Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Heroes and Fools: Bohaterowie Głupoty
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Freezon PW
13 sierpnia 2013, 21:16
Witam serdecznie.

Jestem reprezentantem serwisu Tawerna.biz i chciałbym z przyjemnością zaprezentować projekt autorstwa wybitnego modera Menelaga oraz jego ekipy.

Heroes and Fools: Bohaterowie Głupoty

Jest do modyfikacja, która w humorystyczny sposób będzie przedstawiała świat Ashan oraz jej bohaterów.

Bohaterowie:

Olivia(Oliwsen)
Pierdoła w necie, pierdoła w świecie, amator cebuli i jej niesłychanego odoru, jej oddech stawia na baczność nawet smoki. Histeryczna, nudna i z dużą dozą pierdołowatości – pogubić zęby na betonie to dla niej pestka. Mieszka w zamczysku w Wampesh – Dolinie Kretynów ze swoim kochającym mężulkiem Krzysiem i pupilem Mietkiem. Lubuje się w rysowaniu czym się da i na czymkolwiek, włączając drifting zębami po betonie także. Monotonnie gnębi Krzysia i Mietka w międzyczasie bujając się po świecie z kolegą z liceum, Peterem, z którym łączy ją wrodzone zamiłowanie do wszelakiego smrodu. Sprzedaje swoje rupiecie swemu stukniętemu koledze z ławki ze studiów Arantirowi.

Mietek
Jakie zwierzę może być idealnym pupilem dla wampira? Nietoperz- może. Kościany smok – też pasuje. Wilkołak – strzał w dziesiątkę. Ma cechy zwykłego psiaka oraz ostrozębej bestii, przed którą plebs ucieka w popłochu. Właśnie takiego pupilka Olivia dostała od swojego mężusia. Nazwała go Mietek, założyła mu różową kokardeczkę i zdecydowała, że odtąd ten bardziej łebski od niej szczeniak będzie jej małym pieszczoszkiem. W rzeczywistości Mietek ratuje wampirzycy dupsko przy każdej możliwej okazji. Czasami urywa się w wolnej chwili i zabawia się w krowim gnoju ze swoim gremlinowatym przyjacielem Ferbim.

Krzysiu
Z punktu widzenia kobiet, mężczyzna idealny. Nie zna słowa „nie”, nadużywa słowa „tak” i bez uwag spełnia zachcianki swojej lubej. Często odwiedza swojego kumpla z czasów wojenek, lisza Luka, któremu pomaga w codziennych, niezwykle trudnych czynnościach jak obsługa pilota do telewizora. Domator, woli grzać zadek w domowym zaciszu, ale gdy sytuacja tego wymaga, towarzyszy wiernie swojej pierdołowatej żonie w czym się tylko da. Podarował jej szczenię wilkołaka, z którym na zmianę wyciąga z kłopotów swoją lubą. Uwielbia z Lukiem napadać w nocy na wioski wieśniaków.

Luk
Stary, ale jary weteran Wielkiej Wojny o Kiszkę Nekromanty Bereta. Wielbiciel stuletniej zupy grochowej, sam twierdzi, że po jej dawce jego życie znów ma sens. A sens stracił, od kiedy wykopali go ze Stowarzyszenia Ponurego Tetryka po tym jak sprzedawał sajgonki z pająków. Otrzymał wiele odznaczeń, między innymi za Największą Nerdę Świata oraz Działania Na Rzecz Praw Króliczych Przyjaciół. Kawaler Orderu Wampeshu I Klasy, stoczył wiele chlubnych wojen z groźnymi wieśniakami. Za rentę inwalidy wojennego kupił sobie telewizor w lumpeksie, a króliki w podziękowaniu za walkę o ich prawa wykupiły mu pakiet kanałów. Wiekowym Lukiem opiekuje się także jego przyjaciel, wampir Krzysiu, z którym dzieli go sam nie wie ile lat wspólnej wojaczki.

Peter(Menelag)
Pseudoczarodziej z Abu-Zabira, nazywany przez ofermy swojego pokroju Pietrkiem. Jego gamoniowate usposobienie w połączeniu z posiadaniem kawałka kija do czarowania czynią z Petera ciamajdę niebezpieczną dla siebie i otoczenia. Pietrek ma też tajną broń biologiczną, która kryje się w zapachu jego skarpetek – niuchniesz, zgon na miejscu. Obija się po świecie ze swoją znajomą z liceum Olivią, których cebulowy oddech i zapach skarpetek w połączeniu efektują masakrycznym smrodem i mdłościami. Peter ma też dziwaczną przypadłość – gdy się przestraszy lub zdenerwuje, robi zeza, tak że jedno oko ma na Maroko drugie na Kaukaz, dlatego nosi przy sobie ciemne okulary od cioci Zyty.

Ferbie
Biada gremlinowi, który przypomina nieudaną maskotkę dla dzieci. Wielkouchy, sympatyczny stworek to jednak ostatnia deska ratunku dla pierdoły Petera, a ich przyjaźń to doskonały przykład na to, że czarodzieje niedojdy bez gremlinów już dawno przestaliby istnieć. Uszat pomaga swemu panu we wszystkim w czym się da, czasami stęka, kwiczy, bluźni ale ma wielkie serce i ratuje dupsko Pietrka lub jego przyjaciół. Razem z kilkuletnim wilkołakiem Mietkiem uwielbiają łapać motyle w krowim gnoju powodując histerię u swoich właścicieli.

Arantir
Zamknięty w sobie mieszkaniec Wampesh, z tłustymi czarnymi włosami i tanim tatuażem pająka na czole. Nie ma kolegów, wiedzie samotne życie, które wypełnia marzeniami o koleżance z czasów studiów, Olivii, która ma jednak męża. Nie przeszkadza to Arantirowi w byciu cichym wielbicielem pani wampirowej i nieustannie podąża jej śladami, mając nadzieję, że nadejdzie dzień, gdy będzie mógł zachować się wobec niej jak prawdziwy bohater.

Jessica
Niezbyt bystra i inteligentna dziewoja, która od zawsze pragnie być w centrum uwagi. Niestety, w świecie pełnym magii blondynka o niższym niż przeciętne IQ wieśniaka musi zadowolić się jedynie rolą naiwnej barbie bez ambicji. Mimo wszystko trzeba mieć nadzieję, że w świecie pełnym magii zdarzy się cud i Jessica otrzyma rolę życia - może uratuje świat przed inwazją istot wykształconych lub geniuszy z nieuczesanymi włosami, w których ona nigdy nie odważyłaby się wyjść na ulicę. Podkochuje się Pietrku, dlatego wciąż się koło niego kręci i prawi mu swoje mądrości.

Amanda
Przyjaciółka Jessici, która musi robić za nią wszystko, zaczynając od myślenia, a na czytaniu kończąc. Prowadzi niewielki sklepik magiczny w Abu-Zabira, gdzie Peter często hurtowo nabywa nowe różdżki i podobne duperele, stad się ze sobą zaprzyjaźnili. Ognisty temperament i uroda Amandy są obiektem westchnień Pietrka, ona sama stara się wyciągać go z kłopotów tylko w geście przyjaźni. Jedyna normalna osoba w gronie, nie znosi nekromantów, a każdemu najchętniej wyprułaby flaki – wyjątek stanowi zdziadziały Luk, który flaków nie posiada ale sam chętnie skonsumuje.

Jareczek(JareQ)
Jareczek zna wszystkich i wszyscy znają Jareczka. Każdemu jest po drodze do jego karczmy, stąd mnóstwo dziwolągów i im podobnych. Ekscentryczny gość o mocnym łbie. Boli cię palec? Masz problem? Idź do Jareczka. Nawet jak szukasz bęcki Jareczek funduje darmowy drifting zębami po betonie. Nie rozstaje się z alkoholem, dlatego ma wielu krasnoludzkich wielbicieli, prawdziwa szycha i bożyszcze. Zawsze chętnie ugości, naleje piwka i opowie ploteczki, które usłyszał od podróżników, bo jak to mówią: Wszystkie drogi prowadzą do Tawerny, to znaczy do Jareczka

Patrick(Revold)
Pomylony magik w podeszłym wieku, jak sam twierdzi przechodzi kryzys wieku średniego, mimo że ma już ponad 8 dych na karku. Skubaniec dobrze się trzyma dzięki swojej dziwacznej pasji podstarzałego piromana-wędkarza – zawsze nosi przy sobie materiały wybuchowe, najlepiej dynamit, tajemnicą jest gdzie dokładnie to wszystko trzyma. Uwielbia palić, podpalać, wysadzać i łowić rybki, wrzucając im do wody ładunki wybuchowe. Jest w swoim „zawodzie” ekspertem, nosi na głowie ulubioną czapkę rybaka z trofeami w postaci spławików, haczyków, które zdobył strasząc innych uczestników wędkowania. Z natury opanowany, czasami śpi na stojąco albo sobie mruczy pod nosem. Jest bardzo nieśmiały. Handluje duperelami w Srebrnych Miastach.

Stasiu(Loczek)
Pełne imię brzmi Sentarus, ale kumple mówią mu po prostu Stasiu, to jego znak rozpoznawczy. Humorzasty, wiecznie naburmuszony i mrukliwy, nieustannie taszczy se sobą tonę bananów pożerając je zależnie od nastroju. Dzierży w dłoni swój ukochany mieczyk wykonany z kamienia nerkowego starego cyklopa Bonifacego, który podobnie nazwał. Nie znosi orków, magów, elfów, wieśniaków, nieumarłych i czego się tylko da. Krasnoludy przyprawiają go o złość, a nagi najchętniej by rozsiekał. Jedyne co toleruje to banany, a jedyny godny szanowania dżentelmen w jego mniemaniu to Jareczek, któremu pomaga asekurując lokal. Uwielbia likier bananowy i wielkie mordobicia, drifitng zębami po betonie to dla niego pestka, wypas popas.

David(Dwitto)
Centaur z plemienia Tyrajzadarmo, który opuścił swoje rodzime ziemie, bo miał zbyt wygórowane ambicje. Stwierdził, że kij reszcie w oczy, zarósł, shipisiał i rozpoczął karierę jako instruktor nauki jazdy czym popadnie i na czym popadnie. Król wiejskich szos, po każdej jego wizycie wiocha wygląda jak po cycklonie, wzbudza strach nawet wśród dżdżownic. Uważa siebie za rajdowca, ale w akcji nikt go nigdy nie widział i mało prawdopodobne, by kiedykolwiek zobaczył. Marzy, by kiedyś zbudować betonowe drogi, po których przewiezie swoją bryką Jareczka, niezwykle go podziwia. Otwarty i pozytywnie nastawiony, kocha wszystko i wszystkich, o ile wciąż ma całą bryczkę.

Roman
Krasnoludzki kolega z liceum Olivii i Petera. Król złodziejstwa i głupoty, kieruje się w życiu złotą myślą, której nauczył go wuj Szarpidrut – „Bierz debilu, a nie stękasz”. Uwielbia kraść, jak nie kradnie to źle się czuje, jest na głodzie i ogólnie wkurza wszystkich dookoła. Kiedy nakradnie, to chowa wszystko w swoje gacie i leci po ratunek do kolegów, gdyż jest po prostu bardziej cwany niż mądry. W rzeczywistości to tuman, jełopa i ma kiełbie we łbie, dlatego przyjaciele patrzą na jego wyczyny przez palce. Roman ma jednak wielkie serce, każdą pomoc okazaną ze strony przyjaciół przyjmuje i odwdzięcza się tym samym, choć podarunków nigdy nikt od niego nie bierze. Sam nigdy nie do końca pamięta skąd wytrzasnął jakiś rupieć.

Bucyfał
Zdziadziałe smoczydło rodem z najbardziej koszmarnych podziemnych lochów Labiryntu Ciemniaków, Bucyfał jest tak zły i straszliwy, że chimery zaczęły sikać stojąc na dwóch łapach. Smocza miłość do złota i licha emerytura z banku Mrocznych Elfów sprawiły, że Bucyfał całe serce oddał błyskotkom i dorabia u Patricka jako komornik. Stracił zęby, wzrok, wigor ale wciąż niezły z niego lowelas, smoczyce w podeszłym wieku wciąż mdleją na jego widok. Sam jednak nie wie, że mdleją one, bo gazów niecnego Bucyfała po spożytych przez niego wieśniakach nie da się znieść. Uwielbia mydlane opery i seriale, gdzie ogląda dziennie po 50 powtórek, bo skleroza nie pozwala mu zapamiętać ulubionego odcinka. Jak uśnie, tak uśnie i śpi a krasnoludy obrabiają mu złoto i zalega z długiem u szefa. Mimo swojego charakteru, Bucyfał to bardzo odważny smok.

Modyfikacja jest w fazie tworzenia, więc nie oczekujcie na razie wiele. W najbliższym czasie dodam zdjęcia bohaterów, soundtrack oraz resztę szczegółów. Myślę, że się Wam nasz projekt spodoba i będziecie z przyjemnością uruchamiali tego moda. Więcej na stronie http://www.tawerna.biz/forum/index.php w zakładce "Heroes V - Moderskie Projekty". Temat będzie na bieżąco aktualizowany.

Pozdrawiam, Freezon

Hayven PW
14 sierpnia 2013, 07:38
Tja, ale jedna sprawa - w projekcie jest wiele aluzji i nawiązań do Tawerny, których niektórzy Grotowicze po prostu nie zrozumieją ;)

Freezon PW
14 sierpnia 2013, 20:30
Ależ zrozumieją. Jak w najbliższym czasie uzupełnię temat, to postaram się wszystko wyjaśnić.
temat: Heroes and Fools: Bohaterowie Głupoty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel