Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 32 - 33 - 34

Baloq PW
3 marca 2015, 20:12
Jeśli Minotaur nazywałby się Strażnikiem Labiryntu zachowując jego wygląd, nikt nie miałby wątpliwości.
Przestań wyszukiwać jakieś bzdurne wytłumaczenia od czapy, na prawdę...
Grałem w wiele gier, gdzie jednostki były nazywane Strażnikami... (czegoś) i nikt nie miał z tym problemu.

Matheo PW
3 marca 2015, 20:30
Cytat:
Takie nazwy są według mnie nie do zaakceptowania. Przynajmniej jeden z członów nazwy musi mówić mówić o "rodzaju" jednostki

Jasne. Jednak w M&M Strażnicy byli chyba czymś w rodzaju rasy prawda? Dla kogoś, kto zna świat M&M, taka nazwa jest intuicyjna a pozostałych nie razi w oczy.

edeksumo Olifant na 6 poziom Sfinks na 7?

witchking PW
3 marca 2015, 20:48
W M&M są kreeganie a w homm diabły. Nie ma co przekładać tego jeden do jeden. Zwykle podstawa jednostki nazywa się od rasy (chyba, że jednostka to człowiek).

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 20:49
Baloq:
Jeśli Minotaur nazywałby się Strażnikiem Labiryntu zachowując jego wygląd, nikt nie miałby wątpliwości.
Obawiam się, że większość ludzi zastanawiałaby się, dlaczego ta jednostka nie została nazwana minotaurem.

No i najważniejsza rzecz: nazwy mają być uniwersalne. Jeśli spotkamy krzyżowców, pikinierów, czartów, behemotów czy cokolwiek z oryginalnej gry na śnieżnym otoczeniu pilnujących jakiegoś skarbu, możemy wymyślić dowolne wytłumaczenie fabularne, co tam robią i dlaczego. Jeśli natomiast zetkniemy się w takim miejscu ze strażnikiem zaświatów, fabularnie musimy odnieść się do tego stworzenia jak do strażnika zaświatów. Czyli fabularnie rzecz ujmując funkcja zostaje nam narzucona przez nazwę, która na dodatek nie mówi nam, jak ta jednostka wygląda ani co robi.

To trochę tak jakby pikinierów nazwać Erathiańskimi gwardzistami, a aniołów Posłańcami Starożytnych. I jak tu zrobić jakąś dobrą mapkę nieodwołującą się do żadnej mitologii?

Matheo PW
3 marca 2015, 21:26
Cytat:
To trochę tak jakby pikinierów nazwać Erathiańskimi gwardzistami, a aniołów Posłańcami Starożytnych.

Nietrafione porównanie, ponieważ te dwie jednostki nie są Bogami :) Pikinier w grze będzie Pikinierem a Anubis Anubisem. Stwórz mu świątynię, dodaj wyznawców, składaj ofiary, odwzoruj zdolności i nie posyłaj go do bitwy, bo nie do tego służy :)

EDIT: Zgodzę się, że jest beznadziejna. Nie o tym pisałem.

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 21:51
Nie zmienia to tego, że "strażnik zaświatów" to wciąż beznadziejna nazwa. Nie odwracaj kota ogonem, by wyszło tylko na Twoje.

Degraf PW
3 marca 2015, 22:05
Nie, żeby coś, ale nazwa to jest sprawa czwartorzędowa...

Co do modelu - zwiększyć jego masywność, by był rozmiarami podobny do np. tytana. Jako broń nadałbym jakiś duży miecz egipski. Czerń jest zbyt głęboka, przez co szczegółów nie widać. Wersja podstawowa nie powinna mieć pancerza ponad pasem, ulepszenie już tak.

Ze względu na specyfikę jednostki musisz zainwestować w gabaryty oraz jednoznacznie wyglądające ulepszenie.

Fandor PW
3 marca 2015, 23:15
Edeksumo, myślę że powinniście z Nephretesem przysiąść, zrobić listę pustynnych stworów i się podzielić nimi ze względu na podobieństwa waszych miast, patrząc jak piszecie na forum spokojne z was chłopaki na pewno dobrze się podzielicie i stworzycie bardzo dobre line-upy do waszych miast. Jestem zdecydowanie za motywem przewodnim w postaci kocich jednostek w Bastionie.
Matheo czy ty przemyślałeś ten line-up? 5,6,7 poziom jednostki piechoty w tym 6 i 7 to w zamyśle jednostki o identycznym zastosowaniu? Olifant albo sfinks i myślę, że Edeksumo bardzo dobrą decyzję tutaj podjął.
Nie powiem, Anubis według mnie nie pasuje już jakoś do Bastionu, jak zaczęło powstawać Oasis, a Bastion był niepewny, to byłem całym sercem za tym aby tam się znalazł. Nawet jeżeli nie wykorzysta go Nephretes, myślę że Anubis jako potwór utożsamiany w Egipcie ze śmiercią pasowałby do projektu Alternatywnych Jednostek, na 7 poziom Necro.
Proponuję taki oto line-up dla bastionu:
1.Nadzorca - niczym nie wyróżniająca się piechota, no chyba że mogłaby biczem atakować na 2 pola tak jak smoki zioną ale to chyba zbędne na tym poziomie.
2.Skarabeusz - pierwszy latacz, jeżeli miałby być jedyny w zamku proponuję jakąś specjalną umiejętność, wyższy ogólnie przyrost od innych jednostek 2 poziomu i może do tego budynek hordy.
3/4(jednostki wedle uznania na poziom z powyższych)Sekhmet - strzelec, może rzucać uzdrowienie na początku tury? Nomad, wydaję mi się że wszystko prócz grafiki jak u oryginału występującego w grze.
5.Ammit wydaję mi się dało by się zamienić czymś ciekawszym.
6/7.Rakshasha, Thot/Ra/Horus (zamysł ten sam nie duże różnice), Sfinks ostatecznie Lamass jak Ci to arcydzieło odstąpi Neph ale to musiałby drastycznie Oasis zmienić. (jednostki opisane kilka postów wcześniej).

Nephretes PW
4 marca 2015, 00:10
Nie wiem kiedy znudzą wam się te kłótnie na temat nazewnictwa, które na ten moment nie mają żadnego znaczenia, gdy nie jest pewne czy ta jednostka w ogóle znajdzie się w line upie.

Co do wykorzystania Rakshasy, ja w przeciwieństwie do liderów innych miast nie zamierzam nic rezerwować, póki nie będzie co pokazać. Mam wrażenie że połowa stworów jest zaklepana, tymczasem żaden def z tego nie powstał. Rakshasa wedle planów pojawi się w Oasis, ale moje miasto poniekąd wróciło do omawiania konceptu i kto wie co z tego wyniknie. Tak czy tak nie zamierzam nikogo ograniczać a ostatecznie obroni się i tak jednostka lepiej wykonana.

Matheo PW
4 marca 2015, 00:25
Cytat:
Nie wiem kiedy znudzą wam się te kłótnie na temat nazewnictwa, które na ten moment nie mają żadnego znaczenia, gdy nie jest pewne czy ta jednostka w ogóle znajdzie się w line upie.

Te "kłótnie" pomagają ustalić czy koncepcja na jednostkę jest sensowna.
Bierz Rakszasę póki wolna :)

Nephretes PW
4 marca 2015, 01:57
Edek sumo:
Na razie istnienie samej jednostki wisi na włosku więc o jej nazwe można podyskutować kiedy indziej.

Na mój gust wyraźnie z tego wynika, że na ten moment to co uprawiacie to jedynie słowne przepychanki i bezkompromisowa próba udowodnienia swoich racji.

Lamassu zostanie w Oasis, za dużo serca w niego włożyłem by go gdzieś oddać. Oczywiście kibicuję Edkowi i możliwe, że jeszcze się przydam projektowi.

Rakshasa prawdopodobnie też się ostanie, ale jak wspominałem: rezerwować to ja mogłem ławkę w podstawówce. Uważam, że dopóki ktoś nie zrobi przynajmniej wstępnego modelu jednostki, wszystko jest do wykorzystania o ile pasuje do projektu.

Warmonger PW
4 marca 2015, 09:04
Cytat:
Nie, żeby coś, ale nazwa to jest sprawa czwartorzędowa
Otóż to. Koncepcja jest bardzo dobra, tylko trzeba dobrać odpowiednia nazwę, która zadowoli wszystkich.

Z kolei rakshasa nijak nie pasuje do Egiptu.

edeksumo PW
7 marca 2015, 12:40


Poprawiłem nieco Anubisa, jak się teraz prezentuje?

AmiDaDeer PW
7 marca 2015, 12:52
Pysk wygląda jak buty błazna.

edeksumo PW
7 marca 2015, 12:57
Ok xD pysk poprawić, a ciało? Broń? Ubiór?

Drwal PW
7 marca 2015, 13:01
Jest dużo lepiej, ale ten pysk faktycznie ciągle fatalny. Chociaż mi bardziej przypomina tego wilka z bajki.

Jeżeli poprawisz pysk, jednostka powinna się nadać się na 4,5, może nawet 6 poziom. Wyżej, sorka ale musiałbyś nanieść dużo więcej poprawek. No, ale postęp w porównaniu do poprzedniej wersji jest niesamowity.

EDIT: ciało jest ok, ale jak mówiłem dałbym mu trochę więcej masy. Tak by wyglądał trochę potężniej niż np. taki Golem.

edeksumo PW
7 marca 2015, 13:07
Hmm, gigant też nie wygląda na potężnego, dopiero w ulepszeniu wygląda lepiej, może jakby nieco więcej srebrnych elementów dodać, wyglądał by lepiej, no i do tego broń może bym zmienił? Te miecze nijak mnie przekonują, tak samo jak ta laska z którejś z propozycji.

Drwal PW
7 marca 2015, 13:14
Faktycznie porównałem z Gigantem i jest w miarę podobnie. Mi te miecze akurat się podobają, jednostka mogłaby atakować jak Naga. Rózga mniej mi pasuję, aczkolwiek z drugiej strony mogłaby ona dodawać majestatyczności i świadczyć o dużej sile. To w końcu mniej powszechne niż jakieś tam miecze.

Może coś w tym stylu?


edeksumo PW
7 marca 2015, 14:18


Wydaje mi się że ta broń będzie bardziej pasować, tym bardziej że jednostka będzie strzelać. Jeszcze trochę nad głową muszę popracować.

Drwal PW
7 marca 2015, 14:21
A nie lepiej by jednostka miała tylko jedną taką broń (i trochę dłuższą), którą będzie bić się wręcz? Drugą (podobnie jak u Tytana) będzie strzelać:


strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel