Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34

zeryss PW
15 czerwca 2020, 09:52



Andruids PW
15 czerwca 2020, 16:34
Dobry ziomek zeryss zrobił to za mnie jak spałem. Tylko niepokoi mnie tło u Anubisów i Kapłanek (u mnie wyświetlają się z normalną przezroczystością). Ktoś jeszcze ma ten problem?

Przypominam jeszcze, że jak ktoś chce grać z modem na mapie losowej, należy wyłączyć submoda Desert Objects, albo zainstalować fixa blokującego kopalnie (powód problemów z generatorem):

fix do sub-moda

avatar PW
15 czerwca 2020, 17:17
U mnie się wyświetlają normalnie.

zeryss PW
15 czerwca 2020, 17:50
I have a test build with a working castle

DragonKing PW
15 czerwca 2020, 20:13
Hmm...
Układanka jest ładna, poprzednia także była w porządku. Ta wielka burza jest Grallem? Cóż, uważam, że poprzedni był ładniejszy. Ten ciut dziwnie i nienaturalnie wygląda.
Andruid:
Chyba, że jeszcze więcej ludzi będzie narzekać jakie to Ammuty i Sfinksy nie są szkaradne... :p
Jeszcze rozumiem narzekać na Sfinksy(PS: fajnie byłoby mimo wszystko dodać mu skrzydła IMO), ale na Ammuty? Są ładne. Proste i co za tym idzie bardzo heroesowe. Heroes 3 nie ma raczej skomplikowanych, detalicznych grafik. Ja to zamiast na krokodylo-lwa narzekał bym na Anubisa:P.
Pozdrawiam

avatar PW
15 czerwca 2020, 20:16
:
Ta wielka burza jest Grallem? Cóż, uważam, że poprzedni był ładniejszy. Ten ciut dziwnie i nienaturalnie wygląda.

Mnie burza się podoba. Conflux ma zorzę polarną, Cove - gwiazdę przewodnią, Pawilon - burzę piaskową. O wiele lepszy pomysł niż Gral - dobudówka do zamku, którą miał poprzenio!

DragonKing PW
15 czerwca 2020, 20:21
Ależ zupełnie nie oto mi chodziło. Pomysł uważam za świetny. Tylko tutaj wygląda jak wielka brązowa chmura, a ja raczej wyobrażam sobie burzę piaskową jako wielką falę piasku.

Bacus PW
16 czerwca 2020, 17:49
Dziękuje za grafiki. Wygląda solidnie, na pewno najładniejszy fanowski ekran miasta w historii moddingu i serce się kraja, że jednostki wyglądają jak moja była(czyli średnio), a nie wspaniale jak w oryginalnym SoDzie.

Pozdrawiam i powodzenia w przyszłości.

Warmonger PW
17 czerwca 2020, 10:16
Problem z nową grafiką jest taki, że zupełnie nie pasuje do reszty obrazka. Słońce znajduje się na wprost - czyli powinno rzucać cień w stronę widza, a jest dokładnie przeciwnie. Po drugie, kolor tegoż słońca ma się nijak do koloru światła i białego, słonecznego dnia w Egipcie.

Bacus PW
17 czerwca 2020, 11:31
Ale chmury są przepiękne, bardzo ładne

DragonKing PW
17 czerwca 2020, 21:12
Warmonger:
Problem z nową grafiką jest taki, że zupełnie nie pasuje do reszty obrazka.
No i to jest problem:P. Wygląda to jakby się wepchała do miasta z innego projektu. Myślę, że lepsza byłaby Fatamorgana, bo to się kojarzy z pustynią, a burza piaskowa według mnie na Gralla się nie nadaje:(.

Bacuś:
Ale chmury są przepiękne, bardzo ładne
Chodziło Ci o tą wielką-piaskową, czy może o te małe-białe?

Andruids PW
18 czerwca 2020, 06:27
Warmonger:
Problem z nową grafiką jest taki, że zupełnie nie pasuje do reszty obrazka. Słońce znajduje się na wprost - czyli powinno rzucać cień w stronę widza, a jest dokładnie przeciwnie. Po drugie, kolor tegoż słońca ma się nijak do koloru światła i białego, słonecznego dnia w Egipcie.

Trochę dziwię się, że tak późno ktoś to wytknął xD
Powiem tak, sanktuarium graala działa w tajemniczy sposób. Gorący wiatr jest magiczny i służy miastu, a to co skrywa się za jego kotarą, niekoniecznie musi przedstawiać ten sam czas co po drugiej stronie. Ewentualnie, to niekoniecznie musi być słońce. Albo nie to samo słońce, które świeci na Enroth... wytłumaczeń może być kilka.

A tak na serio, to podczas prac stwierdziłem, że takie coś wygląda trochę kiczowato, trochę "cool", ale zdecydowanie mocno, więc już zostało. Ot, to taka moja lekka fanaberia.

DragonKing:
Myślę, że lepsza byłaby Fatamorgana, bo to się kojarzy z pustynią, a burza piaskowa według mnie na Gralla się nie nadaje:(.

Na ten moment nie zbieram pomysłów. Ewentualnie ukończone assety. Jeśli masz jakieś, to chętnie przygarnę.

DragonKing PW
18 czerwca 2020, 19:27
OK, po prostu stwierdziłem, że nawet jeżeli pomysł nie pomoże, to raczej nie zaszkodzi. Jednak według mnie, burzę piaskową, albo popraw, albo zamień na coś innego.

Bacus PW
18 czerwca 2020, 20:23
Ale jakbyś przedstawił fatamorganę? Jako Lola Fae tańczącą na szczycie zamku? Jako obrazek Heroes 8 by tamci co spartolili H1, H4? A może jako zdjęcie Andżeja pijącego peanut butter shake'a z KFC?


Burza piaskowa jest spoko, Warmuś ma rację, ale dajmy se spokój, to zabawa i to odpłatna, więc i tak to wygląda zbyt dobrze. Obniż rozdzielczość, pobaw się blurami, aby wyglądało jak projekt fanowski.

Jednak jak już przechodzimy do propozycji to mam kilka:
1. Dodać więcej elementów japońskiej kultury - pasowałaby tutaj jak sierp do młota.
2. Zmienić lejnap, bo jest wtórny. Dodałbym Skarabeusze, Jaszczemboluda i Loksodona.
3. Zrobić zbiórkę na jakąś akcje charytatywną.
4. Przeprosić mnie
5. Kupić paszport z UK, bo druga szansa w życiu już się nie trafi
6. Bardzo ładne chmury
7. Przelać mi 200zł, bo potrzebuje pilnie na opłaty XD

PDW, Pozdrawiam Chotomów i okolice.

DragonKing PW
19 czerwca 2020, 12:51
Bacus:
Ale jakbyś przedstawił fatamorganę?
A skąd mam wiedzieć? Może znikające co chwile jezioro, budynek, lub cokolwiek innego.

Bacus:
1. Dodać więcej elementów japońskiej kultury - pasowałaby tutaj jak sierp do młota.
Według mnie, Azjatów zostawmy sobie na Shrine. Może ktoś, kiedyś się za to weźmie. Ponadto, raczej wątpię, ażeby japońska kultura pasowała do Egiptu.

Bacus:
2. Zmienić lejnap, bo jest wtórny

A jaki lejnap mają zamki w Heroes 3?

Bacus:
Skarabeusze

Na który lvl? Na pierwszym ma być humanoid, na drugi, duże chrząszcze wydają się za słabe, nawet jeżeli w tych okolicach były uważane za święte.

Bacus:
Jaszczemboluda

Kolejny problem. Na który lvl? Na 3 wydaje się za mocny. Na 4 są Kapłanki, których zamysł podoba mi się, na 5 Ammity, bez których nie wyobrażam sobie miasta, na 6 za słaby IMO, a mimo wszystko, egipskie miasto bez Sfinksa wydawało by się kapkę dziwne.

Bacus:
Loksodona

Nie mam pojęcia co to.


Bacus:
Przeprosić mnie

Przepraszam

Bacus:
Bardzo ładne chmury

Rzeczywiście

Bacus:
200zł

Tak, ja też chcę:P

Fandor PW
21 czerwca 2020, 11:33
Ja bym chciał, żeby Bastion połączył się z Oasis, to może wyszłoby chociaż jedno miasto na poziomie Cove czy Forge (sorry ale temu jeszcze trochę do niego brakuje). Anubisy super by dopełniły Oasis jako ostatni Tier zamiast Lamassu których Neph i tak nigdy nie potrafił wymodelować tak by go satysfakcjonowały.

Zachari PW
21 czerwca 2020, 11:42
Ale Lammasu już nie ma w lineupie Oasis, Neph zrobił z nich neutrale i awansował Rakshase na 7lvl.

Fandor PW
21 czerwca 2020, 14:44
Ok skleroza nie boli, od tak dawna Oasis jest zamrożone, że człowiek zapomina.
Niemniej klimat obu miast ciągle jest zbyt podobny, Rakshashe to też częściowo kotołaki, więc w duchu H3 gdzie dąży się do braku więcej niż 1 jednostki na rasę, Anubis znacznie lepiej by pasował. W sensie to tylko moje gdybanie twórcy musieliby się dogadać (czego pewnie nie zrobią, w końcu od tylu lat oba miasta są osobno rozwijane), ale uważam, że to byłoby korzystniejsze, szczególnie dla Bastionu który strasznie cierpi na jednolitość kulturową, która mocno rzutuje na ocenę go przez wielu purystów takich jak ja.

Kammer PW
21 czerwca 2020, 15:59
Jednolitość kulturowa to ogromna zaleta tego miasta, proszę tego nie psuć.

DragonKing PW
21 czerwca 2020, 17:23
Czy ja wiem, czy zaleta. Uważam, że ciekawym pomysłem jest złączenie się z Oazą, jednak nie wiem co by wyrzucić z Pawilonu, aby nie było żal. Poziomy: 1,3 i 7, oddają świetnie pustynny charakter i nie uważam, by wyszło na dobre dla Pawilonu usunięcie ich. Poziomy: 2,5,6 są, flagowe dla tego miasta w moim odczuciu. Nie chciałbym ich się pozbywać. Czwórkę zamienić można, jednak trochę będzie odstawała. Tzn. widać będzie, że pochodzi z innego projektu. Nie widzi mi się łączenie Pawilonu z Oazą. A jeżeli nie lejnap łączyć, to co?
Pozdrawiam
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel