Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/gdybanie] Modding - i co dalej?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

witchking PW
17 lutego 2015, 17:39
Od strony technicznej dodanie zakupu run wcale nie wydaje się trudne. Wystarczy nowy rodzaj sprzedawcy artefaktów który będzie sprzedawał tylko artefakty typu runa.

Warmonger PW
17 lutego 2015, 17:43
Skoro mowa o sprzedawcy, to równie dobrze można by dodać inne budynki generujące runy - banki, obiekty jednorazowego użytku itp.

Na pewno jest to do zrealizowania, kiedy będzie można dodawać nowe obiekty przygody. Niestety odpowiedzialny za nie Ivan zaginął :?

Matheo PW
17 lutego 2015, 18:16
Cytat:
Dodatkowo jeden wybrany surowiec dziennie za trzymanie runy.

Chodziło mi o to, aby niektóre runy dodawały jeden, wybrany surowiec dziennie.

witchking PW
17 lutego 2015, 18:20
Od tego mamy artefakty. Nie widzę sensu w dawaniu takich run jednostką.

Arszonto PW
17 lutego 2015, 18:36
Coś w tym stylu by się nadało?
http://img.pl/nRSg.png
Rendery dosyć mierne bo to tylko poglądowo (od 20 do 50 sampli, w razie czego mogę wyrenderować to tak w ok.10k sampli).


witchking PW
17 lutego 2015, 18:39
Poproszę pojedyncza runę w wielkości 44x44 wtedy łatwiej będzie ocenić.

Arszonto PW
17 lutego 2015, 18:48
Niestety w tak małej rozdzielczości tracą sporo uroku (głównie materiały), ale myślę, że nadal jakoś to wygląda:

Kammer PW
17 lutego 2015, 18:48
Wow, Arszonto, to jest śliczne. Właśnie tak to sobie wyobrażałem.

Warmonger PW
17 lutego 2015, 19:00
Proponuję ujednolicić runy kolorystycznie - ciemnoszary kamień z kolorem zależnym od właściwości (na przykład czerwony - statystyki, niebieski - zdolności magiczne), albo zależnym od rzadkości artefaktu.

witchking PW
17 lutego 2015, 19:01
Dodał bym jakiś efekt świetlny do samej runy i zmienił trochę perspektywę. Jeśli chodzi o perspektywę to mały przykład:


W takiej perspektywie mniej więcej widział bym runy.

Arszonto PW
17 lutego 2015, 19:07
Warmonger:
Proponuję ujednolicić runy kolorystycznie - ciemnoszary kamień z kolorem zależnym od właściwości (na przykład czerwony - statystyki, niebieski - zdolności magiczne), albo zależnym od rzadkości artefaktu.
Chodzi ci o to, żeby runy posiadały taki sam materiał, z tym że o innym zabarwieniu? Właśnie czegoś takiego starałem się uniknąć, coby nie były monotonne i powtarzające się. Zwłaszcza, że w rozdzielczości HOMM wzory na nich widoczne ciężko odróżnić w przypadku podobnych run (jeśli obie byłyby szare np. to trzeba by bardzo uwydatniać symbol, a i to nie wiem czy by pomogło, a przynajmniej czy by dobrze wyglądało).

Witchking:
Dodał bym jakiś efekt świetlny do samej runy i zmienił trochę perspektywę. Jeśli chodzi o perspektywę to mały przykład:

W takiej perspektywie mniej więcej widział bym runy.

No tak, tak. To nie jest gotowa scena. Nie zajmowałem się jeszcze ustawieniem, światłem i cieniami. Dziś już na to nie mam czasu. Jutro raczej jedynie chwilkę, ale czwartek i piątek brzmią ok.


EDIT
Nadal prosiłbym was o jakieś concepty jak wyobrażacie sobie kuźnię runiczną (w domyśle - na mapie świata).

Widzę, że trzeba je zmniejszyć. Poza tym, chyba wypadałoby zmniejszyć odbicia. Co sądzicie? Na szczęście oba parametry mogę poprawić w edytorze graficznym 2D, więc jest to całkiem szybka i łatwo odwracalna zmiana.

Co do zmiany położenia/ułożenia/ustawienia to jestem otwarty na wszelkie sugestie. Pokombinuje sam trochę coś ala to, co zapodał Witch, ale mimo to, uwagi bardzo chętnie przyjmę.

O dziwo najbardziej zadowolony pod kątem efektu in-game jestem z runy ognia(?). O dziwo, bowiem w pełnej rozdzielczości wydawało mi się, że wyszła najgorzej.

Arszonto PW
22 lutego 2015, 10:51
Wszystkim do których pisałem, że odezwę się w okolicach piątku bardzo przepraszam. Tego dnia panowie z neostrady rozpoczęli jakieś prace techniczne. Internet odzyskałem dopiero dziś.

Projekt kuźni runicznej na mapie przygody:
Nie miałem żadnego pomysłu ani concept artu, więc samowolnie tylko takie coś skleciłem:


Szumy są winą niskiej jakości rendera. Jeśli trzeba mogę zostawić pc na dłużej i wyrenderować w lepszej jakości.


Witchking:
Obecnie rozważam kilka koncepcji działania samych run (oczywiście w każdej z koncepcji runa jest artefaktem jednostki):

-stałe zaklęcie pod wpływem którego jest dana jednostka
-zaklęcie na ileś tam tur dla danej jednostki
-umiejętność dla danej jednostki

Wydaje mi się, że można połączyć pierwszy i trzeci wariant. Niektóre runy zapewniałyby bonusy pasywne pokroju dodatkowego ataku, inne nakładałyby efekt zaklęcia, a te najpotężniejsze zapewniałyby dodatkową umiejętność typu "powstrzymuje kontratak".

Sir Galuf PW
2 maja 2016, 16:32
Powstanie kiedyś to miasto, czy nie?

Chciałbym w końcu zagrać krasnoludami w Heroes 3. :(

KammerKammerWydzielone z tematu poświęconego Kronverkowi.

AmiDaDeer PW
2 maja 2016, 16:38
Przecież możesz.

Sir Galuf PW
2 maja 2016, 16:42
Ale całym zamkiem! Jak w Heroes 5.

AmiDaDeer PW
2 maja 2016, 16:44
Hm.

To ja czekam na zamek pełen gremlinów.

A co.

Sir Galuf PW
2 maja 2016, 16:47
Też dobry pomysł :)

AmiDaDeer PW
2 maja 2016, 16:54
Taa... Bardzo dobry... Tak samo jak miasto smoków, miasto jednorożców, miasto pikinierów czy ogólnie wszelkie miasta jednej jednostki...

Kammer PW
2 maja 2016, 16:57
Jak miasto żywiołaków albo miasto ludzi? :P

Sir Galuf PW
2 maja 2016, 16:57
Ależ tu chodzi o całą rasę a nie jednostkę!
Mi na przykład krasnoludy w ogóle nie pasują do zamku elfów. To oczywiście tylko moje zdanie. Z gremlinów też dało by się zrobić osobną nację. Jakby się komuś chciało.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [H3/gdybanie] Modding - i co dalej?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel