Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/platformy] Jak być na bieżąco?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Fandor PW
25 stycznia 2014, 10:57
Ano, Majaczek robił bardzo dużo ciekawych skryptów, ale jakoś ostatnio kontakt z nim się urwał, a szkoda :c.

tradusio PW
25 stycznia 2014, 11:13
Zrobiłem tak jak mówiliście i skopiowałem folder z grą, aby na drugiej wersji zainstalować HotA. Zagrałem jeden scenariusz i...nie powaliło mnie. Niektóre rozwiązania ok, zamek nowy też całkiem spoko, ale nie wnosi tyle zmian w rozgrywce co WoG, który na zainstalowanej ERZE działa super, bo crashe praktycznie się nie zdarzają.

A VCMI jeżeli bym zainstalował to wprowadza jakieś nowe elementy poza nowymi zamkami i paroma artefaktami?

A jeszcze wracając do WoGa - kiepskim elementem tej nakładki są kampanie(jak dla mnie). Wolę zdecydowanie sieczkę i typową grę w HIII, a takie kombinowanie średnio mi się podoba. Najbardziej natomiast żałuję, że kampanie SoD nie są pod WoGa zrobione. Wielka szkoda.

Warmonger PW
25 stycznia 2014, 11:23
Cytat:
A VCMI jeżeli bym zainstalował to wprowadza jakieś nowe elementy poza nowymi zamkami i paroma artefaktami?
Mało? Wysokie rozdzielczości, kolejka oddziałów w bitwie, ulepszony pathfinder na mapie przygody. Mnóstwo poprawek w silniku i interfejsie, podstawowe możliwości WoGa (dowódcy, doświadczenie jednostek). Plus, wszystko to można konfigurować.

tradusio PW
25 stycznia 2014, 12:04
Odpaliłem vcmi i nie było dowódców, jak ich aktywować?

Acid Dragon PW
25 stycznia 2014, 13:21
Cytat:
No tak. Acid powiesił na stronie głównej cały dział HoTA podczas, gdy na portalu nie ma ani jednego artykułu o ERA. Następnie dowodzi, że z jego strony ludzie ściągają ten pierwszy dodatek częściej.

Oto praktyczny przykład, w jaki sposób media wpływają na kulturę :>

O ERA piszemy tutaj:
http://www.wog.acidcave.net/rozne_wersje.html

I raczej więcej się nie da, gdyż - zgadłeś - ERA nie zawiera nic innego, co można by opisać. W przeciwieństwie do WoGa i HotA.

Fandor PW
25 stycznia 2014, 13:43
Mam takie pytanie, czy wersja Heroes wpływa na którykolwiek z modów? Chodzi mi oto czy są jakieś różnicę między grą na Complet a na Złotej Edycji.

Warmonger PW
25 stycznia 2014, 14:17
Nie powinna, a jeśli jest inaczej - to wina moda, nie wersji. Nie możemy twierdzić, że użytkownicy mają "złą" legalną wersję Herosów.

Fandor PW
25 stycznia 2014, 16:04
Tak, jednakże chodzi mi po prostu o różnice między Complete, a Gold czy są jakieś, czy duże i czy wpływają na rozgrywkę w modach.

Acid Dragon PW
25 stycznia 2014, 16:09
Złota edycja to JEST wersja Complete. Nie było nigdy "Heroes III Gold". Po prostu tłumacze taką sobie przyjęli nazwę.

Istnieją jedynie drobne różnice między wersją Complete, a zwykłym Shadow of Death, ale z tego, co kojarzę, w WoGu są usunięte.

Tarnoob PW
31 stycznia 2014, 21:25
…a ja zapytam, czy w takim razie nie byłem przez lata w błędzie, myśląc że Złota Edycja i Complete to nie to samo.

Złota Edycja od CD Projektu wygląda na HoMM3 z dodatkami AB i SoD, w dodatku z paroma bugami – np. nie ma zmienionych statystyk stworów i ligowcy muszą sobie ściągać nowe pliki. Do tego mapy odpalane i tworzone w ZE mają format SoD.

Za to Complete to już troszeczkę co innego i nie miałem przyjemności w to grać. To wersja ze zmienionym menu, wszystkimi patchami, ma chyba inny format map i może nawet kilka bonusowych scenariuszy, ale nie potrafię po­twier­dzić. Mapy i kampanie Heroes Chronicles miały chyba zmieniony format, możliwe że właście ten z Heroes III Complete.

Plik .exe w ZE ma bodaj zapisaną wersję 3.2 a w Complete jest 4.0 czy jakoś tak.

Jeżeli bredzę, to niech mnie ktoś poprawi i oświeci, bo to bardziej pytanie.

Warmonger PW
31 stycznia 2014, 21:34
Nie ma czegoś takiego, jak format mapy Heroes Complete. W oryginalnej grze istnieją tylko formaty RoE, AB oraz SoD.
okolice linii 320.

zmudziak22 PW
1 lutego 2014, 12:39
Tarnoob, posiadam Heroes 3 Complete GOG Version. Wersja jest 4.0, a to jest to samo co nasza ZE. H3 Complete zawiera wszystkie poprawki wprowadzone do H3 oraz dodatków.

Heroes Chronicles to już inna bajka. Jest to zmodyfikowany silnik H3 + dodatki (miasta, interfejs, gameplay), tylko jedyne mapy jakie możesz grać to główna kampania, trening i 1 po jednej mapie z wybranej części HC. NWC sprytnie zmnienił zmnienił wersję plików kampanii, aby nie dały się otworzyć edytorem z H3.

Mam nadzieję, że VCMI, wprowadzi wsparcie dla kampanii Heroes Chronicles.


Warmonger PW
1 lutego 2014, 14:59
Cytat:
Mam nadzieję, że VCMI, wprowadzi wsparcie dla kampanii Heroes Chronicles.
To da się zrobić, ale po co? Heroes Chronicles stanowią oddzielną całość i nie potrzebują większości funkcji VCMI, jak system modów i nowe AI. Być może nowe rozdzielczości i usprawnienia interfejsu okażą się przydatne, ale to nadal niezbyt kuszące.

avatar PW
1 lutego 2014, 18:46
Po prostu ludzie chcą otworzyć polskie kampanie by w prosty sposób eksportować tłumaczenie do zmodyfikowanych kampani HC pod SoD.

AmiDaDeer PW
1 lutego 2014, 18:53
Przecież i tak VCMI nie ma edytora map ani kampanii, więc to wciąż mało zadowalający feature.

Nie jestem pewien czy przypadkiem edytor map HotA nie dałby rady odpalić mapek z HC... ale nie sprawdzałem tego osobiście. Zresztą HotA i tak nie ma jeszcze publicznie dostępnego edytora kampanii.

tradusio PW
3 marca 2014, 21:01
A jakbym chciał na ERZE grać przez hamachi ze znajomymi i jednocześnie postawiłbym na tej wersji VCMI 0.95 to mogą się problemy z kompatybilnością pojawić?

Warmonger PW
3 marca 2014, 21:26
ERA oraz VCMI nigdy nie były, nie będą i nie mają prawa być kompatybilne. Radzę lepiej się wczytać w opis obu projektów.
strona: 1 - 2
temat: [H3/platformy] Jak być na bieżąco?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel