Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/gdybanie] Modding - i co dalej?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

AmiDaDeer PW
31 stycznia 2014, 00:46
Akurat "gwiazdorzenie" nie podpadało. Klątwa poszła za niestosowanie się do ostrzeżeń i dalsze obrażanie innych uczestników forum. Zresztą - jak ktoś nie lubi "chorych nerdów" i nie potrafi ich tolerować, to chyba nie ma i tak czego tutaj szukać. :P

Trith PW
31 stycznia 2014, 15:07
Cytat:
A jak chcesz więcej "miast, artefaktów, lepszy rozwój bohatera, doświadczenie, dowódców, możliwość ulepszania siedlisk na mapie, możne nawet trochę duperszwancy rodem z D2 czy D3", to weź się do roboty i sam to zrób.
Czy to nie jest przypadkiem logika poziomu "nie lubisz, to nie graj, a do tego jeszcze najlepiej nawet nie krytykuj"? Nie każdy musi zostać modderem.


Rozumiem sytuację, kiedy przeciętny gracz (odbiorca) traktuje prezentowaną mu treść wybiórczo, mają do tego całkowite prawo. Może go nie obchodzić fabuła, bo jego celem jest czerpać przyjemność z gry, a skoro dogłębna znajomość kilku historyjek mu do szczęścia nie jest potrzebne, to nie jest nic złego, nikomu się krzywda nie dzieje.
Natomiast modder (twórca) nie może stwierdzić, że fabuła nie jest ważna, bo nikogo ona nie obchodzi. Takie wybiórcze traktowanie swojego dzieła jest brakiem profesjonalizmu (czyt. zwykłym niedbalstwem, żeby nie posypały się argumenty, że to nie profesjonaliści robią mody, tylko amatorzy). Ot jak się coś robi, należy to zrobić porządnie. Jeśli przykładowo oleje się fabułę, to po co pisać biografie bohaterów, skoro nikt ich nie czyta? Ewentualnie można by wstawić trzy znaki zapytania, żeby nie było tak pusto. Po co w ogóle robić bohaterów, skoro najważniejszym elementem nowej frakcji są jednostki oraz ekran miasta, a lepiej się będzie kosić jak uda się w karczmie wyłowić powiedzmy elementalistę. Po co też trudzić się z motywem muzycznym dla frakcji, skoro te i tak szybko się nudzą i gracze po kilku rozgrywkach grają na wyciszonym i grają z odtwarzaczem muzyki w tle.

Stwierdzenie, że "nikogo, a w szczególności normalnych graczy to kur*a nie obchodzi" może być co najwyżej wygodną furtką dla leniwych modderów, coby mogli zostawić swoje dzieła niedokończone.
Wbrew pozorom są również gracze, którzy lubią również poczytać fabułę tego w co grają.

Kammer PW
31 stycznia 2014, 15:53
Hobbicie, miłość to szaleństwo, szaleństwo to choroba, zaś wszyscy tu kochamy jakiś wycinek (Xo)MM, więc w jakiś chory sposób wszyscy jesteśmy chorzy :P A "gwiazdorzenie" raczej podpada pod obrazę innych frorumowiczów.

Triyh:
Czy to nie jest przypadkiem logika poziomu "nie lubisz, to nie graj, a do tego jeszcze najlepiej nawet nie krytykuj"? Nie każdy musi zostać modderem.
Nie. Jest logika w stylu: "masz kontrowersyjny pomysł, który nie podoba się otoczeniu? Zrealizuj go samemu, a nie narzucaj go innym".

Trith:
Wbrew pozorom są również gracze, którzy lubią również poczytać fabułę tego w co grają.
Wskaż mi, proszę, gdzie to negowałem.

Trith PW
31 stycznia 2014, 18:00
Moje wielce szanowne ja:
Wbrew pozorom są również gracze, którzy lubią również poczytać fabułę tego w co grają.
Kammer:
Wskaż mi, proszę, gdzie to negowałem.
Tutaj odnosiłem się do wypowiedzi voncura. Wiem, forma i przejrzystosć wypowiedzi u mnie kuleje.

Kammer:
Nie. Jest logika w stylu: "masz kontrowersyjny pomysł, który nie podoba się otoczeniu? Zrealizuj go samemu, a nie narzucaj go innym".
Gdzie rzeczy takie jak zwiększona ilość frakcji i artefaktów to rzecz kontrowersyjna? Mi osobiście takie zjawisko by nie przeszkadzało, gdyby oczywiście mody były wykonywane porządnie i solidnie, a nie tylko po to, by było więcej.

Kammer PW
31 stycznia 2014, 19:28
Trith:
Gdzie rzeczy takie jak zwiększona ilość frakcji i artefaktów to rzecz kontrowersyjna? Mi osobiście takie zjawisko by nie przeszkadzało, gdyby oczywiście mody były wykonywane porządnie i solidnie, a nie tylko po to, by było więcej.

Zgadzamy się, że miasto (artefakty również) powinno mieć dobrą fabułę, by spodobało się obydwu grupom odbiorcom. A ona wymaga pracy. Kontrowersją jest właśnie produkcja dla samej produkcji, bez dbania o takie właśnie pozornie poboczne kwestie.

witchking PW
20 stycznia 2015, 20:34
Na forum pojawia się coraz więcej grafików 3d, możliwości VCMI też są coraz większe. Wszystkich chętnych do współpracy proszę o kontakt.

Chętnie dodał bym do VCMI przemyślany i dopracowany mod z artefaktami i kilkoma neutralnymi jednostkami. Na dysku mam paczkę grafik przedstawiających runy które kiedyś przygotował Trith. Ciągle jednak mam wątpliwości w jakiej formie dodać je do gry. Chciałbym by były to artefakty dla jednostek dodające im stały efekt zaklęć. Pytanie co o tym myślicie i skąd takie runy można by brać? Pomysł z różdżkami z pierwszego postu też jest już do zrealizowany.

Kuririn PW
17 lutego 2015, 12:10
Drogi Witchkingu...
co do jednostek i artefaktów jestem za...

1)Jednostki można dodać zróżnicowane, takie które w heroes 1/2/4 występowały, a w kochanej 3 nie ujrzeliśmy.... na ten przykład można również sugerować się z Might and Magic 6-8 jak ze stworami i artefaktami, oczywiście tworząc nowe modele 3D.

Co do run to, możne jakieś konkretne kopalnie tworząc, jak wieże czerwonego/czarnego smoka z hmm2, która mamy już w HotA. a tutaj strażnicy to krasnale?:D To można przedyskutować na wszystkie strony świata M&M :P

Matheo PW
17 lutego 2015, 15:01
W kupie siła!

Runy powinny być do kupienia w mieście. Można ulepszać Kuźnię do Magicznej Kuźni. Wtedy mielibyśmy zestaw run do wyboru. Oczywiście każde miasto powinno mieć kilka własnych unikalnych run. Można by je również znaleźć na mapie przygody, tak jak zwoje z czarami. Byłoby genialnie gdy gracz otrzymywał runy również po wygranej bitwie.

Kammer PW
17 lutego 2015, 15:24
Hm... Nie ogłaszałem, że runy będą w Vori? Anyway - jak ktoś wie, gdzie, to może sobie podejrzeć, jak zamierzamy to zrealizować. Zresztą to już jest wprowadzone i w testach.

Kuririn PW
17 lutego 2015, 15:42
Nie wiem czy w "magicznej" kuźni takie coś zadowoliło by graczy.

Zapomniałem, miałeś mi podesłać wzór run, Witchkingu!

Arszonto PW
17 lutego 2015, 16:35
Co do run.
Mam zamiar kilka wymodelować.
Jakieś pomysły jak sobie je wyobrażacie? Chodzi mi o coś oryginalnego, bowiem kamyczków z różnymi wzorkami można robić setki. Chciałbym, żeby poza nimi pojawiło się coś jeszcze. Wpadłem na pomysł, żeby przygotować np. runę odlaną z metalu (w domyśle ze złota).


Jeśli chodzi o działanie, to podoba mi się pomysł Matheo:
Cytat:
Runy powinny być do kupienia w mieście. Można ulepszać Kuźnię do Magicznej Kuźni. Wtedy mielibyśmy zestaw run do wyboru. Oczywiście każde miasto powinno mieć kilka własnych unikalnych run. Można by je również znaleźć na mapie przygody,

Mogłyby być jednorazowego użytku i tańsze niż artefakty. Wykorzystanie runy więc wiązało by się z jej utratą.
Co by nie spamować jedną można by wprowadzić coś takiego, że np. każdego dnia w kuźni jest dostępna do zakupu losowa runa.


EDIT
Prosiłbym też o jakieś concepty jak wyobrażacie sobie kuźnię runiczną. Jeśli uda mi się znaleźć czas to mogę popróbować coś zrobić.

Warmonger PW
17 lutego 2015, 16:41
Cytat:
Mogłyby być jednorazowego użytku
W H4 były mikstury jednorazowego użytku:

Runy jednak kojarzą mi się z czymś trwałym i jak dotąd miały być artefaktami stworzeń.

witchking PW
17 lutego 2015, 17:02
Cytat:
Hm... Nie ogłaszałem, że runy będą w Vori? Anyway - jak ktoś wie, gdzie, to może sobie podejrzeć, jak zamierzamy to zrealizować. Zresztą to już jest wprowadzone i w testach.

Nie w tym rzecz by ogłaszać, że coś gdzieś będzie, nie w tym nawet by coś, gdzieś sobie zamieścić czy nawet wprowadzić, rzecz w tym by zrobić to dobrze. Warmonger pisze dobrze, runy to artefakty dla stworzeń. Pomysł z kupowaniem ich w mieście był już rozważany wielokrotnie. Jak tylko będzie to możliwe to zapewne się tak stanie. Obecnie rozważam kilka koncepcji działania samych run (oczywiście w każdej z koncepcji runa jest artefaktem jednostki):

-stałe zaklęcie pod wpływem którego jest dana jednostka
-zaklęcie na ileś tam tur dla danej jednostki
-umiejętność dla danej jednostki

Uważam, że zdecydować się trzeba na jedną z tych koncepcji. Pierwsza i druga wydają mi się najsensowniejsze i najłatwiejsze w zbalansowaniu, ale nie koniecznie najciekawsze.

Matheo PW
17 lutego 2015, 17:14
Zwiększenie statystyk danej jednostki? Można stworzyć runy epickie. Jednostka trzymająca runę może się zmienić w inną jednostkę. Albo tak: za każdym razem gdy dana jednostka jest atakowana, pojawia się inna jednostka i atakuje tego kto zadał obrażenia.

Dodatkowo jeden wybrany surowiec dziennie za trzymanie runy.

@Arszonto

W H3 brak unikalności i różnorodności. Czary i zdolności (poza nekeomancją) są ogólno dostępne. Z runami mogłoby być inaczej. Bastion mógłby mieć runy wyglądające jak liście. Zamek - herby, Twirdza - kości/trofea, itp.

Kammer PW
17 lutego 2015, 17:14
Hm, rozmawialiśmy o tym i dalej jestem zdania, że lepiej będzie się to prezentować jako artefakt różny dla bohatera. Takie sztandary miały sens, bo można było uznać, że wyznaczono jakiegoś chorążego. A z runami... Jakoś nieszczególnie widzę, by jeden (mały) pewnie artefakt mógł oddziaływać na duże oddziały.

Matheo:
Albo tak: za każdym razem gdy dana jednostka jest atakowana, pojawia się inna jednostka i atakuje tego kto zadał obrażenia.
Umm, jak wyobrażasz sobie coś takiego w VCMI?

Matheo:
Bastion mógłby mieć runy wyglądające jak liście. Zamek - herby, Twirdza - kości/trofea, itp.
Teoretycznie dałoby się zrobić, by efekt oddziaływał wyłącznie na jedną frakcję, ale czy to nie jest zbytnie kombinowanie? Wszak to wymusiłoby istnienie sporej ilości run. Uniwersalne byłyby lepsze, bo są uniwersalne właśnie.

Matheo PW
17 lutego 2015, 17:18
Zdecydowanie powinny być to artefakty jednostek.
@Arszonto Kuźnia Runnicza, powinna być ulepszeniem kuźni w każdym mieście. Tak jak ma to miejsce z siedliskami.

Kammer PW
17 lutego 2015, 17:22
Jak właściwie chcecie dodać możliwość zakupu czegoś nowego w mieście bez skryptów?

Matheo PW
17 lutego 2015, 17:25
1 Nic nie jest nie możliwe.
2 Póki nie uda się tego zrobić, runy mogą leżeć na mapie tak jak artefaky.

witchking PW
17 lutego 2015, 17:25
Cytat:
Hm, rozmawialiśmy o tym i dalej jestem zdania, że lepiej będzie się to prezentować jako artefakt różny dla bohatera. Takie sztandary miały sens, bo można było uznać, że wyznaczono jakiegoś chorążego. A z runami... Jakoś nieszczególnie widzę, by jeden (mały) pewnie artefakt mógł oddziaływać na duże oddziały.

Nikt Ci nie zabrania realizować swojego pomysłu. Po prostu mam inne zdanie.

Cytat:
Zwiększenie statystyk danej jednostki?

Do zwiększenia statystyk prowadzą między innymi niektóre czary, czar ma tą zaletę, że ma dodatkowy efekt wizualny. Można oczywiście przygotować dla takich runicznych czarów nowe grafiki by je jakoś odróżnić.

Cytat:
Można stworzyć runy epickie. Jednostka trzymająca runę może się zmienić w inną jednostkę. Albo tak: za każdym razem gdy dana jednostka jest atakowana, pojawia się inna jednostka i atakuje tego kto zadał obrażenia.

Mocno kombinowane i trudne do realizacji.

Cytat:
Dodatkowo jeden wybrany surowiec dziennie za trzymanie runy.

A jak to uzasadnisz? Dlaczego runy mają zużywać surowce? Myślę, że mogło by to negatywnie wpływać na balans i zwiększać przepaść między graczem ubogim i tym z pewną liczbą surowców.

Cytat:
W H3 brak unikalności i różnorodności. Czary i zdolności (poza nekeomancją) są ogólno dostępne. Z runami mogłoby być inaczej. Bastion mógłby mieć runy wyglądające jak liście. Zamek - herby, Twirdza - kości/trofea, itp.

Ogólnodostępny jest cechą Homm i wolałbym z tego nie rezygnować. Nie ma ani czarów, ani artefaktów dla danych zamków (tylko necro się tu wybija) i tego bym się trzymał.

Kammer PW
17 lutego 2015, 17:28
1. W dalszej perspektywie - owszem. Aczkolwiek, jak było mówione, skrypty nie są obecnie za bardzo priorytetowe, więc za prędko nie będzie można ich zakupić.

2. I to mi pasuje.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [H3/gdybanie] Modding - i co dalej?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel