Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [H3] Spolszczenie do H3: Complete [beta]
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 - 4

zoltan PW
30 września 2013, 22:00
Po zasięgnięciu informacji o polskich edycjach H3 tutaj: http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2148 postanowiłem nieśmiało pogrzebać w plikach gry, dzięki czemu spolszczyłem H3 Complete.

Koniec z błędami polskich ZE, SOD etc., a jednocześnia gra będzie się z nami komunikować w naszym polskim języku.

Spolszczenie na chwilę obecną obejmuje wszystkie teksty z gry, kampanie i mapy.
Od razu informuję, że ja nie jestem autorem tekstów (są wzięte z SoD i AB w wydaniu chyba CDP - z zamierzchłych czasów, może rok 2003-05?).

Instalacja:
- wejdź do folderu herosów
- zrób kopię plików h3bitmap.lod i H3ab_bmp.lod z folderu 'data' (w razie czego)
- wypakuj plik spolszczenie.zip do folderu 'data'
- uruchom plik !install.bat
- gotowe!

- plik mapypl.zip wypakuj do folderu 'maps', zastępując istniejące pliki

- plik heroes3snd.zip wypakuj do folderu (folder z herosami)\heroes3\data i zastąp istniejący plik (UWAGA - plik należy wypakować do heroes3\data, a nie do folderu data - tam również jest taki sam plik heroes3.snd lecz z inną zawartością). Jeżeli nie masz takiego folderu, to utwórz go, w środku utwórz folder data i tam wypakuj plik.

TADAM - mamy H3Complete po polsku. Przyciski w menu zostały po angielsku. Może kiedyś da się coś z tym zrobić ;)

Download:
http://majdanski.eu/mapypl.zip
http://majdanski.eu/spolszczenie.zip
http://majdanski.eu/heroes3snd.zip

Proszę zgłaszać wszelkie błędy, niedoróbki i nieścisłości, żeby spolszczenie dopieścić :)

PS. Nie wiedziałem czy założyć temat tutaj czy w gildii lingwistów - w razie uznania proszę przenieść ;)

Acid Dragon PW
1 października 2013, 02:39
Czy pliki kampanii (RoE) są wolne od błędu z nieprzenoszeniem bohaterów między mapami?

zoltan PW
1 października 2013, 07:17
Tak, nie powinno być tego problemu - akurat przy kampaniach z RoE posłużyłem się patchem z Groty ;)

Acid Dragon PW
1 października 2013, 14:57
Bardzo dobrze, to się faktycznie może przydać.

Aczkolwiek temat chyba faktycznie będzie lepiej pasować do Gildii Lingwistów.

IrhakIrhakPrzerzucone.

AquaInferus PW
1 października 2013, 19:38
Te pilki masz z Heroes of Might and Magic III - Złota Edycja ?? . Pytam, bo ja mam III z edycji komplet 1-6 i tam 3 jest właśnie złotą edycją, ale przy części surowcu są wymieszane opisy pisałem już o tym np Ruda ma opis od tartaku złoże siarki od Laboratorium z Rtęcią itd. Przynajmniej tka jest w Kampaniach Odrodzenie Erathii jak w dalszych nie wiem Jeszce nie odpalałem tamtych kampanii. ps przydało, by się przestawić tamte opisy aby się wyświetlały w swoich faktycznych miejscach, czyli, żeby przy złożu rudy był opis dla rudy przy siarce dla siarki itd. po za tym nie zauważyłem żadnych uchybień .

zoltan PW
1 października 2013, 21:26
Jak napisałem wyżej, większość plików tekstowych pochodzi ze strarych wydań SoD i AB - nie korzystałem ze złotej edycji, tak więc to spolszczenie jest wolne od wymienionej wady.

A co do poprawki ZE, to możesz wziąć sobie ze spolszczenia plik MINEEVNT.TXT oraz plik LODEDT.EXE, skopiować do katalogu 'data' twojej złotej edycji oraz wydać z poziomu cmd w folderze data komendę: lodedt @mineevnt.txt i będzie poprawione.

swiru444 PW
6 października 2013, 08:13
Z ciekawości zapytam, jaki problem miałeś z podmianą grafik oraz filmów?

Euronymus PW
6 października 2013, 12:20
Wielki browar należy się za to spolszczenie. Zawsze uważałem, że kpiną jest brak rodzimej wersji Heroes Complete w kraju, w którym jest tylu fanów serii. Jeszcze większą kpiną było sprzedawanie zwykłych Herosów w pudełku z napisem Comlete. Co do menu głównego to kiedyś @Hellburn z Jaskini Behemota zrobił własne menu główne. Może będzie Ci mógł pomóc w spolszczeniu oryginału.

------------------------------------

Wszystko działa na razie bezbłędnie. Instalacja szybka i bez problemowa. Do finalnej wersji pasowało by dodać polskie filmy, ale to z naszych oryginalnych złotych edycji sami możemy wyodrębnić (jeszcze tylko nie wiem jak :P).

voncur PW
6 października 2013, 21:06
Wybaczcie moje nubowskie pytanie:
Otóż mam oryginalną złotą edycję, kiedyś się pytałem tutaj jaką wersje mam dorwać, aby przejść wszystkie kampanie po polsku_(RE, AB, SoD, Chronicles)
Czy wystarczy kupić wersje Complete na GOGu i wrzucić zamieszczone tutaj pliki?

Euronymus PW
6 października 2013, 21:10
Wystarczy. Kopii plików z instrukcji nie musisz robić, bo wszystko zgrabnie się instaluje, ale jak będziesz ją robił, to nie na zasadzie zmiany nazwy pliku, tylko faktycznej kopii, bo ta instalka nadpisuje pliki, a nie tworzy nowe.

------------------------

Wiem już jak wyodrębnić. Nie wiem tylko jak scalić. :P Pewnie poczekam na profesjonalną robotę. ;)

zoltan PW
6 października 2013, 22:48
swiru444:
Z ciekawości zapytam, jaki problem miałeś z podmianą grafik oraz filmów?
Żadnych - po prostu tego nie tknąłem. Aczkolwiek przygotowanie grafik do menu może być niebanalnym zadaniem.

A co do filmów, a w zasadzie ich dubbingu - stwierdziłem, że szkoda miejsca na serwerze :P Mam przygotowany plik heroes3.snd, lecz (z uwagi na lepszą jakość plików WAV z RoE i AB) zajmuje on teraz 70,7mb - trochę sporawo.

EDIT: ale, co mi tam - po spakowaniu jest 46mb więc w poście wyżej dodałem opcję dubbingu ;)

PS. Wie ktoś może, jak wygląda w tym wypadku kwestia praw autorskich? Żeby mnie nikt za to nie zamknął ;)

Euronymus PW
7 października 2013, 00:46
Ten plik ze spolszczeniem wyrzuca błędy. Podaje info o braku części plików dźwiękowych np. dźwięku przycisków. Zanim napisałeś, że dodałeś spolszczenie głosów sam przygotowałem ten plik jak i pliczek z intrem. Ten, który ja zrobiłem zajmuje ponad 100MB, a twój z tego co patrzyłem 71MB. Może dodam na dropboxa. A z buttonami to może część będzie dało się zastąpić tymi ze złotej edycji np. Wróć i Start. Najtrudniej będzie z menu bo tu bez kogoś znającego się na programach graficznych się nie obendzie.

zoltan PW
7 października 2013, 07:41
Euronymus:
Ten plik ze spolszczeniem wyrzuca błędy. Podaje info o braku części plików dźwiękowych np. dźwięku przycisków.
Nie przeczytałeś opisu! Nie wklejasz tego pliku do folderu 'data', tylko 'heroes3\data'! Czyli ten plik musi być np. w takim miejscu:
Cytat:
c:\program files\heroes III complete\heroes3\data

Euronymus PW
12 października 2013, 00:51
Niestety spolszczenie wprowadziło błąd do gry. Był on również w złotej edycji Heroes III. Chodzi o ikonę Widma i Zjawy w armii bohatera i w ekranie głównym miasta. Są podmienione miejscami. Zauważyłem to bo dość często grałem w najstarsze wersje H3. Generalnie na liście jednostek powinna być ta ikona jak na podglądzie. Wiem, że to drobiazg, ale jak już coś robić to najlepiej usunąć wszystkie błędy.

http://imageshack.us/photo/my-images/89/qpfk.jpg/


zoltan PW
12 października 2013, 17:23
Na oryginalnej angielskiej wersji jest tak samo - nie uznałbym tego za błąd.
Jako dowód: http://imageshack.us/photo/my-images/401/d1vm.jpg/

Ktoś inny może potwierdzić, że w innych wydaniach ikonki są zamienione?

Euronymus PW
12 października 2013, 17:27
Na pewno nie :) Może to jest błąd wprowadzony w najnowszym patchu. Inne jednostki nie mają takiej rozbieżności. Jeśli masz HoMM III podstawowy - archanioł w menu, to tam jest jak ma być. Nie wiem czy należy to zmienić bo jest to zgodne z najnowszą wersją, ale z drugiej strony czy jeśli błąd jest znaleziony i można go poprawić bez dużego nakładu pracy to czy nie powinno go się naprawić?

Poszukam starej płytki z Restoration of Erathia i zapodam screena.

zoltan PW
12 października 2013, 18:46
Fakt, przetestowałem swoje HoMMy - w RoE jest poprawnie, w AB i SoD jest tak jak na screenach - nie wiem, czy potrafiłbym to poprawić :P

EDIT: Poprawione - ściągnij jeszcze raz spolszczenie i je zainstaluj - ten błąd już nie powinien występować.

Euronymus PW
12 października 2013, 20:12
Znów proponuje żebyś skontaktował się z @Hellburnem. W którejś wersji swojego patcha do złotej edycji to naprawił, ale z najnowszej wersji chyba to wypadło.
Edit:
Świetnie :) ściągam

Spolszczyłem u siebie większość przycisków. Wyeksportowałem ze złotej edycji bitmapy i animacje z plików: h3bitmap oraz H3sprite. Nie umiem robić takich magicznych pliczków :P uzupełniających jak ty, tylko zamieniłem miejscami z oryginalnymi, wiec nie wysyłam plików.
http://imageshack.us/photo/my-images/692/lhoq.jpg/

kaput PW
5 listopada 2013, 16:55
Witam,
Czy ta wersja spolszczenia zamienia:
a) dubbing z angielskiego na polski w intrze?
b) przyciski i napisy w menu?

punkt a) wydaje mi się, że tak, ale przy instalacji spolszczenia zgodnie z instrukcją, nie działa w wersji Heroesów z GoGa, a punkt b)... Tu powyżej takie ładne screeny są, też bym tak chciał, a też nie działa :).

Ratonhnhaké:ton PW
18 listopada 2013, 20:42
Witam. Chce odnawić temat, ponieważ mam dwa problemów:
-niektóre stworzenia mają inne dźwięki np. Roki mają głos bodajże żywiołaka poeietrza.

-czy można spolszczyć kampanie AB i SoD, choć dubbing jest polski, to napisy są angielskie. W kampanii też

Dziękuje za pomoc.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3] Spolszczenie do H3: Complete [beta]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel