Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 32 - 33 - 34

edeksumo PW
28 lipca 2014, 00:30
Widzę że rozpętała się tu dyskusja jakbyście wy starali się odbudować to miasto... Parę pomysłów mi się spodobało a parę rzeczy to rzeczywiście moje błędy. Więc tak zamiast strażnika będzie gladiator, nad nazwą miasta pomyślę, jak znajdę jakieś dobre defy to zastąpię nimi sfinksy. "Ucieleśnienia" pozmieniam na awatary. Na początku wydam alfe zamku a potem go doszlifuje. Jak komuś coś nie podpasuje będzie mógł sobie sam przerobić i dodać koty ujeżdżające koty xD Nie jestem grafikiem 2d by tworzyć jakieś piękne defy, staram się unikać defów własnej produkcji bo wychodzą tragicznie, moim fachem jest grafika 3d ale nie organiczna. Więc stworzenie nowych jednostek nie wchodzi w grę.

Fandor PW
28 lipca 2014, 00:37
Żeście się uczepili jednej jednostki dodanej trochę żartobliwie. Sama jednak jednostka jest dobrze dopracowana w grze Age of Wonders, myślę że mogłaby tu pasować ale jak uważacie.
A to oczywiste, że ludzie będą pisać jeszcze masę swoich pomysłów i to dobrze nie źle bo w tedy projekt się rozwija bo można zaczerpnąć z czyichś dobrych pomysłów.

edeksumo PW
28 lipca 2014, 00:48
Prawda zawsze mogę coś wykorzystać, na cel postawiłem sobie odtworzenie w miarę oryginalnego bastionu, ale na wstępie odrzuciłem te słonie, gdyż wcale nie pasowały mi do tego zamku, gdyby udało mi się uzyskać def (lub część) ammita(?) na pewno zrobił bym wszystko by go "uratować", ze skarabeuszy nie zrezygnuje gdyż po prostu wpisuje się w egipskie klimaty bez względu na mitologie. Co do fabuły i tak na razie nic nie ruszam gdyż mam na nią pomysł ale VCMI nie daje jeszcze pewnych podstawowych możliwości w zakresie moddingu, więc w to nie należy się na razie zagłębiać.

Matheo PW
28 lipca 2014, 08:56
Jak obecnie wygląda lineup?

Ky PW
28 lipca 2014, 15:21
Co do soundtracku to może to by się nadawało: https://www.youtube.com/watch?v=N_y8ITF2EpY

EDIT: Według mnie to pasuje do Oasis: https://www.youtube.com/watch?v=Jv0jf1TewcM&list=WL&index=16

Daractive PW
28 lipca 2014, 18:24
Jak dla mnie soundtrack do Bastionu jak w mordę strzelił. Tak długo jak nie będziemy mieli czegoś autorskiego (i o ile będziemy mieli) nada się znakomicie (w sumie ten autor z tego co widzę ma też kilka kawałków które mogłyby pasować do "konkurencyjnej" Oazy).

PS Nomadów zostawiłbym w spokoju. Moim skromnym zdaniem umieszczanie ich w jakimkolwiek mieście z definicji przeczy tej jednostce.

Warmonger PW
28 lipca 2014, 18:42
Muzyka! Dobra muzyka, należy dodać. Nie wiem, czy trochę nie za mocna w stosunku do innych miast, ale to łatwo poprawić ;).

Pointer PW
28 lipca 2014, 23:44
Co do nazwy miasta, to jako wielki przeciwnik bzdurnych tlumaczen w polskiej wersji gry, mam nadzieje, ze chociaz w angielskiej wersji miasto pozostanie pod nazwa Bastion.

mr_R PW
30 lipca 2014, 00:21
wpadłem na dość karkołomny pomysł do rozważenia przez twórców: wsawienie jako podstawowej wersji "Anubisa" wilkołaka. zwierze dzikie, o humanoidalnej postórze, będący pierwszą formą teleportującego/ latającego stworzenia będącego humanoidalną wersją szakala. jestem ciekaw opinii (głownie opinii twórców).

Matheo PW
30 lipca 2014, 01:22
Właśnie, jak to miasto będzie się nazywać? Bo chyba oczywiste jest, że "Egipski Bastion" nie ma prawa bytu w H3 :) Proponuję nazwy Świątynia lub Pawilon.

Fandor PW
30 lipca 2014, 02:07
Bzdura, to miasto to bastion, miasto elfów to rampart, a magowie mieszkają w wieżach. Po prostu mieliśmy na początku bardzo dobrych tłumaczy, myślę że po prostu dobrze było by dodać mod zmieniający nazwy oryginalnych miast na zgodne z angielskimi w tedy nie będzie problemów.

AmiDaDeer PW
30 lipca 2014, 02:27
Jeżeli chcecie zostawić nazwy miast z tłumaczenia CDP w spokoju, proponuję zwykłą Warownię. Pasuje jak ulał.

Morglin PW
30 lipca 2014, 02:45
A ja się nie zgadzam na zmianę nazwy elfiego Bastionu. Gdy słyszę "Bastion", to mam przed oczami miasto elfów, a nie niedoszłe WoG-owe miasto.

Nie wiem, czy tłumaczenie od CDP jest dobre czy słabe, ale jednego jestem pewien - przyjęło się. Nie wyobrażam sobie, bym po jedenastu latach potrafił się przestawić na nową nazwę dla elfiego Bastionu. Zapewne, nie tylko ja.

Matheo PW
30 lipca 2014, 03:26
W stu procentach popieram Morglina.

@Hobbit Warownia pasuje idealnie do wielu miast (np do Krasnoludzkiego), natomiast Świątynia pasuje równie dobrze i nie blokuje nazwy dla żadnego z aktywnych projektów (lub takich które są w planach). Tak jak pisał Warmonger, trzeba myśleć o powstających miastach i tych, które powstaną.

AmiDaDeer PW
30 lipca 2014, 10:45
Nie za bardzo wiem co ma wspólnego Bastion ze świątynią.

Matheo PW
30 lipca 2014, 11:23
Może i nic ale pomyśl ile wspólnego ma słowo "świątynia" ze Starożytnym Egiptem. Po za tym porzucone koncepcje mają to do siebie, że zostały porzucone i czasami warto się zastanowić dlaczego. Grove to znakomity przykład na to, że odwzorowywanie w stu procentach poprzednich koncepcji i uznawanie ich za absolutnie słuszne i bezsprzecznie racjonalne to bardzo zły pomysł. Ślepe odwzorowywanie do niczego nie prowadzi. Nazwa "Egipski Bastion", to twór językowy podobny do "Virran", który tak bardzo Wam przeszkadzał.

Drwal PW
30 lipca 2014, 12:42
Osobiście podoba mi się nazwa Pawilon. Świątynia jakość tak mi nie wpada w ucho. Niemniej mam wątpliwości czy obie nazwy pasują.

Morglin:
A ja się nie zgadzam na zmianę nazwy elfiego Bastionu. Gdy słyszę "Bastion", to mam przed oczami miasto elfów, a nie niedoszłe WoG-owe miasto.

Nie wiem, czy tłumaczenie od CDP jest dobre czy słabe, ale jednego jestem pewien - przyjęło się. Nie wyobrażam sobie, bym po jedenastu latach potrafił się przestawić na nową nazwę dla elfiego Bastionu. Zapewne, nie tylko ja.

Popieram w 100%. Podobne zdanie mam co do tłumaczeń jednostek. Zdaje sobie sprawę, że bardzo często tłumaczenie jest złe, ale po tylu latach zwyczajnie jest to dla mnie naturalne i przyzwyczaiłem się do tego.

Muzyka polecana przez Ky idealna. Nie wiem czy uda się znaleźć/stworzyć coś lepszego.

edeksumo PW
30 lipca 2014, 12:51
Według mnie pawilon to to czego szukałem. Muzyka też fajna już jest w mieście za jakiś czas utworzę osobny temat związany z miastem. Będzie w nim opis line-up'u bohaterów itp. Udało mi się zrobić wygląd bohatera na mapie (imo nie ma tragedii) gdy dodam wszystkich bohaterów dodam jakieś screeny. Dzięki witchking'owi mam def skarabeusza co prawda muszę go trochę zmodyfikować ale trafi do miasta. Hmm jakieś propozycje czym zastąpić sfinksa (ale jednostka musi być typowym tankiem xD).

mr_R PW
30 lipca 2014, 12:58
a jak odnosisz się do mojego pomysłu z wilkołakiem?

edeksumo PW
30 lipca 2014, 13:06
Staram się odbudować w miarę oryginalne miasto a wilkołak nie kojarzy mi się ani z pustynią ani z neutralnością (bo miasto osadziłem je jako neutralne), gdyż jako zła frakcja jego jasny klimat nie pasuje, a przewijające się niewolnictwo nie komponuje się z dobrymi frakcjami, więc wilkołak odpada.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel