Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Kronverk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 - 27 - 28

Drwal PW
13 października 2015, 18:32
Studentów do roboty, dobre sobie... xD Chociaż jakby to byli przyszli graficy komputerowi. ;)

Pointer PW
13 października 2015, 23:39
@avatar

Jestem na 3. roku obecnie, wiec wiem, ze na doktoracie z czasem bywa roznie. Czasem jest mnostwo roboty, czasem sporo luzu. Po prostu akurat teraz jest ten zajety czas. Ale nie watpie, ze jeszcze troche i bedzie znow luzniej przez jakis czas. To miasto predzej czy pozniej powstanie :-)

@witchking i Drwal

Nie zagonie moich studentow do roboty raczej w tym temacie, chyba, ze hobbistycznie. W nauce o zywnosci dzialam, a nie w informatyce ;-)

krasnolud99 PW
14 października 2015, 08:45
Hobbit:
Oryginalne miasta mają konie jako wierzchowce dla bohaterów i nic innego. Schematy w grze są ważne, koniec i basta.
Czemu nie lubisz nowości Hobbicie? Odstępstwa nie są złe, tylko inne. Ktoś taki jak ty grał całe życie bohaterami na koniach, nie chce nic zmieniać, ale zmiany niekoniecznie muszą zmieniać grę, tylko jej wygląd. Moderzy mają swobodę w robieniu własnych wersji tego, co było w orginale, przecież nie pracują dla firmy, w której ma być tak, a jeśli nie, to ma się problem. Oczywiście ostateczna decyzja należy do Pointera.

Drwal PW
14 października 2015, 14:17
Wszystko zgoda, ale zauważ że robiąc klasyczny mod (bo chyba o taki chodzi Pointerowi) trzeba zachować pewne standardy. A fakty są takie, że we wszystkich oryginalnych miastach, bohaterowie poruszają się na koniach. Jeżeli tylko do jednego wrzucimy innego wierzchowca, to nie będzie to wyglądać dziwnie? Rozumiem jeszcze sytuacje, gdy jest to całkowicie logiczne i wytłumaczalne, ale w przypadku Kronverk konie pasują idealnie.

No i pozostaje kwestia innych miast. W Twierdzy pasowałyby bardziej dziki, ale są konie, w innym frakcjach też można by dyskutować, a mimo wszystko twórcy byli konsekwentni. I tu także bym do tego dążył.
Poza tym konik na mapie przygody ma już swój symbol, jest charakterystyczny, stwarza intuicyjne ruchy. Pamiętam grałem kiedyś modem NEW HEROES SPRITES i tam też zrezygnowali z koników. Efekt był taki, że było to bardzo nienaturalne, bohater zlewał mi się z mapą, a już sytuacja gdy mijałem wroga i wcale go nie zauważałem, non stop się powtarzała. Dlatego jestem na nie. ;)

witchking PW
14 października 2015, 17:27
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić krasnoluda na koniu. Chyba, że bohaterem na polu walki będzie jakaś inna rasa. Żeby nie było zgadzam się z wyżej wymienionymi argumentami, ale mam sporo wątpliwości. A przy okazji:

Andruids PW
14 października 2015, 22:25
Tur, albo jakiś skarlała rasa konia, jak najbardziej na propsie.

Kastore PW
14 października 2015, 22:40
Będzie pasowało do gry jak pięść do nosa, tak jak na tym obrazku. Poza tym krasnoludy w Bastionie jeżdżą normalnie na koniach to po pierwsze, a po drugie, skąd taki nacisk, że bohaterowie Kronverku muszą być krasnoludami? Przecież to miało być miasto wikingów, stylizowane na Fortecy z H5, a nie miasto krasnoludów.

Fandor PW
15 października 2015, 05:59
Koń, ostatecznie kuc, inna sprawa, że w większości miast człowiek był bohaterem, w sensie na mapie konia dosiadał człowiek pomimo, że tym bohaterem był minotaur, krasnolud itd. Jedyne, gdzie ewidentnie widać inną rasę jeźdźca to żywiołak w confluxie.

Andruids PW
15 października 2015, 07:47
W Cytadeli jeźdźcem był jaszczuroczłek.

Saki PW
15 października 2015, 13:09
I demon z Inferno, oraz nekromanta. Generalnie jest uzus, więc tym akurat nie ma co się przejmować;P W zasadzie to można o nim powiedzieć i w przypadku koni (wierzchowiec Wędrowców? klasy mocy z Wrót), jednak i tutaj autorzy trzymali się czegoś mocno zbliżonego do konia, więc jeśli można pozwolić sobie na jakieś fanaberie, to bardzo kosmetycznej natury (być może, gdyby dobrze go wykonać, kuc byłby całkiem akceptowalny). Ostatecznie można powiedzieć, że krasnale zawsze mają przy sobie drabinkę linową;)

AmiDaDeer PW
15 października 2015, 14:55
W sumie to właśnie podajecie doskonałe argumenty za tym, że miasto krasnali jest głupim pomysłem. :D

KammerKammerTo Grota, wszyscy wiedzą, że krasnale to zły pomysł, na co komu jakieś przekonywanie? :P

Fandor PW
15 października 2015, 16:07
Ja tam dalej widziałbym to miasto w klimacie szkotów lub wikingów z jakimiś klimatycznymi dodatkami bądź w mitologii skandynawskiej, bo krasnale w tej grze są w Ramparcie i tak powinno pozostać.

witchking PW
15 października 2015, 16:12
A moim zdaniem miasto trzeba połączyć z Vori bo po diabła mnożyć byty. Uważam, że współpraca może tylko wyjść na korzyść dla obu projektów.

Fandor PW
15 października 2015, 16:14
Śnieżne elfy w klimatach Szkocko-Wikingowych z dodatkiem wszystkich mitologii (pewnie celtycka by dominowała, ale coś z słowiańskiej możnaby wpleść), to nawet niezły pomysł :D.

Kastore PW
15 października 2015, 16:27
witchking:
A moim zdaniem miasto trzeba połączyć z Vori bo po diabła mnożyć byty.
To tak jakby połączyć Zatokę z Otchłanią. Niby spoko, ale czuć dozę zbędności, zwłaszcza, że Kammer Team ma już wybraną konwencję, opierającą się raczej na dzikości i okultyzmie i która najprawdopodobniej tak sobie będzie pasować do, jak mniemam, dumnego Kronverku.

witchking PW
15 października 2015, 16:31
Póki oba miasta są na etapie koncepcji nie widzę problemów. Zwykle połączenia koncepcji wychodzą na dobre. A miastem podwodnych wraków i upiornych piratów chętnie bym zagrał;p

Drwal PW
15 października 2015, 16:34
witchking:
A moim zdaniem miasto trzeba połączyć z Vori bo po diabła mnożyć byty.

A ja bym dorzucił do tego Longmar. xD Zatoka i Otchłań bardziej się różnią, jedno to miasto piratów, drugie to istot podwodnych. Aczkolwiek zgoda, dość mocno się ścierają. Zresztą i tak są lepszym pomysłem niż wspominania wcześniej trójka.

witchking PW
15 października 2015, 16:48
A tu się z Tobą nie zgodze Drwalu. Uważam, że Vori to projekt uzasadniony fabularnie tak samo jak cove. Zresztą Two Island miało wydać właśnie Regne (którą reprezentować może cove) i Vori. Oczywiście od idei do projektu jest jeszcze bardzo, bardzo daleko.

zeryss PW
15 października 2015, 17:57
for Vori Regnu kronvik and I also want to play

Kastore PW
15 października 2015, 18:38
zeryss, for god's sake, speak humanly. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 - 27 - 28
temat: [VCMI/projekt] Kronverk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel