Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 22 - 23 - 24

Kammer PW
14 grudnia 2013, 20:28
Jestem zdania, że aby zrobić miasto, które miałoby jakąkolwiek szansę na wybicie się spośród innych trzeba przygotować solidną bazę, opisać historię, przedstawić jednostki, zapoznać się z opinią otoczenia i dopiero potem zabrać się za rysowanie i programowanie. W przeciwnym wypadku dochodzi do marnowania sił i energii.

jarojj10 PW
14 grudnia 2013, 23:50
@Kammer
Widzę że od czasu twojego liderowania w Vorii diametralnie zmieniłeś podejście :P

Kammer PW
15 grudnia 2013, 00:17
@jarojj10
A zmieniłem? Ósmego sierpnia zaprezentowałem to, co ja widziałem w Vori, następnie poszła fala krytyki i teraz zespół pracuje nad inną wersją, z inną historią i lekkimi zmianami w jednostkach. Owszem, kiedyś byłe liderem jednoosobowego zepołu, a teraz wolałbym stwierdzenie, że mam coś do powiedzenia w sprawie Vori.

Matheo PW
15 grudnia 2013, 10:25
Dyskutowanie nad zmianą lineupu w tym mieście nie ma żadnego sensu. Najpierw trzeba znaleźć grafika, który mógłby te jednostki wykonać. Inaczej to próżne gadanie, które może tylko sprawić, że projekt padnie. Według mnie nie ma takiej osoby, każdy, kto mógłby się tym zająć ma na głowie kilka innych projektów.

Mitlandy powinien wykorzystać kilka defów podanych przez Hobbita i starać się doprowadzić miasto do jak najbardziej grywalnej wersji.

Nie z każdego miasta da się zrobić drugą Przystań. Wymyślanie fabuły i kampanii na razie też większego sensu nie ma, bo do VCMI i tak nie można jej dodać.

AmiDaDeer PW
15 grudnia 2013, 12:14
A biografie bohaterów to co? Wbrew fabule chcesz je układać?
Nie, te obecne, stworzone przez tłumacza Google, nie nadają się ani trochę.

Line up zaś można też ustalić na podstawie istniejących defów. Co prawda ma wtedy mniejsze szanse na bycie udanym, ale lepsze to niż brak jakichkolwiek zmian.

Trith PW
15 grudnia 2013, 12:24
Cytat:
Wymyślanie fabuły i kampanii na razie też większego sensu.
Nie zgadzam się. Ustalenie jakiegoś zarysu fabularnego dla frakcji zawsze daje wskazówki na temat danej frakcji, również w kwestii wyglądu.
Moim zdaniem lepiej jest tworzyć oba elementy w miarę równolegle lub wstępny zarys fabularny powinien być wykonany przed częścią audiowizualną, a nie najpierw stworzyć jakieś miasto od czapy, a później wymyślać mu fabułę (czasami na siłę, by wyjaśnić coś nieprzemyślanego).

Cytat:
Dyskutowanie nad zmianą lineupu w tym mieście nie ma żadnego sensu. Najpierw trzeba znaleźć grafika, który mógłby te jednostki wykonać.

Wykonać jakie jednostki? Te, których się jeszcze nawet nie ustaliło?
Nie wiem jak wy, ale ja nie dołączyłbym do projektu, w którym nie ma żadnych wskazówek na temat miasta.

Dobra, jest wiadomo, że to miasto podwodne. Ale jaki ma ono charakter? Dobry, zły, neutralny? Czy ta frakcja ma reprezentować jakąś "unię ludów morskich", czy ma to być podwodnym odpowiednikiem Władców Bestii? Jest wiele pytań natury fabularnej, które mogą w drastycznym stopniu wpłynąć na wygląd, rozgrywkę, czy lineup miasta.

Po prostu nie można robić rzeczy bez żadnych głębszych przemyśleń, bo później wychodzą krzaczki pokroju Preserve.

Niech ktoś mi wyjaśni co taka frakcja w ogóle miałaby robić na Antagarichu? :P

Matheo PW
16 grudnia 2013, 10:44
Cytat:
a nie najpierw stworzyć jakieś miasto od czapy, a później wymyślać mu fabułę (czasami na siłę, by wyjaśnić coś nieprzemyślanego).

Niestety w przypadku tego miasta, tak właśnie było. Pamiętajmy, że autorem jest Axloth, który raczej nie wypowie się na tym forum.

Zarys fabularny jak najbardziej można ustalić. Ja to widzę tak:

Jedna z frakcji (najlepiej przystań, jednak nie wiem czy to możliwe), rozpoczyna ekspansję móż i oceanów. Przez przypadek dokonują zaskakującego odkrycia. Niepohamowana chęć zysków i ciekawość, będąca pierwszym krokiem do piekła, sprawia że najeźdźcy chcą zagarnąć znalezisko dla siebie. Przez brak rozsądku i rozwagi sprawił, że puszka pandory została otworzona. Obudzono potężne moce, drzemiące na dnie oceanu. Kolonizatorzy szybko pożałowali swojej decyzji. Ocean stał się niedostępny dla ludzi (i innych istot). W mieszkańcach Erathi narasta coraz większy niepokój. Ponieważ morskie bestie pojawiają się coraz bliżej lądu.


Ogólnie: Istoty z Otchłani zostają zbudzone i po dość krótkim czasie niepodzielnie panują na morzu. Niektóre frakcje łączą siły, by wspólnie walczyć z nowym wrogiem.

Warmonger PW
16 grudnia 2013, 12:21
Aktywność Otchłani można łatwo wytłumaczyć pojawieniem się Kuźni:

1. Toksyczne odpady powstające w miastach Kuźni przedostały się do oceanu i spowodowały niekontrolowany wzrost zmutowanych istot.
lub
2. Istoty te od zawsze żyły w głębinach, jednak z powodu zatruwania ich środowiska zostały zmuszone do wypłynięcia na powierzchnię i walki o przetrwanie.

caladan PW
16 grudnia 2013, 13:51
Matheo zamiast przystani można byłoby dać Cove.

Wystarczyłoby zrobić 3 kampanie w uproszczonej formie

-jeden z bohaterem Cove wzbudza zło
-potem ofensywa miasta abyss na wybrzeża kontynentu i przy tym zniszczenie handlu morskiego
-działania koalicji miast przybrzeżnych wyparcia potworów morskich.


Jednakże wersja Warmongera bardziej się podoba.

Matheo PW
16 grudnia 2013, 13:57
@Caladan Cove to właśnie Przystań.

Wersja Warmongera też mi się podoba, jednak bez punktu pierwszego.

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2013, 15:23
Może zacznijmy od tego, że namnożyło nam się od cholery fanowskich frakcji neutralnych/złych (z naciskiem na złe), a dobrych nigdzie nie widać. Jako że kolorystycznie Abyss wygląda jak dla mnie na miasto bardziej dobre. Wydaje mi się więc, że umieszczenie go w fabule po tej samej stronie co np. Rampart (o czym za chwilę) byłoby bardzo ciekawym pomysłem.

A poza tym to po co umieszczać frakcję w głębinach oceanu, skoro w MM7 mamy takie ładne miejsce jak Płycizny?



Zauważyliście że po wykradnięciu przetwornika oscylacyjnego systemy Lincolna zaczęły wariować? Wątpię by to nie przeszło bez echa w okolicy, a choćby i nekromanci z Deyji, Regnanie czy Kreeganie zapewne chcieliby wykorzystać resztki po takim statku do własnych celów. Niekoniecznie musi się to podobać tamtejszym ludom morza, a że same sobie niekoniecznie będą w stanie poradzić z przeciwnikiem, to i sojusz z AvLee jest jak najbardziej na miejscu.

MinosKing PW
16 grudnia 2013, 17:17
Mitlandy co do Miasta, to pobrałem je sobie dzisiaj i przetestowałem no i widzę parę błędów a mianowicie:

1).Budynki specjalne nic nie dają np. Wzmocnienie Hordy czy też budynek zwiększający populację Krabów.

2).Brak mini ikonki Murloca i dźwięków jednostek w trakcie walki.

3).Po mimo to że Ratusza miał dawać 2,500 złota a Kapitol 5,000 to tak nie jest dawały one kwoty bez zmian czyli te 2,000 i 4,000 gdy zrobiliśmy już Kapitol.

Nie wiem dla czego zostały wprowadzone akurat w ty Mieście takie zmiany w budynkach zwiększających ilość złota, które nie działają jak było to zaplanowane oraz te z punktu "1", ale ogólnie Miasto jest jak najbardziej ciekawe. I oby dalszy rozwój dążyły do zaplanowanych i w pełni funkcjonalnych zmian:]

rtx PW
16 grudnia 2013, 17:48
Poza punktem 2, wszystko co wymieniłeś jest niemożliwe w VCMI. Nawet w Cove budynki specjalne [poza budynkami hordy] nie działają.

Matheo PW
16 grudnia 2013, 17:54
@Hobbit wydaje mi się, że to musi być coś prostszego.

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2013, 18:15
Prostszego? Twoja propozycja wcale nie jest prostsza. Wręcz przeciwnie - wymaga wrzucania nowych elementów do gry, nowych historii bez jakichkolwiek nawiązań do innych gier. Moja propozycja jest jakoś umiejscowiona w miejscu i w czasie, dzięki czemu staje się nieco bardziej realna. Czy oryginalna - nie wiem, ale wydaje mi się to pomysłem oryginalniejszym od "przebudzenia". :P

Alamar PW
16 grudnia 2013, 19:49
Po co wymyślać nowe historyjki, skoro odpowiednie tło fabularne już istnieje?


Matheo PW
16 grudnia 2013, 22:32
@Hobbit zaprezentowałeś dobry pomysł na genezę tych jednostek. Jednak "przebudzenie" jest jak najbardziej konieczne. Przecież w H3 takich jednostek nie było.

@Alamar to co zaprezentowałeś, jest bardzo interesujące i jak najbardziej można by to wykorzystać. Tylko żeby zrobić z tego miasta "imperium Trytonów", trzeba by w tym nim wiele pozmieniać. Bohaterowie musieliby być Trytonami.

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2013, 22:42
Matheo:
Jednak "przebudzenie" jest jak najbardziej konieczne. Przecież w H3 takich jednostek nie było.
W H3: RoE nie było też niziołków, a jakoś nie musiały być "przebudzone". :P Po co niepotrzebnie kombinować, skoro wystarczy powiedzieć, że wcześniej nie było okazji ich spotkać? Zwłaszcza że trudno żeby widywać często istoty, których środowisko jest raczej podwodne...

Matheo PW
16 grudnia 2013, 22:50
No fakt. Morskie głębiny to temat nieporuszany w H3.

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2013, 23:10
Że też wcześniej nie zwróciłem na to uwagi...

Alamar:
Po co wymyślać nowe historyjki, skoro odpowiednie tło fabularne już istnieje?
Bo tło fabularne nie zastąpi nowych historyjek? :P

Powiedz szczerze: ile widziałeś w H3 całych ras opartych na tym, co się pojawiło w opisie jednego przedmiotu? Wykorzystywanie fabuły w pełni z pojedynczych artefaktów jest po prostu nudne - owszem, dobrze kiedy do takich rzeczy się kampania odnosi w mniejszym lub większym stopniu, ale nie może być tego głównym źródłem.

Zwrócę uwagę na to, że Cove odniosło sukces, bo, choć jest jak najbardziej zgodne z fabułą MM7-8, zostawiło historie z opisów przedmiotów w spokoju sprawiając, że te artefakty/listy/cokolwiek innego i kampania Hoty uzupełniają się wzajemnie całkiem przyzwoicie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel