Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 22 - 23 - 24

Degraf PW
17 grudnia 2013, 09:53
Cytat:
Może zacznijmy od tego, że namnożyło nam się od cholery fanowskich frakcji neutralnych/złych (z naciskiem na złe), a dobrych nigdzie nie widać.

Może trochę nie na temat, ale na dobre miasta nie ma materiału oraz miejsca. Za wyjątkiem standardowych to jest chyba tylko możliwość sojuszu z Jadame (MM8). Zaś o miejsce to chodzi mi o fakt, że standardowo kolejne dobre miasto nie ma jakiegoś wroga - wszystkie dotychczasowe złe miasta zostały mniej lub bardziej pobite, dobro aktualnie triumfuje itd. Dlatego, IMO, jest pewne zapotrzebowanie na kolejną siłę, która ponownie zamiesza i byłoby to coś więcej niż pięć minut (ktoś pisał, że Forge w AB za wiele by w fabule nie zmieniło, bo miało zostać szybko zniszczone a koniec świata i tak miał przyjść). Dla równowagi właśnie dobrze by było, aby nowe dobre miasto byłoby jakąś odpowiedzią na jakieś miasto złe.

Jednak aktualnie nie ma sensu się produkować, skoro aktualny twórca jeszcze nie wyraził opinii, czy w ogóle chce przerabiać to miasto.

Dru PW
18 grudnia 2013, 14:41
Pozwolę sobie dodać coś od siebie.


Ja widziałbym to miasto jako takie Sanktuarium z H6. Sanktuarium to jedno z fajniejszych elementów wprowadzonych do szóstki, a jednostki są naprawdę ciekawe i pasowały by do Przepaści jako miasta podwodnego.

Takie jednostki jak Koralowa Kapłanka, Kappa czy Kirin powinny być warte rozważenia dodania ich do Przepaści.

MinosKing PW
18 grudnia 2013, 15:11
Zgadzam się z Dru ma troszkę racji, Przepaść istotnie przypomina Świątynie z H6 i można by było przemyśleć dodanie przynajmniej niektórych tych istot z tej Frakcji do Miasta stworzonego dla H3 pod Vcmi.

Wiem że brakuje sporo defów, ale być może z tych co znajdują się w Banku Stworów można by coś dobrać. I mogło by to być ciekawą opcją;]

AmiDaDeer PW
18 grudnia 2013, 15:27
MinosKing:
Przepaść istotnie przypomina Świątynie z H6
Kolorystyką? Może trochę. Klimatem? Ni w ząb.

Sanctuary jest podobne raczej do ucywilizowanego Fortress aniżeli obecnego Abyss. Kolejne meduzy czy nagi naprawdę nie pasują do PODwodnego świata.

Pointer PW
18 grudnia 2013, 15:34
Popieram Hobbita, Sanktuarium to zupełnie inny klimat. Otchłań to morskie potwory, ewidentnie namacalne, zaś Świątynia to japońskie DUCHY wody, istoty często nieco eteryczne, żywiołakowate i na pewno dużo bardziej ucywilizowane. Świątynie w VCMI chętnie zobaczę, ale nie w Otchłani, tylko oddzielnie jako nową frakcję.

Lyokoheros PW
18 grudnia 2013, 15:56
Zgadzam się z Hobbitem i Pointerem, nie licząc wodnego charakteru, Świątynia nijak nie przypomina Otchani, więc zrobienie Świątyni z Otchłani... wymagałoby zrobienia miasto kompletnie na nowo, według całkiem innego konceptu... co ma niewiele sensu, choć pomysł dodania Sanktuarium(ta nazwa jakoś bardziej mi się podoba) do VCMI uważam, za świetny.
Co do samej otchłani, to pomysł Hobbita uważam za całkiem dobry - aczkolwiek można by w to włączyć te upadłe imperium trytonów, choćby na podobnej zasadzie jak niksy w przystani.

MinosKing PW
18 grudnia 2013, 16:06
Cytat:
Sanctuary jest podobne raczej do ucywilizowanego Fortress aniżeli obecnego Abyss. Kolejne meduzy czy nagi naprawdę nie pasują do PODwodnego świata.

Źle mnie zrozumiałeś nie miałem na myśli nowych Meduz czy Nag a istoty typu Kappa, Wanizame, Duch Źródła no już nie za szczególnie bo strasznie przypomina żywiołaka Wody, Yuki-Onna podobnie jak z Dudchem Źródła tyle że przypomina ulepszoną wersję Żywiołaka Wody i też raczej mało przydatna by była. Kolejne zaś istoty Kenshi ta istota zaś jest w grze a przynajmniej bardzo podobna no i Kirin lub Kraken czy ta Ośmiornica przydała by się przynajmniej na 6 poziomie niż gdy jest na obecnym:/

Cytat:
Otchłań to morskie potwory, ewidentnie namacalne, zaś Świątynia to japońskie DUCHY wody, istoty często nieco eteryczne, żywiołakowate i na pewno dużo bardziej ucywilizowane. Świątynie w VCMI chętnie zobaczę, ale nie w Otchłani, tylko oddzielnie jako nową frakcję.

Ja uważam podobnie stąd ta propozycja na dodanie Kappa, Wanizame czy też Kirina:P

Shin0bi PW
18 grudnia 2013, 16:12
Ponawiam prośbę abyś używał przecinków i lepszej składni, naprawdę tego się nie da czytać.

Fandor PW
18 grudnia 2013, 17:58
Według mnie to miasto w sumie nie ma klimatu - nic o nim nie wiemy muzyki nie ma itd. W sumie, można by z tego zrobić wodną świątynię z kilkoma zmianami podmiana na początek wystarczyła by defów jednostek, reszta może później.
Zastąpił bym tylko Mizu Kami syrenami, jednostki nag jednostkami trytonów, a śnieżne panienki były fajne, jeżeli by wymyślić coś innego niż inne duchy wody, jeżeli nie to też wyrzucić.

AmiDaDeer PW
18 grudnia 2013, 20:09
MinosKing:
Źle mnie zrozumiałeś
Dobrze Cię zrozumiałem i dalej uważam, że istoty Sanctuary bardziej pasują do ugrzecznionej wersji Fortress (bez duszków, których w H6 jest aż za dużo - w H3 było zdecydowanie mniej tego typu jednostek) niż do miasta głębinowego. Aha - Kenshi to jest naga. :P

Do tego przypomnę, że mamy już jedno miasto w azjatyckich klimatach, a jest nim Rampart, dlatego nie ma sensu przesadzać z tym inspirowaniem się japońską kulturą. Jedna jednocha - okej, ale cały ich zestaw to przegięcie. Zwłaszcza jeśli będą one wrzucone na siłę.

fandor510:
Według mnie to miasto w sumie nie ma klimatu - nic o nim nie wiemy muzyki nie ma itd.
Akurat muzyka jest - z H6. ;P

Fandor PW
18 grudnia 2013, 20:21
Miałem na myśli zamysły nag takie jak strona (dobre), line-up czy jakieś umiejętności, jak powiedziałem to miasto nie ma klimatu (muzyka sanctuary nie pasuje i nie jest specjalnie do miasta, wzięta tylko bo woda i tu i tu).

Dru PW
18 grudnia 2013, 20:49
Kto mówi o przenoszeniu wszystkich jednostek i zamienianiu całej koncepcji miasta?

Chodzi mi tylko o rozważenie dodania jednostek wodnych, które występują akurat w Sanktuarium, a które by pasowały do Przepaści.

Czy Żarłacz, Koralowa Kapłanka, Kappa czy Kirin to nie są morskie potwory? a skoro nie pasują stylistycznie do Przepaści zawsze można je trochę przerobić by zgrały się z resztą jednostek.

AmiDaDeer PW
18 grudnia 2013, 20:54
Dru:
Czy Żarłacz, Koralowa Kapłanka, Kappa czy Kirin to nie są morskie potwory?
Kappa to demon słodkowodny, Kirin nie ma nic wspólnego z wodą, Koralowa Kapłanka to po prostu meduza (bądź na upartego naga), więc z tego wszystkiego jedynie Żarłacz jeszcze jakoś się nadaje.

Trith PW
19 grudnia 2013, 00:15
Co do dyskusji na temat jednostek...

DISCLAIMER: to powstało bardzo przy okazji czegoś bardzo innego (niektórzy może to znają i pamiętają).

Natomiast co do spekulacji co do fabuły rzeczonej frakcji...
Pozwolę sobie zacytować fragmenty fabuły Horn of the Abyss:
Jakiś opis z grotowego działu Hoty:
róg otchłani kontrolujący żywioł wody
Jakaś fabuła z grotowego działu Hoty:
Obejmując artefakt, Dargem zadął w róg. (...) Nastąpił wielki magiczny wybuch, fala uderzeniowa podzieliła zamek na pół, pod nim zaś ukształtowało się coś przypominającego wir wodny.
(...)
Casmetra zaś krzyczała do niego:
- Idioto! Dzięki właśnie tobie wciąga nas portal do obcego wymiaru!
Zakładam, że wspomniany obcy wymiar to wymiar żywiołu wody.
Idąc tropem tej fabuły jak i próby jakiegokolwiek logicznego wyjaśniania, można chyba bezpiecznie założyć, iż Abyss miało być frakcją pochodzącą z Wymiaru Wody (być może tylko w nim występującą).
Pora dalej ciągnąć spekulacje...

Matheo PW
19 grudnia 2013, 01:57
Według mnie najlepszym wyjściem będzie uznanie, że te istoty zostały atworzone/obudzone/przywołane przez Róg Otchłani.

AmiDaDeer PW
19 grudnia 2013, 02:03
Róg otchłani to artefakt związany z żywiołakami, w chwili jego zabrania z "miejsca spoczynku" nie dość że strażnicy w postaci węży morskich wyleźli na powierzchnię i zaczęli pustoszyć okolicę, to jeszcze na okolicznych wyspach zaczęły się pojawiać Wrota Żywiołów. Naprawdę chcesz w to jeszcze mieszać Abyss? :P

mitlandy PW
20 grudnia 2013, 14:49
A defy tych oto przedstawionych jednostek istnieją??

Matheo PW
20 grudnia 2013, 17:30
Tak, wszystkich które przedstawił Ci Hobbit. Wysłałem te defy na e-maila. Sprawdzaj pocztę Hermes.

AmiDaDeer PW
20 grudnia 2013, 17:34
Def syrenki również istnieje.

mitlandy PW
20 grudnia 2013, 18:01
Syrenki mnie uroczyły. Prosiłbym o udostępnienie defa będę bardzo wdzięczny.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel