Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 32 - 33 - 34

Tarnoob PW
1 lutego 2015, 19:31
Mam tylko wątpliwości czy szczyt zamku jest tam militarnie logiczny – mimo, że jest ładny.

Przecież kolumny, zwłaszcza dość rzadkie, nie osłonią strzelców tak dobrze jak flanki – i właściwie ktokolwiek by się tam nie stawił, staje się łatwym celem dla wrogich strzelców. W dodatku oparcie szczytu na samych ko­lum­nach sprawia, że staje się on zagrożeniem dla reszty budynku – wróg może rozwalić parę kolumn, żeby cały dach runął na resztę zamku i zmasakrował wszystko.

Wiem, że tak jest ładnie, ale kolumny to raczej parterowa ozdoba – jak np. w Partenonie czy różnych pałacach – niż element fortyfikacji, gdzie pasują raczej lite ściany.

edeksumo PW
1 lutego 2015, 20:16
Wydaje mi sie ze mowisz o radzie miasta a nie o zamku.

Warmonger PW
1 lutego 2015, 20:35
Zamek ma co prawda nadbudówkę z kolumn, ale pod nią widać dwa rzędy flanek :v

edeksumo PW
1 lutego 2015, 20:40
Juz wiem o co chodzi, ta nadbudowka nad zamkiem to gral, wiec w grze bedzie rzadko spotykana.

Nerevar PW
1 lutego 2015, 20:42
Generalnie mam wrażenie, że ta nadbudówka jest trochę za wielka - dwie dolne części zamku są niewiele wyższe niż te kolumny z "zadaszeniem".

Edit: Hmm, skoro to Graal, to jakoś ujdzie.

Biros12 PW
1 lutego 2015, 21:03
Tak! Sfinks jest bardzo typowy i nie może go zabraknąć. Przykładowy model, który tutaj zaserwowałeś jest ok, chociaż trochę bajkowy. Wolałbym by tułów był z lwa, tzn masywniejszy.

Co do zamku; nie wygląda wcale źle, a raczej jako Graal doda charakteru sakralnego tej budowli. Ważny budynek kultu wzmocniony przez magie tamtejszych wyznawców. Czemu nie? Zamek Wrót żywiołów czy Fortecy tez nie wygląda na budynek typowo obronny a raczej na reprezentacyjny.

edeksumo PW
3 lutego 2015, 11:44
http://zapodaj.net/c53aed1eb5545.png.html
Sugestie? Nim zacznę robić tekstury i riggowanie.

AmiDaDeer PW
3 lutego 2015, 14:21
Za mała głowa, no i proporcje nie pasują do Heroes 3.

edeksumo PW
3 lutego 2015, 14:34
Proporcje? To znaczy?

AmiDaDeer PW
3 lutego 2015, 14:40


Porównaj swojego sfinksa z tym stworkiem. Szczególnie zwróć uwagę na łapy i skrzydła.

edeksumo PW
3 lutego 2015, 14:53
Hmm krotsze i grubsze nogi. Postaram sie cos zrobić.

edeksumo PW
3 lutego 2015, 20:31
Sorki z duble
http://zapodaj.net/da8aebc7be8ec.png.html
jak teraz?

witchking PW
3 lutego 2015, 20:55
Teraz zaczyna wyglądać. Skrzydła przesunąłbym trochę bardziej do przodu. Możesz je trochę powiększyć i zagiąć tak jak u Hoty.

Drwal PW
3 lutego 2015, 21:04
Dalej zbyt spasiony. Nie wyobrażam sobie by o takiej tuszy i o takich skrzydłach mógł w stanie unieść się w powietrze. Zresztą zauważ, że jednostki w H3 w większości wyglądają muskularnie, elegancko, dumnie. Tułów powinien być dobrze zbudowany, umięśniony, bez żadnej nadwagi (w miejscu brzucha tułów musi być wyraźnie węższy). Skrzydła też za sztywne. Proponowałbym zalecić się do rad Witcha. Pochwalił bym za to głowę, po dodaniu odpowiednich tekstur powinno być optymalnie.

edeksumo PW
4 lutego 2015, 00:17

Jak się teraz prezentuje? Jak tekstury?

Matheo PW
4 lutego 2015, 01:18
Nieźle! Brawo! Według mnie ma za długi tułów. Wygląda to nienaturalnie.

Drwal PW
4 lutego 2015, 10:00
Owszem za długi tułów, nogi trochę za grube i chyba nierówne (tylne wydają się sporo krótsze). Skrzydła powinny być wygięte tak jak fala (przypatrz się sfinksowi hoty), jedynie podczas lotu maksymalnie się rozszerzać. Obecnie są sztywne przez co trochę wyglądają jak kartonowe. Tekstury są do zaakceptowania.

Biros12 PW
4 lutego 2015, 10:43
Zrezygnowałbym ze skrzydeł u tej postaci. Samo dobieranie proporcji będzie ciężkie przez ograniczona wielkość stworów. Może to posłuży Ci jako inspiracja:
http://pcmedia.ign.com/pc/image/ageofmyth_081602_line013.jpg

edeksumo PW
4 lutego 2015, 10:56
Ehh, nogi sa rowne a skrzydla beda zgiete po z riggowaniu. Postaram sie go skrocic.

Matheo PW
4 lutego 2015, 11:06
Może faktycznie zrezygnuj ze skrzydeł http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140730115445/harrypotter/images/0/0e/Sphinx.png

Ta jednostka będzie się bardzo ale to bardzo gryźć z Lamansu, które ma się znaleźć w Oazie Nephetresa. Miasta i tak są podobne.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel