Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 13 - 14 - 15

Acid Dragon PW
27 stycznia 2015, 22:08
Przewijanie tematów na stronie głównej powinno już działać. Maksymalnie może (ale nie musi) wyświetlać się 35 ostatnio zaktualizowanych tematów.

Kammer PW
27 stycznia 2015, 22:09
Świetna zmiana. Wszystko działa.

glokku PW
27 stycznia 2015, 22:16
Mi też działa bardzo jestem z tego powodu zadowolony.

Dren PW
27 stycznia 2015, 22:21
Bardzo mi się podoba ta zmiana wielkie dzięki :)

Tarnoob PW
27 stycznia 2015, 22:49
Gratulacje za ten „slajder”. :-) Chociaż, jak pisałem, jestem też za slajderem z listą najnowszych komentarzy i newsów.

Sobieski PW
28 stycznia 2015, 15:37
Można by dodać w oknie pisania postów komendy? Teraz wszystko trzeba pamiętać na pamięć. Może dla kogoś kto tu pisze codziennie to nie jest problem, ale jak ktoś pisze raz na jakiś czas, to musi najpierw poszukać temat z komendami, którego znalezienie swoją drogą też łatwe nie jest. No bo kto wpadnie na pomysł szukać komend w przeklętej machinie, czyli na samusieńkim dole forum.

AmiDaDeer PW
28 stycznia 2015, 15:40
W oknie pisania newsów są komendy... chyba że mówisz o czymś zupełnie innym.

Sobieski PW
28 stycznia 2015, 15:41
Oj przepraszam. Chodziło mi o pisanie postów na forum. Poprawione.

Kammer PW
28 stycznia 2015, 15:45
To akurat było omawiane wielokrotnie. Finalnie czekamy na nowy silnik forum, bo ulepszanie tego jest
jeśli dobrze pamiętam:
dodawaniem nowych możliwości do przerdzewiałego malucha, gdy można kupić nowszy, lepszy model.

Matheo PW
28 stycznia 2015, 23:57
Chciałbym zaproponować aby koperta, będąca linkiem do prywatnych wiadomości, była umieszczona na absolutnie każdej stronie Kwasowej Groty. Nie tylko na stronie głównej forum, ale także w każdym temacie.

W większości komnat jest panel z przyciskiem prowadzącym na stronę główną. Obok niego jest przycisk prowadzący Nas na Face Booka. Wydaje mi się, że link do Hermesa, byłby znacznie bardziej przydatny. Zresztą bez problemu zmieści się tam jeszcze jeden przycisk.

Na dole każdej strony, przydałby się przycisk windujący Nas na górę.

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2015, 00:20
Masz koperty pod avkami.

Matheo PW
29 stycznia 2015, 00:25
Osoba do której chcesz napisać, nie zawsze bierze udział w danej dyskusji. Tak wiem, można przecież zmienić nick.

Niemniej w takich miejscach koperta by się przydała.
http://zapodaj.net/a266a4158386e.jpg.html

Kammer PW
29 stycznia 2015, 00:47
Sam pomysł zły nie jest.

ALE należy wziąć pod uwagę, że na maksymalnych uprawnieniach cały pasek jest pełen (w sumie nie jestem tego pewien, ale patrząc na to, co mam w działach, jednak wychodzi na pełne zapełnienie). Ostatecznie wszystko i tak pewnie wyląduje w Nowym Pasku Nawigacyjnym 2.0. :P

Matheo PW
29 stycznia 2015, 02:00
Czy komuś jest tam potrzebny Face Book?

Dark Dragon PW
29 stycznia 2015, 06:20
Kammer:
Ostatecznie wszystko i tak pewnie wyląduje w Nowym Pasku Nawigacyjnym 2.0. :P

Dokładnie tak. Plan jest taki aby wszystko przenieść na górny pasek i mieć dostęp do wszystkiego z każdego miejsca w Grocie.

Acid Dragon PW
29 stycznia 2015, 12:39
"wszystko" na pewno nie, bo na "wszystko" zwyczajnie nie ma miejsca. Ale rozważamy różne opcje.

karmazynka PW
29 stycznia 2015, 20:20
Skoro już wprowadzane są zmiany, a wątek jest aktywny to dorzucę ze swojej strony prośbę o to aby strona była bardziej "elastyczna". Mam przyjemnosć oglądać stronę zarówno na ekranie o szerokości 320px (sic!), jak i 1920px. Zarówno w pierwszym jak i w drugim wypadku strona wygląda identycznie.

Rozumiem, że ta operacja wymagałaby dużych nakładów pracy, ale sądzę, że warto podjąć się tego wyzwania i spróbować przekształcić stronę choć w drobnym stopniu.

W razie czego mogę pomóc swoją wiedzą i umiejętnościami. Sądzę też, że nie byłoby niczym złym jeżeli forumowicze podaliby własne pomysły albo przykłady podobnych rozwiązań które mogłyby dobrze zadziałać na tej stronie.

Jeżeli podobny post powstał już wcześniej to proszę o wybaczenie, nie przeglądam na bieżąco wątków na forum.

Acid Dragon PW
29 stycznia 2015, 20:41
Niestety minimalną szerokością ekranu, do jakiej jest przystosowana Grota jest 1000 px. Jeśli chodzi o większość naszych stron - w tym wszystkie działy tematyczne - to się już raczej nie zmieni i nie ma za bardzo możliwości poprawy. Przykładowo - wszelkie tabelki jak chociażby statystyki stworzeń z gier, czy dane kart z DoC wymagają miejsca, żeby wyświetlić wszystkie dane z wiersza. Więc aby to dostosować do szerokości np. 320px musielibyśmy opracować zupełnie inny sposób prezentacji tych danych. Nie byłby to więc tylko sposób zmiany wyświetlania istniejącej strony, ale zrobienie zupełnie nowej. To zaś z pewnością jest zbyt duża ilość pracy w porównaniu do efektu.

Jednakże są plany, aby opracować wersję "mobilną" strony głównej oraz - w dalszej perspektywie - forum. Kiedy? Nie potrafię powiedzieć.

karmazynka PW
29 stycznia 2015, 23:09
Mimo wszystko uważam, że dałoby się jeszcze trochę wycisnąć ze strony. Nie chcę w żaden sposób wykazywać niekompetencji czy braku ambicji, nie będę się więcej w takim razie udzielać w tej kwestii. Chciałabym tylko zwrócić uwagę na elementy, które można (a w niektórych przypadkach nawet trzeba) poprawić.

Widzę, że dużo rzeczy jest na sztywno ustawionych i ciężko byłoby je w komfortowy sposób zmienić; podam jednak przykład zmiany wyglądu we wspomnianej wyżej podstronie o DoC; tak wygląda obecnie strona przy rozdzielczości 768x1024 (przykładowa rozdzielczość popularnych tanich tabletów): (edit: przy widoku poziomym, tj. 1024px na szerokość, jest podobny problem; na siłę można poradzić sobie z nim przez zmniejszenie strony w mobilnej przeglądarce)



Można to ominąć poprzez usunięcie bocznego menu i wstawienie ikony rozwijającej je (właściwie w tym momencie wystarczyłoby żeby ikona odpalała tylko display: visible / none). Szybkie a bardzo bardzo ułatwiające czytanie. Jeśli już jestem przy kwestii tabletów: powiększenie wysokości przycisków w menu byłoby błogosławieństwem, obecnie ciężko się trafia w odpowiednią zakładkę.

Główne menu jest ciężkim orzechem do zgryzienia ze względu na ogon smoka; bez zmian w ogólnym kształcie strony hipotetyczny wygląd przy szerokich ekranach mógłby być taki:



Przy małych ekranach można próbować schować menu, zmniejszyć czcionkę.

To tyle z takich rzeczy w skrócie. Wersja mobilna według mnie nie jest priorytetem jeśli tylko uzależni się wygląd od wielkości ekranu - takie poprawki natomiast można wykonać szybciej. Chyba, że mobilna wersja będzie dużo lżejsza zarówno pod względem wyglądu, jak i wagi samej strony - wtedy to ma sens.

Acid Dragon PW
30 stycznia 2015, 01:58
Cytat:
Nie chcę w żaden sposób wykazywać niekompetencji czy braku ambicji, nie będę się więcej w takim razie udzielać w tej kwestii.

Czyżby uwielbiany przez wszystkich tryb passive-aggressive? :P
W każdym razie bardzo się cieszę, że nie chcesz wykazywać w żaden sposób niekompetencji, czy braku ambicji, bo z pewnością byłoby to bardzo skuteczne i prawdopodobnie nie pozbierałbym się po takiej krytyce, jednocześnie natychmiast rzucając się w wir ambitnej pracy, oczywiście po przymusowym zaliczeniu kilku kursów w celu zwiększenia kompetencji.

Cytat:
Widzę, że dużo rzeczy jest na sztywno ustawionych i ciężko byłoby je w komfortowy sposób zmienić;

Mówiłem m.in. właśnie o tym.

Problem z "pływaniem" menu (a właściwie - z jego zafixowaniem) na niższych rozdzielczościach jest mi znany. Owszem, rozwijanie go za pomocą jakieś strzałki, czy innego przycisku jest jednym z możliwych rozwiązań.
To jest na liście "todo".

Przyciski menu są tego rozmiaru, aby zmieścić całe menu na wysokościach ekranu typu 768px (a więc najpopularniejszej wysokości ekranów laptopów), czyli aby menu zmieściło się w wysokości okna przeglądarki i aby było stale widoczne podczas przewijania strony. Innymi słowy - it's not a bug, it's a feature.
Teoretycznie dałoby się zwiększyć rozmiar menu/przycisków na urządzeniach z większą wysokością ekranu, ale w wielu przypadkach oznaczałoby to również konieczność przerabiania grafik dla tła/ramki menu. Być może kiedyś, ale na pewno nie będzie to na liście priorytetów.

Jeśli chodzi o szerokie ekrany, to nie rozumiem dlaczego wg Ciebie strona powinna być szersza. Osobiście sądzę, że wszelkie strony, które się rozwijają na szerokość ponad 1200 pixeli stają się słabo czytelne (jak na przykład Wikipedia, której po prostu nie da się czytać na pełnym ekranie przy wyższych rozdzielczościach). Sam korzystam z ekranu o szerokości 1900px i nie uważam, by strona wyglądała lepiej po rozszerzeniu. Wręcz przeciwnie - pojawiają się zbyt długie linie tekstu (akurat nie na głównej, ale na innych podstronach) oraz wszelkiej maści nadmiarowe marginesy i "dziury", które trzeba by czymś zapchać.

Natomiast pisząc o wersji mobilnej, prawdę mówiąc, pisałem ogólnie. Jeszcze nie wiem, czy prościej będzie zrobić specjalną stronę na urządzenia mobilne, czy pobawić się CSSem w wyłączanie i włączanie różnych elementów na obecnej w zależności od szerokości ekranu. Owszem, oczywiście strona mobilna musi być lżejsza (chociażby o tego wielkiego png smoka), ale od biedy to też dałoby się załatwić CSSem i alternatywnymi grafikami na logo.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel