Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23 - 24

Fandor PW
6 sierpnia 2014, 20:09
Proponuje Polis, warunki do utworzenia podwodnych miast mogą być bardzo trudne wiec jak w starożytnej Grecji, mieszkańcy nie zbudowali jednego państwa.

Matheo PW
6 sierpnia 2014, 20:39
"Nekro-polis", to chyba będzie się trochę dublować. Poza tym, to nie ciekawa nazwa.

Fandor PW
6 sierpnia 2014, 21:14
Nie jestem specjalistą językowym, takim jak ty :P ale to znaczy po angielsku nekropolię czyli duży cmentarz, wiec nie ma nic wspólnego z greckim polis, a myślę że to ciekawa nazwa. Poza tym jestem zdania że za bardzo wszyscy chcą miast związanych z jednym klimatem/państwem, a przecież to nie heroes 6 tylko 3 gdzie twórcy starali się łączyć motywy różnych mitologii/kultur.

AmiDaDeer PW
6 sierpnia 2014, 21:21
Tu nie chodzi o specjalizację w języku, ale o to, że Necropolis po angielsku brzmi bardzo podobnie do Polis (ba - to, pomijając przedrostki, te same słowa), a to się raczej w grze nie zdarza.

Aayren PW
6 sierpnia 2014, 22:20
Przyznam, że "Polis" mi się podoba, ale racja samo z siebie nie jest na miejscu. Ale tak patrzę do wiki - "Polis" to po grecku "Miejsce warowne". Może więc Hydropolis? Tak samo po polsku i angielsku, nazwa sugeruje wodę i miasto zarazem. A że człek nie zwraca uwagi zwykle na środek słowa, to z nekropolis już się tak nie plącze.

Opcjonalnie, zauważam, że "Warownia" jako synonim zamku użyte nie zostało, a można przetłumaczyć na Fastness – a secure refuge, esp. a place well protected by natural features.

Arszonto PW
6 sierpnia 2014, 23:11
Ja obstawiałbym "Głębię" (ang. "Deep").

Sirielle PW
30 września 2014, 13:44
Świetnie się to miasto zapowiada. I rzeczywiście szkoda, że są problemy z ustawieniem go na wodzie (chyba, że już rozwiązane?). Z drugiej strony, dlaczego nie, niech gracz się męczy na łodzi by się dostać w głębiny ;) Nazwa "Głębia" bardziej mi tu pasuje od przepaści, która się kojarzy bardziej z lądem, niż z podwodnym światem.

Górski PW
30 września 2014, 18:12
Jam mam propozycje (tylko bez negatywnych komentarzy, ja się na tym absolutnie nie znam !) - może zrobić takie coś jak święte ziemie, niby pole do chodzenia, jednak bez prawdziwego lądu się nie obędzie, może zrobić takie coś z wodą, tyle, że woda będzie właśnie takim nakładem, a pod nią będzie zwykły grunt albo łąki. Mam nadzieję, że pomogłem :)

AmiDaDeer PW
30 września 2014, 18:22
Bez negatywnych komentarzy? Proszę bardzo:

- taki teren już istnieje i zowie się Magiczny staw
- terenem natywnym nie może być teren specjalny.

Górski PW
30 września 2014, 18:40
Wiem, że magiczny staw już istnieje, tylko chciałem skopiować wodę jako taki element, jak już wcześniej pisałem, w_ogóle się na tym nie znam :)

zeryss PW
2 listopada 2014, 20:59
Когда будет новая версия самого оригинального города ?

VSVP ROCKY PW
16 listopada 2014, 20:29
https://www.youtube.com/watch?v=CoTCxo-vrik

Skąd to on pobrał?

Warmonger PW
16 listopada 2014, 21:17
Zapewne ze strony 11, gdy link żył.

Niestety nie mam już Abyss u siebie na dysku :(

mitlandy PW
17 listopada 2014, 17:15
Mam takie pytanie czy chcieliście by background był zmieniony?

Matheo PW
17 listopada 2014, 18:13
Nie ma takiej potrzeby ;)

krasnolud99 PW
17 listopada 2014, 18:29
@Mitlandy Takie pytanko kiedy zamierzasz wypuścić to miasto?

Warmonger PW
17 listopada 2014, 18:32
Co to znaczy "zmieniony background"?

Morglin PW
17 listopada 2014, 18:36
Zmiana tła ekranu miasta, tego, na którym są ulokowane budynki?

Drwal PW
17 listopada 2014, 18:52
Morglin:
Zmiana tła ekranu miasta, tego, na którym są ulokowane budynki?

Myślę że Warmonger wie co to ekran miasta, więc mógłbyś sobie darować ten "śmieszny" post.
Jak ktoś proponuje zmianę ekranu miasta to powinien powiedzieć na jaką, jak mamy odpowiedzieć skoro nie wiemy co to za zmiana.

Nephretes PW
17 listopada 2014, 19:12
Obecny background zdaje mi się zbyt ładny jak na Herosy. Osobiście sugerowałbym pracę nad obecną wersją i budynkami, aby lepiej pasował do stylu graficznego trójki, niż tworzenie nowego ekranu.

No, ale jeśli masz coś konkretnego to byłoby do czego porównać.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel