Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Kronverk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 26 - 27 - 28

Fandor PW
14 marca 2014, 17:23
Wracając do konia z confluxu, mam wrażenie, że on jest "zbudowany" z ziemi, i grzywa z płomieni.
Konikiem dla krasnoludków może być osiołek/kucyk :P ale nie poniacz tylko po prostu mniejszy, bardziej przy kości konik.

Arszonto PW
29 lipca 2014, 20:42
Ostatnio wymodziłem parę krasnoludzkich bajerów (Koszary Gwardzistów, Kamień Runiczny, Kuźnia - poziom raczej niski, to moje pierwsze modele "nie boxy" :D ) i pomyślałem, że można by coś w końcu ruszyć z tym projektem. Z tego co zauważyłem, narazie tylko leży i nic się nie rozwija. Mogłyby się skontaktować osoby które zajmują się tym miastem, czy chociaż mają jakieś materiały?


EDIT
Mały WIP

Pointer PW
30 lipca 2014, 12:21
Witam Arszonto! Miasto nie tyle leży, ile utknęło w martwym punkcie przez brak czasu głównego grafika, a co za tym idzie brak prac na budynkami i ekranem miasta. Super, że jest ktoś kto chce pomóc przy projekcie i ma zdolności i umiejętności w kwestii grafiki. Trzy pierwsze budynki są całkiem niezłe, trzeba by je troszkę dopracować. Mam tylko pytanie co do ostatniego obiektu: czym miałby w ogóle być? No i oczywiście trzeba byłoby go znacznie podrasować ;)

Matheo PW
30 lipca 2014, 12:36
Budynek przedstawiony jako kuźnia, świetnie się nadaje jako chatka jednostek z pierwszych trzech poziomach. W mieście krasnoludzkim kuźnia to jeden z najważniejszych budynków, powinna być że tak powiem "wykokszona" :)

Bardzo dobry jest budynek pierwszy, który częściowo znajduje się w skale, świetny pomysł :)

Arszonto PW
30 lipca 2014, 15:38
Pointer:
Mam tylko pytanie co do ostatniego obiektu: czym miałby w ogóle być? No i oczywiście trzeba byłoby go znacznie podrasować ;)
Matheo:
Budynek przedstawiony jako kuźnia, świetnie się nadaje jako chatka jednostek z pierwszych trzech poziomach. W mieście krasnoludzkim kuźnia to jeden z najważniejszych budynków, powinna być że tak powiem "wykokszona" :)

Jak wspomniałem (w temacie "Galeria na krużganku"), to są naprawdę moje pierwsze budynki "nie-boxy i plane-y",a kuźnia... Kuźnia jest tym "najpierwsiejszym" :D. Stąd tak wygląda. Pewnie ją poprawię, mam już plany. Dodam stojaki z bronią, rozbuduję komin od pieca, zrobię dym i coś jeszcze wymyślę.

W międzyczasie: Wylęgarnia (?)

Wiem, że świeci się jak trzydziestowatowa żarówka, ale to chyba wina materiałów i rendera. Jak sobie ogarnę te wszystkie ustawienia, to powinno przestać.

witchking PW
30 lipca 2014, 19:57
Skały muszą być bardziej "skałowate". Efekt ten można uzyskać poprzez uwypuklenie bryły teksturą (modyfikatory displace), albo rzeźbieniem. Przynajmniej ja bym tak to zrobił. Miło widzieć kolejną osobę które bierze się za 3d, to dobrze wróży naszej rodzimej społeczności fanów. Koszary i kuźnia prezentują się dobrze.

Trith PW
30 lipca 2014, 21:25
Cytat:
Efekt ten można uzyskać poprzez uwypuklenie bryły teksturą (modyfikatory displace), albo rzeźbieniem
Displace jest paskudny, bo może zdeformować model w nieprzewidziany sposób, poza tym do dobrego działania potrzebuje tony wierzchołków, co drastycznie zwiększa czas renderowania.

Te modele kojarzą mi się w sporym stopniu ze starymi grami, kiedy 3D jeszcze raczkowało, chyba z powodu kanciastości skał oraz płaskości tekstur. Skały można by wygładzić modyfikatorem Subdivision Surface, tworząc ten modyfikator dwa razy. W jednym zaznaczając Simple, w następnym Catmull-Clark (oba z wartościami Render:1), wtedy skały będą nieco zaokrąglone, ale w miarę zachowają pierwotny kształt.

Również polecam włączyć teksturom w Influence suwak Normal, żeby dodać głębi tym teksturom.

Arszonto PW
30 lipca 2014, 23:40
witchking:
Skały muszą być bardziej "skałowate". Efekt ten można uzyskać poprzez uwypuklenie bryły teksturą (modyfikatory displace), albo rzeźbieniem. Przynajmniej ja bym tak to zrobił.
Rzeźbieniem się bawię, natomiast gdy próbuję użyć "displace" to modele się krzaczą :(.

witchking:
Miło widzieć kolejną osobę które bierze się za 3d, to dobrze wróży naszej rodzimej społeczności fanów. Koszary i kuźnia prezentują się dobrze.
Dziękuję :).

Trith:
Te modele kojarzą mi się w sporym stopniu ze starymi grami, kiedy 3D jeszcze raczkowało, chyba z powodu kanciastości skał oraz płaskości tekstur.
Pochlebiasz mi :D, ale fakt - moje pierwsze skojarzenia po obejrzeniu renderów - Gothic 1.

Trith:
Skały można by wygładzić modyfikatorem Subdivision Surface, tworząc ten modyfikator dwa razy. W jednym zaznaczając Simple, w następnym Catmull-Clark (oba z wartościami Render:1), wtedy skały będą nieco zaokrąglone, ale w miarę zachowają pierwotny kształt.
Również polecam włączyć teksturom w Influence suwak Normal, żeby dodać głębi tym teksturom.
Ooo. Dziękuję za radę. Rzeczywiście ładniejsze. Ja osobiście żadnych modyfikatorów nie używałem (bo nie znam) poza Curve, ale to jest masa zabawy.

Jeśli macie jakieś sugestie czy porady, to z chęcią ich posłucham.

Ps. Poprawione koszary, lepiej? Przy okazji wykorzystałem topory, które pierwotnie wymodelowałem dla kuźni.

Mam teraz zamiar usunąć tą płaską teksturę tarczy i stworzyć nową w 3D, tak jak topory.

Nephretes PW
30 lipca 2014, 23:48
Myślę, że zmiana jak najbardziej na plus. PRzyglądam się modelowi i fajnie gdyby ulepszenie czy też model podstawowy posiadał animację ognia na lewej wieżyczce

Keep up good work :)

Co będzie produkować wylęgarnia? Fajny budynek, macki rodem jak z japońskich... khm :D

Arszonto PW
31 lipca 2014, 00:03
Nephretes:
Myślę, że zmiana jak najbardziej na plus. PRzyglądam się modelowi i fajnie gdyby ulepszenie czy też model podstawowy posiadał animację ognia na lewej wieżyczce.
Posiada coś na wzór ognia, jest to raczej taki "krasnoludzki ogień", chciałem dodać coś magicznego czy raczej runicznego do budynku. Tutaj nie wstawiam animacji, ale np. przy tym magicznym kamieniu, mniejsze kryształy lewitują i roztaczają "aurę".

Nephretes:
Keep up good work :)
:)

Nephretes:
Co będzie produkować wylęgarnia? Fajny budynek, macki rodem jak z japońskich...
Mam przed oczami wizję (wiem jak to brzmi) i ją realizuję powolutku. To "mieszkanie" takich jaskiniowych stworków (w domyśle "Jaskiniowy Opiekun") zaprzęgniętych przez krasnoludy do pracy :D.

Hei-reg; PW
31 lipca 2014, 00:08
Haha, miałem dokładnie to samo skojarzenie widząc modele - Gothic. :D Dobrze Ci idzie, mam nadzieję, że na tym nie skończysz i dużo rzeczy jeszcze wrzucisz. Strasznie fajnie jest wejść na forum i przeskakiwać z jednego tematu do drugiego i podziwiać co tam ludzie tworzą. :D Trzymaj tak dalej! Mam nadzieję, że prędzej czy później wyrośnie z tego jakieś miasto.

witchking PW
31 lipca 2014, 00:11
Wieży bym chyba jednak nie wygładzał, a na pewno nie aż tak mocno. Moim zdaniem wygładzanie powinieneś zastosować tylko do skały.

Arszonto PW
31 lipca 2014, 00:16
Takie tam ulepszone śnieżne gniazdo :D. W końcu udało mi się zaznaczyć wypukłości!


Hei-Reg:
Dobrze Ci idzie, mam nadzieję, że na tym nie skończysz i dużo rzeczy jeszcze wrzucisz. [...] Trzymaj tak dalej! Mam nadzieję, że prędzej czy później wyrośnie z tego jakieś miasto.
Dziękuję i też mam taką nadzieję :D.

witchking:
Wieży bym chyba jednak nie wygładzał, a na pewno nie aż tak mocno. Moim zdaniem wygładzanie powinieneś zastosować tylko do skały.
Pierwotnie tak było, ale jakoś mi się spodobała taka wieża ;).

Pointer PW
31 lipca 2014, 02:23
Mimo braku talentu i umiejetnosci graficznych, poczuwam sie nadal do bycia liderem projektu, dlatego tez prosze o trzymanie sie w miare przedstawionego wczesniej line-upu. Jedyne co ewidentnie mozna z niego wyrzucic, to robale, dlatego tez wylegarnie widzialbym jako siedlisko 5. poziomu, najlepiej stworzen latajacych lub zdolnych do teleportacji (przypominam, ze zgodnie z tym line-upem jest to jedyna jednostka ignorujaca przeszkody terenowe).
Arszonto, oby tak dalej. Jak cos, to kontaktujmy sie na priv w sprawie koncepcji miasta

Fandor PW
31 lipca 2014, 05:33
Czy line-up juz jest ostatecznie ustalony na ten który demonstrowałeś na tle cove? I czy miasto będzie w końcu na "suchych" skałach czy zamarzniętych?

Pointer PW
31 lipca 2014, 10:12
Tak. Line-up zostaje, za wyjątkiem robala. Tu czekam na propozycję jednostki ignorującej przeszkody. Jakieś ptaszysko? Duch gór? Coś w stylu Władcy Płomieni z h5? Jakieś pomysły? Tu też jako siedlisko mogłaby być ta wylęgarnia, a więc wtedy sugeruje pewną formę jednostki...

Co do terenu, to mimo kilku wcześniejszych krytyk dalej obstawiałbym oblodzone skały. Zresztą Arszonto wydaje się też być tego zdania, sądząc po nazwaniu gniazda "śnieżnym".

Fandor PW
31 lipca 2014, 10:50
Prawdę powiedziawszy to szkoda trochę, ponieważ wydaje mi się że prędzej czy później ujrzymy śnieżne krasnoludy w HotA, a te tutaj mogły by być miłą odmianą od tego co oferuje Soft:Ubi.

Pointer PW
31 lipca 2014, 11:15
Wiem, że HotA ma w planie śnieżne krasnoludy, ale biorąc pod uwagę ile czasu zajmuje zanim HotA wyda nowe miasto i to, że w pierwszej kolejności "na tapetę" wzięli sobie Forge, to na Kronverk poczekamy jeszcze z dobre 5 lat, jak nie więcej. A krasnoludy jakoś zawsze kojarzyły mi się z mroźnymi górami. Ewentualnie myślałem o tym, żeby usadowić je na czymś w rodzaju terenu przejściowego, czyli skaliste podłoże na pierwszym planie, a im dalej wgłąb, tym mroźniejsze, wyższe górskie rejony, aż do oblodzonych klifów i szczytów majaczących w oddali. Tam też umiejscowiony byłby wulkan dla smoków i może jeszcze jakieś siedlisko. W końcu teren na którym mieszkają moje Czerwone Krasnoludy to właściwie obrzeża Bracady. Przy takim ekranie miasta, o samym terenie natywnym można by zdecydować dopiero na sam koniec. Te nagie skały widziałbym raczej na kształt skał z Twierdzy, bo przecież z drugiej strony leży pustynia. Wtedy terenem rasowym byłaby skorupa lub śnieg, do decyzji na koniec. Taką mam na to wizję. Ciekaw jestem co na to Arszonto, jako główny grafik projektu na obecną chwilę. :)

Arszonto PW
31 lipca 2014, 12:30
Pointer:
Mimo braku talentu i umiejetnosci graficznych, poczuwam sie nadal do bycia liderem projektu, dlatego tez prosze o trzymanie sie w miare przedstawionego wczesniej line-upu.
Modele które robię nie są tworzone z myślą o jakimś projekcie. Tworzę je od tak, by się podszkolić.

Pointer:
Ciekaw jestem co na to Arszonto, jako główny grafik projektu na obecną chwilę. :)
Co? :O Nieee, nieeee. Nie lubię zobowiązań, wszystko co robię to radosna twórczość własna, jeśli komuś się coś spodoba to mogę udostępnić, ew. jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to wymodelować coś. Głównie chodzi mi o naukę, chciałbym kiedyś być w stanie wymodelować jakiegoś stworka którego zanimuję... ;)

Matheo PW
31 lipca 2014, 15:20
Pointner pomysł ze stopniową zmianą klimatu w ekranie miasta jest bardzo dobry. Krasnoludy mieszkają w górach, jednak częściej u ich podstawy, lub w środku niż na szczycie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 26 - 27 - 28
temat: [VCMI/projekt] Kronverk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel