Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 13 - 14 - 15

Lyokoheros PW
29 października 2014, 17:47
Myślę, że do tego można by dodać wyszukiwanie postów danego użytkownika według takich kryteriów jak dział czy czas od napisania(np chcemy sprawdzić tylko te posty danego użytkownika, które napisał "Bibliotece Legend", które napisał dawniej niż rok temu, albo też np nie dawniej niż miesiąc temu ).

Tarnoob PW
29 października 2014, 17:59
Akurat przedziały czasu to szeroki temat w analizie danych – można je przeglądać na różne sposoby.

Najprościej jest wybrać „od-do” – zwykły, spójny przedział, czasami otwarty z jednej strony (np. „starsze niż x”, „nowsze niż x”).

Tylko że te przedziały można łączyć ze sobą i rozcinać – np. czepliwego mogłyby interesować posty z roku 2009 i z lat 2011–13. To już akurat pedantyzm, ale problem jest ważny, bo niektóre sposoby przeglądania to właśnie ta­kie rozłączne przedziały, na szczęście równomiernie ustawione. Chodzi mi np. o patrzenie na wszystkie posty na­pi­sa­ne w weekendy albo wszystkie posty napisane w godzinach 0:00–5:00. To służy wyszukiwaniu trendów – np. pa­trze­niu, czy ktoś wchodzi i pisze w jakiś konkretny dzień tygodnia, o konkretnej porze dnia, albo czy jest ak­tyw­niej­szy latem, a zimą zapada w sen zimowy. :-P

Dla profesjonalnej statystyki i analizy danych takie cudactwa są ważne, zwłaszcza jeśli jedną ze zmiennych jest czas, zataczający jakieś cykle – jak u człowieka.

Tarnoob PW
2 listopada 2014, 11:03
Pytanie pewnie było już podnoszone lata temu, ale chodzi o więcej informacji przy opisie każdego działu. Na wielu forach jest standardem, że linki do działów są opisane tak samo szczegółowo – jeśli nie bardziej – jak lista tematów wewnątrz nich.

Osobiście wystarczyłaby mi rubryczka – może po prawej, np. jako komórka tabeli – o tym, jaka jest łączna *liczba postów* w dziale i *w ilu tematach*. Data ostatniego posta nie jest chyba jakoś bardzo ważna, bo dla większości działów wiadomości pojawiają się na bieżąco – dlatego tamta data niewiele by się różniła od tej w kalendarzu.

Taka informacja jest ciekawa. Pozwala na szybkie zorientowanie się, które działy są większe i ważniejsze, a które mniejsze. Podejrzewam, że to też jakieś ułatwienie dla Strażników – o ile już nie mają takich informacji.

Jeżeli czyimś zdaniem to zaśmieca widok forum, to niech chociaż będzie opcjonalnie.

Pozdrowienia.

Nemomon PW
2 listopada 2014, 13:38
Czy ja wiem, czy taka informacja jest potrzebna? Do czego? Wręcz takie liczby mogą odstraszać - ktoś zobaczy iż w forum jest 40 tematów na krzyż, to sobie pomyśli, że nie warto tam cokolwiek zakładać.

Poza tem wsio fora są ważne, nie potrza odgórnie sugerować, które fora są bardziej ważne (poprzez ilość tematów, czy odpowiedzi), a które mniej ważne.

Ja osobiście byłbym przeciwny temu pomysłowi.

Tarnoob PW
2 listopada 2014, 19:23
Niech będzie chociaż opcjonalnie – chętnie bym to zobaczył nawet jednorazowo.

W ogóle ciekawi mnie, jak forum ewoluowało od strony ilościowej – pod względem liczby użytkowników, postów i tematów, także pod kątem poszczególnych działów. To mogłoby być pouczające.

Acid Dragon PW
2 listopada 2014, 21:48
Ogólnie sądzę, że podanie ilości tematów i postów jest do zrobienia. Postaram się o tym pamiętać, gdy przyjdzie nam przerabiać mechanizm Forum.

Kammer PW
30 listopada 2014, 01:41
Może i to taka drobna pierdółka, ale co powiecie na zwiększenie ilości postów wyświetlanych w boksie na głównej o dwa-trzy, tak, by dół boksa z Facebookiem był na tym samym poziomie, co koniec menu z lewej? Często jest tyle postów, że te nowsze giną, a tak będzie nieco estetyczniej.

Acid Dragon PW
30 listopada 2014, 01:46
Trudno tu uchwycić jakąś optymalną liczbę. Ale z chęcią usłyszę co o tym wszyscy myślą. Zwiększyć?

Bychu PW
30 listopada 2014, 01:49
Zwiększyć. Do 1 zdjęcia 1 rzędu osób które to lubią będzie to praktyczne, bo będzie od razu widoczne, dalej trza będzie scrollować, a każdy będzie i tak wchodził w komnatę i patrzył na kolor grzybka, także do 15 może za dużo, ale 10 powinno być okej. Jestem za.

Drwal PW
30 listopada 2014, 11:05
Dla mnie może pozostać, w tej chwili po zmianie z tego co widzę jest 7 i wydaje się w porządku. Jak powiedział Acid, optymalną liczbę ciężko określić. Dziś jest sporo postów, jutro kto wie - znowu będziemy pisać o zmierzchu forum. No i będzie na przykład wstyd, że widoczne są w tym boxie posty sprzed 2 dni. Z drugiej strony jak postów będzie jeszcze więcej niż obecnie, to i tak to niewiele pomoże.

Dlatego przyjemnie, że mamy w Grocie przycisk "posty z wczoraj i dzisiaj", który naprawdę ułatwia bycie na bieżąco.

Matheo PW
30 listopada 2014, 11:18
Może dałoby się ustawić maksymalną i minimalną ilość wyświetlanych tematów? Jeśli aktywnych będzie 10, wyświetlało by się ich 10. Jeśli aktywnych będzie 7 to wtedy 7.

glokku PW
30 listopada 2014, 13:16
A może po prostu zrobić przycisk "pokaż starsze"?

Kammer PW
2 grudnia 2014, 17:14
Jak widać - temat został dość skutecznie zakryty przez te tematy, które akuratnie są modne, co chyba wskazuje na zasadność mej propozycji. :P

Dark Dragon PW
5 grudnia 2014, 13:13
Być może można by dodać jakąś formę scrolla w boxie. Możliwość przewinięcia do wszystkich aktywnych tematów (od ostatniego logowania).

Acid Dragon PW
5 grudnia 2014, 13:44
Wydaje mi się, że najlepszy byłby przycisk "więcej" ładujący ajaxem kolejną porcję tematów. Tylko go oskryptować muszę.

Generalnie mam opory przed wydłużaniem listy do np. 10 tematów, bo raz, że robi się trochę za dużo drobnego tekstu, wydłużającego prawy panel, dwa, że zwyczajnie często aż tyle nie jest potrzebnych i trzy, że jak mamy "hossę" tematów, to i 10 przekraczamy spokojnie.

Matheo PW
5 grudnia 2014, 14:27
Cytat:
Wydaje mi się, że najlepszy byłby przycisk "więcej" ładujący ajaxem kolejną porcję tematów. Tylko go oskryptować muszę.
To najlepsza opcja z możliwych.

Degraf PW
10 grudnia 2014, 21:28
Dwie propozycje
* zrekonfigurować skarbiec tak, aby można było wyszukiwać plików wg kategorii gry
* jeżeli jakiś projekt do HoMM3 ma mniej niż 5 gotowych grafik (nadających się bezpośrednio do wprowadzenia w grę) projekt jest z automatu kasowany.

Matheo PW
10 grudnia 2014, 21:39
Cytat:
* jeżeli jakiś projekt do HoMM3 ma mniej niż 5 gotowych grafik (nadających się bezpośrednio do wprowadzenia w grę) projekt jest z automatu kasowany.
To złe podejście. Przykładowo projekt Hei-Rega nie miał żadnych grafik nadających się do gry a mimo tego był sensowny. Można założyć temat, "Chciałbym zrobić miasto" i tam wrzucać takie nieprzemyślane koncepcje.

The Doom PW
11 grudnia 2014, 00:54
Panowie, Panowie, Panowie…

Niepoważne projekty porywających się z motyką na słońce i tak prędzej czy później gdzieś tam w natłoku wszystkiego innego giną. Poza tym zawsze dla takiego kogoś jest to swego rodzaju lekcja (przede wszystkim pokory).

Więc może po prostu dobrze jest tak, jak jest…?

Hayven PW
11 grudnia 2014, 18:40
Komiksy z Garfieldem na Głównej to genialny pomysł, ale czy nie dałoby się wprowadzić opcji ręcznego wpisania daty, czy coś w ten deseń? Albo takiego jakby kalendarza, jak na tej stronie, z której zostały pożyczone? Bo trochę głupio jak przeglądając od początku muszę coraz dłużej przewijać wszystkie :(

strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel