Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 - 15

Drwal PW
14 kwietnia 2016, 23:15
Andre:
, że dowolne wchodzenie przez każdego anonimowego użytkownika da furtkę do jeszcze większych wybryków.

W jaki sposób skoro nie będą mogli pisać?

Andruids PW
15 kwietnia 2016, 00:31
Uhhh... mój błąd. Nie doczytałem dokładnie.

Mimo wszystko nie widzę w tym żadnych zalet i... sensu? Być może jest grupa osób, która wchodzi na Kwasową Grotę i przegląda forum bez zakładania konta i część z nich mogłaby stwierdzić "hm, z ciekawości zaglądnę sobie na ten czat w rogu". Z tej grupki, jeszcze mniejsza stwierdzi "hm... ciekawi ludzie gadają tu między sobą, założę konto żeby powiedzieć im - Cześć". Jeszcze mniejsza zostanie na stałe. To się po prostu nie opłaca.

Ludzie myślą o zakładaniu konta, kiedy mają w tym konkretny cel, np. chcą coś skomentować, albo zapytać na forum. Jest mnóstwo ludzi, którzy konto mają, ale na czacie nie postawili nogi. Jeśli ktoś chce sobie porozmawiać z użytkownikami Kwasowej to założy sobie to konto. Zwłaszcza, że to nic nie kosztuje.

Mimo wszystko, jest jedna zaleta którą dostrzegam. Ironicznie, jest to właśnie odstraszenie. Jak widzieliśmy bardzo niedawno, relatywnie świeży grotowicz spotkał się z gorzkim rozczarowaniem, kiedy zobaczył, że ktoś na cmentarzu rozmawia o mangach i istnieje (o zgrozo!) kucykowa skórka. Wcześniejsze zderzenie z okrutną rzeczywistością mogłoby oszczędzić wszystkim w to zamieszanym wiele nieprzyjemności.

Drwal PW
15 kwietnia 2016, 12:06
Andre:
Mimo wszystko, jest jedna zaleta którą dostrzegam. Ironicznie, jest to właśnie odstraszenie. Jak widzieliśmy bardzo niedawno, relatywnie świeży grotowicz spotkał się z gorzkim rozczarowaniem, kiedy zobaczył, że ktoś na cmentarzu rozmawia o mangach i istnieje (o zgrozo!) kucykowa skórka. Wcześniejsze zderzenie z okrutną rzeczywistością mogłoby oszczędzić wszystkim w to zamieszanym wiele nieprzyjemności.

Myślę, że przeceniasz naszą oryginalność. Na każdym chacie gada się o przysłowiowej dupie Maryny i nikogo nie będzie dziwić, że nie rozmawiamy tylko o MM. A może to pomóc - ktoś nowy zobaczy, że tu swojski klimat, a nie sztywni jak na forum ludzie.
Poza tym nasz chat oferuje wiele ciekawych rzeczy - skórki, inne czary, cormy itd. To może zachęcić do korzystania z tej funkcjonalności.

Andre:
Jeśli ktoś chce sobie porozmawiać z użytkownikami Kwasowej to założy sobie to konto. Zwłaszcza, że to nic nie kosztuje.

Po pierwsze nie widzi chatu, więc w sumie nie wie czy chcę porozmawiać. Z natury ludzie nie wchodzą w nieznane. Przyjrzenie się nawet z pewnej odległości mogłoby zachęcić. Poza tym naprawdę żyjemy w takich czasach, że wszędzie trzeba się rejestrować, zakładać konta, wpisywać hasła, potwierdzać maile - mimo prostoty tej czynności nie chce nam się tego robić jak nie widzimy powodu. W ciemno wchodzą tylko nieliczni.

Matheo PW
15 kwietnia 2016, 16:37
Ja popieram pomysł odkrycia czatu dla niezarejestrowanych. Grota jeszcze żyje, ale to widać głównie na czacie. Więc ktoś, kto nie widzi czatu może uznać, że Grota nie żyje. Zresztą dziś ludzie po prostu w ten sposób się komunikują. Przez różnego rodzaju czaty. Aplikacje takie jak Whatsapp czy Messenger to norma.

Kammer PW
15 kwietnia 2016, 16:44
Forum też się dość dobrze trzyma... Po kryzysie wróciliśmy do 20+ wypowiedzi dziennie.

Trudno mi się wypowiedzieć na temat pomysłu upublicznienia czatu - panuje na nim dość... specyficzny klimat, który może odstraszyć.
Byłby jakiś licznik X niezalogowanych obserwuje?

Warto również również wspomnieć, że JB miało na Ognisku wchodzenie i pisanie jako niezalogowany (konto gościa), ale wycofano się z tego niedawno.

Belegor PW
15 kwietnia 2016, 20:29
Ja nie jestem pewien co do udostępnienia czatu dla niezalogowanych. Jak dla mnie, to bez różnicy czy widzą, czy nie....lepiej pokazać offtopowy dział, by udowodnić że nasza "społeczność" nie jest tak sztywna jakby się wydawało z listy aktywnych tematów.

Kammer PW
15 kwietnia 2016, 20:40
Tawerna i Jarmark są widoczne dla niezalogowanych. Nieznane opowieści, O DZIWO, też..
Ukryty jest w sumie tylko Wymiar między Wymiarami, ale tam mało jest ciekawych rzeczy właściwie.

Belegor PW
15 kwietnia 2016, 20:48
No to tyle wystarczy, nie ma sensu pokazywania czatu, gdyż już dość offtopu mogą zobaczyć, zwłaszcza "gwiezdny" humor Alamara.

Nicolai PW
15 kwietnia 2016, 22:58
Ale Czat jest spaczony pod kątem erystyki, estetyki i etyki. Nie gorszyłbym nim niczym nieświadomych Internautów, jak chcą tam wchodzić to niech się zarejestrują i przyjmą na siebie odpowiedzialność za to co tam zobaczą :P

Godzilla B PW
16 kwietnia 2016, 22:11
Można by dodac wersje na androida

Matheo PW
16 kwietnia 2016, 22:19
Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że mamy tu do czynienia z paranoją. Osoby, które często używają czatu przyznają że ich działanie może odstraszać użytkowników. Tak ma być?

Kammer PW
16 kwietnia 2016, 22:22
Bo Cmentarz ma specyficzny klimat. Nie aż tak specyficzny jak rok temu, ale nadal specyficzny. A to może odstraszyć świeżaków, a przecież nie chcemy, by ludzie od nas uciekali, prawda? ;)

Drwal PW
16 kwietnia 2016, 22:22
Matheo:
Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że mamy tu do czynienia z paranoją. Osoby, które często używają czatu przyznają że ich działanie może odstraszać użytkowników.

Tak im się wydaje. Jak wspomniałem wcześniej chat jest zupełnie normalnym miejscem i nie ma większych odchyleń od normy. Mało tego, za najmniejszy wulgaryzm każe się banem. Nie ma bezpieczniejszego miejsca. ;)

Aayren PW
26 sierpnia 2016, 10:00
Pytanie/prośba/propozycja do osób piszących newsy - wyjustowujcie (hmmm, dziwne słowo) je. Cytując Microsoft Word - "Dzięki temu można uzyskać estetyczny układ tekstu wzdłuż lewej i prawej krawędzi strony" - i właśnie o to mi chodzi. Od pewnego czasu wyjustowuje niemal wszystko i mój wewnętrzny duch równowagi i symetrii jęczy z rozkoszy. A nie jęczy jak czytam newsy na grocie. Change it! :D :p

PS: O ile się da, nie wiem czy się da...

Nicolai PW
26 sierpnia 2016, 10:13
Pewnie się da, ale szczerze? Sztuczne rozciąganie linii, bo komuś w MS się wydaje, że kwadratowe teksty są estetyczne :P

Acid Dragon PW
26 sierpnia 2016, 10:23
Justowanie generalnie stosujemy - w artykułach i opracowaniach. Jednak w "wąskich" tekstach, jak np. niusy obok jakiejś grafiki justowanie potrafi rozwalić układ tekstu i sprawić, że czytanie go staje się nienaturalne (np. zbyt duże upakowanie słów w jednej linii i zbyt duże rozrzedzenie w następnej). Więc nie, raczej tego nie zmienimy.

Aayren PW
26 sierpnia 2016, 10:35
Może i masz Smoku rację co do tych wąskich tekstów...

Ale mimo to uważam, że wyjustowane teksty wyglądają o wieeeele lepiej. Może to mój kwadratowy umysł i spaczone poczucie estetyki, ale tak właśnie uważam i przy swoim stanowisku twardo tutaj obstaję. Opinia mniejszości at it's finest ;)

Nicolai PW
26 sierpnia 2016, 10:45
Cóż... o gustach (i kolorach) się nie dyskutuje :P Jednemu będzie się podobać taki, a drugiemu inny skład i nigdy nie dojdziemy do konsensusu.
PS. To jest ten moment, w którym do akcji wkracza Tarnoob i wykłada nam jak się powinno profesjonalnie składać newsy ;)

Andruids PW
26 sierpnia 2016, 11:46
Aayren:
at it's finest
*its

Aayren PW
26 sierpnia 2016, 13:57
Andruidus - Racja! Dzięki Tobie sprawdziłem w necie, zrozumiałem różnicę i postaram się kontynuować moje życie poprawnie używając it's i its. Dzięki :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel