Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Kronverk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 26 - 27 - 28

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2013, 19:19
Matheo:
Jak jest szansa na to, że to miasto będzie takie jak Przystań?
Przy twoim podejściu - istotnie, żadna.

Ale wystarczy choć trochę chęci, żeby zrobić z tego PRZYNAJMNIEJ miasto zgodne z fabułą uniwersum. Już pal licho kwestie wizualne, ale skoro mamy tu znawców świata MM, to dlaczego nie wykorzystać ich wiedzy, tylko ciągle się czepiać tego, że "fabuła nie jest aż tak istotna"?

Pointer PW
27 grudnia 2013, 20:11
Cytat:
PRZYNAJMNIEJ miasto zgodne z fabułą uniwersum. Już pal licho kwestie wizualne

???

No ja tam bym wolał miasto PRZYNAJMNIEJ dobre wizualnie niż kiepskiej jakości, ale zgodne z fabułą. I większość graczy z mojego otoczenia też. Dlatego też podczas tworzenia Kronverk chcemy przede wszystkim stworzyć miasto, w którym nie będzie kolących w oczy niedociągnięć graficznych, natomiast fabuła jest rzeczą drugorzędną.

Czy może, Hobbicie, wolałbyś żebyśmy przestudiowali historię i geografię Antagarichu 1000 razy, osadzili w nich miasto perfekcyjnie, ale wyglądające tak, jak ten bubel roboczy z pierwszego posta? Ja w to szczerze wątpię...

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2013, 20:13
Pointerze, czytaj ze zrozumieniem, proszę. Odnosiłem się do tego, że według Matheo skoro nie mamy środków na miasto dobre jakościowo, to możemy również i fabułę olać.

Powiedz mi, co jest bardziej w zasięgu ręki: zgodność z uniwersum czy świetne grafiki?

Saki PW
27 grudnia 2013, 20:20
A jak konkretnie skonstruowanie dobrej oprawy graficznej przeszkadza dobremu osadzeniu frakcji w uniwersum? Zresztą, przykład takiego choćby Forge pokazuje, że to grafika jest rzeczą drugorzędną, gdyż można ją powoli, krok po kroku modyfikować. Kiedy jednak całkowicie spaprasz fabułę i tym samym całą ideę i klimat frakcji, naprawienie tego wymagałoby fundamentalnych zmian. Więc tak, lepiej wydać słabszy graficznie, a mocno uzasadniony fabularnie zamek i potem go poprawić, niż wydać cudowną, ale całkowicie wyrwaną z uniwersum frakcję, by potem przerabiać całą koncepcję razem z grafiką, jeśli chce się to naprawić.

No, chyba że się nie chce, ale wtedy cała ta dyskusja, jak i próba zrobienia PORZĄDNEJ frakcji mija się trochę z celem.

Trith PW
27 grudnia 2013, 20:22
Krótki komentarz na temat miast.

Kiedyś nie dało się dodawać miast, bo (prawie) nikt tego nie umiał.

Osiągnięciem było najpierw podmienienie Fortecy Grove, później obecnośc Cove w HotA jako miasta dodanego.

Teraz mamy VCMI.

I teraz łatwiej dodawać nowe miasta, ale to, że każdy może sobie dodać "nowe miasto" nie znaczy, że każdy powinien, czy naprawdę ma wystarczające zasoby, by to zrobić.

Nikogo nie chcę tutaj oskarżać, obwiniać ani wytykać, ale narzędzia stały się zbyt łatwo dostępne, metody nazbyt ułatwione. Kurczą się naturalne czynniki, które przesiewały pomysły bardziej udane od tych mniej udanych.

Cytat:
Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Wolę jakąkolwiek grywalną wersję, niż ambitne plany, których nikt nie będzie mógł zrealizować.

Wolę mieć pusto na wycieraczce przed domem niż mieć na... na niej obornik.

EDIT.
Cytat:
A na początku trzeba stworzyć jakiś szkielet frakcji. :P I go następnie doskonalić.
Dobry pomysł. Jedyne co do tej pory wiadomo o Kronverk, to to, że to ma być miasto z jakimiś bliżej nie określonymi krasnalami.

Kammer PW
27 grudnia 2013, 20:23
A na początku trzeba stworzyć jakiś szkielet frakcji. :P I go następnie doskonalić.

Warmonger PW
27 grudnia 2013, 21:25
Zaraz, wróćmy do początku. Kronverk miało się pierwotnie pojawić w HoTA jako śnieżne miasto krasnoludów.



Jest oczywiście kalką miasta Forteca z H5:HoF




Galeria na flickr

Fabularnie miasto znajduje się w świecie Ashan. Jak je przenieść do Erathii, nie wiem, ale to nie moja działka.

Fandor PW
27 grudnia 2013, 22:07
Dlatego Warmongerze proponujemy zamiast zimowych krasnoludów z Ashan wykorzystanie Krasnali "ze świata Entorh" jak to niektórzy nazywają planetę na której mamy 3 kontynenty Enroth, Jadame i Antagarich, (i kilka wysp) przy czym bardziej interesują nas dwa ostatnie, ponieważ na pierwszym mamy zupełnie inny podział sił. Według mnie, najbardziej oczywistymi rasami są krasnale czerwone lub mroczne, chyba że ktoś ma lepszy (bo te z rampartu zdecydowanie odpadają).

witchking PW
27 grudnia 2013, 22:16
A może przenieść by te krasnoludy na Vori. Mamy wiele informacji o tamtejszych barbarzyńcach. Można by dodać nawiązanie do wikingów i wrzucić jakieś najazdy na wybrzeże w ich wykonaniu. Najbardziej pasowały by tu najazdy na Avlee.

Fandor PW
27 grudnia 2013, 22:28
Barbarzyńcy wszędzie, nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Bitwy krasnoludów też nie.

Kammer PW
27 grudnia 2013, 22:29
A mi nie podoba się pomysł dania krasnali do Vori, na którym (według obecnych planów) miejsca nie ma.

Fandor PW
27 grudnia 2013, 22:30
Kamer bez urazy, ale ostatnio strasznie dużo gadasz, a nie pokazałeś nic :P, kiedy zademonstrujesz będę pewny, że ludzie powinni zostawić jednostki które zaplanowaliście.

witchking PW
27 grudnia 2013, 22:32
Według fabuły MM na Vori są barbarzyńcy. Myślę, że ta wyspa jest na tyle duża by zmieścić tam dwa zamki. Zresztą nikt nie ma na nią monopolu. Macie Panowie jakieś uzasadnienie czy tylko subiektywną opinie?

TopFunny525 PW
27 grudnia 2013, 22:32
Witchking:
A może przenieść by te krasnoludy na Vori. Mamy wiele informacji o tamtejszych barbarzyńcach. Można by dodać nawiązanie do wikingów i wrzucić jakieś najazdy na wybrzeże w ich wykonaniu. Najbardziej pasowały by tu najazdy na Avlee.

Nie podoba mi się umieszczenie krasnali w Vori. A tym bardziej obsadzenie ich w roli barbarzyńców pustoszących Avlee. Sądzę, że powinniśmy pozostać przy oddzielnych koncepcjach a w przyszłości, jeśli autorzy wyrażą na to zgodę można spróbować jakoś zrobić wspólną kampanię dla tych dwóch ras. Aczkolwiek na razie uważam, że łączenie tych dwóch ras nie wyjdzie za dobrze.

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2013, 22:35
Zacznijmy od tego, że krasnoludy ogólnie w grach MM (nie licząc tych z Jadame) trzymają się z daleka od elfów. To w HoMM3 są umiejscowione w Avlee, ale można uzasadnić to tym, że one tam żyły wcześniej od przybyszów z Vori, więc musieli połączyć razem siły.

Nie jestem za tym, by umieszczać wszystkie krasnale na Vori, o ile rzecz jasna nie będzie to w jakiś ciekawy sposób opisane.

witchking PW
27 grudnia 2013, 22:35
A o łączeniu jakich ras mówisz? Nie planuje łączyć krasnali i elfów w jedną rasę;p Proponuje drugi zamek umiejscowiony na Vori. Ich stosunki z elfami mogą być mało przyjazne.

Fandor PW
27 grudnia 2013, 22:36
Trzeba jeszcze dodać, że jakby elfy były atakowane przez krasnale, nie utrzymały by z inną ich odmianą, i nie mogły się angażować w konflikty.

witchking PW
27 grudnia 2013, 22:38
@Fandor uzasadnij proszę

Zastanówmy się chwile. Jeśli krasnoludy mają śnieżny ekran miasta i mieszkać w górach to widzę tylko dwie rozsądne opcje. Bracada albo Vori.

Odrzucając śnieżny motyw u krasnali oczywiście możemy osadzić je gdzie indziej. Wtedy do wyboru mamy krasnale z doliny kurhanów, czerwone krasnoludy (Bracada) albo krasnale z Jadame.

Czy przeoczyłem jakąś opcje?

Kammer PW
27 grudnia 2013, 22:44
Fandorze, owszem, mówię dużo, ale sam szkielet miasta jest już gotowy. Zawiera on historię miasta, pochodzenie jednostek i ich uzgodnioną listę. Szczerze mówiąc za godzinę to wszystko mogłoby być w nowootwartym temacie. Jest tylko jeden problem. Grafiki. Gdy pierwotnie przedstawiłem moją wizję zostałem niemal zjedzony żywcem za brak jakichkolwiek grafik. Obecnie graficy szkicują jednostki i część budowli. Jak oni dokończą, albo chociaż wykonają większość prac, będę mógł spokojnie otworzyć nowy temat, bez obawy zjedzenia żywcem.

Witchkingu, jakie jednostki mogłyby wspierać lodowe krasnoludy walczące z lodowymi elfami? Yeti? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Miasto krasnali proponowałbym zostawić dla parowego miasta czerwonych krasnoludów, który to pomysł wydaje mi się dużo bardziej interesujący.

witchking PW
27 grudnia 2013, 22:49
Zgadzam się. Też wole miasto parowe. Rozważam tylko wszystkie możliwe opcje. Autor tematu chce raczej krasnoludy w ujęciu tradycyjnym (rozumiem, że chodzi mu o takie bez techniki).

W poprzednim poście opisałem możliwości. Proponuje je rozważyć.

Edit: Zawsze możemy zrobić ankietę;p Ale wiadomo jak to z nimi jest.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 ... 26 - 27 - 28
temat: [VCMI/projekt] Kronverk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel