Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Kronverk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 26 - 27 - 28

Alistair PW
2 listopada 2013, 11:51
Krasnoludy z wielkimi toporami i młotami nastawione na defensywę? O co kaman?

AmiDaDeer PW
2 listopada 2013, 12:04
Pardon, ale mroczne krasnoludy z Jadame z kuszami w śnieżnym środowisku będą wciśnięte na siłę, coby jakikolwiek krasnolud był, a nie dla klimatu...

jarojj10 PW
2 listopada 2013, 12:21
Krasnolud z tą kuszą wygląda bardzo ładnie ale trochę nietypowo (najczęściej jednak przedstawia się krasnoludów jako żołnierzy walczących toporem lub młotem). Wstawienie dwóch jednostek dystansowych psułoby też trochę wizje miasta defensywnego.
Z jednej strony rzeczywiście byłoby to dobrym urozmaiceniem dzięki któremu nie dublowałoby się jednostek, ale ja bym chyba jednak głosował na piechotę. Ewentualnie można byłoby na tym 2 czy 3 poziomie zrobić tego krasnoluda z kuszą jako alternatywną jednostkę.

Co do tła to w pełni popieram wykorzystanie tego pierwszego tyle że z podaniem jego autorów.

Kammer PW
2 listopada 2013, 21:52
Biorąc pod uwagę rewelacje Hobbita proponowałbym zwrócić się bezpośrednio do HotA Crew i zapytać się ich o zgodę na wykorzystanie już powstałych materiałów.

AmiDaDeer PW
2 listopada 2013, 21:54
Czytaj uważnie: możliwe że do tego wrócą, choć mało to prawdopodobne. :P

Kammer PW
2 listopada 2013, 21:58
Co nie zmienia faktu, że warto byłoby zapytać się ich o zgodę na wykorzystanie ich ekranu miasta.

witchking PW
3 listopada 2013, 14:58
W sumie to wrzucił bym to do tematu Vori gdyby nie był zamknięty;p Tu jednak też wmiare pasuje. Elf z Vori by Maestro:

Fandor PW
3 listopada 2013, 16:01
Ettin nie był w jakiś planach Witchkinga? Rozumiem, że nikt nie ma monopolu na żadną jednostkę, ale wszyscy tworzymy pod VCMI po to by powstało jak najwięcej grywalnych miast dobrej jakości, więc nie utrudniajmy sobie i jeżeli ktoś zgłasza obiekcje do jakieś jednostki starajmy się dogadać.
Co do HotA Crew, Pointer powinieneś napisać do nich, że chcesz wykorzystać ich materiały w VCMI, kiedy miasto wyjdzie oni będą mogli wykorzystać twoje by przyśpieszyć prace nad Kronverkiem, tak jak już jest w VCMI Cove.
Co do line-upu byłbym bardziej za mniejszą ilością krasnali gdyż w zamyśle HotA Crew byli także ludzie gór oraz jakaś górska rasa którą ja bym określił mianem Szroniaków oraz dodał bym wymarłe gatunki zwierząt z okresów zlodowacenia. Jednorasowość to domena Ubi-softu nie wplatajmy tego na siłę w H3 bo wg. mnie zdaje to tylko egzamin w Castle i Grove Town.
I jeżeli musisz dać tutaj smoka, to nie może to być smok biały? (chociaż według mnie nie powinno być tutaj żadnego smoka)

Kammer PW
3 listopada 2013, 18:54
Odnośnie dublowania się jednostek: odradzałbym ingerencji w oryginalne miasta. Krasnoludy w oryginalnym mieście (Rampart) mają na pewno więcej powodów do istnienia niż w wizji fanów, która nie jest jeszcze do końca ustalona. Zamiast krasnoluda-tanka proponuję krasnoluda na niedźwiedziu (kawaleria) i/lub krasnoluda z rusznicą.
Niedźwiedzie w Vori i Kronwerku będą się najpewniej nieco różnić, gdyż ten vorijski to upiór i do tego pierwszopoziomowy w odróżnieniu od całkowicie żywego zwierzęcia.

Elf Maestra nie pasuje do obecnego line upu, ale sądzę, że można by wprowadzić go jako dowódcę.

Pointer PW
4 listopada 2013, 15:20
witchking:
W sumie to wrzucił bym to do tematu Vori gdyby nie był zamknięty;p Tu jednak też wmiare pasuje. Elf z Vori by Maestro

Masz rację, że wrzuciłbyś to do Vori, ale na tym zakończę sprawę elfa. Nie chcę elfów w tym mieście. Chcę osadzić miasto krasnoludów w górach Erathii, nie w Vori, więc elf jest totalnie nietrafiony. Zresztą, nie chcę wchodzić w paradę twórcom Vori, może w końcu ktoś się za to na poważnie zabierze.

fandor510:
Ettin nie był w jakiś planach Witchkinga? Rozumiem, że nikt nie ma monopolu na żadną jednostkę, ale wszyscy tworzymy pod VCMI po to by powstało jak najwięcej grywalnych miast dobrej jakości, więc nie utrudniajmy sobie i jeżeli ktoś zgłasza obiekcje do jakieś jednostki starajmy się dogadać.

Ettin nie był w moim pierwotnym zamyśle, nawet nie mam jego defa (o ile powstał), ale uznaję go za całkiem niezły pomysł na ulepszenie kamiennych olbrzymów. Jednak akurat w tym przypadku, Witchking jako osoba aktywna na forum, może sam zdecydować czy Ettina udostępnić dla miasta krasnoludów czy też ma na niego inną wizję. W przypadku pierwszej opcji nie obraziłbym się za podesłanie defa ;)

Cytat:
Co do HotA Crew, Pointer powinieneś napisać do nich, że chcesz wykorzystać ich materiały w VCMI

Nie roszczę sobie żadnych praw co do "moich" materiałów do tego miasta, wobec tego kiedy miasto będzie gotowe, wszelkie materiały mogą być wykorzystane przez HotA Crew. Piszę to tu i teraz jako oficjalną deklarację chęci współpracy i poparcia dla zjednoczenia wszystkich modyfikacji do H3 ku wspólnej korzyści modderów i graczy. Natomiast co do samego kontaktu z członkami HotA Crew, to prosiłbym Hobbita (bo z tego co widzę jest on najbliżej źródeł) o namiary lub kontakt w moim imieniu w tej sprawie. Ponownie, ku wspólnemu dobru modderów i graczy.

Cytat:
ludzie gór oraz jakaś górska rasa którą ja bym określił mianem Szroniaków

Zgadzam się i nie wykluczam tego przy ewentualnych zmianach line-upu. Te "Szroniaki" w oryginale HotA Crew zwali się Frostlingami (фростлинг).

Kammer:
Krasnoludy w oryginalnym mieście (Rampart) mają na pewno więcej powodów do istnienia niż w wizji fanów, która nie jest jeszcze do końca ustalona.

Zgadzam się, dlatego od pomysłu podmiany krasnoludów w Ramparcie odszedłem. Ewentualnie można im w razie potrzeby podrasować nazwę np na Leśne Krasnoludy (Sylvan Dwarves), ale to też luźna myśl, nie upieram się.

A tak poza tym chciałbym w końcu zamknąć chociaż jedną sprawę. Jeśli ktokolwiek ma jeszcze pomysł na nazwę miasta, proszę o propozycje do 5.11.2013 do godziny 23:59. Pojutrze planuję wrzucić ankietę (też z określonym czasem na głosowanie) i ostatecznie wybrać nazwę.

AmiDaDeer PW
4 listopada 2013, 17:27
Pointer:
Natomiast co do samego kontaktu z członkami HotA Crew, to prosiłbym Hobbita (bo z tego co widzę jest on najbliżej źródeł) o namiary lub kontakt w moim imieniu w tej sprawie.
Musiałbyś się w celu skontaktowania się z nimi zarejestrować się na tym forum - tak byłoby zdecydowanie najprościej... chyba że chcesz bym zapytał ich o coś w twoim imieniu, wtedy musiałbyś mi przesłać listę pytań. :P

Eternal PW
4 listopada 2013, 17:49
Pointer:
Chcę osadzić miasto krasnoludów w górach Erathii, nie w Vori, więc elf jest totalnie nietrafiony. Zresztą, nie chcę wchodzić w paradę twórcom Vori, może w końcu ktoś się za to na poważnie zabierze.
To miło z twojej strony, ale wbrew pozorom ktoś zabrał się za to miasto na poważnie i właśnie dlatego ten niepoważny temat jest zamknięty.

Rob000 PW
13 listopada 2013, 15:43
Czy ta modyfikacja nadal jest tworzona? Można prosić jakieś screeny w postępie prac? Czy jest aktualnie zawieszona?

rtx PW
13 listopada 2013, 16:16
W kwestii materiałów od HoTA Crew to wątpię, żeby to się udało, gdyż na ichnim forum komentarze do tych polskich projektów, do których komentarze widziałem to najczęściej 'Aaaa, moje oczy!' [czytałem z tłumaczajką na angielski, nie znam rosyjskiego], więc mogą być niechętni do współpracy z Polakami.

Pointer PW
14 listopada 2013, 10:40
@Eternal

Przepraszam, jeśli kogoś tym stwierdzeniem uraziłem, ale po prostu oceniłem projekt trochę zbyt pobieżnie. Jak najbardziej trzymam kciuki i życzę Wam powodzenia. Czekam na efekty poważnej pracy, podobnie jak inni czekają na efekty mojej (mam na myśli takie, od których oczy nie bolą jak się na to patrzy :P).

@Rob000

Żyjemy i działamy, ale na razie nie ma czego pokazywać, trzeba dopracować grafiki. A plikami .json raczej na forum też się chwalić nie będę :P

@rtx

Nie przesądzajmy sprawy z góry. To że coś się komuś nie podoba w wykonaniu, nie znaczy od razu, że odmówi pomocy i współpracy. Póki co, jestem optymistą.

stlife PW
19 listopada 2013, 19:46
Witam, ostatnim czasu pointer poprosił mnie o małe korekty w mieście. To co mi się udało zrobić na obecną chwile:



Ogólnie ciężka sprawą jest dostosować obrazki do tła, dosyć mocno odbiegają kolorystyką, niestety nie zawsze da się to dograć w Photoshopie;p Będę szukał jakichś innych bardziej dopasowanych. Zostały usunięte te budowle które moim zdaniem nie pasują i ciężko będzie coś z nimi zrobić.

witchking PW
19 listopada 2013, 20:05
Myśle że wygląda zdecydowanie lepiej. Ciągle jednak jeszcze dużo pracy przed wami. Posąg na pierwszym planie ma złą perpetywe i strasznie to się rzuca w oczy.

Pare fajnych koncepcji budynków:
http://cghub.com/images/tag/disciples-3/page:1/

Drwal PW
19 listopada 2013, 20:12
Zgadzam się z Witchkingiem, jest lepiej, ale wciąż to kropla w morzu potrzeb. Na waszym miejscu jeśli już bym szukał grafik z internetu, to raczej z jednego źródła. Każdy budynek jest u was w innym stylu graficznym, przez co wygląda to tak jak wygląda. Dobrze komponuje się jednie budynek po prawej. Cała reszta jest po prostu brzydka i aż psuje to nawet ładne tło. Mimo wszystko fajnie widzieć progres.

Pointer PW
19 listopada 2013, 20:27
Drwalu, nie rozumiem Twojego aż tak głębokiego sceptycyzmu. Moim zdaniem po poprawkach wulkan, błyskawica i zamek też już prezentują się bardzo dobrze. Nie wiem czy zwróciłeś też uwagę, że klify z prawej strony też nie są elementem tła. Do poprawki na pewno jest jeszcze targowisko z magazynem zasobów. Posąg zapewne pójdzie do wymiany. Nad resztą pomyślimy co z tym zrobić, ale dzięki za wskazówki :)

AmiDaDeer PW
19 listopada 2013, 20:40
Pointer:
Drwalu, nie rozumiem Twojego aż tak głębokiego sceptycyzmu.
To po prostu krytyka. Tak, zdarza się wśród graczy. Lepiej jej nie ignorować. :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 26 - 27 - 28
temat: [VCMI/projekt] Kronverk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel