Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 32 - 33 - 34

Matheo PW
26 lipca 2014, 23:15
Cytat:
Skarabeusze trzeba wykopać z lineupu. Tworzenie ich defa nie będzie nawiązaniem do mitologii, tylko błędnym interpretowaniem mitologi.

Cytat:
A w czym to przeszkadza?
Przeczytaj "Faraona" albo coś w tym stylu. Skarabeusze były absolutnie nietykalne. Faraonowie zmieniali trasę przemarszu armii, gdy ich zwiadowcy dostrzegli skarabeusza. Po za tym nadaje się tylko na dwa pierwsze poziomy a tam muszą być humanoidy.

Cytat:
No i nie wiem, czemu narzeka na to osoba chcąca wcisnąć do Oasis mumie "bo kojarzą się z piaskami" ;P

W wstępnej fazie projektu, jako zapychacz dopóki nie powstanie nic lepszego...

Nerevar PW
26 lipca 2014, 23:53
Cytat:
Przeczytaj "Faraona" albo coś w tym stylu. Skarabeusze były absolutnie nietykalne. Faraonowie zmieniali trasę przemarszu armii, gdy ich zwiadowcy dostrzegli skarabeusza.
I co w związku z tym? Masa rzeczy w HoMM pasuje nie tyle do materiałów źródłowych, co do obrazu jaki się później wytworzył w kulturze. A do obrazu, jaki wytworzył się wokół skarabeuszy rola jednostki bojowej pasuje.

Cytat:
Po za tym nadaje się tylko na dwa pierwsze poziomy a tam muszą być humanoidy.
Bo tak jest w innych miastach (zakładając, że gargulce są humanoidami)? Hmm, kto to wspominał o tym, że nie jest miłośnikiem szablonowego myślenia?

Cytat:
W wstępnej fazie projektu, jako zapychacz dopóki nie powstanie nic lepszego...
I dlatego nazywałeś ją pewniakiem i nawet tworzyłeś koncept miasta, któremu złe morale nie szkodzi?

Matheo PW
27 lipca 2014, 10:07
Cytat:
I co w związku z tym? Masa rzeczy w HoMM pasuje nie tyle do materiałów źródłowych, co do obrazu jaki się później wytworzył w kulturze. A do obrazu, jaki wytworzył się wokół skarabeuszy rola jednostki bojowej pasuje.
Z tą różnicą, że niemal wszystkie stworzenia występujące w H3 odgrywały w mitach i legendach role bojowe, lub miały do tego predyspozycje. I chyba żaden mit nie został aż tak błędnie odwzorowany, jak motyw skarabeuszy.


Cytat:
Bo tak jest w innych miastach (zakładając, że gargulce są humanoidami)? Hmm, kto to wspominał o tym, że nie jest miłośnikiem szablonowego myślenia?
Myślenie nieszablonowe, to wpasowywanie się istniejące standardy i realia w ciekawy i pomysłowy sposób a nie łamanie istniejących zasad.

Mam nadzieję, że to koniec tej rozmowy.

Fandor PW
27 lipca 2014, 10:59
Jestem zdania, że tak jak w wypadku Forge, zmiana line-upu może temu miastu pomóc, z tym że tak jak w Forge 3 jednostki zostały takie jak były, a jedna po prostu zmieniła rasę tak tutaj pomyślał bym nad wywróceniem go całkiem do góry nogami.

witchking PW
27 lipca 2014, 11:06
Moim zdaniem małymi kroczkami do przodu:) Proponuje skończyć ekran miasta i potem stopniowo działać nad jednostkami. Odtworzenie oryginalnego zestawu jednostek może być dobrym celem na początek.

Fandor PW
27 lipca 2014, 11:16
Możesz mieć rację, chociaż jak napisałem dużo bardziej mi się podoba, oraz ma dużo większe szansę na powstanie w 3D ma miasto Nephretes. W kwestii jednostek to chyba, najpierw lepiej było by je opracować (nawet jeżeli nie od nich zacząć tworzenie modeli), żeby siedliska do nich pasowały i uniknąć sytuacji Sfinksa w małej jaskini, do tego w połowie pod powierzchnią wody.

mr_R PW
27 lipca 2014, 12:31
dla mnie to powinno wyglądać tak:
1. skarabeusz- jednostka latająca
2. włócznicy- atak dystansowy
3. pustynne róże- jednostka od dawna chodziła mi po głowie nadawała by się na jednostkę strzelającą kolcami lub każdy czar wody ją wzmacnia
4. ammit- jednostka bez umiejętności za to z wysokimi umiejętnościami
5. falconi- pół ludzie pół sokoły
6. sfinksy -ulepszenie byłoby latające
7. nazwałbym je psami Anubisa, a ulepszenie (ogarami Anubisa, lub wilkami pustyni)

witchking PW
27 lipca 2014, 12:37
Proponował bym zrobić rasę przewodnią z anubisów. Ammit albo ammut jak kto woli jest moim zdaniem punktem obowiązkowym (oczywiście mówię tu o dalszej przyszłości), widziałbym go nawet na 7 poziomie. Róża pustynni mnie nie przekonuje. Sfinks to dobry pomysł widzę go na 6 albo 7(jeśli nie dawać tam ammita).

Kammer PW
27 lipca 2014, 12:42
Jestem przeciwko nazwie "Anubis" w odniesieniu do jednostki. Proponowałbym szakaloczłeki.

witchking PW
27 lipca 2014, 12:45
Anubis to taki sam zabieg jak w przypadku meduzy czy minotaura. A ile można tworzyć zwierzoczłeków. Oczywiście nazwy to element nad którym myśleć będzie się pod koniec, proponuje nie zaczynać długiej dyskusji na ten temat teraz;p

Fandor PW
27 lipca 2014, 12:49
Na główną rasę proponuję kotoludzi.
Absolutnie nie popieram skarabeuszy na pierwszym poziomie. To błąd który twórcy powinni od razu wyeliminować. Z tego co wiem, nie występowały one w takich ilościach jak pierwszy poziom (wiem nie argument przy meduzach i minotaurach no ale to powiedzmy była rasa i tak trochę nawet rzekłbym elitarna).
Dałbym tutaj po najmniejszej linii oporu niewolników i gladiatorów. Wątek historyczny dawni ludzie wykorzystywali koty na arenie, gdy jednak kotoludzie zbudowali swoje pustynne państwo rolę się odwróciły.
Drugi poziom obecna już w grze kocia kapłanka.
Trzeci poziom zefiry - pustynne ptaki.
Czwarty poziom - tutaj mógłby być kot ujeżdżający większego kota, a czemu nie, jako łucznik/oszczepnik.
Piąty poziom brak.
Szósty poziom - rakszasza. Wytrzymałe, szybkie koty, zadające duże obrażenia w zwarciu.
Ostatni poziom, sfinks kamienny lub żywy, latający lub nie, myślę że jest to jednostka którą każdy widzi inaczej i wygląd powinien jej nadać modelujący ją grafik 3D.

witchking PW
27 lipca 2014, 12:53
Cztery koty na jeden zamek to odrobinę za dużo;p Zresztą anubis nawiązuje do starożytnych strażników VARNu. Uważam, że to znacznie lepszy pomysł i łatwiejszy do wprowadzenia fabularnie.

Kammer PW
27 lipca 2014, 12:56
Kot na kocie? Zefiry jako nazwa ptaków? Dziękuję, nie podoba mi się. Ale gladiatorzy mają sens.

Fandor PW
27 lipca 2014, 12:58
Witchkingu, moje wypowiedzi (przepraszam za utrudnienie ;) trzeba rozpatrywać z tematów o Oasis i Bastionie. Jestem zdania, że nawet jeżeli uznamy twoją rasę beztwarzych (tak to odmieniać?) pasują do nich właśnie Strażnicy Varnu jako że ta rasa mogłaby być ciekawie owiana mistycyzmem i mieć jakieś związki ze starożytnymi albo chociaż też przybyć na VARNie. Stąd moje stanowisko o przeniesieniu tej jednostki tam.

witchking PW
27 lipca 2014, 13:00
Proponuję zakończyć dyskusję i poczekać na zdanie autora wątku. Choć sam w oazie proponowałem Anubisa to teraz widzę go tutaj.

Fandor PW
27 lipca 2014, 13:09
Chyba w którejś mitologii Zefiry występują jako nazwa ptaków. Mogę się mylić, ponieważ sam ściągnąłem tego ptaka z innej gry. Nie brałbym pod uwagę, tego że Zefir w uniwersum Ubi jest jakąś tam postacią.

Kammer PW
27 lipca 2014, 13:12
Zefir? To był Zehir. :P

Fandor PW
27 lipca 2014, 13:16
Dobrze mój błąd, w takim razie co masz przeciwko nazwie?

Kammer PW
27 lipca 2014, 13:26
To, że kojarzy się z greckim bogiem wiatru zachodniego. A nazw bóstw mamy unikać.

Nerevar PW
27 lipca 2014, 14:09
Cytat:
To, że kojarzy się z greckim bogiem wiatru zachodniego. A nazw bóstw mamy unikać.
Więcej osób skojarzy tę nazwę raczej z rodzajem wiatru niż jakimkolwiek bogiem - nie popadajmy w totalną przesadę.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel