo najwidoczniej stwierdził, że może to robić, skoro nie znalazł się nikt mądrzejszy, żeby zrobić z tym porządek.

Naprawdę wolę głupotę z niewiedzy (np. wrodzoną) od głupoty z prostactwa. Oczywiście pewna dosadność słownictwa w tym zdaniu ma zobrazować różnicę, a nie obrazić kogokolwiek.

I już bez cytatu - naczytałem się tu o tym, jak to grota stała się bardziej przyjazna, bo "przed wiekami" nowy użyszkodnik był bardziej narażony na ataki niż obecnie. Akurat dla mnie świadczy to ewidentnie przeciwko starym wyjadaczom, ale to już nie mój problem. Nigdy jakoś nie czułem wielkiej potrzeby przynależności do grupy, w której ktoś mnie nie chce, więc gdyby ktoś zamierzał mnie stąd wykopać, tobym od tego nie umarł. Nie żebym się źle czuł w grocie, niektórzy pewnie przeboleli moje wytykanie błędów ortograficznych.

I chyba jedynym tu usprawiedliwieniem jest to, co napisał Acid Dragon - Czasami jednak naprawdę bardzo trudno odróżnić niewiedzę od głupoty oraz brak obycia od trollowania.

Kammer PW
15 lutego 2014, 15:59
Eternal:
Sposób, w jaki to przedstawiłeś, świadczy o tym, że tobie też to nie odpowiada. Więc nie blefuj.
Każdy chciałby, by przyjęto go gdzieś szybko i bez zbędnych problemów, ale niestety tak się nie da. Grota to miejsce z własną historią, własnymi zwyczajami i zasadami. Powstało tu kilka pokoleń, a bardzo trudno jest wpłynąć właśnie na tych "starych". Nie twierdzę, że należy zmienić ich mentalność. Wręcz przeciwnie. To właśnie oni powinni kierować losami Groty i podejmować najważniejsze decyzje. Niestety nadchodzi również kolejne pokolenie. Pokolenie bez szacunku dla języka i zasad (słóga Sylatha), z którym należy jak najszybciej wszcząć walkę, byle tylko nie zaczęli niszczyć Groty.

Po namyśle sądzę, że ranga Adepta nie jest takim złym pomysłem, ale tylko pod jednym warunkiem. Zamiana Adepta w Mieszkańca nie byłaby automatyczna. By przez nią przejść kandydat musiałby przejść test u Inkwizytora, który sprawdzałby wiedzę i kulturę osobistą. Inkwizytorem mógłby zostać ktoś wybitnie arogancki, złośliwy i cyniczny, ale również znający Grotę od naprawdę długiego czasu. Jedynym kandydatem jest oczywiście Alamar. Miałby on dowolną władzę nad jakimkolwiek postem Adepta aż do jego awansu do Mieszkańca.

Eternal:
Naturalnie, kojarzę tę sytuację. Dla niewtajemniczonych: jeden ze Starożytnych zamienił Kammera w snajpera. W efekcie na czacie było dwóch snajperów równocześnie. Wkurzony oryginał zaczął dla odróżnienia pisać pod capslockiem. I został za to zbanowany.
Nie "jeden ze Starożytnych", tylko sam Alamar. Szczerze mówiąc nieco jednostronnie przedstawiłeś tą sytuację. Podczas 20 minut trwania zaklęcia dostałem dwa trzyminutowe pacnięcia od Alamara właśnie za przesadę. A zaraz po zakończeniu czasu działania zaklęcia publicznie przeprosiłem snajpera.

Mitabrin PW
15 lutego 2014, 16:48
Cytat:
Inkwizytorem mógłby zostać ktoś wybitnie arogancki, złośliwy i cyniczny, ale również znający Grotę od naprawdę długiego czasu. Jedynym kandydatem jest oczywiście Alamar. Miałby on dowolną władzę nad jakimkolwiek postem Adepta aż do jego awansu do Mieszkańca.


Po prostu czekałem aż coś takiego pojawi się w tym temacie. Imo dając nowym przywileje mimowolnie obniżalibyśmy poziom w grocie, zatem by chronić jakość forum jedynym logicznym sposobem byłoby zabranie wielu możliwości nowym. Zapewne po inkwizytorze pojawiłyby się pomysły zabrania nowym dostępu/wprowadzenie nadzoru przy Wymiarze między Wymiarami (w końcu forum "o niczym" namawia ich do spamu), w Komnatach i Przeklętej Machinie (bo są nowi i mogą zepsuć powagę tego miejsca) i czacie (by nikt ich nie banował i nie prześladował). Co prawda Grota była zawsze surowa dla nowych, ale też nigdy nie była niesprawiedliwa i zawsze jak ktokolwiek coś miał do powiedzenia, to go wszyscy słuchali i dopiero w praniu wychodziło jaki poziom reprezentuje i czy powiedział coś ciekawego.

Gdybyśmy wprowadzili termin ochronny/niższą kastę, to de facto każdego nowego traktowalibyśmy jak niewychowanego imbecyla i zapewne szybko stałoby się, że nikt z nawet normalnych mieszkańców nie traktowałby ich poważnie (aczkolwiek pewnie co jakiś czas ktoś by przypominał, że nawet epsilony są potrzebne ;) i koniec końców program "adeptów Groty" rykoszetowałby z siłą bomby atomowej. Teraz bowiem de facto mieszkańcy mają przywileje. Przywileje ograniczone tylko i wyłącznie ich własnym stosunkiem i postawą wobec grotowiczów (w końcu pajaca nikt na serio by nie słuchał)... W końcu ile jest for, gdzie półroczny nowicjusz ma u naprawdę wieloletnich bywalców prawo o złożenie wniosku o gruntowną zmianę konstytucji ;)

AmiDaDeer PW
15 lutego 2014, 16:49
Eternal:
Dokładniej, spodziewałem się twojego natychmiastowego ataku, ponieważ spora część mojego posta mogła być uznana za wymierzoną w ciebie. Cieszę się, że się pomyliłem i oberwałem tylko "jajami" i "obłędem".
Nie, nie oberwałeś niczym. Oberwały natomiast wyrażenia których użyłeś. Żaden atak bezpośrednio w twoją stronę nie poleciał.

Ale skoro spodziewałeś się tego ataku, gdyż "spora część twojego posta mogła być uznana za wymierzoną we mnie", to czy nie byłoby logicznym tą wypowiedź napisać w nieco innym tonie i języku? No chyba że chodziło o Ci o prowokację, by wywołać we mnie jakąś agresję czy cholera wie co, ale zdaje się że nie do końca Ci się udała skoro jeszcze w tym temacie nikt nikogo nie zwyzywał.

Eternal:
Ale nie robił tego z premedytacją. Ponadto, kary dotyczyły najczęściej błędów ortograficznych, a jak snajper osobiście wyjaśnił, wynikały one z prób dostowania się do katastrofalnie szybkiego tempa dyskusji na czacie.
Rozumiem że wytłumaczenie "Nie potrafię inaczej" jest według Ciebie wystarczającym powodem do tego, by łamać zasady panujące na forum bezkarnie? Niestety, tak jak to nie działa w normalnym prawie, tak to nie działa u nas. Jak to Acid raz stwierdził, my doskonale rozumiemy że ludzie mogą popełniać te błędy - pytanie tylko czy faktycznie powinniśmy pozwalać na to żeby na forum i na czacie był istny śmietnik tylko dlatego, że ktoś użył jakiejś wymówki?

Poza tym nie, kary nie dotyczyły najczęściej błędów ortograficznych. Dotyczyły one spamu, którego snajper dopuszczał się mimo wielokrotnych uwag.

Eternal:
Wykasował, bo Długoucha zestrzeliła go wrednym tekstem.
To nie jest powód do skasowania swojego pierwszego posta. Zresztą na litość, może snajper powinien się wypowiedzieć dlaczego skasował swoją wypowiedź?

Eternal:
Temat należało zamknąć, nie budować w nim gigantyczny offtop.
Powiedz to Acidowi, który ten "offtop" (ale offtop od czego, skoro nie było żadnego tematu) zaczął. :P Zresztą mój późniejszy temat spamowy został zamknięty i również wrednie skomentowany przez Alamara, więc chyba jednak coś innego jest na rzeczy, nie uważasz?

Eternal:
Ale nie miał mieć takiej formy.
Miał mieć taką formę. Sam snajper takową formę temu tematowi nadał. Zresztą - zanim się wypowiadasz przeczytaj pierwszy post w temacie.

Eternal:
On tylko chciał z kimś porozmawiać. Jeśli taka forma jest zła, wprowadźmy cyty z Jaskinii.
Nie. Po co? To że nikogo nie ma/nikt nie chce się wypowiadać nie znaczy że możemy spamować co minutę tekstami typu "halo???" - to jest zwykły spam, który tworzy sztuczny ruch na czacie i na dodatek niezły śmietnik zarówno w oknie czatu, jak i w jego historii.

Eternal:
Dołączył się, bo go o to prosiliście.
Że co?

Eternal:
A co do klątw, ta podwójna byłaby przesadą.
Byłaby. Tyle że nikt nie rzucił na nikogo nawet jednej klątwy.

Eternal:
2.Zrobiliście snajperowi wodę z mózgu, więc założył temat rodem z przedszkola. Nie udało mi się wyperswadować mu tego pomysłu, a szkoda.
3.I to jest dowód na to, że tamte tematy nie musiały tak wyglądać.
4. Ale jeśli to były zjawiska afizyczne, to ja jestem zywiołak wody.
5. Nie umiał, bo nikt go nie nauczył. A szkoda.
2. Ja pierniczę, gdyby ktoś kogoś okradł, to też byś to tłumaczył tym, że policja zachowuje się nieodpowiednio (już niezależnie od tego czy tak by było czy nie)? Może odpowiem na to w sposób podobny do tego jaki Ty zaprezentowałeś: nie zrobiliśmy tego z premedytacją.
3. Ale wyglądały. I to jest problem.
4. Bez komentarza...
5. Ty TEŻ go nie nauczyłeś, ale pretensje masz do nas, a nie do siebie.

Eternal:
Kwestia ortografii jest względna, więc się nie wypowiadam. Ale nie zgrywajcie Miodków, bo i wam się błędy zdarzają.
Owszem, ale jeżeli ktoś nam te błędy wskazuje, to jesteśmy za to wdzięczni i się poprawiamy zamiast szukać jakichś wymówek albo robić dramy.

Eternal:
Sposób, w jaki to przedstawiłeś, świadczy o tym, że tobie też to nie odpowiada.
W taki sposób tylko zabijasz dyskusję i coraz bardziej przekonujesz mnie do tego, że po prostu chciałeś się ponabijać z tutejszej społeczności. Gratuluję.

Eternal:
I o to mi właśnie chodziło, gdy mówiłem o rewolucji. Przepraszam za niejasności.
Może powinieneś przeprosić wszystkich na początku posta, a nie tylko Acida? Mnie w zamian potraktowałeś z wyższością, choć to właśnie ja odniosłem się do tego sformułowania.

Eternal:
. Wbrew pozorom, adepci-trolle nie będą mieli ułatwionej roboty. Wystarczy jedno typowo trollowskie przewinienie i Strażnik może ancymona z czystym sumieniem zbanować albo pozwać do sądu.
Wyjaśnić co masz na myśli przez "typowo trollowskie przewinienie". Sztuka trollingu polega na tym, że często trudno odróżnić trollowanie od głupoty.

Eternal:
Ujmę to tak: dzięki wam snajper zaczął zachowywać się jak Murdock [...]
A nie pomyślałeś o tym, jak mógł się poczuć po tamtym poście, który napisałeś? Ten to dopiero był złośliwy.

***

Alistair:
To, że autor skasował swojego posta, a potem dołączył się do spamu nie jest powodem do rzucenia klątwy tylko na niego.
Owszem, klątwę miałem rzucić na niego za to, że mimo upomnień robi double posty.

Alistair:
Zachowanie godne dzieci bawiących się w piaskownicy. I piszę tu o zamianie Kammera w snajpera, a nie o pisaniu capslockiem.
Powiedział to ten, który uwielbia pisać posty w temacie tylko po to, by poprawić czyjś błąd ortograficzny. :P

Alistair:
Zresztą dotyczy to również robienia z tematu "Noce i dnie" śmietnika, bo ktoś wykorzystał kasację pierwszego postu przez autora.
...i zrobił to nasz administrator. :P

Alistair:
I kto oczywiście został uznany za złego?
Nikt. Przeczytaj ten temat zanim się wypowiesz.

***

Kammer:
Po namyśle sądzę, że ranga Adepta nie jest takim złym pomysłem, ale tylko pod jednym warunkiem. Zamiana Adepta w Mieszkańca nie byłaby automatyczna. By przez nią przejść kandydat musiałby przejść test u Inkwizytora, który sprawdzałby wiedzę i kulturę osobistą. Inkwizytorem mógłby zostać ktoś wybitnie arogancki, złośliwy i cyniczny, ale również znający Grotę od naprawdę długiego czasu. Jedynym kandydatem jest oczywiście Alamar. Miałby on dowolną władzę nad jakimkolwiek postem Adepta aż do jego awansu do Mieszkańca.
Jeżeli Adept miałby być rangą lepszą od Mieszkańca (bo bardziej ulgową), to nikt wtedy by się nie zachowywał dobrze w stosunku do "Inkwizytora"...

Podczas prywatnej rozmowy z Mitabrinem przyszedł lepszy pomysł: niech każdy nowy będzie miał permanentnego bana na cmentarzu przez pierwszy miesiąc albo i dłużej. Nie będzie ani wnerwiania Strażników, ani wnerwiania nowych, a przy tym zablokujemy wszelkiego rodzaju trolling na czacie, bo nikomu nie będzie się chciało rejestrować tylko po to, by po dłuższym czasie móc pospamować. :P

EDIT: Mitabrin mnie ubiegł. :P Choć napisaliśmy trochę co innego...

Eternal PW
15 lutego 2014, 17:07
Dobry pomysł z tym Inkwizytorem, poza tym kawałkiem:
Kammer:
Inkwizytorem mógłby zostać ktoś wybitnie arogancki, złośliwy i cyniczny, ale również znający Grotę od naprawdę długiego czasu. Jedynym kandydatem jest oczywiście Alamar. Miałby on dowolną władzę nad jakimkolwiek postem Adepta aż do jego awansu do Mieszkańca.
Danie wrednej osoby na takie stanowisko byłoby szaleństwem. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś z lekko mniejszą od Starożytnych wiedzą na temat groty miał z niej wylecieć, "bo tak". Tu potrzebny jest ktoś rozsądny, np. Hubertus.
Ponadto należałoby wyznaczyć sposób przyswajania Adeptom klimatu Groty. Moim zdaniem najlepszym pomysłem byłby przewodnik po Grocie, wyjaśniający statut, budowę i klimat forum. W JB jest coś takiego. Można też pomyśleć nad tutoringiem (w formie: ten Mieszkaniec ma wtajemniczyć w Grotę tego Adepta), choć moim zdaniem to nie jest dobry pomysł.
Edit: Do posta Mitabrina trudno mi się odnieść, ale doskonale wiem, co odpowiedzieć Hobbitowi:
gigantyczny post Hobbita:
Nie, nie oberwałeś niczym. Oberwały natomiast wyrażenia których użyłeś. Żaden atak bezpośrednio w twoją stronę nie poleciał.

Ale skoro spodziewałeś się tego ataku, gdyż "spora część twojego posta mogła być uznana za wymierzoną we mnie", to czy nie byłoby logicznym tą wypowiedź napisać w nieco innym tonie i języku? No chyba że chodziło o Ci o prowokację, by wywołać we mnie jakąś agresję czy cholera wie co, ale zdaje się że nie do końca Ci się udała skoro jeszcze w tym temacie nikt nikogo nie zwyzywał.
Nie bardzo było jak ją inaczej napisać. I nikogo nie chciałem prowokować, nie jestem wariatem.
wciąż gpH:
Rozumiem że wytłumaczenie "Nie potrafię inaczej" jest według Ciebie wystarczającym powodem do tego, by łamać zasady panujące na forum bezkarnie? Niestety, tak jak to nie działa w normalnym prawie, tak to nie działa u nas. Jak to Acid raz stwierdził, my doskonale rozumiemy że ludzie mogą popełniać te błędy - pytanie tylko czy faktycznie powinniśmy pozwalać na to żeby na forum i na czacie był istny śmietnik tylko dlatego, że ktoś użył jakiejś wymówki?
Nie, ale jest okolicznością łagodzącą. Nawiasem mówiąc nadużywacie tych banów. To jest forma kary, a nie przycisk do kliknięcia, gdy ktoś na ciebie śpiewa albo krzywo patrzy.
gpH:
Poza tym nie, kary nie dotyczyły najczęściej błędów ortograficznych. Dotyczyły one spamu, którego snajper dopuszczał się mimo wielokrotnych uwag.
Już komentowałem ten "spam".
gpH:
To nie jest powód do skasowania swojego pierwszego posta. Zresztą na litość, może snajper powinien się wypowiedzieć dlaczego skasował swoją wypowiedź?
Chwilowo nie jest w stanie. Zagonię go tu, jak tylko będzie miał wolną chwilę.
gpH:
Powiedz to Acidowi, który ten "offtop" (ale offtop od czego, skoro nie było żadnego tematu) zaczął. :P Zresztą mój późniejszy temat spamowy został zamknięty i również wrednie skomentowany przez Alamara, więc chyba jednak coś innego jest na rzeczy, nie uważasz?
Należało go zamknąć wcześniej, zanim zapytałem o czym jest ten temat i zapoczątkowałem tę katastrofę.
najgłupszy kawałek gpH:
Miał mieć taką formę. Sam snajper takową formę temu tematowi nadał. Zresztą - zanim się wypowiadasz przeczytaj pierwszy post w temacie.
Przepraszam bardzo, ale to ja znam snajpera osobiście i w związku z tym chyba lepiej wiem, jaką formę miał mieć temat. Ty z kolei przeczytaj dwa następne posty snajpera.
gpH:
Nie. Po co? To że nikogo nie ma/nikt nie chce się wypowiadać nie znaczy że możemy spamować co minutę tekstami typu "halo???" - to jest zwykły spam, który tworzy sztuczny ruch na czacie i na dodatek niezły śmietnik zarówno w oknie czatu, jak i w jego historii.
Powtarzam- jeśli taka forma jest zła, wprowadźmy cyty z Jaskinii.
gpH:
Że co?
Że tak.
gpH:
Byłaby. Tyle że nikt nie rzucił na nikogo nawet jednej klątwy.
I dobrze.
gpH:
2. Ja pierniczę, gdyby ktoś kogoś okradł, to też byś to tłumaczył tym, że policja zachowuje się nieodpowiednio (już niezależnie od tego czy tak by było czy nie)? Może odpowiem na to w sposób podobny do tego jaki Ty zaprezentowałeś: nie zrobiliśmy tego z premedytacją.
3. Ale wyglądały. I to jest problem.
4. Bez komentarza...
5. Ty TEŻ go nie nauczyłeś, ale pretensje masz do nas, a nie do siebie.
2. To ty sobie piernicz, a ja strzelam facepalma.
A dokończę kiedy indziej.

Bychu PW
15 lutego 2014, 17:39
Po pierwsze, niech mi że zrobiliśmy snajperowi wodę w mózgu bo w jego tematach wypowiedziałem się cały raz, a nawet nie do niego i w sposób normalny odpowiadając na zagadkę, a na czacie starałem się z nim gadać jak z każdym innym.
A nikt go nie prosił o to, aby dołączył do tamtego spamfestu.

Tłumaczenie, że chciało się nadążyć za tempem dyskusji i robiło się błędy jest jak dla mnie bez sensu. Z czasem nauczyłby się pisać szybciej, a nikt nie wywierał presji że ma odpisywać od razu.

Co do tego Inkwizytora, idea ciekawa, ale myślisz że jedna osoba będzie w stanie ogarnąć wszystkich adeptów? I co będzie jeśli ta osoba będzie akurat niedostępna.
Bardziej mi się podoba idea, że mieszkaniec/akolita/strażnik/starożytny dostaje mieszkańca któremu miałby pomagać w aklimatyzacji. Jednak wydaje mi się, że nie powinny to być osoby wredne, a raczej ktoś do kogo taki mieszkaniec nie bałby się zwrócić o pomoc i zapytać dlaczego tak a nie inaczej.

Jeszcze co do tego że chciał z kimś porozmawiać to spamował... Jak chcesz coś kupić ale ktoś nie chce Ci tego sprzedać, przynajmniej teraz to biegasz za nim i go zaczepiasz i prowokujesz? Po prostu nikt nie miał nastroju/czasu/chęci żeby akurat wtedy rozmawiać.

@Alistair, racja klątwa byłaby przesadą, ale nie jest bo jej nie dostał.

Nemomon PW
15 lutego 2014, 19:00
Uważam, iż idea Inkwizytora czy też opiekunek do dzieci jest zbędna. Nie wyobrażam sobie żadnego Strażnika, któremu by się chciało kogoś niańczyć na pełnoprawnego Mieszkańca Groty.

Bychu PW
15 lutego 2014, 19:04
Wydaje mi się, że idea nie ma na celu niańczenia a raczej drobną pomoc w aklimatyzacji i wyjaśnieniu niektórych niejasnych kwestii. Tego, że niektórzy są tu wredni czy innej kwestii która nie jest na porządku dziennym na innych forach.

Nemomon PW
15 lutego 2014, 19:35
Nie mamy tutaj informacji typu: "Najnowszy użytkownik: Spłuczka Klozetowa" ani poglądu, ilu użytkowników dziennie/tygodniowo/miesięcznie się rejestruje, więc trudno stwierdzić, czy jest to duża wartość, czy mała. Jednakże, jaka by ta wartość nie była, to jest to dodatkowy problem dla Strażników, którzy muszą tym użytkownikom pokazać Grotę, mimo iż ci użytkownicy sami z siebie mogą to zrobić.

Jeżeli już, to o wiele lepszym pomysłem jest wysłanie powitalnego PMa (który i tak zostanie zignorowany...) do każdego nowo zarejestrowanego użytkownika z drobną informacją (mhroczną of course), iż forum Acid Cave nie jest zwykłym miejscem jak każde inne forum, tylko ma swoją specyficzną naturę i złośliwych karłów (Hobbit, to NIE do Ciebie ;)).

Bychu PW
15 lutego 2014, 19:50
Nigdzie nie jest powiedziane, że to muszą być strażnicy ;)
A wiadomość powitalna jest dodana od jakiegoś czasu :)

Nemomon PW
15 lutego 2014, 20:20
Dartanion:
A wiadomość powitalna jest dodana od jakiegoś czasu :)

Nie otrzymałem takiej, jaka jest jej treść (jeżeli jakaś dobra i relatywnie półwredna dusza chciałaby się podzielić tą informacją)?

Zawsze można tę wiadomość jakoś udoskonalić, zamiast wyręczać się pracą innych Grotowiczów ;).

AmiDaDeer PW
15 lutego 2014, 20:21
Eternal:
Nie bardzo było jak ją inaczej napisać.
Jak najbardziej było - wystarczyło nie pisać nic o rewolucjach ani buntach, tylko nieco zaufać moderatorom. Bo jeśli im nie ufasz, to po co w ogóle ten temat?

Eternal:
Nie, ale jest okolicznością łagodzącą.
Okolicznością łagodzącą może być tylko wtedy, gdyby się poprawił. A się nie poprawiał wcale - dlatego na początku były tylko ostrzeżenia, a potem bany - coraz większe, choć nie pamiętam by te za orty przekroczyły czas 10 minut.

Eternal:
Nawiasem mówiąc nadużywacie tych banów. To jest forma kary, a nie przycisk do kliknięcia, gdy ktoś na ciebie śpiewa albo krzywo patrzy.
Dowody? :P

Eternal:
Należało go zamknąć wcześniej [...]
Czyli kiedy? W chwili gdy zniknął pierwszy post? Wtedy zapewne byś powiedział że snajper nie miał tematu w którym mógłby się wypowiedzieć i że jesteśmy bardzo źli że mu zamknęliśmy miejsce na posty.

Eternal:
Przepraszam bardzo, ale to ja znam snajpera osobiście i w związku z tym chyba lepiej wiem, jaką formę miał mieć temat. Ty z kolei przeczytaj dwa następne posty snajpera.
Przepraszam bardzo, ale to ja znam Acida osobiście i w związku z tym chyba lepiej wiem, jaką formę miało mieć to forum.

Nie uważasz że powyższe zdanie brzmi co najwyżej żenująco i stosowanie takich argumentów w dyskusji naprawdę nie prowadzi do niczego?

Z dwóch następnych postów nic nie wynika, chyba że czegoś nie zauważam - wtedy oświeć mnie.

Eternal:
Powtarzam- jeśli taka forma jest zła, wprowadźmy cyty z Jaskinii.
A ja powtarzam - nie. Po co?

Eternal:
Że tak.
Sorry, ale właśnie mnie przekonałeś do tego, że jesteś zwykłym trollem i że dalsza dyskusja nie ma żadnego sensu. Przekonasz mnie że jest inaczej?

Kammer PW
15 lutego 2014, 21:24
Mam nowy pomysł. Każdy nowozarejestrowany użytkownik miałby startowo rangę Adepta. Posiadacz tej rangi w odróżnieniu od Mieszkańca miałby zablokowany czat i możliwość zakładania tematów. Po jakimś czasie (2 tygodnie, miesiąc?) w specjalnie założonym do tego celu temacie ("Awans na Mieszkańca"?) ogłaszałby chęć zostania mieszkańcem. W takim przypadku musiałby rozwiązać kilka (co najmniej pięć?) testów ze znajomości Groty z minimalnym łącznym wynikiem 75%. Każdy test składałby się z 25 pytań jednokrotnego wyboru okołogrotowych, okołoheroesowych i okołofantastycznych. Do bazy pytań swoje pytanie mógłby dopisać każdy od Akolity wzwyż, a o dołączeniu pytania decydowałby każdy od Strażnika wzwyż. Wyniki byłyby publiczne i każdy Grotowicz mógłby bez żadnych ograniczeń testować swoją wiedzę.

Inspirowałem się Zagadkami Sfinksa z Jaskini.

Shin0bi PW
15 lutego 2014, 21:55
Kammer, początkowo twoja propozycja odnośnie statusu Adepta wydawała się rozsądna, ale w momencie gdy doszedłem do części o testach mało się nie udławiłem kanapką :P Niby dlaczego czyjaś wiedza powinna determinować jego udział w forum? Najważniejsze u nowych użytkowników są według mnie kolejno kultura, obycie oraz nienaganna polszczyzna, a nie wiedza. Czego mają dowieść takie quizy? Jeżeli ktoś wchodzi na forum o M&M przykładowo z zamiarem zapytania o coś związanego z fabułą, to niby z jakiej paki ma na wstępie rozwiązywać jakieś testy z tego zagadnienia? Jeżeli nie będzie wiedział, że Kreeganie to kosmici, to okaże się niegodny dostąpienia do zaszczytu uzyskania statusu Mieszkańca?

Kammer PW
15 lutego 2014, 22:16
Bierz mniejsze gryzy :P

Jak chce zapytać o coś związanego z fabułą, to szuka tematu o fabule, a nie tworzy nowego (w myśl zasady "Nie chce mi się szukać, to założę nowy temat"). I nie będzie musiał odpowiadać na to pytanie na wstępie, ale dopiero po pewnym pobycie tutaj. Myślałem, że takie pytania nadałyby się:

Kto ma najwyższą rangę w Grocie?:
a) Qui;
b) Alamar;
c) Acid Dragon;
d) Hobbit.

Jak nazywa się lodowa wyspa elfów (H3)?:
a) Enroth;
b) AvLee;
c) Eofol;
d) Vori.

Jak wygląda jednorożec?:
a) Koń z rogiem;
b )Wielka ośmiornica;
c) Chodzące drzewo;
d) Coś takiego nie istnieje.

AmiDaDeer PW
15 lutego 2014, 22:27
Na pierwsze pytanie odpowiedź jest oczywista - Qui. Jest niejako bogiem tego forum, bo mnóstwo jest o nim legend, prawie w ogóle go nie widać, a jednak stworzył to miejsce. :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: V Debata - o ochronie młodych smoków

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel