Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24

Pointer PW
8 lutego 2014, 10:30
Cytat:
stary line up Kronverka

Dodam tu od siebie, że faktycznie, mój line up Kronverka też się tej zasady trzyma, choć zrobiłem to całkowicie bezwiednie. Zacząłem się teraz zastanawiać czy po prostu takie ustawienie nie jest po prostu intuicyjnie naturalne...

Cytat:
najczęściej spotykanym układem jednostek poziomu 6 i 7 względem typu jednostki oraz jej rozmiaru jest odpowiednio: dwuheksowy piechur i dwuheksowy latacz (Castle po ulepszeniu, Rampart, Nekropolia); wszystkie pozostałe miasta są pod tym względem unikalne i np. innego miasta poza Lochem z dwoma dwuheksowymi jednostkami latającymi na ostatnich poziomach nie ma

Ale to akurat uznałbym za przypadek, 3 miasta to zbyt dużo, żeby uznać regułę, że wszędzie jest ten układ unikalny... Aczkolwiek patrząc na te reguły, które przytoczyłeś cieszy mnie jedno: poza umiejkami, które są w fazie testowania, w mój Kronverk się w te reguły wpasowuje intuicyjnie. Jest to też dla mnie pewne potwierdzenie, że te reguły nie są wyssane z palca, jeśli rzeczywiście chcąc stworzyć unikalne miasto, w jakiś sposób sam z siebie się do tych reguł dopasowałem nie zwracając uwagi na ich istnienie. Więc zwracam honor, choć tych rzeczy może 99% graczy nie zauważa świadomie, to jednak dla podświadomości graczy te reguły są istotne.

Ale wracając do tematu kraba, nie sądzę, żeby jeden krab, który na upartego rzecz ujmując może też chwycić coś szczypcami, miał być odrzucony z 2. poziomu tylko dlatego, że nie jest humanoidem. Myślę, że odpowiednio dopracowany podkreśli wręcz unikalność tego miasta.

zeryss PW
3 marca 2014, 20:44
Wersja pod vcmi 0.95?

mitlandy PW
3 marca 2014, 21:09
Zabiorę się w to najbliższym czasie. Póki co, do soboty nic nie wyjdzie.

zeryss PW
3 maja 2014, 01:18
Wersja do vcmi 0.95?

mitlandy PW
3 maja 2014, 11:44
Wersja pod VCMI 0.95 nie wiem czy będzie, w mieście planuje duże zmiany, ogólnie graficznie tak jak uporządkowane pliki json. Najszybciej bym przewidywał około czerwca, lipca.

zeryss PW
22 czerwca 2014, 01:20

Wersja pod vcmi 0.95?

AmiDaDeer PW
22 czerwca 2014, 01:45
Czerwiec-lipiec.

mitlandy PW
26 czerwca 2014, 22:32
Myślę nad porzuceniem nazwy abyss na sanctuary. Co sądzicie?

Kammer PW
26 czerwca 2014, 22:37
Sprzeciw. Jeżeli ktoś będzie chciał przenieść Świątynię z H6, to ma cokolwiek większe prawa do tej nazwy.

witchking PW
26 czerwca 2014, 23:06
Może skupmy się na miastach które są tworzone, a nie na tych które ktoś potencjalnie może kiedyś zrobić;p Moim zdaniem miasto powinno nazywać się Głębia, ale mogę być odosobniony w tej opinii.

Lyokoheros PW
26 czerwca 2014, 23:21
Też uważam, że głębia to najlepszy pomysł... sanktuarium jakoś mi tu niezbyt pasuje... jak już miałaby być inna nazwa to ewentualnie mogłoby być (w domyśle podwodny) pałac(wiem, kiepsko pasuje, ale już lepiej niż sanktuarium/świątynia... no i tak mi się jakoś skojarzyło, bo wszystkie oryginalne miasta(poza wrotami żywiołów) to jednak nazwy pewnych specyficznych budynków czy też kompleksów budynków lub ich elementów(np zamek, twierdza, forteca, cytadela, bastion itd.)).

TopFunny525 PW
4 lipca 2014, 10:58
Chciałbym poprosić o re-upload miasta na jakiś dogodniejszy serwer (np.: Mediafire, albo Dropbox). Poprzednie linki wygasły a sam bym chętnie zobaczył jak to miasto osobono wygląda w VCMI i z nim bym się chętnie pobawił :>. Pozdrawiam

zeryss PW
1 sierpnia 2014, 01:11
Wersja pod vcmi 0.96???

Matheo PW
1 sierpnia 2014, 09:00
Cytat:
Sprzeciw. Jeżeli ktoś będzie chciał przenieść Świątynię z H6, to ma cokolwiek większe prawa do tej nazwy.
Cytat:
Może skupmy się na miastach które są tworzone, a nie na tych które ktoś potencjalnie może kiedyś zrobić;p Moim zdaniem miasto powinno nazywać się Głębia, ale mogę być odosobniony w tej opinii.


A ja popieram Kammera. Właśnie należy myśleć o innych, bez przesady oczywiście. Jednak nie chodzi tu już o ten konkretny przykład, tylko o zastanowienie się nad tym, czy coś co jest dobre, nie będzie przypadkiem lepsze jak zostanie dodane do gry w innych okolicznościach. Ja natomiast proponuję nazwę "Pałac". Pasuje do miasta równie dobrze a zarazem lepiej do nazw innych miast.

Pointer PW
1 sierpnia 2014, 12:33
Pałac?
z tematu Oasis:
Myślę, że "Pałac" jest lepszą nazwą niż "Oaza" o tyle, że odnosi się do budynku, a nie geolokalizacji. I w tym sensie jest nazwą bardziej adekwatną i kompatybilną z innymi nazwami zamków z oryginalnej H3 NWC (Castel, Tower) czy fanowskimi (vide Dwór).

Wychodzi na to, że kto pierwszy ten ma Pałac, a kto się spóźni zostaje bez dachu nad głową w Oazie/Głębi? :P

Jakoś bardziej mi nazwa Pałac pasuje jako alternatywa dla Oazy niż dla Głębi.

Maciej:
no i tak mi się jakoś skojarzyło, bo wszystkie oryginalne miasta(poza wrotami żywiołów) to jednak nazwy pewnych specyficznych budynków czy też kompleksów budynków lub ich elementów(np zamek, twierdza, forteca, cytadela, bastion itd.)).

Oprócz tego jeszcze Inferno. Chyba, że jestem w błędzie i występuje w realnym świecie budynek lub kompleks budynków o nazwie inferno? :P Poza tym jeszcze Nekropolia nie jest w zasadzie budynkiem/kompleksem budynków. Wychodzi na to, że już 3 miasta wyłamują się z tego schematu. Jeśli do tego dorzucimy Cove, które w dosłownym tłumaczeniu nie oznacza wcale Przystani, tylko Zatokę, to mamy już 4 z 10, a idąc dalej po tworach fanowskich jest jeszcze Grove (Gaj) i Preserve (Rezerwat), gdzie też nie zauważyłem żeby komuś przeszkadzały same nazwy miast, mimo wielu zarzutów w innych kwestiach. Podsumowując: mamy 3 z 9 w oryginale, 4 z 10 w uznanych fanowskich i 6 z 13 wśród ogółem wydanych miast gdzie nazwa miasta nie odnosi się bezpośrednio do żadnego budynku. Wychodzi na to, że zarówno Abyss (Głębia) czy Oasis są nazwami jak najbardziej do przyjęcia i nie zaburzającymi żadnego przyjętego schematu.

Trith PW
1 sierpnia 2014, 14:02
Cytat:
Wychodzi na to, że kto pierwszy ten ma Pałac, a kto się spóźni zostaje bez dachu nad głową
Z pewnością autor moda powinien się podporządkować do projektów, które jeszcze nawet nie istnieją i niech go wszystkie świętości bronią przed używaniem elementów i nazw do których ktoś inny mógłby mieć później roszczenia w swoim projekcie. :P

Oprócz tego jeszcze Inferno.
Dziękuję za zwrócenie na to uwagi, teraz mogę spojrzeć z szerszej perspektywy na istniejący schemat.
Zatem, nekropolia to po prostu cmentarz, a cmentarz to niewątpliwie rękodzieło ludzkie, często struktura lub zbiór struktur. Inferno natomiast jest terminem odnoszącym się do fikcyjnego miejsca, które wyraźnie kojarzy się z tym, co mamy pod tą nazwą w H3. W dodatku, nawet jak dalej upieramy się, że nekropolia to nie jest budynek/kompleks struktur, to i tak ma podobny charakter informacyjny co inferno.

Natomiast co do rezerwatu również jest to twór człowieka, z definicji kojarzący się z tym, co ma sobą prezentować miasto.

Cytat:
Grove (Gaj)
Czemu wszyscy tak namiętnie przytaczają ten niedorobiony, nieprzemyślany zlepek pasqctv udających moda do usprawiedliwienia swoich tez? To jak usprawiedliwiać katastrofy lotnicze wywołane przez wady konstrukcyjne nowych samolotów stwierdzając "stare aeroplany też się rozbijały".

Cove mogę przecierpieć w drodze wyjątku.
Poza tym przypadkiem fanowskiej frakcji w H3 nie występują określenia geograficzne/geologiczne odnośnie nazewnictwa frakcji. (Inaczej w H3 mielibyśmy frakcje takie jak Wzgórze czy Dolina :P)

Warmonger PW
1 sierpnia 2014, 20:59
Jednak jakoś nowe frakcje trzeba nazywać, a liczba synonimów słowa "zamek" jest ograniczona.

Trith PW
1 sierpnia 2014, 23:05
Cytat:
Jednak jakoś nowe frakcje trzeba nazywać, a liczba synonimów słowa "zamek" jest ograniczona.
To nie pij wody, bo kiedyś się skończy. :P

Póki jest jeszcze możliwość zmieszczenia się w pewnych ramach, to po co się z nich wyłamywać argumentując tylko tym, że w każdej ograniczonej przestrzeni kiedyś skończy się miejsce?

Pointer PW
2 sierpnia 2014, 00:07
Cytat:
Inferno natomiast jest terminem odnoszącym się do fikcyjnego miejsca, które wyraźnie kojarzy się z tym, co mamy pod tą nazwą w H3.

Co nie zmienia faktu, że jest najbardziej ewidentnym wyjątkiem z oryginalnej gry, potwierdzającym to, że nazwa miasta NIE MUSI być budynkiem.
Nekropolia i Rezerwat ok, niech będzie, że nie chodzi o budynki same w sobie, a o wytwory człowieka.

Cytat:
Cove mogę przecierpieć w drodze wyjątku.

A więc to już drugi wyjątek (po Inferno), który trzeba przecierpieć. :P

Cytat:
Czemu wszyscy tak namiętnie przytaczają ten niedorobiony, nieprzemyślany zlepek pasqctv udających moda do usprawiedliwienia swoich tez?

Bo:
Cytat:
nie zauważyłem żeby komuś przeszkadzały same nazwy miast, mimo wielu zarzutów w innych kwestiach.

Poza tym nawet gdyby próbować utrzymać tą regułę na siłę, to jak słusznie zauważył Warmonger
Cytat:
Jednak jakoś nowe frakcje trzeba nazywać, a liczba synonimów słowa "zamek" jest ograniczona
.
A więc nadal obstaję przy pozostawieniu nazwy Abyss (Głębia).

Matheo PW
2 sierpnia 2014, 03:07
Pointer:
Jakoś bardziej mi nazwa Pałac pasuje jako alternatywa dla Oazy niż dla Głębi.

Nie patrz na to, jaka nazwa jest lepszą alternatywą, dla roboczych nazw fanowskich projektów. Tylko na to, do czego, jaka nazwa pasuje bardziej. "Pałac", sto razy bardziej pasuje tutaj, niż do konceptu Oazy, czy jakiegokolwiek innego z aktywnych bądź planowanych miast (o których mi wiadomo:)).

Do dalszej dyskusji zapraszam tu (dolna część mojego przedostatniego posta).
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel