Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 32 - 33 - 34

Biros12 PW
5 lutego 2015, 10:20
Podstawowej wersji głowa z tyłu jest za płaska w moim odczuciu.
Ogólnie super wyszło, mistycznie.

Lamassu świetnie broni twoich umiejętności.

Tarnoob PW
6 lutego 2015, 16:34
Fenomenalnie. :-) Nephretesie, imponujesz. Teraz te modele wyglądają trochę jak złote figurki z Might and Magic VI. :-)

Degraf PW
6 lutego 2015, 16:38
Wszystko ładnie, piknie, ale nadal fabuły ani widu ani słychu...

Matheo PW
6 lutego 2015, 17:09
Fabuła niedługo będzie. Zresztą nie musi być publikowana. Forge Team nie opublikował ani jednego tekstu fabularnego. Grove Team za czasów swojej kadencji również trzymał to w sekrecie.

Nie ma obowiązku publikacji fabuły i lepiej jeśli się tego nie robi.

Degraf PW
6 lutego 2015, 17:19
Cytat:
Forge Team nie opublikował ani jednego tekstu fabularnego. Grove Team za czasów swojej kadencji również trzymał to w sekrecie.

Forge bazuje na oryginalnej bazie fabularnej (dlatego tak często Hobbit odnosi się do Kastora). Grove ostatecznie miało zostać przerobione od nowa by fabularnie trzymało ręce i nogi (tu chyba też Hobbit maczał palce aby zrobić od nowa). Szklarnia jest robiona jako żart to fabuła tam grać roli nie musi. Ale na projekty ładne i poważne to jednak by się przydało.

Może jestem jakimś dziwnym graczem, ale dla mnie najważniejsze u nowych frakcji są możliwości fabularne, jakie to wprowadza. Bo jednak HoMMy to nie są sandboxy.

witchking PW
6 lutego 2015, 17:41
Zaraz pewnie usłyszę krzyk oburzenia, ale fabuła to najmniejszy problem. Uważam, że najpierw warto stworzyć grywalną wersje projektu i potem dopiero zabrać się za fabułę. Oczywiście, że fabuła może rzutować na jednostki (choć w przypadku inferno średnio to widać), ale takie zmiany można wprowadzać pod koniec projektu. Nawet jeśli wymaga to pewnych zmian w grafikach.

Za dużo już widziałem teamów które przez długie miesiące snuły rozmyślania nad fabułą a potem rozpadały się nie pokazując właściwie nic.

I co by nie było to nie jestem przeciwnikiem fabuły. Ba uważam ją za bardzo ważną. Tyle, że zwykle rozważania nad fabułą wyglądają tak, że każdy próbuje przepchać swój pomysł i związuje ręce autorowi.

Lord Hawk PW
6 lutego 2015, 18:10
Uważam podobnie co witchking, fabuła to dodatek dla frakcji a nie odrwotnie, jesłi miasto jest dobrze zrobione, ma ciekawe jednostki wtedy może zainteresować jego fabuła, natomiast obojętnie jak dobra fabuła nie zachęci do grania beznadziejnym i nudnym miastem, dlatego lepiej skoncentrować się najpierw nad miastem i jednostkami, a dopiero potem ustalać fabułe.

Co do Sfinksów to kawał dobrej roboty Nephretesie, wyglądają nieco jak ożywione posągi to w tej jednostce jest jak najbardziej na plus, jedyne do czego bym się przyczepil to tył głowy przy połaczeniu z tulowiem wersji nieulepszonej wygląda nieco jak ucięty [choć może takie wrażenie przez czarne tło], przydało by się tam coś dodać z tego nakrycia głowy.

Matheo PW
6 lutego 2015, 20:00
Do tego dochodzi fakt, że w VCMI nie można dodawać kampani. Publikacja fabuły byłaby sztuką dla sztuki.

Kammer PW
6 lutego 2015, 20:13
Bez żartów proszę.

Fabuła ma spinać frakcję. Ma tłumaczyć, czemu takie jednostki się w niej znajdują. Czemu jest dobra/zła/neutralna. Gdzie ona mieszka. To wszystko musi być omówione.

AmiDaDeer PW
6 lutego 2015, 21:09
Zgadzam się z Witchkingiem. Kammerze, wyjaśnij mi fabularne pochodzenie gorgon albo gremlinów.

Górski PW
6 lutego 2015, 21:15
Ja poieram Kammera, fabuła jest ważna.

Kammer PW
6 lutego 2015, 21:32
Hobbicie, mówiliśmy o tym. Mamy już świat fantasy, który jest ukształtowany. Określony. Jednostki powinny pasować do świata. Jak chcesz to sprawdzić bez znajomości rzeczy, o których mówiłem?

Mad Hatter PW
6 lutego 2015, 21:34
I ja również opowiadam się za tym aby najpierw miasto wyszło w grywalnej wersji i w zależności czy będzie ciekawie się prezentowało będzie można na spokojnie dopisać fabułę i ewentualnie korekty co do wyglądu czy jednostek.

Takie pilnowanie fabuły uważam trochę za przegięcie.

Ale tą dyskusję omówmy w innym temacie.

witchking PW
6 lutego 2015, 21:59
Czemu cerbery są w inferno, centaury w bastionie a roki w twierdzy? Gdzie to jest wyjaśnione w fabule bo chyba mało dokładnie grałem.

Matheo PW
7 lutego 2015, 00:35
Oczywiście, że fabuła jest ważna. Nikt w tym temacie temu nie przeczy. Proszę czytać ze zrozumieniem. (Chociaż jeśli mam być szczery, to ni cholery nie wiem jaka jest fabuła Inferno :) )

Fabuła niebawem powstanie. Jednak na pewno nie będzie w całości publikowana w tym temacie.

Drwal PW
7 lutego 2015, 00:54
fabuła jest niezwykle istotna:
Fabuła spina frakcje, jest ważna, najważniejsze u nowych frakcji są możliwości fabularne

Ja pójdę jeszcze dalej i dodam, że fabuła nie ma prawie żadnego znaczenia. Owszem fajnie jak powstanie, jest to jakaś ciekawostka, ale jednorazowa i raczej nie należy na jej podstawie budować moda. Przykład? Najprostszy HotA i jego Cove. Ktoś z was, w tych wszystkich 1500 postach wspomniał choć raz o fabule gry? Każdy to olewa, jestem pewny, że większość z was nawet nie uruchomiła kampanii. Kolejne przykłady? Oasis, Grove, egipski Bastion (raz chyba była dyskusja czy ma być dobry, zły czy neutralny) - zero zainteresowania na ten temat.

Hobbit:
Zgadzam się z Witchkingiem. Kammerze, wyjaśnij mi fabularne pochodzenie gorgon albo gremlinów.

Dokładnie, nawet oryginalne elementy gry pod tym względem są nam obce. Są oczywiści wyjątki i ludzie, którzy ponad wszystko interesują się fabuła, ale w Heroes 3 zawsze będzie miała ona drugorzędne znaczenie. Dorabiajmy fabułę do miasta, nigdy odwrotnie.

Matheo PW
7 lutego 2015, 01:04
Żle do tego podchodzicie. Podczas tworzenia nowego miasta każdy kieruje się jakimś wzorcami. Nie da się wyczarować miasta z niczego. Trzeba mieć jakąś podstawę, aby stworzyć spójną koncepcję.

Tą podstawą może być wszytko: literatura, film, mitologia, historia, inne gry komputerowe, może to być również fabuła, którą sobie wymyślimy. Wszystko zależy od autora i jego podejścia. Przecież wraz z powstawaniem miasta fabuła nieuchronnie, powstaje sama.

@DOWN

Święte słowa. Projektów, które zaczynały się od fabuły nie widać. Natomiast grywalne są te, których fabuły nie znamy.

witchking PW
7 lutego 2015, 01:04
Dość długo na naszej rodzimej scenie utrzymywała się tendencja, że lider grupy to zapalony maniak który miał pomysł i stworzył wielką historie i fabułę. Efekt takiego podejścia możemy dziś obserwować (a właściwie nie możemy, bo efektów prawie, że nie ma).

Znacznie lepiej moim zdaniem sprawdza się układ gdzie lider jak i zespół skupiają się nad grafiką i balansem, ogólną koncepcją i fabuła jest tylko jednym z wielu elementów istotnym, ale na pewno nie wszech obecnym i najważniejszym.

edeksumo PW
7 lutego 2015, 01:15
Co do fabuły mam swój rys, ale nie posiadam wystarczającej wiedzy na temat m&m aby coś publikować, dopiero po uzgodnieniu z osobami posiadającymi większe pojęcie niż ja coś opublikuje. A po drugie VCMI na razie nie pozwala na wprowadzenie kampanii. Więc na razie może powstać tylko mały zarys fabuły plus opisy jednostek i bohaterów.

Degraf PW
7 lutego 2015, 09:07
Wszystko jest ważne i fakt - projekty początkowo powinny skupiać się na grafikach i modelach. Jednak ten Bastion osiągnął jednak taki poziom rozwoju, że już można zastanowić się nad bazą fabularną.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel