Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 13 - 14 - 15

Acid Dragon PW
11 grudnia 2014, 23:14
Po pierwsze - te komiksy to bonus dla Akolitów (i wyżej). Nie są związane z M&M, więc nie są dostępne publicznie. Po drugie, być może kiedyś dorobię funkcję kalendarza.

Tarnoob PW
20 grudnia 2014, 22:41
Czy ktoś tu też ma wrażenie, że Grocie brakuje wyraźnego wskazania kontaktu do redakcji? Jest co prawda jeden link na samym końcu ostatniej strony, czyli portali, ale pewnie nie każdy gość o tym wie. Można szukać kontaktu przez kanał na YouTube albo facebooka, ale chyba nie tędy droga. Niezalogowani mogą przeglądać profile i z oczy­wi­s­tych powodów są zakryte przed nimi adresy mailowe – w tym ten do Acida czy starożytnych…

Stopka za to zawiera link do strony głównej i do polityki prywatności – adresu email brakuje. JB ma podobny pro­b­lem. Liga WoH rozwiązuje to częściowo, podając na stronie głównej numery gg administracji. Najlepiej mają to zro­bio­ne Tawerna.biz i heroes3.eu – mają w widocznym miejscu menu link do kontaktów, a nawet do formularza z wy­sy­ła­niem pytań.

To aż dziwne, że przez ponad 10 lat nikt nie zwrócił na to uwagi i się nie skarżył. ^–^ Czy coś podobnego było da­w­niej i z tego zrezygnowano albo zaginęło to gdzieś w akcji reform i remontów?

Acid Dragon PW
21 grudnia 2014, 01:25
Strona z kontaktami do głównych redaktorów jest w planach. Zastanawiam się jeszcze w jakiej formie podać adresy e-mail.

Matheo PW
21 grudnia 2014, 10:22
Przydała by się lista strażników, akolitów i statożytnych. Z uwzględnieniem tego, czym dana osoba się zajmuje. Nie wiadomo np. kto zajmuje się kanałem na You Tubie.

vinius PW
23 grudnia 2014, 14:05
Zważywszy, że akolici nie pełnią żadnej funkcji, a z pewnością żadnej odpowiedzialnej, dopisywanie ich do jakiejś listy uważam za zbędną tytulaturę i pompę.

Matheo PW
23 grudnia 2014, 14:27
Można się do nich zwrócić o pomoc w wielu ważnych kwestiach.

Dark Dragon PW
23 grudnia 2014, 20:48
Bezsensu. Akolici to nie osoby, którym powinno się zawracać głowę. Ten tytuł to wyróżnienie, nagroda - nie kara :P.

Kammer PW
23 grudnia 2014, 20:56
Jak są wyróżnieni, to coś musieli zrobić dobrze, więc można się ich poradzic w tej materii...

Hubertus PW
23 grudnia 2014, 21:32
To znaczy w jakiej materii? i jakich ważnych kwestiach? :P

Kammer PW
23 grudnia 2014, 21:36
Jak się wstawia tabelki w CMSie Groty. :P

Ogólnie - tematami, którymi się dany Akolita się zajmuje chyba można mu zaprzątać głowę, prawda?

Hubertus PW
23 grudnia 2014, 21:44
No się można się, ale do tego nie potrzeba listy ;P

Wiadomo, że kontakt do Starożytnych i Strażników powinien być, z opisem w jakich sprawach do kogo, ale już Akolici to przesada.

AmiDaDeer PW
23 grudnia 2014, 21:47
Kammer:
Jak się wstawia tabelki w CMSie Groty. :P
Nie wszyscy Akolici to potrafią. :P

Acid Dragon PW
23 grudnia 2014, 22:27
Sądzę, że potrzebna jest tylko lista Starożytnych / administratorów (wspominana już propozycja z kontaktem do redakcji).

Lista Strażników już jest na stronie głównej Forum, zaś lista Akolitów nie wydaje mi się potrzebna - Akolici mają ważny głos doradczy w sprawach decyzyjnych Groty, ale nie posiadają obowiązków, ani technicznych uprawnień, aby móc się do nich zwracać.

Tarnoob PW
23 grudnia 2014, 23:30
Był jeden dobry przykład z dzisiaj. Jeden użytkownik, który sporadycznie się loguje, ale ma tu konto, nie mógł się dzisiaj zalogować. Nie ma opcji przypominania hasła, ale do Smoka też nie napisze o zresetowanie, bo nie ma do­s­tępu do jego profilu i emaila. Musiał zdobywać ten kontakt pocztą pantoflową. Był chyba trochę sfrustrowany.

Realnie martwię się, czy ten brak wyraźnego kontaktu – i inne czynniki – nie izoluje trochę Groty. Zbiera się opinie praktycznie tylko od stałych bywalców, a Tawerna czy AW właśnie przez wyraźny kontakt do redakcji, publiczne ankiety, komentarze bez logowania (!), a nawet upload proponowanych plików bez logowania, mogą mieć większy przepływ informacji z tysiącami ludzi, którzy wpadają jednorazowo lub śledzą te strony bez stałego konta.

EDIT: Wzorem jest chyba Celestial Heavens, które na wejściu wydaje się wielkim, światowym, tętniącym ser­wi­sem, tak jak strona wielkich portali wielotematycznych i informacyjnych, jak wp, onet, yahoo, bbc, cnn, czy nawet rodzime stacje telewizyjne, a z bardziej tematycznych przykładów to gram.pl. Na wejściu jest zmienny czasowo duży obrazek (w ogóle duże obrazki i zbliżenia wydają się chyba bardziej współczesne i profesjonalne), obok linki do wielu świe­żych nagłówków, dookoła wieści z forów czy nowości w mapach, jakaś ankieta, u góry panel pod­su­mo­wu­ją­cy (świetny! Spina całość, daje punkt odniesienia jak dobry interfejs i sugeruje, że to rozległa aplikacja sie­cio­wa), a w tym wszystkim oczywiście wielka lista poszczególnych sekcji tematycznych. Cały czas się coś dzie­je, żyje i uaktualnia przez wiele kanałów – częściowo automatycznie.

Strony polskie zrobiły wielkie kroki w tym kierunku – jak np. nowe posty z forum na głównej, odsyłanie do Face­boo­ka i YouTube, wspomniane panele u góry podobne do menu poleceń, a w wypadku AW też ankiety. Jednak da­lej da­leko im do wzorca CH, gdzie od lat to się wydaje mocno żywe i chyba nikt nie narzeka na spa­dek ak­ty­w­no­ś­ci. A­la­mar może się chyba odnieść, bo z rozpoznawalnych Grotowiczów to on chyba jest najaktywniejszy na CH.

Podobne wrażenie „żywego serwisu informacyjnego”, gdzie „dużo się dzieje”, sprawia też Age of Heroes, ale tam to jest z dość smutnego powodu – ruchomych reklam i przesuwających się nagłówków.

Acid Dragon PW
24 grudnia 2014, 00:49
Akurat na stronie "Zapomniałem hasła" jest link z mailem bezpośrednio do mnie, więc ten argument uważam za nietrafiony.

Kontakt do redakcji będzie. Soon (tm).

Wydaje mi się też, że wymóg pisania komentarzy po zarejestrowaniu/zalogowaniu jednak lepiej utrzymać. To już byłoby pójście zbyt w stronę "ilość, a nie jakość".

Pozostaje kwestia ankiet.
Generalnie nie uważam, aby możliwość kliknięcia w ankiecie na głównej, lub też brak możliwości takiego kliknięcia wpływał na cokolwiek. Jakikolwiek efekt w którąkolwiek stronę jest tu raczej minimalny. Ilość komentarzy przy takich ankietach na przykładzie Tawerny jest w skali serwisu/forum marginalna i rzadko kiedy są one konstruktywne.

Morglin PW
24 grudnia 2014, 01:16
Acid Dragon:
Akurat na stronie "Zapomniałem hasła" jest link z mailem bezpośrednio do mnie, więc ten argument uważam za nietrafiony.
Tak, ale ta informacja nie jest wyświetlana jeśli logujemy się na stronie głównej. Tylko w przypadku podania złego loginu lub hasła pojawi się tekst o tym, że jesteśmy kandydatem na karmę dla smoków (i myślę, że obok niego również warto by było dodać odnośnik do "Zapomniałem hasła - co robić?").

Matheo PW
24 grudnia 2014, 01:20
Cytat:
jak wp, onet, yahoo, bbc, cnn, czy nawet rodzime stacje telewizyjne, a z bardziej tematycznych przykładów to gram.pl.
Czyli portale na, których jest wszystko i nic. Po to by napędzać sztuczny tłum. "Dodajmy to, bo ludzie to lubią". Groto nie idź tą drogą!

Cytat:
Tak, ale ta informacja nie jest wyświetlana jeśli logujemy się na stronie głównej. Tylko w przypadku podania złego loginu
Jeśli znasz login i hasło, to po co kontakt do administratora?

Warmonger PW
24 grudnia 2014, 09:02
Cytat:
Wzorem jest chyba Celestial Heavens, które na wejściu wydaje się wielkim, światowym, tętniącym serwisem
Mi tam CH wydaje się serwisem martwym od dobrych kilku lat, jedyna jego aktywność to wrzucanie obrazków - często materiałów propagandowych Ubisoftu. Kilka przypadkowych komentarzy nie pomoże nadrobić braku nowych treści.

Myślę, że sprawa kontaktu z administratorem zależy tylko od Acida - czy on życzy sobie takie informacje otrzymywać. Podejrzewam, że po kilku idiotycznych wiadomościach od przypadkowych, nierozgarniętych osób każdy może zmienić zdanie ;)

glokku PW
16 stycznia 2015, 23:43
Dodać nowe jednostki z nowego patcha Hoty do Galerii Avatarów poproszę.

Tarnoob PW
17 stycznia 2015, 01:36
„To se zrób”, jak mawiał Zielevitz. :-P Można by chociaż podlinkować pliki. Ba, pamiętam stare czasy, jak to sam oprawiałem portrety z H4, a Rabican skądś jeszcze.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel