Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Andruids
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 22 - 23 - 24

witchking PW
13 grudnia 2013, 18:44
A może zamiast wymyślać dziwne uzasadnienie lepiej poprawić jednostki? Moim zdaniem i tak wyglądają mało herosowo.

AmiDaDeer PW
13 grudnia 2013, 19:23
Popieram. Warto wymyślić jakiś nowy line up.







Skoro są problemy z tworzeniem nowych defów, to może coś z tego się nada?

Trith PW
13 grudnia 2013, 19:24
Cytat:
poprawić jednostki

Ja się na to nie piszę, nie przy obecnych założeniach. Trzeba by było diametralnie przerobić lineup i koncept miasta, by to mogło w mniejszym lub większym stopniu zacząć pasować do gry.

Edit: No i mnie wyprzedzili w tej myśli. Zawsze jakiś początek, Hobbit.

rtx PW
13 grudnia 2013, 19:37
Mi by się podobała ośmiornica, gdyby 'stała' i pełzała na tych swoich mackach.

Kammer PW
13 grudnia 2013, 20:15
Nie za dużo tych nowych miast się ostatnio robi w Grocie? Forge, Vori, Dwór, Abyss, Kronverk, Bastion, Christmas Town. I znowu Abyss? Radzę, by mitlandy, który obecnie robi za lidera tego projektu ustosunkował się do pomysłu pisania wszystkiego on nowa. W przeciwnym przypadku będziemy mieć powtórkę z Vori...

mitlandy PW
13 grudnia 2013, 21:11
Podoba mi się ten z widłami, trójzębem czy czym on tam ma. bardzo chętnie bym go przyjął.

Fandor PW
13 grudnia 2013, 21:19
Ja ogólnie bym przyjął wszystkie rozwiązania Hobbita prócz tego ptaszka od HotA, nie bardzo mi on pasuje do tego miasta.

Matheo PW
13 grudnia 2013, 21:47
Wszystkie prócz ptaszka i tej żaby. Jest też lepsza, bardziej Heroesowa wersja kraba. No i Kraken. Oba z ulepszeniami u Nas w Grocie w banku stworów. Defy dobre, sprawdzałem.


@Hobbit: istnieją defy jednostek, które zaprezentowałeś?

Kuririn PW
13 grudnia 2013, 21:50
Matheo z tego co widze to wszystkie istnieją :D

AmiDaDeer PW
13 grudnia 2013, 21:53
A ja myślałem że najechanie myszką na obrazek to powszechny odruch... :P

Matheo PW
13 grudnia 2013, 21:54
To było zbyt proste żebym na to wpadł :) Jednostka zwana Rdzawym Bazyliszkiem też może pasować, również w banku stworów. Strona 10 druga linijka od dołu. (Zrobiłbym tak jak Hobbit, ale nie wiem jak to się robi :))

AmiDaDeer PW
13 grudnia 2013, 21:59
Pomyślcie też o ulepszeniach. Wszystkie jednostki zaproponowane mnie akurat występują w dwóch sensownych formach, a np. krab z Haven nie ma ładnego ulepszenia.

No i ważna rzecz: jednochy nie mogą się skrajnie różnić kolorami.

Matheo PW
13 grudnia 2013, 23:14
Chodzi mi o tego Kraba ze strony 14, trzecia linijka od dołu. Autor nieznany. Są dwie wersje, więc nie będzie problemu z ulepszeniem.

AmiDaDeer PW
13 grudnia 2013, 23:34
Jak już mówiłem, ten krab nie ma ładnego ulepszenia. Nie rozumiem dlaczego wersja ulepszona została pozbawiona jednej kończyny. :P

Eternal PW
14 grudnia 2013, 18:59
Kammerze, nie mogę się z tobą zgodzić. Vori nie upadło dlatego, że było tworzone na gruzach TI, tylko dlatego, że NIE było tworzone. Powiem więcej- robienie moda zupełnie od nowa to błąd śmiertelny. Fanowskie projekty MM są tego najlepszym dowodem. Poza tym przestańmy zawalać temat sprzeczną i bezużyteczną krytyką, bo mitlandy się załamie i NAPRAWDĘ będzie powtórka z Vori.

A co do lineupu, Abyss to Abyss. Tak zostało wymyślone i nie ma co go konwertować. Chcecie bardziej fantastycznie sensownego miasta, weźcie mój lineup i zróbcie drugie miasto podwodne. Po Ramparcie i Preserve to żaden nietakt. I wszyscy będą zadowoleni. A ty, mitlandy, pracuj i się nie przejmuj, bylebyś nie spoczął na laurach.

AmiDaDeer PW
14 grudnia 2013, 19:23
Eternal:
Vori nie upadło dlatego, że było tworzone na gruzach TI, tylko dlatego, że NIE było tworzone.
To może ja się wypowiem, jako że byłem w zespole TI w chwili gdy ten umierał: projekt upadał dlatego, że jego liderzy uparcie twierdzili, że trzeba wykorzystać istniejące materiały. Głównym powodem było to, że jednemu z liderów nie chciało się tworzyć nowych rzeczy, oraz to że uznawano, iż wtedy projekt będzie się "za bardzo wydłużał". Nie muszę chyba tłumaczyć, jak bardzo głupio wypadała ta obrona materiałów przestarzałych o 5-6 lat i jak bardzo śmieszne było kurczowe trzymanie się sklejanego lewiatana w czasie, gdy HotA była na ukończeniu, a wiele innych modów przerzucało się na grafikę 3D.

Nic więc dziwnego, że nikomu z nowo pozyskiwanych członków zespołu nie chciało się pracować. Bo na co ja tu, skoro nie dbają w ogóle o jakość?

Zatem tak, Vori upadło dlatego, że niektórzy za bardzo się upierali przy tym, żeby nic nie zmieniać, przez co spadało zainteresowanie samego teamu.

Eternal:
Powiem więcej- robienie moda zupełnie od nowa to błąd śmiertelny. Fanowskie projekty MM są tego najlepszym dowodem.
Fanowskie projekty MM są najlepszym dowodem na to, że rozpoczynanie projektu bez starannie przygotowanego planu może skończyć się klęską. Za to dowód na to, że robienie moda zupełnie od nowa ma sens, masz we wciąż rozwijanym i mającym się dobrze Forge pod VCMI.

Eternal:
Poza tym przestańmy zawalać temat sprzeczną i bezużyteczną krytyką, bo mitlandy się załamie i NAPRAWDĘ będzie powtórka z Vori.
ŻADNA krytyka nie jest bezużyteczna, a jeżeli tego nie rozumiesz, to obawiam się, że nie będzie z Ciebie dobry moder.

Eternal:
A co do lineupu, Abyss to Abyss. Tak zostało wymyślone i nie ma co go konwertować. Chcecie bardziej fantastycznie sensownego miasta, weźcie mój lineup i zróbcie drugie miasto podwodne.
Właśnie z twojej strony powiało hipokryzją. Z jednej strony nie chcesz, by tworzyć całą modyfikację od nowa, z drugiej zaś chcesz byśmy sami od nowa zaczęli prace. :P Przypomnę tylko, że pierwszy line up Abyss z roku 2007 bardzo się różnił od tego, co zaprezentował nam Axolotl.

Zmiany nie są takie złe, Eternalu. Wbrew pozorom można z ich pomocą zrobić wiele dobrego.

Kuririn PW
14 grudnia 2013, 19:36
Cytat:
Nie rozumiem dlaczego wersja ulepszona została pozbawiona jednej kończyny. :P

Została zjedzona przez rybkę :D

Eternal PW
14 grudnia 2013, 19:40
Hobbit:
To może ja się wypowiem, jako że byłem w zespole TI w chwili gdy ten umierał: projekt upadał dlatego, że jego liderzy uparcie twierdzili, że trzeba wykorzystać istniejące materiały. Głównym powodem było to, że jednemu z liderów nie chciało się tworzyć nowych rzeczy, oraz to że uznawano, iż wtedy projekt będzie się "za bardzo wydłużał". Nie muszę chyba tłumaczyć, jak bardzo głupio wypadała ta obrona materiałów przestarzałych o 5-6 lat i jak bardzo śmieszne było kurczowe trzymanie się sklejanego lewiatana w czasie, gdy HotA była na ukończeniu, a wiele innych modów przerzucało się na grafikę 3D.
Mówiłem o Vori Matheo, nie TI. Ale dzięki za informację, przyda mi się do "Dziejów Vori".
Hobbit:
Fanowskie projekty MM są najlepszym dowodem na to, że rozpoczynanie projektu bez starannie przygotowanego planu może skończyć się klęską. Za to dowód na to, że robienie moda zupełnie od nowa ma sens, masz we wciąż rozwijanym i mającym się dobrze Forge pod VCMI.
Podałeś przykład zaprzeczający hipotezie, bo Forge wcale nie było robione od nowa. Witchking sam powiedział, że 99% miasta było zrobione.
Hobbit:
Właśnie z twojej strony powiało hipokryzją. Z jednej strony nie chcesz, by tworzyć całą modyfikację od nowa, z drugiej zaś chcesz byśmy sami od nowa zaczęli prace. :P
Wcale nie od nowa, bo byłoby to już inne miasto.

Trith PW
14 grudnia 2013, 19:50
Cytat:
Po Ramparcie i Preserve to żaden nietakt
Czy jeśli na drogi bankiet przyjdzie tobie jakiś nieokrzesany dzikus i wysmarka się w serwetkę, zdejmie budy i oprze swoje nogi o stół, to znaczy że takie zachowanie nie jest już nietaktem, z tej przyczyny że ktoś już się takiego czynu dopuścił?

Cytat:
Forge wcale nie było robione od nowa.
Ja wszystkie jednostki robiłem od nowa, czasem i po kilka razy (ogry). Również nie protestowałem, jeśli team decydował się na niewykorzystanie lub usunięcie z projektu moich prac (naga tank, beholdery w łazikach, smocze golemy), nawet jeśli się nad takimi elementami sporo napracowałem. Zgadzałem i dalej zgadzam się na taki stan rzeczy dlatego, gdyż Forge będzie lepsze tylko dzięki zimnemu i bezwzględnemu selekcjonowaniu najlepszych grafik, a nie dzięki taktyce "dobra, coś już mamy to niech nas bronią WoGi przed poprawianiem lub zastępowaniem tego".

AmiDaDeer PW
14 grudnia 2013, 19:56
Eternal:
Mówiłem o Vori Matheo, nie TI.
Projekt Matheo nawet się nie zaczął. :D

Eternal:
Podałeś przykład zaprzeczający hipotezie, bo Forge wcale nie było robione od nowa. Witchking sam powiedział, że 99% miasta było zrobione.
Nie wiem skąd masz tę informację, ale Trith zrobił wszystkie jednostki od nowa, a ja wraz z Sowerem wciąż zajmujemy się dopieszczaniem ekranu miasta. Witchking sam zrobił od cholery roboty z kodowaniem tego pod VCMI, z bohaterami znacząco pomogła nam społeczność AC.

Więc tak, wszystko robimy praktycznie na nowo. Oczywiście nie możemy stwierdzić, kiedy i czy w ogóle dojdzie do momentu, kiedy miasto będzie całkowicie autorską robotą, bez wykorzystywania materiałów stworzonych przez poprzednie zespoły czy też te które zostały po oryginalnym Forge, ale jednak mniej lub bardziej do tego dążymy.

Eternal:
Wcale nie od nowa, bo byłoby to już inne miasto.
Też podwodne. Po cholerę nam dwa podwodne miasta, skoro możemy dopracować już jedno, które ma jakieś podstawy?

I dziękuję Trithowi za oddanie głosu, całkowicie się zgadzam z jego opinią.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel