Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might & Magic X - problemy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11

Tego PW
6 maja 2015, 18:45
@bohunmike znalazłoby się trochę więcej zarzutów wobec IX niż tylko miasta klonów ;) Żeby wymienić kilka: porzucenie znanego i lubianego świata na rzecz nowego, któremu za dużo brakowało do dorównania poprzednikom; fatalna grafika, nawet jak na tamte czasy (choć to jest akurat kwestią gustu)...
A jeśli chodzi o X:
bohunmike:
To co znamy z poprzednich części, sensowna oprawa graficzna, tryb walki czasu rzeczywistego oraz walki turowej, odpowiednia duża ilość przedmiotów, zaklęć, umiejętności i ciekawa fabuła + kilka smaczków. Tak naprawdę zarys jest gotowy (...)

Czyli mogli zrobić dobrą grę robiąc wszystko od nowa, ale nie zrobili.

:
a wszystkie projekty fanowskie upadły

Nie upadły!: 1 2

Irhak PW
6 maja 2015, 22:13
Cytat:
Przecież przepis na idealne MM nie jest taki trudny. To co znamy z poprzednich części, sensowna oprawa graficzna, tryb walki czasu rzeczywistego oraz walki turowej, odpowiednia duża ilość przedmiotów, zaklęć, umiejętności i ciekawa fabuła + kilka smaczków. Tak naprawdę zarys jest gotowy i dziwi mnie że żadne studio do dnia dzisiejszego nie postanowiło tego wykorzystać...
Głównym problemem jest to, że niewielu się chce aż tyle pisać i nie każdy potrafi to zrobić dobrze. Moim zdaniem Legacy było jakie było, gdyż taniej i szybciej wychodzi napisać takie MM5 niż MM9.

Mnie się MM9 podobało i mam sentyment do niej. Wolę ją od MM6-8 i zdecydowanie od MM1-5 :P Może temu, że grałem w nią jaką pierwszą, a MM1-5 jest dla mnie zbyt niewygodne? :P

Ale robi się tu już offtop lekki :P

bohunmike PW
9 maja 2015, 12:33
Irhak - dosłownie oddajesz moje myśli :)

Co do dwóch podanych fanowskich projektów to Might and Magic 7 engine remake wisi od października, 8.5 wątpię aby było kiedyś ukończone. W sumie dobrym pomysłem byłby też remake MM 7 lub 8 (nowa, grafa itd.,) też na pewno by się to ładnie sprzedało.

Garett PW
9 maja 2015, 12:52
@bohunmike Mi osobiście by pasowało, gdyby Ubi zrobiło remake MM1-5, bo może bym się wreszcie przemógł, by w nie zagrać. :P

bohunmike PW
13 maja 2015, 21:15
A mi marzą się dwie rzeczy, IX w nowej odsłonie lub VI-VIII w nowej oprawie graficznej :)

Aayren PW
4 czerwca 2015, 22:16
Dział M&MX w Kwasowej Grocie:
Arcymag
Nauczyciel: Zouleika z Dużego Domu (31,17) w Grani

W tym miejscu w Grani... nie ma nic. Trzeba jakoś odblokować możliwość dojścia tam czy to jakiś błąd?

Alamar PW
4 czerwca 2015, 22:25
Mapa Grani jest... cóż, niektóre budynki są "poza" mapą.
Jednak w tym przypadku musisz dojść tam schodami:


Aayren PW
4 czerwca 2015, 22:38
Byłem tam... Przy samych drzwiach, ale możliwości wejścia czy informacji nie widziałem... No ale widzę dowody na własne oczy, więc przy najbliższej okazji pójdę tam i będę naciskał spację w całej okolicy tego miejsca ;)
Dzięki za pomoc!

Alamar PW
4 czerwca 2015, 22:47
Aby w ogóle odblokować awans na arcymaga, wpierw musisz wykonać zadanie z wątku głównego, polegające na uratowaniu Falagara w Kartharze. Bez tego Duży Dom w Grani będzie pusty i może być zwyczajnie zamknięty na cztery spusty (już dokładnie nie pamiętam).

Aayren PW
5 czerwca 2015, 00:06
Dokładnie tak :) Właśnie przed chwilką uratowałem gostka, który wraz z córką udał się do Grani. I wszystko jasne. Zanim uratuje się czarodzieja, jego córka siedzi w kanałach, a cały budynek jest niewidoczny na mapie i niemożna doń wejść.

Acid Dragon PW
5 czerwca 2015, 00:52
Dział MMX w Grocie wspomina o tym w opisie zadań ;)
http://www.mightandmagicx.acidcave.net/zadania_-_poradnik.html#awanse

zbyniu10 PW
11 września 2015, 14:46
witam panowie tez macie w M&M X ze doczytuja sie wam tekstury? albo gra chodzi duzo gorzej poza miastem? mam sprzet ktory ciagnie najnowsze gry na full a M&M mi tnie i w pewnych miejsach jest tak ze gra zatrzymuje sie by sie odciac macie jakies porady?

Acid Dragon PW
11 września 2015, 17:01
Niestety tak.
Gra nie została zoptymalizowana, ze względu na wcześniejsze nieuwzględnienie ograniczeń silnika.

O ile masz ustawienia grafiki w opcjach na maksimum oraz 8GB RAMu lub więcej, to nic więcej nie da się poprawić, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. Jeśli nie masz ustawionych opcji grafiki na max, to spróbuj, gdyż co najmniej jedna z nich decyduje pośrednio w jakiej odległości od gracza będą dociągane dodatkowe tekstury.

zbyniu10 PW
11 września 2015, 19:56
Mam maksymalne ustawienia grafiki gtx 960 2GB, 6GB ramu, wiec ta gra powinna ciągnąć bez najmniejszych problemów, jak z Wiedźminem sobie daje radę.

Krakus1993 PW
13 września 2015, 22:40
Witam
Bardzo proszę o pomoc !
Nie mam zadania informator morgana, niestety nie mogę znaleźć jak to naprawić, a bez tego nie mogę wejść do Karthalu i wątek główny się zatrzymał. Jak to naprawić ? Problem wygląda tak, że nie było informatorki i nie ma dalej przejścia do posiadłości F., bo jest ono zablokowane coś ala fontanną. Proszę pomóżcie ! :(

Acid Dragon PW
14 września 2015, 17:42
Miałem kiedyś podobny błąd. Wywołany jest przedwczesnym zakończeniem dialogu (klawisz Esc) po odwiedzeniu Lorda Kilburna. Wskutek tego nie otrzymuje się nowego zadania.

Jeśli nie byłeś jeszcze u lorda Kilburna, to go odwiedź i przeklikaj wszystko co się da w jego dialogach.

Jeśli jednak to nic nie da, to najlepszym (o ile nie jedynym) sposobem jest cofnięcie się i wczytanie sejwa sprzed odwiedzin Kilburna.

I jeszcze jedno - czy zabiłeś Montbarda w Zaginionym Mieście?

Hayven PW
14 września 2015, 21:38
No dobra, co mi tam, też się wypowiem.

Mam Windows 7, procesor 1.4 Ghz i 3GB RAM-u, ale na najniższych ustawieniach graficznych grało się całkiem przyjemnie. Ukończyłem dwa pierwsze akty, oczyściłem praktycznie wszystko, co się dało, wchodzę od Karthalskich Kanałów i proszę bardzo:



Czy to z Zaginionego Miasta, czy to z mapy przygody - bez różnicy. Próbowałem bezpiecznego rozruchu systemu, czy jak to tam się nazywa - nie zadziałało. Próbowałem reinstalacji biblioteki - nie zadziałało.

Gry nie chcę reinstalować, bo pobieranie 10 GB to robota na tydzień-dwa, a że będę to odkładał, bo nie lubię zostawiać włączonego na noc komputera, to może i pół roku, dlatego wolę jakieś mniej drastyczne rozwiązanie. Jeśli się da.

Tak między nami - może da się jakość przenieść grę w całości z jednego urządzenia na drugie? Mam dostęp do mocniejszego sprzętu, może by poszło. Tylko że to Win8 i mi nie chce gra pójść po przeniesieniu, ani też po zainstalowaniu, a następnie przeniesieniu zaktualizowanej wersji (kończy się crashem po próbie otwarcia okna, tzn. jest małe "czarne" okienko, które wywala problem i się zamyka). Na wersji niezaktualizowanej nie mogę wczytać z kolei zapisu z wersji nowszej... aargh :D

marchewsz PW
14 września 2015, 23:13
Że tak spytam, to jaki Ty masz internet, że 10GB będzie Ci się ściągać tydzień ściągania non stop? Musiałbyś ściągać to z prędkością 16KB/s. :o
A odpowiadając Ci na pytanie, to jeżeli reinstall bibliotek Ci nie pomógł, to reinstall gry pomoże na pewno. ;)
Co do Win8, to próbowałeś trybu zgodności? Przenoszenie gier jest moim zdaniem głupotą, po coś jednak twórca zaimplementował ten instalator, żebyś go użył. :)

Hayven PW
15 września 2015, 17:08
Najszybsze pobieranie to 50 kB/s, a nie jestem w domu sam - inni też chcą korzystać - i albo sami będą mieć problemy, albo pobieranie praktycznie się zatrzyma. Dlatego tylko noc wchodzi w grę, a jak już wspomniałem, nie lubię pobierać rzeczy w nocy. :P

Cytat:
Co do Win8, to próbowałeś trybu zgodności? Przenoszenie gier jest moim zdaniem głupotą, po coś jednak twórca zaimplementował ten instalator, żebyś go użył. :)

Szczerze mówiąc, też przyszło mi to do głowy, ale nie wiem, czy przypadkiem nie próbowałem. Jeszcze sprawdzę, ale wątpię, żeby to coś dało.
I grę jako taką instalować muszę, żeby Uplay ją widział. :) Tylko aktualizuję "ręcznie", a że nadpisują się pliki, to się coś może nie zgadzać.

Właśnie sobie coś jeszcze przypomniałem - ten loch jest jedynym, który ma problem z wczytaniem się okienka z pytaniem, czy na pewno chcę wejść - często zamiast odpływu i reszty pojawia się różowe tło i pojedyncze modele.

Ert PW
20 listopada 2016, 07:30
Mam nadzieję, że ktoś to czyta jeszcze. Grało się miło i fajnie, ale na 26 poziomie drużyny wróciłem do zamku Portmeyron i... drzwi do zamku są nieaktywne!!!
Reinstalowałem grę i niestety to samo. Czy jest jakaś szansa, żeby to rozwiązać?
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11
temat: Might & Magic X - problemy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel