Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15

Alistair PW
25 czerwca 2015, 18:30
Nad kolorem się nie zastanawiałem, bo nie uwzględniłem możliwości, że mój monitor to źle wyświetla. To właściwie jaki kolor jest prawidłowy?

Acid Dragon PW
25 czerwca 2015, 20:07
To nie chodzi o to, że Twój monitor coś źle wyświetla, tylko w zależności od ustawień i personalnych preferencji każdy monitor wyświetla trochę inaczej.

Na moim monitorze i przy moich ustawieniach wszystko jest czytelne, ale to nie znaczy, że reszta świata widzi to samo. Jeśli na przykład masz ustawioną jasność ekranu na 50% (czyli standard dla monitorów desktopowych - w przeciwieństwie do standardu 100% dla laptopów), to domyślam się, że wszystko może wyglądać całkiem inaczej.

Jeśli nie masz propozycji, to sam spróbuję coś zaproponować.

Acid Dragon PW
29 czerwca 2015, 15:44
Zmieniłem kolor czcionki dla cytatów i dodałem lekkie tło. Nie wiem czy to wersja ostateczna - zobaczymy.

Demorator PW
29 czerwca 2015, 15:53
Kolor czcionki super. Widać wyraźnie każdy znak, a cały tekst wyraźnie odróżnia się od normalnej treści. Tło natomiast wygląda trochę dziwnie. Zbyt wyraźnie widać różnicę w miejscach, gdzie nie ma liter (tabulacja, przejście do nowej linii).
Test:

Alistair PW
29 czerwca 2015, 20:07
Przy moich ustawieniach tła praktycznie nie widzę, muszę się dobrze przypatrzeć. Za to kolor czcionki jest bardzo dobry, teraz w końcu widać wyraźnie cytowany tekst.

Andruids PW
15 lipca 2015, 18:07
Nie żeby mi to w jakikolwiek sposób przeszkadzało, ale czy jest powód, dlaczego nie ma limitu znaków na czacie? Tak jak już napisałem, normalnej osobie nie powinno się chcieć pisać całych akapitów w celu wyrażenia publicznie swoich myśli (a jeśli już, to raczej powinna w tym celu założyć temat na forum), a ponadto czat powinien służyć jako narzędzie do konwersacji w czasie rzeczywistym. Ponadto byłaby to najbardziej łopatologiczna przeszkoda dla ewentualnego psotnika, któremu zachciałoby się zapchać czat super-długim spamem.

Tak więc może 600, albo 400 znaków? W razie czego, jeśli ludzie zaczną się uskarżać na problemy związane z trudnościami w komunikacji spowodowane globalnym przypływem weny i chęcią pisania kilkuzdaniowych wypowiedzi na łamach cmentarza, to zawsze będzie można znieść limit.

Acid Dragon PW
15 lipca 2015, 18:32
Limit ustawiony jest (relatywnie od niedawna - od kilku tygodni, ale jest). Wynosi on 1500 znaków.

Demorator PW
20 lipca 2015, 22:02
Czy mógłbym prosić o dodanie patcha 2.1 i 2.1.1 do Heroes VI do skarbca? Przeszukiwanie "nowinek" w komnacie poświęconej tej grze, jest nieco mozolne, a znam już dwie osoby (w tym siebie), które miały problem z ich zlokalizowaniem.

Acid Dragon PW
20 lipca 2015, 22:28
Ze względu na rozmiar tych plików, raczej tego nie zrobimy, acz nie jest to kompletnie wykluczone.

Jednakże dziwię się tym problemom, gdyż wystarczy w google wpisać "patch 2.1 Heroes VI" i pierwszy wynik daje prawidłową odpowiedź.
I dziwnym zbiegiem okoliczności jest to link do Groty ;).

Ogólnie więc takie szukanie zabiera mniej czasu niż szukanie patcha na liście w Skarbcu.

Fandor PW
20 lipca 2015, 22:32
Jako osoba z tym problemem muszę powiedzieć, że po prostu od razu zacząłem od skarbca, a gdy tam nie znalazłem sprawdziłem w komnacie gry więc także nie uważam, aby była taka konieczność.

Tego PW
22 lipca 2015, 21:41
Przez długi czas uznawałem, że nie jest to na tyle ważne, żeby o tym pisać, ale dzisiaj miarka się przebrała.

Osobiście zazwyczaj przeglądając forum używam przycisku "posty z dzisiaj i wczoraj", dlatego nie mogę uniknąć oglądania postów z tematów, które mnie nie interesują, ale spokojnie radzę sobie z ich ignorowaniem. Chyba że jest ich mnóstwo, jak zazwyczaj jest z tematem "Czasy starożytne homm". Z jakości tamtejszych tekstów wnioskuję, że jest on poza czyjąkolwiek jurysdykcją i panuje w nim wolna amerykanka, jednak niektóre rzeczy (takie jak dzisiejsze sześć postów pod rząd) z czasem zaczęły mi niezwykle przeszkadzać.
Czy jest/może być jakaś możliwość wprowadzenia na forum opcji obserwowania tematów albo całych komnat? Ewentualnie usunięcie wspomnianego tematu i wtrącenie orodretha do jakiegoś zapyziałego lochu?


Alamar PW
22 lipca 2015, 21:53
On już jest w takim lochu - może pisać tylko w jednym temacie. :P
A skoro o tym mowa, to przydałoby się ten temat usunąć z pokazywanych wyników grotowej szukajki.

Andruids PW
22 lipca 2015, 21:54
"Czasy starożytne homm" są właśnie takim zapyziałym lochem. Jest to jedyny temat, w którym wolno pisać orodrethowi i jako, że nikt inny w nim nie pisze (najwyżej raz na miesiąc jakiś śmiałek) to naturalną koleją rzeczy dla oro jest pisanie posta pod postem. W ten sposób temat "Czasy starożytne homm" efektownie stał się swoistym blogiem oro i nie ma sposobu zbytnio czegoś w tym zmienić, ponieważ temat ten generuje niebywały traffic i przychód z reklam, także Acid, Alamar i Qui nie śmią nawet tknąć go palcem. Te dwie klątwy i groźba trzeciej to tylko taka przykrywka, bo wszyscy którzy są w temacie wiedzą kto tak naprawdę rządzi Grotą.

A teraz do UP. Chyba wróciła mi wena.

Acid Dragon PW
22 lipca 2015, 22:08
Informuję, że posty z tego tematu nie będą już pokazywane w wynikach wyszukiwania.

Tego PW
22 lipca 2015, 22:11
Pięknie dziękuję za interwencję.

Demorator PW
3 listopada 2015, 21:49
Witam! Czy istniałaby możliwość zaimplementowania jakiegoś tłumacza (np. Google) na Grotowym forum. Coraz częściej udzielają się na nim osoby z zagranicy i chciałbym wiedzieć o czym one piszą, a niestety nie znam wszystkich języków.

Alistair PW
3 listopada 2015, 22:09
Tłumacz Google? To śmietnik, a nie tłumacz. Często łatwiej zrozumieć oryginalny tekst niż tłumaczenie, bo wychodzi bełkot.

Demorator PW
3 listopada 2015, 22:14
Dla mnie zrozumienie np. cyrylicy jest niemożliwe, więc nawet śmieciowe tłumaczenie mogło by być pomocne.

Matheo PW
3 listopada 2015, 23:16
Cytat:
Coraz częściej udzielają się na nim osoby z zagranicy
Z tego co widzę cały czas pisze ta sama osoba. Wydaje mi się, że w tym przypadku kwestia zrozumienia treści leży jednak w interesie nadawcy, a nie odbiorcy. Skoro chce coś przekazać, to niech to zrobi tak aby było zrozumiałe. Może przecież przetłumaczyć to na angielski.

Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek zmiany ze względu na jedną osobę miały sens. Po co tłumaczyć to samemu. Jeszcze przypadkiem ktoś się czegoś nauczy. Lepiej poprosić Administrację o załatwienie sprawy.

Dark DragonDark DragonPodpisuję się pod tymi słowami.

Morglin PW
15 listopada 2015, 15:55
Napisałbym tutaj, ale że jak przystało na charakterystyczny dla wszystkich for internetowych idiotyzm, temat jest zamknięty. Wiec nie napiszę. Tam.

Mógłbym prosić o informowanie o każdym pojawieniu się nowych haseł w Wielkim Leksykonie Smoków? Myślę, że wystarczyłby tylko post na forum, choćby w zapodanym przeze mnie temacie. Wtedy istniałaby większa szansa, że zmiany zostaną przez kogoś odnotowane, a nie pozostaną przez długi czas niezauważone - przykładowo, ja dopiero dziś spostrzegłem, że od mojej ostatniej wizyty spis został wzbogacony o Megasmoka z CRON-u (tak, CRON-u, nie CRON).

Dark DragonDark DragonMożna też napisać tutaj.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel