Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might & Magic X - problemy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11

Alamar PW
3 marca 2014, 18:22
Zgadza się, Percepcja odpowiada za Koła zębate, Moc za pęknięcia/rysy, a Magia za iluzję (okrąg).
Prz czym dochodzi do tego jeszcze czynnik losowy, bo nawet mając wysoki wymagany współczynnik można zawalić test.

Garett PW
3 marca 2014, 18:24
W Grani można zatrudnić npc-a, który pomaga w otwieraniu tego typu przejść.

MAJK PW
3 marca 2014, 20:38
Dzięki wielkie pomogło :)

Irhak PW
4 marca 2014, 11:14
Cytat:
Prz czym dochodzi do tego jeszcze czynnik losowy, bo nawet mając wysoki wymagany współczynnik można zawalić test.
Uhm... chyba, że masz te współczynniki na 200+ ;)

DługouchaDługouchaSomeone's cheating out there.

Menelag PW
5 marca 2014, 17:37
Hej :) niestety mimo aktualizacji Uplaya (miała miejsce dzisiaj) nic się nie zmieniło... nadal nie mogę spatchować gry. Mam wersję deluxe.

MAJK PW
16 marca 2014, 12:30
Hej . MENELAG spróbuj całkowicie odinstalować antywirusa. Ja korzystam z Panda Cloud Antywirus i przez niego nie mogłem zapisywać gry ani przechodzić do innych lokacji. Samo wyłączenie antywirusa nic nie dawało. Musiałem go odinstalować i dopiero wtedy gra ruszyła. Później zainstalowałem go na nowo i musiałem dodać cały katalog z grą jako wyjątek w opcjach antywirusa żeby nie skanował całej gry i problem się rozwiązał. Może u Ciebie będzie podobnie. Pozdrawiam.

MAJK PW
16 marca 2014, 12:40
A teraz ja mam pytanie. Gdzie znaleźć okruch, który da mi możliwość podróżowania przez teleporty?

Garett PW
16 marca 2014, 13:01
@MAJK, w Skale Czaszki na poziomie drugim, po pokonaniu królowej syren. Żeby tam przejść potrzebujesz odprysku Shalassy.

MAJK PW
16 marca 2014, 14:31
Podziękował pięknie :)

MAJK PW
18 marca 2014, 16:30
Witam serdecznie :) Mam kolejne pytanie. Ktoś może pamięta, jaka melodia musi być zagrana na flecie w lokacji Sudgerd?

Andruids PW
18 marca 2014, 17:46
Tą melodię zagrywa Ci krasnal w Morskiej Ostoi, jak pokażesz mu flet.

@mądrala: Ej, ej, ej, w grze pojawiają się oba tłumaczenia (jak wielu rzeczy). Tak jakbyś sam nie grał. A głosy można sobie włączyć. Wystarczy trochę porozglądać się w internecie i pogmerać w plikach konfiguracyjnych gry. Super simple stuff.
AlamarAlamarMorskiej Przystani

Alamar PW
18 marca 2014, 20:10
Ciekaw tylko jestem, jak niby użytkownicy systemów 32-bitowych mają tę melodię usłyszeć?

Anyway, łamigłówka jest prosta: każda dobrze zagrana nuta zaświeci odpowiedni kryształ (zaczynając od lewej strony od dołu). Po kilku próbach, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Jeśli zaś nie to: G, C, D#, F, D#, G

tryt1 PW
19 marca 2014, 17:22
Gdzie można ten flet znaleźć bo jak grałem to nic takiego nie widziałem? :(

Alamar PW
19 marca 2014, 17:24
W Wieży Enigmy.

MAJK PW
20 marca 2014, 18:54
Dziękuje flet zagrał :) A teraz czy ktoś był już może w Otchłani? Nie mogę otworzyć drzwi na kod.... nie wiem gdzie go znaleźć ... do jednych pasował ciąg liczb, który znalazłem na ścianie na tabliczce, a do drugich nie mam pojęcia...

MAJK PW
20 marca 2014, 18:59
Ok już mam :) 127.0.0.1 :) Tyle że teraz jest 8 dźwigni i pewnie nikt nie zna kombinacji?

Alamar PW
20 marca 2014, 20:22
Jeden znak zapytania wystarczy.
Zdanie zaś zaczyna się wielką literą, a kończy (zazwyczaj) kropką bądź pytajnikiem i to bez spacji przed nimi.

Kod z dźwigniami jest dość prosty - każda liczba z zamkniętych drzwi/skrzyni jest zapisana w systemie dziesiętnym, a dźwignie odpowiadają cyfrom w systemie dwójkowym (0 i 1). Położenie dźwigni w kolorze niebieskim to 1, w czerwonym to 0.
Musisz więc każdą cyfrę zamienić na kod binarny, przy czym musi ona mieć dokładnie osiem cyfr (zera z przodu jak najbardziej mogą występować).
Jedyna trudność to rozszyfrowanie, która z dwóch ścian odpowiada za pierwsze 4 cyfry oraz od której strony należy wciskać dźwignie.

MAJK PW
22 marca 2014, 13:20
Słuszne uwagi.

W sumie to skończyłem grę, ale mam jeszcze naszyjnik Mayneri, z którym nie wiem co zrobić oraz kamienny dysk Shantiri z Przeklętych ruin.
Co do dysku to duch karze go umieścić w ołtarzu ale nie wiem gdzie to jest.
Naszyjnik natomiast wyświetla mi się w Grani.

Alamar PW
22 marca 2014, 13:53
Są to przedmioty potrzebne do awansu na klasy zaawansowane (dysk - Palant, naszyjnik - myśliwy/łowca). Jeśli nie masz w drużynie danej klasy, nie będziesz mógł ukończyć (a nawet rozpocząć) ich zadań promocyjnych, a więc i wykorzystać te przedmioty.
Jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze Ukryte Zwoje z Wieży Enigmy, potrzebne Wolnemu Magowi, też można zdobyć dowolną drużyną.

Andruids PW
22 marca 2014, 16:41
A ja mam dla was pytanko innej natury. W strażnicy jest pokój, po wejściu do którego zmienia się muzyka, a na końcu pokoju leży skrzyneczka. Tylko że po wejściu na podest, który dzieli nas od tej skrzyneczki, każda z postaci traci 250 pktów życia. Użyłem tego fenomenu, żeby zgarnąć osiągnięcie 100 wskrzeszeń, ale nawet po pokonaniu gry, podest ciągle zadawał obrażenia i uniemożliwiał dostęp do skrzyneczki. Mam przeto pytanie. Czy któreś z was samo rozwiązało tą łamigłówkę? Ja musiałem zajrzeć do anglojęzycznych for po pomoc i rozwiązanie sprawiło, że opadła mi szczena. Takie oczywiste, a zarazem logiczne jak zauważy się wskazówkę. Jedyna taka zagadka w całej grze.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11
temat: Might & Magic X - problemy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel