Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 22 - 23 - 24

Pointer PW
11 grudnia 2013, 09:56
Eh... Popieram Warmongera, też uważam, że tak jest ŁADNIEJ. Ale że ładność to rzecz gustu, to na szczęście nowe miasta to rzecz opcjonalna. Podoba się to instaluję i gram, nie podoba się - nie instaluję i nie gram. Proste. Szkoda tylko, że często tylko krytykuje się coś bez najmniejszej pomocy. I znów popieram Warmongera, wyraził swoje zdanie, naniósł poprawki i dał je autorowi moda, aby ten odniósł się do tego jak chce. Moim zdaniem powinien je żywcem nanieść i wrzucić poprawiony link, ale zrobi jak zechce. Ale tu znowu odniosę się do mojego nieudolnego Christmas Town. Od nikogo nie oczekuję, że je zainstaluje u siebie na VCMI, ale proszę tylko o poradę, dlaczego wywala się przy budowaniu. Wiem, że na forum są ludzie którzy potrzebują zapewne paru minut na zdiagnozowanie problemu, ale mam wrażenie, że z powodu słabej jakości projektu mój problem został totalnie olany. Krytykować nie ma czego, bo się sam już skrytykowałem, ale pomóc nikt nie chce. Tu sytuacja jest analogiczna. Wielu krytyków, a tylko jedna konkretna pomoc - Warmonger. Więc może i ja skieruję moją prośbę bardziej osobiście: Warmongerze, pomożesz?

Warmonger PW
11 grudnia 2013, 10:16
To znwou problem z nieodpowiednim kolorem świecącej obwódki. Błąd został już naprawiony https://github.com/vcmi/vcmi/commit/75ca0bb907c253db0521bc0cde60777b81f2579b ale do czasu wydania kolejnej wersji trzeba pilnować, aby te kolory były odpowiednie.

AmiDaDeer PW
11 grudnia 2013, 13:31
Pointer:
Szkoda tylko, że często tylko krytykuje się coś bez najmniejszej pomocy.
Tak wygląda "rynek", musisz się do tego przyzwyczaić. Chyba nie tworzysz modów tylko po to, by gracze Ci pomogli i je edytowali? Bo jeśli tak, to jest to założenie błędne - w pierwszej kolejności należy spodziewać się destruktywnej, niekoniecznie przemyślanej krytyki i narzekactwa o tym, że grafika brzydka, a pomysł głupi. Albo czasem i braku odzewu.

Agon PW
12 grudnia 2013, 01:58
Oj tam zaraz rynek, on ten mod robi za darmo na użytek własny i może go udostępnić innym. Narzekanie było, jest i będzie, bo tacy są ludzie. Ja w tego moda nie zagram, bo po prostu nie podoba mi się walka pływających w powietrzu koników morskich i innych tego typu stworzeń z mitycznymi bestiami i średniowiecznymi rycerzami. No i do uniwersum słabo pasują.

Ale mod jest generalnie dobry i trzeba wspierać, bo jeśli będzie się tym zajmował, to może w przyszłości stworzy coś, co akurat trafi w nasze gusta.

caladan PW
12 grudnia 2013, 13:04
Ja zagram, bo moja wyobraźnia podpowiada, że koniki polne mogły zostać stworzone z technologią starożytnych, lub są to twory złudnie przypominające stworki morskie, ale oddychające też powietrzem. Gdybym miał rozpatrzeć w trybie rzeczywistym. Nie grałbym Smokami, bo ich nie ma.

Wniosek jest taki.

Jak komuś nie pasuje. Niech zrobi miasto z misiami, kojotami i borsukami:)

Ważniejszym czynnikiem tego miasta będzie balans, grywalność i dopracowanie graficzne oraz motyw fabularny do ówczesnej gry. Aż prosi się konflikt interesów z Zamkiem, lub z Covem.

Jako gracz wolałbym, ze teamy skupiły sie na jakości. Najpierw jedno miasto-pomysł doprowadzić do pełnej funkcjonalności niż miałbym grać nie dopracowanymi miastami.

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2013, 13:45
caladan:
Jak komuś nie pasuje. Niech zrobi miasto z misiami, kojotami i borsukami:)
*wzdycha ciężko i zastanawia się przez chwilę, jak najłagodniej ubrać w słowa to, co chce przekazać*

Po pierwsze: gdybyś przeczytał uważnie nasze poprzednie posty, zapewne zorientowałbyś się, że podczas gdy fantastyczne, nierealne smoki wyglądają tak, jakby latały na świeżym powietrzu, stwory z Abyss w tym powietrzu pływają. Nie latają, nie lewitują, nie unoszą się w powietrzu - ich ruchy wyraźnie wskazują na pływanie. Porównaj sobie beholdera i ośmiornicę w ruchu. Niby podobna budowa, a jednak różnice są kolosalne - bo beholder wygląda tak, jakby faktycznie miał walczyć w środowisku, w jakim dzieją się losy bohaterów mocy i magii, a ośmiornica przypomina raczej stwora zerżniętego z innej gry wrzuconego w złe otoczenie. Prawdopodobnie zresztą jest zerżnięta z innej gry, ale to dyskusja na inny temat.

Możesz próbować rozwiązywać wiele problemów za pomocą sformułowań "technologia Starożytnych" albo "twory złudnie przypominające koniki morskie", ale idiotyczne byłoby argumentowanie w taki sposób tego, co wygląda nienaturalnie w grze. Nawet fantastycznej. Te stwory po prostu tu nie pasują, są z innej bajki, jakby wciśnięte na siłę. I to nie tyle już przez źle dobrane tekstury czy zbyt płynną animację, co ze względu na to, w jaki sposób się zachowują w danym środowisku.

Po drugie: mówiłeś o jakości. Widzisz, jako gracz (i jednocześnie jako moder) też wymagam jakości od tego, co jest mi prezentowane. Chcę by to, czym mam zagrać, pasowało do gry, było zgodne ze stylistyką tej gry, sprawiało wrażenie, jakby było stworzone przez twórców tej gry. Stąd też moje narzekania odnośnie podwodnych stworów wciśniętych na siłę na powierzchnię. To nie wygląda na coś, co mogłoby być stworzone przez NWC. To wygląda jak coś, co jest wyciągnięte z innych gier bez większego uporządkowania.

Mam prawo do takiej krytyki.

Jednocześnie jednak to prawo mi odbierasz za pomocą sformułowania "Jak komuś nie pasuje, niech...". I tu punkt trzeci: nie wiem ile już razy powtarzałem, jak bardzo żenujący jest to pogląd, ale powtórzę to jeszcze raz, tylko w bardziej rozbudowany sposób.

Wyobraź sobie, że przyjeżdżasz z daleka do jakiegoś miasta na parę dni. Potrzebujesz zrobić większe zakupy, toteż szukasz centrum handlowego. Nagle zauważasz przed sobą wielki, jaskraworóżowy kloc z żółtym neonowym napisem "Galeria Handlowa Puciex", a dookoła przystrojony jest w świecące się różnokolorowe zające niczym choinka wielkanocna. Wszystko razi oczy i jest kiczowate. Wyrażasz niepochlebną opinię o tej budowli, gdy nagle jakiś przechodzień odpowiada Ci bardzo prostym sformułowaniem: Jak się nie podoba, to zrób pan lepszy.

Widzisz już, jak bardzo głupio to brzmi? Rozumiesz już, dlaczego tak bardzo mnie denerwuje używanie takiego kontrargumentu, gdy ktoś zaczyna krytykować daną pracę? Dla mnie takie sformułowanie jest nieznośne. W przypadku fandomu HoMM zaczęto go używać wtedy, gdy zapanował boom na mody do WoG-a. Wtedy wszelkie prace, nawet na najniższym poziomie, znajdowały obronę w postaci jakiegoś gracza, który prędzej czy później musiał powiedzieć "Zróbcie lepiej". Bo to argument bardzo wygodny - mało osób będzie wdawało się w dalszą dyskusję, a twórca w taki sposób może robić sobie dalej co chce i udawać, że wszyscy są z tego powodu szczęśliwi, nawet jeśli poziom tych prac się wcale nie podnosi. Teraz, niestety, wraca to razem z ułatwionym modowaniem w postaci VCMI.

Modować każdy może,
Trochę lepiej lub trochę gorzej,
Ale nie o to chodzi,
Jak co komu wychodzi.


Więc proszę was - teraz już kieruję te słowa do wszystkich - nie używajcie takiego kontrargumentu. To jest głupie. I destruktywne. Bardziej niż nawet najbardziej destruktywna krytyka z rąk najbardziej niedoświadczonego gracza. Po resztę odsyłam do wyczerpującego jeszcze bardziej temat posta Acid Dragona.

Uff, koniec z tym rozbudowanym wyrazem żalu. Out.

Matheo PW
12 grudnia 2013, 15:37
Mitlandy, nie odbieraj tych dyskusji jako atak na Ciebie. Wile osób ( w tym ja) jest Ci bardzo wdzięcznych za to, że odnalazłeś wszystkie grafiki i że zrobiłeś z tego w miarę grywalną wersję. Pracuj dalej, zawsze znajdzie się ktoś, kto tym miastem pogra :)


Ciekawi mnie jak zostaną nazwane klasy bohaterów tego miasta? Istnieje w ogóle budynek Grala?

Przyznać trzeba, że miasta pod VCMI są "puste" bez klimatu i polotu. Wynika to z tego, że w VCMI JESZCZE (!) nie da się wprowadzić wszystkiego co niezbędne. Miasta pod VCMI to po prostu grafika lepsza lub gorsza, czasami też dźwięk. Miasta bez duszy. Świetnym przykładem jest Gaj, który ma do zaoferowania dużo więcej, niż można dodać w VCMI. Ciesze się z każdego nowego, grywalnego, w miarę sensownego miasta. Jednak cały bajer kończy się po stoczeniu kilki bitew z ulepszonymi jednostkami na wszystkich poziomach. Miasta pod VCMI to trzy foldery: Creatures, Town, Heroes. To za mało by nazywać to "miastem".

Hobbit narzeka na grafikę i słusznie. Te jednostki nie pasują do H3 i tyle. Jeśli ktoś chce dodać coś swojego do danej gry, to powinien posługiwać się takimi metodami graficznymi jakich używali jej twórcy. To co chcemy dodać, musi pasować do tego co już jest w grze. Ja akceptuje jednostki tego miasta, z jednego powodu. Jestem przekonany w stu procentach, że nigdy nie powstaną lepsze. Nikt ich nie wykona. Więc wolę zadowolić się tymi.

To miasto ma taki problem, że jest cholernie nielogiczne. O ile występowanie Kraba na lądzie można jakoś wytłumaczyć. To Meduzy, Koniki Morskie i to coś na pierwszym poziomie, nie przeżyły by na lądzie dłużej niż kilka minut. Według mnie nie da się tego w słownie wytłumaczyć. Trzeba dodać do gry coś, co sprawi, że taki zabieg będzie realny.

Kolejnym problemem jest samo miasto. Na mapie przygody, widzimy fort, jakich w grze wiele. Natomiast gdy wejdziemy w ekran miasta, okazuje się że znajduje się ono pod powierzchnią wody, łącznie z budynkiem fortu. Logiki nie widzę w tym żadnej.

Na te braki logiczne można coś poradzić. Niektóre proste patenty mogą tutaj pomóc. Jednak to wymaga dłuższej pracy nad tym miastem.

mitlandy PW
12 grudnia 2013, 18:32
Pointer zrobił mi niespodziankę i trochę poprawił mi w plikach. A i te staty Warmongera.
http://speedy.sh/vCACy/Abyss.rar

Matheo PW
12 grudnia 2013, 21:03
Jak się nazywają klasy bohaterów w tym mieście? Istnieje budynek Grala?

Warmonger PW
12 grudnia 2013, 21:27
Na ulepszenie 1. poziomu wskoczył jakiś inny mackoptak, jeden z tych z dziwnymi statami.
Nie wiem, co zrobił Pointer, ale jednostki, których nie edytowałem, nadal mają dziwne staty. Wliczając w to wysokie AIvalue oraz możliwość pojawienia się podczas tygodnia podwójnej populacji.
Bohaterowie zaczynają z dość dowolną liczbą dość dowolnych jednostek, wliczając w to jednostki ulepszone oraz nienależące do zamku.
Cytat:
Istnieje budynek Grala?
Istnieje i wygląda bardzo spektakularnie ^^

Degraf PW
12 grudnia 2013, 22:50
Błędną postawą jest założenie, że krytyka jest zawsze przeciw (że to trolling czy hate;ing) a pochwała jest za. Często krytyka ma na celu właśnie pomóc. I tak tutaj, jeżeli jest tyle głosów mówiących, że graficznie nie pasuje do reszty gry, to oznacza że najpewniej tak jest.

Proponowałbym najpierw stworzenie jakiejś bazy fabularnej - nawet mocno uproszczonej. Byłoby już jakieś wyjaśnienie dlaczego istoty morza wyszły na ląd i dlaczego chodzą a nie pływają. I tutaj, w oparciu o tą bazę fabularną, przemodelować jednostki. Uznać co pasuje a co nie i stworzyć od podstaw.

I wtedy powinieneś móc uniknąć większości oskarżeń o to, że to jest kompletnie z innej bajki.

Pointer PW
12 grudnia 2013, 22:56
Jednostek, ktore nie sa do zarekrutowania w miescie jeszcze nie ruszalem, ale wkrotce to zrobie. Do tych mackoptakow pasuje idealnie ulepszenie w stylu golemow, 3-krotne. Ale budynki sa tylko 2 niestety. Co do bohaterow, to jeszcze w ogole nie tknieci. Chcialem jedynie, zeby miasto bylo bardziej zbalansowane i nie bylo balaganu chociaz w plikach jednostek. W sumie to tak naprawde robota dla mitlandy'ego, a nie dla mnie, ale trzeba sobie pomagac. Kawal solidnej roboty odwalil za mnie Macron w Christmas Town i miasto jest juz grywalne. Wymaga jeszcze sporej ilosci poprawek, ale da sie grac, wiec jutro lub pojutrze wrzuce link, jakby ktos byl zainteresowany, poprawie tez jeszcze co nieco w Abyss.

@Degraf
Pamietaj, ze jednostki nie sa stworzone przez autora modu i, jak juz wspomnial Matheo, bardziej pasujace raczej nie powstana. Ale co do fabuly, to masz racje, przydaloby sie wyjasnienie dlaczego (i przede wszystkim jak) te istoty wyszly z morza i moga zyc na ladzie (ryby dwudyszne? :P)

Agon PW
12 grudnia 2013, 23:55
Castle - rycerze
Rampart - mityczne leśne stworzenia
Tower - magowie i ich twory
Fortress - bagienne bestie
Dungeon - podziemne potwory
Necropolis - nieumarli
Inferno - demony
Stronghold - barbarzyńcy
Conflux - żywiołaki

I uwaga, uwaga. Ostatnie miasto:

Abyss - ryby!

Genialnie to wygląda xD

caladan PW
13 grudnia 2013, 01:07
Hobbit powiem krótko.

W rybim królestwie jest coś takiego

http://pl.wikipedia.org/wiki/Labirynt_%28narz%C4%85d%29

Natura jest bardziej pokręcona niż nam może wydawać.

Imo nikomu nie przyszło do głowy czepiać się Sanktuarium z Homma 6. Tak mi się wydaje, bo ten temat za bardzo nigdy mnie nie interesował. Tam też są rybki,a Kappa bez bliskiego źródła wody nie może egzystować.:)

Ja przeczekam na finalny produkt. Wtedy się określi czy miasto jest fajne czy też nie.


P.S

Czasem mam wrażenie, że lepiej jak moderzy robili miasta po cichu do fazy bety, a potem dawali zapytania co zmienić etc.

Temat Vori był najlepszym przykładem.


P.S 2

Za bardzo logicznie myślicie xD


AmiDaDeer PW
13 grudnia 2013, 01:59
A mógłbyś najpierw przeczytać mojego posta, proszę? Bo chyba nie załapałeś kompletnie, do czego piję. :P

Sanktuarium nikt się nie czepia, bo w Sanktuarium nie ma jednostek pływających w powietrzu.

caladan PW
13 grudnia 2013, 11:57


Czytam dosyć dokładnie, ale z racji, ze pracuje. Nie mam tyle czas na odpisywanie długich tekstów.

w takim razie mogę napisać, że te stworzonka działają na tej samej zasadzie co ifryty. Ifryty nie maja skrzydełek,a lewitują. Widziałeś, żeby ogień latał w powietrzu ciągłym ruchu?. To magiczny świat. Do końca nie można szukać rozwiązań z naszej wiedzy.

Jeżeli NWC podało wszystkie dane geologiczne, atmosferyczne, chemiczne etc danego świata. Wtedy można wdać się w dyskusje czy dane stworzenia. Nadają się czy też nie do danego środowiska.

Reldi PW
13 grudnia 2013, 12:25
Ogólnie jak napisałem wcześniej miasto mi się podoba. Cieszę się że powstało i liczę że zostanie zbalansowane. A nawet powiem że ruch i wygląd jednostek mi nie przeszkadza, ale muszę przyznać chociażby że ruch koników morskich oraz ośmiornic to ewidentnie pływanie. Magia czy nie magia to po prostu widać, i nie ma tu znaczenia że to świat sci-fi tylko to że jest to przedstawione w taki a nie inny sposób;p


Matheo PW
13 grudnia 2013, 12:36
@Caladan Ten specjalny narząd o którym mówisz tyczy się ryb błędnikowych. Jedyną rybą w tym mieście jest Konik Morski i nie należy on do tej grupy.

Agon:
Castle - rycerze
Rampart - mityczne leśne stworzenia [...]

I uwaga, uwaga. Ostatnie miasto:

Abyss - ryby!

Nie ryby, tylko morskie stwory. Jest wiele legend opisujących wodne stworzenia, które są równie mistyczne jak Elfy.

Tak jak pisałem, to miasto cierpi na brak logiki. Nie da się wyjaśnić słownie jak to jest możliwe, że morskie stworzenia PŁYWAJĄ W POWIETRZU. Tu trzeba dodać do gry coś, co wyjaśni taką abstrakcje. Mam kilka pomysłów, nie wiem czy niektóre da się zrealizować.

1. Bohaterowie Otchłani, mogą za pomocą magii, zmieniać teren po którym się poruszają w wodę. Przydałoby się stworzyć specjalny ekran walki, dla tej frakcji. Taki ekran, na którym będzie i ląd i woda.

2. Można stworzyć specjalny teren, który będzie wyglądał jak woda, a funkcjonowałby jak inne tereny przejezdne.

3. Najlepszym wyjściem byłoby stworzenie nowej zdolności jednostek np. "Istoty morskie" (nazwa robocza). Takie jednostki były by niezrównane w walce na otwartym morzu. Jednak na lądzie otrzymywałyby ujemne statystyki i z czasem po prostu by umierały. Jeśli zbyt długo poruszalibyśmy się po lądzie, to po prostu jakiś procent naszej armii żegnałby się z życiem.

4. Przydałby się czar, lub artefakt, a najlepiej jedno i drugie. Umożliwiający oddychanie tych jednostek na lądzie. Czar miałby działanie chwilowe, artefakt stałe.

5. Genialnie by było gdyby udało się stworzyć morski odpowiednik podziemi. Tam jednostki otchłani mogłyby egzystować nie budząc zastrzeżeń. Inni bohaterowie, musieli by posiadać specjalny czar, lub artefakt umożliwiający poruszanie się w tym miejscu. Jednostki lądowe z czasem ginęłyby pod wodą, tak jak istoty morskie na lądzie. Można by dodać obiekty na mapie. Coś w rodzaju kapliczek, które po odwiedzeniu, przedłużały by żywotność istot w danej lokacji. Na lądzie byłyby kapliczki dla morskich stworów, a pod wodą dla lądowych.

6. Sposób dość "prosty", jednak mało efektowny, który i tak do końca nie załagodzi sprawy. Jednostka 7 poziomu na swej animacji wygląda jakby wynurzała się z wody. Można by każdej jednostce jakoś dodać wodę do animacji. Można by też otoczyć je jakąś barierą i wmawiać wszystkim że w środku jest woda.

AmiDaDeer PW
13 grudnia 2013, 13:11
caladan:
Czytam dosyć dokładnie, ale z racji, ze pracuje. Nie mam tyle czas na odpisywanie długich tekstów.
Wymówki...

caladan:
w takim razie mogę napisać, że te stworzonka działają na tej samej zasadzie co ifryty. Ifryty nie maja skrzydełek,a lewitują.
Istotnie - lewitują. I zachowują się w tym stanie lewitacji tak, jakby wciąż były w powietrzu (a są w powietrzu, w końcu wszystkie bitwy w Heroes 3 odgrywają się na mniej lub bardziej świeżym powietrzu :P). Płomień, owszem, jest magiczny, wygląda tak jakby wydobywał się z dolnej połowy ich torsu, ale jednak wygląda to stosunkowo naturalnie - wiemy że to magiczne istoty, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że znajdują się we wcale nie magicznym środowisku. To tyczy się wszystkich jednostek w tej grze - nawet żywiołak ognia, choć wygląda podczas ruchu głupio, to jednak pomijając sam fakt lewitacji (oraz to że to żywiołak) zachowuje się zgodnie z prawami fizyki.

Wciąż nie widzę wytłumaczenia, dlaczego te istoty, zamiast lewitować, pływają w powietrzu. Widzę natomiast jak bardzo zaburza to kompozycję gry i że żadne, nawet najbardziej pseudonaukowe wytłumaczenie oraz wyjaśnienia, że "nie można szukać rozwiązań z naszej wiedzy", nie pomogą w tym, że te istoty wciąż wyglądają w ruchu idiotycznie i nienaturalnie.

Widziałeś w ogóle te animacje? :P

Bezimienny111 PW
13 grudnia 2013, 18:11
Jest to dosyć naciągane ale może sensowny pomysł - wymagałby jakby to ująć pasywnej umiejętności, czy może cechy tych kreatur ( żadna zmiana w grze, tylko opis ot).

Umiejętność ta, to po prostu magia bohaterów tej frakcji ( i też innych bohaterów), którzy potrafią zagęścić powietrze dookoła tych kreatur do stanu gęstości wody.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 22 - 23 - 24
temat: [VCMI/projekt] Odtwarzanie miasta Przepaść

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel