Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: V Debata - o ochronie młodych smoków
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Eternal PW
8 lutego 2014, 20:41
Witam

Pisząc tego posta dokonuję rewolucji, ale czasem rewolucja jest potrzebna. Przede wszystkim- do otwarcia tej debaty pchnęła mnie sytuacja, w jakiej przez pierwszy miesiąc swojej obecności w Grocie znalazł się mój znajomy, użytkownik snajpertv. Po przybyciu do Groty starał się on szybko zaaklimatyzować. W tym celu zaczął spędzać sporo czasu na czacie. W ciągu zaledwie dwóch tygodni został kilkunastokrotnie zbanowany, często z błahych przyczyn. Był tam traktowany praktycznie jak zabawka (z tego, co wiem, nasz najnowszy Starożytny prowokował go do użycia zakazanego słowa; biedak o włos uniknął bana). Z kolei tematy zakładane przez niego w Wymiarze między wymiarami... zresztą te koty mówią same za siebie. Temat był założony niepoprawnie, ale to nie powód, aby przerabiać go w temat "róbta co chceta". A już próba powtórzenia tego w całkiem rozsądnym temacie o zjawiskach paranormalnych to naprawdę cios poniżej pasa.
Skutki tego były opłakane: snajper do tej chwili nie zrozumiał w pełni klimatu panującego w Grocie, a kary zaczął traktować jak zabawę. Na szczęście to ostatnie wybiłem mu z głowy.
Zaznaczam, że snajper przeczytał konstytucję i za wypaczenie znaczenia kar w jego głowie odpowiedzialne są osoby nimi dysponujące. Natomiast Grota musi się liczyć z tym, że przybędą do niej kolejni nowicjusze. Czy mają zostać potraktowani w ten sam sposób?
Uważam taką postać rzeczy za nieodpowiednią i w związku z tym wykorzystuję moje prawo jako Mieszkańca z punktu I.1.e Konstytucji do zaproponowania przyłączenia do niej następującego artykułu:

VIII. Status Adepta.
1.Status Adepta jest automatycznie przyznawany użytkownikowi wraz z napisaniem pierwszego posta, komentarza lub wpisu na Cmentarnym Czacie. Status ten nie przysługuje starym użytkownikom używającym nowych kont. W uzasadnionym przypadku Smoczy Władca ma jednak prawo do przyznania go osobie niespełniającej tych kryteriów.
2.Adept nie może zostać ukarany żadną karą oprócz upomnienia. Pozostali użytkownicy są zobowiązani do wyjaśnienia mu panujących w Grocie realiów i mają obowiązek dołożyć starań, aby Adept mógł w przyszłości być przykładnym i respektującym konstytucję Mieszkańcem. Poza tym zabronione jest traktowanie Adepta w sposób wyraźnie uderzający w jego godność, np. tworzenie w założonych przez niego tematach gigantycznych offtopów i lekceważenie oryginalnego tematu dyskusji oraz prób naprowadzenia jej na właściwe tory. Złamanie tego zakazu będzie traktowane jako rażące naruszenie konstytucji i należycie ukarane przez odpowiednie osoby. Adepta można ukarać tylko jeśli:
a)popełni on rażące wykroczenie przeciw konstytucji;
b)będzie z premedytacją łamał konstytucję, ignorując upomnienia.
W obu przypadkach można także pozwać Adepta do sądu. Ukaranie Adepta niezgodnie z tymi kryteriami daje mu prawo pozwania niesprawiedliwego użytkownika do sądu. Może to zrobić także osoba trzecia.
3.Adept automatycznie traci swój status po 2 tygodniach, ale w uzasadnionym przypadku Smoczy Władca ma prawo przedłużyć czas jego posiadania lub przyznać status ponownie. Ponadto sąd ma prawo zawieszenia statusu na potrzeby ewentualnego procesu.
4.Zgodnie z zasadą "prawo nie działa wstecz" żaden użytkownik, niezależnie od statusu, nie ma prawa karać Mieszkańca za przewinienia popełnione przez niego jako Adepta, inaczej może to zostać uznane jako wykroczenie przeciw paragrafowi 2. tego artykułu i ukarane zgodnie z opisanymi tam zasadami. Nie dotyczy to procesów sądowych wszczętych zgodnie z paragrafami 2.a) i 2.b) tegoż artykułu.


Ponadto otwieram debatę dotyczącą ratyfikacji tej propozycji i ewentualnych innych projektów ochrony młodych smoków. Liczę, że mimo niskiego stanowiska i krótkiego stażu w Grocie zostanę potraktowany poważnie. Mieszkaniec Eternal.

PS: Jeśli temat zostanie anihilowany, otworzę go jeszcze raz.

AmiDaDeer PW
8 lutego 2014, 21:09
Ty chyba sobie jaja robisz.

"Rewolucja"? "Jeśli temat zostanie anihilowany..."? Na litość, od razu nastawiasz się na to że Cię nie posłuchamy i będziemy Cię cenzurować. To jakiś obłęd! Ta strona to nie jest naród, tutaj nie ma czegoś takiego jak bunt przeciw władzy i uganianie się z milicją. Jeśli coś się nie podoba - dyskutujemy o tym, ale jednocześnie szanujemy tutejsze prawa.

Zaś co do propozycji - odmowa.
Wytłumaczenie zaś masz w momencie rejestracji na tę stronę.

Cytat:
*WAŻNE! Założenie konta na Forum Kwasowej Groty jest jednoznaczne z akceptacją naszej Konstytucji. Prosimy zapoznać się z jej treścią (niezbędne minimum to sekcje I i II - Prawa i Zasady).*

Użytkownik snajpertv łamał te zasady wielokrotnie pomimo upomnień, ostrzeżeń i pierwszych, krótkich kar (te ostatnie notabene nie pojawiły się pierwszego dnia). Propozycja napisania słowa "spłuczka" wyniknęła z tego że snajpertv wciąż łamał te zasady - ale to słowo nie jest słowem zakazanym. Wtedy myślałem że jeszcze jest, a kara wynosi max parę minut - ale się pomyliłem.

Jeśli sytuacja ta z czasów mojego bycia Strażnikiem jeszcze oburza - przepraszam. Sam fakt wielokrotnego karania Snajpera uważam za słuszny.

A oskarżenie o tematy w Wymiarze Między Wymiarami to chyba kpina. Spam pojawił się po usunięciu pierwszego posta przez założyciela. Dlaczego działania te miałyby być związane z banami przyznawanymi za łamanie tutejszych zasad?

Bychu PW
8 lutego 2014, 21:17
Ujmę to tak, widać że snajper jest jeszcze dosyć młody, rozumiem, że każdy kiedyś był.
Najpierw odniosę się do cmentarza i tego co tam zauważyłem, albo co mi się przywidziało...
Spędzał tam dużo czasu, to na pewno nie jest niczym złym. Głównie zaklęciami sypali na niego za najzwyklejszy w świecie spam, bo jak czasem patrzyłem w historię to widziałem po kilkanaście linijek tekstu typu "jest tu kto?" "żyjecie?" czy "wyjdźcie zza nagrobków", a zaklęcia jakie leciały nie były długie, przynajmniej nie na początku. Zresztą, ja sam na początku mojego pobytu tutaj byłem często dostawałem palcem/pięścią/garnkiem czy co tam jeszcze mają żeby we mnie rzucić.
Temat we Wymiarze? Mówisz o "Noce i dnie"? Ciężko dyskutować gdy autor usuwa swój post i zdążył się do niego odnieść tylko Alamar i to też w sposób raczej niezbyt poważny. Co było potem można sobie zobaczyć, a patrząc tam można zauważyć, że nawet sam autor się dołączył i miał bardzo dużo szczęścia, że nie dostał klątwy, a podstawy do tego były.

A to, że przeczytał konstytucję? Chwała mu za to! Jednak mam wrażenie że większość o ile nie wszystkie kary nakładane na niego były słuszne.
I nie nastawiaj się, że zaraz zostaniesz wyśmiany i olany, że grozisz ponownym zakładaniem tematu, bo jest to co najmniej w złym tonie.
Trzeba jeszcze podkreślić, że Grota ma swój klimat i jest on specyficzny, a cmentarz jest miejscem dla ludzi z bardzo mocną psychiką lub dla tych, którzy jej już nie mają ;)

Kammer PW
8 lutego 2014, 21:30
Sprzeciw. Grota to środowisko "tylko najsilniejsi przetrwają", więc należy pogodzić się z tym, że "starzy wyjadacze" będą czasem złośliwie zachowwywać wobec nowicjuszy.

Spójrz na mnie: jestem w Grocie już jakiś czas i można powiedzieć, że zostałem zaasymilowany. Przede wszystkim bywałem w Grocie regularnie, prowadziłem kulturalną dyskusję, starałem się wpasować w klimat, starałem się zrobić coś dla społeczności. Po prostu starałem się zaprezentować z jak najlepszej strony i odpierać wszelkie zarzuty na mnie. Najważniejsze było jednak pierwsze wrażenie.

A co do banów: banował mnie Alamar, banował Irhak, banował król przebanu Hobbit, a jednak żyję. To była swego rodzaju próba siły woli.

Piszę to wszystko będąc niejako współwinnym odrzucenia snajpera (snajperów dwóch na czacie).

Garett PW
8 lutego 2014, 21:42
Zgadzam się z tym, że strollowanie snajperatv w temacie o zjawiskach paranormalnych było nie w porządku.Temat "Noce i Dnie"(teraz winien się nazywać "Koty i Spam") był kompletnie nietrafiony ale nie znaczy to iż w każdym zakładanym przez niego temacie trzeba było go wyśmiewać.Rozumiem, że ktoś może nie wierzyć w zjawiska paranormalne,Boga czy kosmitów ale faktem jest iż na świecie wiele jest zjawisk niewytłumaczalnych.To co się działo w owych tematach było niepoważne, pierwszy został zamieniony w spamfest,w drugim snajpertv został wyśmiany, że w coś takiego wierzy chociaż napisał tylko przykład i nie dodał nawet co o tym uważa.
Jeden z postów w tym temacie brzmiał tak:
Cytat:
Co do niezgłębionych zagadnień, nie mam pojęcia i nikt jeszcze tego nie wyjaśnił, czemu ludzie tworzą idiotyczne tematy, których nikt nie potrzebuje. Chyba że ich potrzebujemy dla odrobiny relaxu, ale wtedy lepiej by było - zamiast dowolnej innej nic niewnoszącej treści - napisać w temacie: "róbta, co chceta".

Temat nie był idiotyczny i mogłaby w nim zaistnieć ciekawa dyskusja gdyby tylko snajpertv nie został wyśmiany.W Wymiarze Między Wymiarami są tematy o UFO,Atlantydzie,życiu pozagrobowym i końcu świata.Nie każdy w to wierzy ale autorzy tych tematów nie zostali wyśmiani więc jednak taka reakcje a nie inna na temat snajperatv była niewłaściwa.

AmiDaDeer PW
8 lutego 2014, 21:55
Garecie, a może sprawdzisz dlaczego ten pierwszy temat przerodził się w spamfest, zamiast zakładać z góry że ktoś chciał kogoś wyśmiać?

Ten drugi zaś został wyśmiany, bo zjawiska paranormalne JUŻ BYŁY I SĄ omawiane w innych tematach w tej komnacie, sam temat zaś miał formę typu "Zapodawajcie dziwne sytuacje jakie znacie i będzie śmiesznie". To nie był temat do dyskusji - to był temat do spamu.

A niewłaściwa to jest nazwa tego tematu. Gdzie tu mamy młode smoki?!

Garett PW
8 lutego 2014, 22:02
Hobbicie nie zrozumiałeś mnie.Zgadzam się z tym iż temat "Noce i Dnie" był idiotyczny ale nie powinno się z góry zakładać, że każdy temat snajperatv to idiotyzm i trzeba zrobić spamfest bo do niczego innego się nie nada.

Edit:Jedyny temat który może podchodzić pod zjawiska niewytłumaczalne to ten o UFO a raczej niedałoby się tam wszystkich zjawisk paranormalnych upchnąć których na dobrą sprawę jest sporo.

Bychu PW
8 lutego 2014, 22:08
Przejrzałem 4 tematy założone przez snajpera w Wymiarze i mogę śmiało powiedzieć, że został potraktowany dosyć niepoważnie, ale według mnie adekwatnie do tego co przedstawił w tych tematach.
"Noce i dnie" - tu chyba nie trzeba tłumaczyć tego spamfestu, bo skoro sam autor rezygnuje z pierwszego posta i później dołącza się do wrzucania zdjęć różnych stworów to chyba oznacza to, że stwierdził sam iż temat nie ma innego zastosowania.
"Zagadka" - myśl w sumie nie najgorsza, ale wykonanie było kruche, sam snajper później wyjaśniał Hobbitowi co miał na myśli zakładając ten temat.
""Zwiadowcy" super fantastyka czy słaba książka." - cóż, tutaj powiedzieli mu co powinien zrobić zakładając temat i później dyskusja była prawie na temat, czyli kto chciał wyrazić swoje zdanie zrobił.
"Dziwne zagadki afizyczne" ten temat akurat był potraktowany dosyć poważnie, bo każdy podał przykład tego, co go zastanawiało.
Same tematy były zakładane na szybko, bo jeśli zakładałbym jakąś dyskusję to starałbym się w nią wprowadzić, napisać moje zdanie na dany temat, podać przykłady, może nie każdy potrafi się tak wypowiedzieć, ale te posty nie muszą byc długie, niech będą na temat i niech będzie się do czego odnieść. Widać, że chłopak chciał ale nie umiał.

EDIT: Hobbit, te młode smoki to chyba było określenie na nowych użytkowników. I am Captain Obvious!

Kastore PW
8 lutego 2014, 22:26
Jakiś miesiąc temu zapytałem się mojego kuzyna, fana HoMM od ponad dekady, dlaczego nie założy sobie konta na Kwasowej, a on ze zdziwieniem odparł: "Żartujesz sobie? Przecież nie grałem w żadne Might and Magic [rpg]. Wyśmieją mnie!". Inna sprawa - czy według was rzucanie banami na prawo i lewo (spogląda na Hobbita) może zrobić Kwasowej dobrą renomę? To jest dzicz, w której nowicjusze są spychani na boczny tor i/lub wyśmiewani, często za niewiedzę. Jeżeli chcecie chorego wyścigu, w którym, jak to powiedział Kammer, tylko najsilniejsi przetrwają, to proszę ja was bardzo. Jak na razie strona ta jest tylko dla wieloletnich wyjadaczy serii, a chyba nie po to została stworzona. I ostatnie zdanie - strony poświęcone MM powinny łączyć fanów, a nie dzielić na grupy, podzespoły, elity i noobów.

Takie jest moje zdanie na ten temat po wieloletniej obserwacji forum. Możecie się z nim zgadzać, bądź nie, ale pamiętajcie, że to moja subiektywna opinia.

Pozdrawiam,
K.

Drwal PW
8 lutego 2014, 22:28
Grota to dość specyficzne miejsce, w którym nowym mieszkańcom nie jest tak łatwo jak na innych forach. Aczkolwiek i tak jest z tym lepiej niż było kilka lat temu. Jest to takie miejsce gdzie szacunek nabywa się z czasem, nowi często są traktowani tak jak poborowi w polskim wojsku. Poddaje ich się często różnym próbom, ich posty są czasem ignorowane. W ostatnim czasie sporo się jednak zmieniło, zwłaszcza w Kuźni. Pamiętam jak strażnikiem był Trang, niemal każdego nowego traktował jak dziecko który przybyło z buszu. Często miał oczywiście racje, ale czasem po prostu mógł sobie darować. Hobbit mimo że też zadziorny, jest dużo bardziej pomocny i wyrozumiały. Nowym zdecydowanie łatwiej jest uzyskać informację, w dodatku bez zbędnego "pier..". ;P (zaraz pewnie dostane bana). Radzę poczytać kilka tematów założonych 2-3 lata temu. Wtedy to nowa osoba była często przekąską do zjedzenia.
By jednak nie było tak słodko, to jednak trzeba przyznać że Strażnicy/Starożytni w Grocie trochę się wywyższają. Za bardzo korzystają ze swoich uprawnień. Oczywiście są to pojedyncze przypadki, myślę jednak że można być trochę bardziej miłym.

O tym czy snajper zasłużył na bana nie mam zamiaru dyskutować. Niemniej masowe ataki kotów też mi się nie podobały. Nie trzeba być zawsze poważnym ale podejrzewam, że jakby ktoś inny założył ten temat, czegoś takiego by nie było. :P

Bychu PW
8 lutego 2014, 22:37
Kastore, nie mów mi, że niewiedza jest tutaj wyśmiewana, bo ja nie grałem w żadne MM, ba nie przeszedłem żadnej części Hirołsów, a jedyne w które grałem to oczywiście H3 i się utrzymałem, ba zostałem nawet Akolitą...
Po prostu zajmuję się tym co mnie interesuje a na czacie jak widzę dyskusję o której nie mam pojęcia to się nie wypowiadam, a jeśli mnie nie interesuje to jej nie czytam i czekam na możliwość zmiany tematu.

AmiDaDeer PW
8 lutego 2014, 22:46
Dyskutujecie o banach tak jakby ostatnio banowano bez przerwy, a zdziwię się jeśli w tym roku banów na czacie było więcej niż 3, może 5. To naprawdę już nie te czasy - za dużo jest nowych by nawet chciało się nam ich tępić. Przypadek Snajpera o którym była mowa jest naprawdę ekstremalny - rzadko kiedy zdarzają się użytkownicy którzy nie potrafią zrozumieć co znaczy ostrzeżenie i po wielokrotnych karach wciąż łamią zasady.

EDIT: Tak, to miałem właśnie na myśli, Graviusie.

Gravius PW
8 lutego 2014, 22:50
W sumie "w tym roku", to w ciągu 2 miesięcy, ale może nie będę nikogo drażnić, bo zarobię pierwsze w życiu ostrzeżenie :P

Kastore PW
8 lutego 2014, 23:04
Dartanion:
Kastore, nie mów mi, że niewiedza jest tutaj wyśmiewana
Wystarczy, że popatrzysz na dyskusję Alamara i Hobbita, w której jeden z nich snuje teorię, uznając ją za prawdę w najczystszej formie, nie dopuszczając, że może być inaczej (nie muszę chyba przypominać, że skończyło się to totalną kłótnią, w której zaczęli się wyzywać od chamów i analfabetów, którzy nawet kilku linijek nie potrafią porządnie przeczytać). I jak tu początkujący ma się czuć dobrze pytam ja się?

AmiDaDeer PW
8 lutego 2014, 23:10
Kastorze, chyba nie przeczytałeś tej "kłótni" do końca. Dyskutowałem z Alamarem nie o tym co jest "prawdą", a od samego początku tłumaczyłem przede wszystkim dlaczego jego zachowanie jest nie na miejscu. Nota_bene zrobiłem to co prawda stanowczo (tak już mam), ale nikogo nikt nie wyzywał.

Na co niby to ma być dowód? Na to że czasem na tym forum zdarzają się sprzeczki dotyczące czyjegoś zachowania? Cóż, temu nie da się zaprzeczyć, ale to zdarza się wszędzie. :P

Kastore PW
8 lutego 2014, 23:46
Hobbit:
Dyskutowałem z Alamarem nie o tym co jest "prawdą"
Nie napisałem, co konkretnie było tematem do przedyskutowania, więc, bardzo proszę, nie mów mi, że nie umiem czytać. Problem tkwi w tym, że na Kwasowej takie sprzeczki zdarzają się w prawie każdym temacie z większą ilością postów. Bezsensowne dyskusje na temat tego, kto nie umie czytać, patrzeć lub kto jest mniej inteligentny. Być może to tylko moje spostrzeżenia, ale jeżeli już miałbym wybierać, czy dać początkującym status "nowicjusza" pozwalający się lepiej, bądź szybciej zaaklimatyzować to byłbym definitywnie za.

AmiDaDeer PW
9 lutego 2014, 00:04
Nie powiedziałem że nie umiesz czytać. o.O To chyba jakaś nadwrażliwość z twojej strony.

Acid Dragon PW
9 lutego 2014, 00:27
Przede wszystkim dziękuję za założenie tematu - jest to krok milowy, bo po 10 latach istnienia Groty właściwie po raz pierwszy jeden z Mieszkańców skorzystał z możliwości inicjatywy ustawodawczej, a przynajmniej w tak dużym stopniu.

Problem zostanie na pewno przeanalizowany.

Zgadzam się z tym, że czasami nowi Mieszkańcy są traktowani przez niektórych Strażników i Starożytnych (nie wykluczając siebie) z pewnym brakiem wyrozumiałości.
Czasami jednak naprawdę bardzo trudno odróżnić niewiedzę od głupoty oraz brak obycia od trollowania.

O ile faktycznie coś w rodzaju "okresu ochronnego" mogłoby się przydać, o tyle nigdy nie zgodzę się na ochronę od wszelkich kar. Dlaczego? Ano właśnie ze względu na głupich trolli, którzy taki punkt zaraz niecnie by wykorzystali grając na nosie Strażnikom ze słowami "haha! nic mi nie zrobisz!"

Jednakże sądzę, że na kwestie ortografii, czy pojedynczych przypadków nieodnoszenia się do tematu można by faktycznie "przymknąć oko".

Gravius PW
9 lutego 2014, 00:45
Błagam - wszytko tylko nie przymykanie oka na ortografię! o.O

Chyba, że błędy będą po cichu poprawiane :P

AmiDaDeer PW
9 lutego 2014, 01:26
Acid Dragon:
Jednakże sądzę, że na kwestie ortografii, czy pojedynczych przypadków nieodnoszenia się do tematu można by faktycznie "przymknąć oko".
Acid, na to już JEST przymykane oko...
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: V Debata - o ochronie młodych smoków

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel