Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Kronverk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 26 - 27 - 28

Kammer PW
27 grudnia 2013, 22:58
Kłopot ze śniegiem jest taki, że mamy już jedno miasto, dla którego jest on macierzysty (magowie), do tego elfy z Vori, które są zawarte w oficjalnej historii SU, więc też mają rację bytu. Mamy więc dwie nacje ze śniegiem jako terenem macierzystym. Według mnie jest to limit. A na piasku? Mamy tylko Twierdzę (aczkolwiek zastanawiam się, czy oni nie mieszkają na jakiś stepach). I jest jeszcze bastion, który ponoć ma się pojawić w HotA 2.0. Dlatego sądzę, że piasek, a więc czerwone krasnale są najlepszą opcją.

Edit: I powstanie kolejny temat z ankietą, której wyniki nie będą mieć żadnego wpływu na prace? Nie, dziękuję.

Trith PW
27 grudnia 2013, 23:29
Wpadłem na coś. Może pomyślmy od innej strony...

Ma być miasto krasnoludów - rozpatrywane ono jest tylko pod względem właśnie kurdupli.
Zauważmy jednak, że nie ma miast jednorasowych. Rampart na ten przykład jest uważany za frakcję głównie elficką, lecz wśród jednostek są tylko dwa(!) elfy.
Więc może zastanówmy się, co w tym mieście mogło by się znaleźć poza krasnoludami i z jakiej przyczyny? Może to nieco ułatwi rozważania na temat tej frakcji?

Kammer PW
27 grudnia 2013, 23:48
Konstrukty

Fandor PW
28 grudnia 2013, 00:53
Konstrukty mamy u magów i niech tak zostanie.
Jeszcze wracając do Vori, Kammerze miasto to nie tylko grafika i fabuła :P Pliki .json też muszą być zrealizowane. Zrób je wszystkie, używając tylko innych defów i innych grafik, w ten czas można uznać, że ktoś kto nie robi nic z grafiką robi coś innego i miasto się rozwija.

Kammer PW
28 grudnia 2013, 01:00
Mamy golema i gargulca u magów. Moje propozycja wiąże się niejako z tą Ullialnor na parowe miasto.

A pliki *.json to już właściwie końcówka pracy nad miastem. Planuję "pożyczyć" te z Forge (o ile Forge Team nie będzie miało nic przeciwko) i je odpowiednio przerobić.

Fandor PW
28 grudnia 2013, 01:03
Każdy przerabia pliki json, bo szkoda czasu na pisanie od nowa tego wszystkiego jak wystarczy podmieniać tylko nazwy i cyferki w statystykach (no jeszcze typy specjalne, ale to już szczegóły) to praca na kilka dni ale to dzięki niej miasto jest grywalne, nawet z kiepskimi defami. Ktoś pisał zróbcie tak jak forge - dajcie słabe, powoli zmieniajcie na lepsze, bo czemu nie?

Kammer PW
28 grudnia 2013, 01:13
I tak właśnie zamierzamy zrobić. Kłopot jest tylko taki, że Forge było znane, a my potrzebujemy czegoś, co pomoże nam przedstawić całą frakcję, czyli grafik.

Fandor PW
28 grudnia 2013, 01:39
Kammerze szukasz sobie zbędnych problemów, zrób to lub nie, nie powinniśmy jednak zajmować tematu innego miasta tym, dlatego skończmy dyskusję na moim poście. Niczego Ci nie narzucam, zrób jak uważasz, ja czekam na Vori mimo, że ciągle nie mam podstaw do wiary w to ze ono wyjdzie (mimo to mam nadzieję, że wam się uda bo to będzie jedno z 3 fabularnie pasujących miast na chwilę obecną, reszta jest na siłę lub jest całkiem dodawana).

Warmonger PW
28 grudnia 2013, 09:35
Więc chcecie robić miasto, a nie macie ustalonej podstawowej koncepcji? Czarno to widzę -.- Potrzebny jest człowiek z wizją!

Ullialnor PW
28 grudnia 2013, 13:21
Może by tak zrobić to miasto po części z terenu ziemniego? Właściwie jest to teren uniwersalny i żadne miasto go nie przejęło na własność. Śnieg też może występować jako dodatkowy element. Dlaczego nie? Sceneria miasta może być taka jakby było położone pomiędzy Bracadą, a Erathią. Czyli jeszcze zaszłości scenerii zimowej, ale jeszcze to nie klimat letni/wiosenny. Miasto mogłoby być surowe, a budynki utrzymale w kolorystyce chłodnego kamienia z elementami metalu, mechanizmów i przepływem wody, która mogłaby te mechanizmy napędzać. Budynki powinny mieć jednak dbałość o detal, bo w końcu mamy do czynienia z jakąś formą technologii. Ponadto w grze Miasto Pary kroasnoludy są ujęte w ciekawej formie. Możnaby więc dodać taką jednostkę do zamku: http://www.miastopary.pl/game-play/races/dwarves

zmudziak22 PW
28 grudnia 2013, 13:46
Przecież natywny teren trupów jest ziemia.

Pointer PW
28 grudnia 2013, 15:22
Ullialnor, czyżbyś chciała stworzyć krasnoludy-cyborgi? O nie, to niech idzie do Forge, to mają być istoty żywe, a nie półmechaniczne...

A co do umiejscowania, to całkiem niezły pomysł, ale "przytuliłbym" Kronverk trochę bardziej do gór Bracady. Wtedy możemy mieć śnieżny teren, góry na ekranie miasta, a krasnoludy tam mieszkają, jeśli się nie mylę...

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2013, 16:13
Skoro wam potrzeba koncepcji, to proszę - koncepcja z mojej strony, wymyślona na poczekaniu i będąca składową pomysłów:

Bracadzcy kupcy razem z czerwonym krasnoludami i podziemnymi olbrzymami w częściowo oblodzonym krajobrazie podziemnym pod Bracadą. Kamienne fortece, surowe budowle, mechanizmy napędzane sztucznymi kanałami, dużo latarni, na wielu budynkach magiczne runy. Wszystko skoncentrowane wokół wydobywania surowców i ich sprzedaży.

Bohaterowie - wojownicy-kupcy, eksperci w finansach, ale silni również w toporach, i zaklinacze run, magowie wykorzystujący starożytną magię krasnoludzkich znaków. W obu przypadkach mocną stroną są finanse, ale do tego dochodzi możliwość wytwarzania run - artefaktów dla jednostek wzmacniających pojedyncze oddziały na czas bitwy (pomysł nie jest mój - część z was może kojarzyć go z Zigguratu).

Przykładowy line up:

1. Koboldy - małe stwory mieszkające pod ziemią, walczą kilofami.
2. Osy - znane z MM8 istoty zamieszkujące podziemne gniazda, wspierają krasnoludy w zamian za złoto.
3. Krasnoludzcy kusznicy - elitarni strzelcy krasnoludów, niepowszechni na powierzchni, tutaj stanowiący dość powszechne oddziały.
4. Chrząszcze - podziemne robactwo oswajane przez zaklinaczy, twarde i żywotne istoty.
5. Pterodaktyle - wielkie latające stwory wykorzystywane jako środek transportu krasnoludzkich wojowników.
6. Olbrzymy - mniejsi krewni gigantów żyjący w podziemiach, walczą wręcz.
7. Mortipedy - możliwe że znane niektórym ogromne insektoidalne bestie, tutaj jednak dochodzą do tego skrzydła.

Fabuła? Czerwone krasnoludy są na Antagarichu, to i mogą własny handel mieć, a co za tym idzie - forty obronne przy kopalniach. Są uniezależnione od Rampartu, bo elfom nie widzi się złażenie do podziemi, za to zawarły pakt z bracadzkimi kupcami (w celach lepszej sprzedaży produktów) i okolicznymi rasami olbrzymów, koboldów oraz insektów. Wciąż jednak są miastem bardziej po stronie dobra, albo przynajmniej neutralnym.

Proszę, możecie to wykorzystać lub nie.

TopFunny525 PW
28 grudnia 2013, 16:32
Koncepcja fajna tylko :

a) co to są "olbrzymamki"
b) czemu osy i chrabąszcze? Bardziej widzę tutaj niedźwiedzie i dziki :P, ewentualnie jakieś pantery itp.
c) Pomysł z finansami ciekawy, każdy bohater mógłby mieć finanse jako umiejętność obowiązkowa.

Koncepcja fajna, tylko, że raczej sądzę, że jej przesłanie ma mieć inny charakter. Ma ona na celu pobudzenie wyobraźni autora i zamiast zalewać temat postami, potrzeba pokazania jakichś prac. Bo z tego co widziałem w tym temacie, są tylko 2 screeny pokazujące wstępną koncepcję oraz propozycje (pisemne nie screeny) odnośnie stworów i tła miasta + propozycje grafik od witchkinga.

Ja bym z miłą checią zobaczył jakiś wstępny ekran rekrutacji stworów. powiedzieć, czy nazwy są ok, czy stwory pasują itp. a nie raczej ciągłe gadanie o tym samym. Bo z ważniejszych tematów przeszliśmy na mniej ważne takie jak np.: Fabuła. (którą można przecie wymyślić, gdy już miasto będzie zrobione, i będzie brakować tylko bohaterów). Pozdrawiam

EDIT : I mam nadzieję, że nikogo tutaj tym postem nie uraziłem ://.

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2013, 16:46
Co do wypunktowanych pytań:
a) literówka,
b) dziki, pantery i niedźwiedzie rekrutowane pod ziemią? Serio?

A co do tego, że "fabułę można wymyślić już po stworzeniu miasta" - wracaj czytać ostatnie parę stron tego tematu i dopiero jak już zobaczysz o czym przez ten cały czas gadaliśmy się wypowiedz. Albo wersja skrócona: niedawno Saki napisał wartościowego posta, zobacz o czym.

effendie PW
28 grudnia 2013, 17:56
Hobbit:
1. Koboldy - małe stwory mieszkające pod ziemią, walczą kilofami.
2. Osy - znane z MM8 istoty zamieszkujące podziemne gniazda, wspierają krasnoludy w zamian za złoto.
3. Krasnoludzcy kusznicy - elitarni strzelcy krasnoludów, niepowszechni na powierzchni, tutaj stanowiący dość powszechne oddziały.
4. Chrząszcze - podziemne robactwo oswajane przez zaklinaczy, twarde i żywotne istoty.
5. Pterodaktyle - wielkie latające stwory wykorzystywane jako środek transportu krasnoludzkich wojowników.
6. Olbrzymy - mniejsi krewni gigantów żyjący w podziemiach, walczą wręcz.
7. Mortipedy - możliwe że znane niektórym ogromne insektoidalne bestie, tutaj jednak dochodzą do tego skrzydła.

Ciekawe i dosyć oryginalne. Mortipeda to szczególnie dobry pomysł - wreszcie inna propozycja na 7 niż smoki. Mógłbyś wrzucić jakiś obrazek, żeby można sobie było to lepiej zobrazować? Bo jakoś nie widziałem za wiele na google.
Na 3 strzelające krasnale, i nikt nie będzie narzekał, że powtórka z bastionu. Tylko te pterodaktyle mogą być zbyt podobne do Assid z Cove, ale to już w sumie kwestia wprawy grafików.

Pointer PW
28 grudnia 2013, 22:57
@Hobbit

Uparles sie na te Pterodaktyle, co? :-P ale wizja calkiem fajna, wezme ja na pewno pod uwage. Nie chce tylko az tak schodzic do podziemi, raczej widze to w niedostepnych (wcale nie znaczy wysokich) rejonach gor Bracady. Same powiazania z bracadzkimi kupcami sa jak najbardziej ok, runy tez (choc chyba na razie nie do zrobienia w VCMI jako artefakty dla jednostek, czy sie myle?). Troche za duzo owadow, ale jesli wyjdziemy z podziemi w gory, to niedzwiedzie beda juz ok. Koboldy beda na 100% i to z kilofami, def jest gotowy. Powiedz mi tylko, czy masz jakis def krasnoludzkiego kusznika (poza tymi mrocznymi z Jadame, ktore skrytykowales jak na sniezny teren).

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2013, 23:13
Pointer:
choc chyba na razie nie do zrobienia w VCMI jako artefakty dla jednostek, czy sie myle?
O ile dobrze mi się zdaje to jest wykonalne.

Pointer:
Troche za duzo owadow, ale jesli wyjdziemy z podziemi w gory, to niedzwiedzie beda juz ok.
Fuj. To strasznie spłyci tę frakcję.

Pointer:
Powiedz mi tylko, czy masz jakis def krasnoludzkiego kusznika
Nie, nie mam żadnych grafik do zaprezentowania.

mitlandy PW
28 grudnia 2013, 23:15
Kronverk mają Rosjanie a Polacy mają zimowe miasto więc jakie problemy. Pewnie Hobbit wspomni że projekt jest wstrzymany czy jak się to mówi, fabułę można wymyślić. To naprawdę czego się czepiać.

HobbitHobbitCo?

Kammer PW
28 grudnia 2013, 23:21
Zimowe miasto? Vori? Czy Christmas Town (też Pointera)?
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 26 - 27 - 28
temat: [VCMI/projekt] Kronverk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel