Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Ankieta] Sprawy dot. zamku Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
Jaka jednostka powinna być reprezentowana na siódmym poziomie?
Yeti standardowy (18)
 
 41%
Yeti "wampopodobny" (8)
 
 18%
Wendigo (18)
 
 41%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11

Kammer PW
4 lipca 2013, 13:31
To tu jest jakiś zespół? Obecnie mamy Eternala, który sam się mianował na lidera po odejściu Matheo i resztę, która czeka, aż Eternal cokolwiek zrobi samemu.

AmiDaDeer PW
4 lipca 2013, 14:00
Miałem na myśli raczej hipotetyczny zespół, który prędzej czy później pewnie się pojawi. :P

Fandor PW
4 lipca 2013, 14:20
Zespołów, a tym bardziej liderów bez zespołów to się pewnie jeszcze dużo pojawi, ale czy pojawi się taki, który coś zrobi to powoli mam wątpliwości.

Irydus PW
4 lipca 2013, 16:17
Pozdrawiam "rzeczowe" argumenty xD

Kammer:
w Vori MUSZĄ być olbrzymy (co do ich występowania na tej wyspie mamy pewność), zaś Yeti dublowałoby się z nimi

Jak coś zupełnie odmiennego może się nawzajem dublować :D

Kammer:
Yeti jest niejako stworzeniem wybitnie górskim, więc bardziej pasowałoby doi czysto górskiego (ewentualnie krasnoludzkiego miasta)

Górskie miasto już jest, einsteinie :F i mamy w nim tytana. Yeti do śniegu pasuje idealnie, w końcu znany jest z zostawiania tropów w nim.

Kammer:
jest mało znany, więc wprowadzenie go byłoby powiewem nowości (pokażcie mi grę, w której możemy kierować takim stworem)

Np. w bardzo znanej i popularnej grze Warcraft III możesz sobie spacerować wendigo i to nawet kilkoma odmianami :P a powiem, że nawet wyglądają tam jak przerośnięte małpy. To że sam nie znasz wendigo, nie znaczy, że jest mało znany :D A nowością w H3 byłoby też Yeti.

Kammer:
przydałoby się w HoMM3 jakieś "złe" ucieleśnienie sił natury (ileż można patrzeć na grzeczny i dobry Rampart)

No bo Vori to faktycznie ma być złe i chaotyczne zmutowane miasto xD lol. Nie podoba ci się bastion to nim nie graj. Wolisz chaos i zniszczenie, Inferno i Nekropolia czeka.

Kammer:
wzbudza kontrowersje, więc gdy ktoś zagra w taką wersję zapadnie mu ona w pamięć i będą powstawać wielkie dyskusje o "Polish Vori", co wzmocni pozycją Polaków jako modderów na VCMI

Jak ktoś zagra w taką wersję, to zobaczy obrzydliwego mutanta z ryjem kozy, ciałem człowieka i nogami koczkodana. Nie dość, że zerzyga się na komputer to jeszcze Vori odinstaluje. Fakt, zapadnie mu ona w pamięć ale negatywnie :P a dyskusje to najwyżej będą się toczyć na temat, kto był tak głupi, żeby to coś do miasta wpuścić :P Rozgłos i tak będzie, jeśli projekt zostanie ukończony, bez względu na to jakie będą w nim jednostki.

witchking PW
4 lipca 2013, 16:25
Jakby w homm było mało mutantów;p Jeśli na widok każdego z nich uruchamia Ci się odruch wymiotny to nawet nie chce wiedzieć jak często w ciągu jednej gry musisz czyścić swoją klawiaturę;p

Każda wersja ma swoich zwolenników co pokazuje ankieta. A ewentualny zespół i tak zrobi po swojemu;p

AmiDaDeer PW
4 lipca 2013, 16:26
Irydus:
Górskie miasto już jest, einsteinie :F i mamy w nim tytana.
Przyczepię się: Tower jest tak samo górskim miastem jak Stronghold czy Conflux. :P

Nerevar PW
4 lipca 2013, 17:00
Cytat:
a powiem, że nawet wyglądają tam jak przerośnięte małpy.
Czyli zupełnie tak, jak planowane Yeti?

Cytat:
Jak ktoś zagra w taką wersję, to zobaczy obrzydliwego mutanta z ryjem kozy, ciałem człowieka i nogami koczkodana. Nie dość, że zerzyga się na komputer to jeszcze Vori odinstaluje.
Rozumiem, że nie grasz Bastionem (te obrzydliwe końsko-ludzkie mutanty), Fortecą (ludzie-węże i ludzie-tornada), Inferno (ludzie ze zwierzęcymi pyskami i kopytami), Lochem (cała masa mutków) ani Cytadelą (ludzie-psy czy inne jaszczurki), bo jesteś gotów puścić pawia na widok jednostek? Zamek czy Wrota Żywiołów też nie są całkiem bezpieczne (zmutowani ludzie ze skrzydłami), Twierdza pełna jest zielonoskórych (a więc zmutowanych!) ludzi... Zostaje więc Nekropolia - to wszak nie mutanty, a jedynie ożywione resztki ;)

Saki PW
4 lipca 2013, 18:02
Irydus:
Jak coś zupełnie odmiennego może się nawzajem dublować :D

Olbrzymia, potężna istota o wielkiej sile i olbrzymia, włochata, potężna istota o wielkiej sile - faktycznie, zupełnie odmienne.

Cytat:
Yeti do śniegu pasuje idealnie, w końcu znany jest z zostawiania tropów w nim.

Znany jest z zostawiania tropów w śniegach Czomolungmy, nie Arktyki, czy Grenlandii(bo do tego prędzej można by było przyrównać Vori, więc zfailowany argument).

Cytat:
Np. w bardzo znanej i popularnej grze Warcraft III możesz sobie spacerować wendigo i to nawet kilkoma odmianami :P a powiem, że nawet wyglądają tam jak przerośnięte małpy. To że sam nie znasz wendigo, nie znaczy, że jest mało znany :D A nowością w H3 byłoby też Yeti.

Sugerujesz, że taki obraz Wendigo, to obraz popularny? Raczysz sobie żartować.

Cytat:
No bo Vori to faktycznie ma być złe i chaotyczne zmutowane miasto xD lol. Nie podoba ci się bastion to nim nie graj. Wolisz chaos i zniszczenie, Inferno i Nekropolia czeka.

Nie złe i zmutowane, Einsteinie:F Po prostu reprezentujące sobą bardziej mroczną, okrutną, dziką, surową stronę natury. Nie potrzeba chaosu i zniszczenia, nie trzeba nawet zła, żeby ukazać tę bardziej drapieżną stronę przyrody, serio.

Cytat:
Jak ktoś zagra w taką wersję, to zobaczy obrzydliwego mutanta z ryjem kozy, ciałem człowieka i nogami koczkodana. Nie dość, że zerzyga się na komputer to jeszcze Vori odinstaluje. Fakt, zapadnie mu ona w pamięć ale negatywnie :P a dyskusje to najwyżej będą się toczyć na temat, kto był tak głupi, żeby to coś do miasta wpuścić :P

Czytałeś w ogóle to, co napisał Trith? To nie była ostateczna wersja.

Cytat:
Rozgłos i tak będzie, jeśli projekt zostanie ukończony, bez względu na to jakie będą w nim jednostki.

No, jeśli będzie się składał z armii żelkowych misiów, podejrzewam, że gra nie jest warta świeczki.

Nerevar PW
4 lipca 2013, 18:28
Cytat:
No, jeśli będzie się składał z armii żelkowych misiów, podejrzewam, że gra nie jest warta świeczki.
Ale jaki wtedy miasto zdobyłoby rozgłos!

Kammer PW
4 lipca 2013, 19:17
Ja z kolei pozdrawiam rzeczowe kontrargumenty.

A teraz przystępuję do ich obalania.

...

...

...

...

Z resztą, co mi tam. Wszystko to, co miałem na myśli powiedzieli witchking, Hobbit, Nerevar i Saki. Ja dodam tylko dwie cegiełki.

Irydus:
To że sam nie znasz wendigo, nie znaczy, że jest mało znany
Z Wendigo spotkałem się raz, w genialnej (IMO) grze, jaką jest Ghost Master. Ponadto bazowałem na "temacie-matce" o zamku Vori, tam niektórzy niezbyt orientowali się w tym, kim jest Wendigo.

Irydus:
Górskie miasto już jest, einsteinie :F i mamy w nim tytana.

Pisząc o górskim mieście nie miałem na myśli "miasta zlokalizowanego na górze", tylko miasto, którego najważniejszym elementem jest sama góra (coś jak krasnoludy z HV).

A teraz zapraszam Państwa na wieczór wyborczy. Jeden z braci bliżniąt (BEZ SKOJARZEŃ) idzie łeb w łeb z z Panem Władysławem Endigo. Jednakże jeżeli połączy siły ze swym bratem mogą oni odnieść zwycięstwo!

Obywatelu! Nie czekaj! Ruszaj do urn! Pan Władysław potrzebuje właśnie CIEBIE!

Czarexin PW
4 lipca 2013, 21:58
Cytat:
Pisząc o górskim mieście nie miałem na myśli "miasta zlokalizowanego na górze", tylko miasto, którego najważniejszym elementem jest sama góra (coś jak krasnoludy z HV).

O ile mi wiadomo to krasnoludy w HV nie miały fortyfikacji wokół jakiejś góry, pamiętam, że ich miasto to był dół z lawą.

AmiDaDeer PW
4 lipca 2013, 22:17
Głosowanie zakończone. Oficjalnie wygrywa Yeti w wersji standardowej. Szykujcie się do następnej ankiety...

Nerevar PW
4 lipca 2013, 23:05
Głosowanie było ustawione! Żądamy komisji śledczej! Oddajcie Wendiga mjastu (Vori)!

Oh well, mogło być ciekawiej i oryginalniej, a wygrała biała małpa...

Czarexin PW
4 lipca 2013, 23:10
Jestem trochę zawiedziony, ponieważ głosowałem na wendigo. No cóż, yeti jako włochata biała małpa mnie nie przekonuje, no chyba, że będzie miał odpowiedni wygląd. Nie chciałbym zobaczyć czegoś takiego:
http://www.momodumpling.com/sites/www.momodumpling.com/files/field/image/yeti.jpg

Irydus PW
4 lipca 2013, 23:20
Buuu, ja tu karmię trolli, a Hobb mi zamyka ankietę :C

witchking:
Jakby w homm było mało mutantów;p Jeśli na widok każdego z nich uruchamia Ci się odruch wymiotny to nawet nie chce wiedzieć jak często w ciągu jednej gry musisz czyścić swoją klawiaturę;p

Są to stworzenia znane z mitologii, których wygląd uwarunkowany jest kontekstem historycznym, antropologicznym, itp, itd. Ich wygląd od wieków nie ulegał większym zmianom i są częścią zachodnioeuropejskiego modelu kulturowego, w którym się wychowałem. Zasmucę cię, nie czyszczę klawiatury :P Tu jednak mamy coś takiego jak ktoś raczył zauważyć:

Saki:
Sugerujesz, że taki obraz Wendigo, to obraz popularny? Raczysz sobie żartować.

Właściwie taki wygląd zasugerował twórca grafiki, czyli Trith (do spółki z Hobbem) No ale żyj w niewiedzy, nie będę cię uświadamiał. Niech będzie na mnie, że to ja zasugerowałem taki wygląd :P Tak, racze sobie żartować, z ciebie, Wendigo i tego paskudnego wyglądu.

Hobbit:
Przyczepię się: Tower jest tak samo górskim miastem jak Stronghold czy Conflux. :P

Może i tak, ale to Brakada był głównym rejonem górzystym :]

Saki:
Olbrzymia, potężna istota o wielkiej sile i olbrzymia, włochata, potężna istota o wielkiej sile - faktycznie, zupełnie odmienne.

Pominę smutnym milczeniem twoją ignorancję :|

Saki:
Znany jest z zostawiania tropów w śniegach Czomolungmy, nie Arktyki, czy Grenlandii(bo do tego prędzej można by było przyrównać Vori, więc zfailowany argument).

Najpierw obczaj sobie jak wygląda Vori, a później porównaj to sobie z lodowcem arktycznym. A śnieg, to śnieg, wszędzie taki sam.

Saki:
Nie złe i zmutowane, Einsteinie:F Po prostu reprezentujące sobą bardziej mroczną, okrutną, dziką, surową stronę natury. Nie potrzeba chaosu i zniszczenia, nie trzeba nawet zła, żeby ukazać tę bardziej drapieżną stronę przyrody, serio.

No to sorry, Wendigo nie przedstawia takiej natury, Yeti tak :]

Saki:
Czytałeś w ogóle to, co napisał Trith? To nie była ostateczna wersja.

Czytałeś w ogóle co napisał Hobbit, tutaj głosujemy nie nad nazwą, ale nad wyglądem. Skoro propozycja wygląda jak wygląda, to znaczy, że tak ma wyglądać. Mniej więcej tak, skoro projekt jest niedorobiony.

Edit: Wendigo w Warcrafcie wyglądało tak:


AmiDaDeer PW
4 lipca 2013, 23:23
Irydus:
Może i tak, ale to Brakada był głównym rejonem górzystym :]
Nie, takim rejonem był Eeofol. :P

Irydus:
Pominę smutnym milczeniem twoją ignorancję :|
A ja prosiłbym jednak o wyjaśnienie.

Irydus:
Najpierw obczaj sobie jak wygląda Vori
Właśnie - jak wygląda według Ciebie Vori? :)

witchking PW
4 lipca 2013, 23:24
Jeśli powiesz mi gdzie mogę zobaczyć jak wygląda Vori to i ja chętnie spojrzę. Obawiam się, że niestety nie będzie na to okazji bo nie wiele wiemy o tej wyspie. Najwięcej chyba nam mówi mapa z MM 7

Irydus PW
4 lipca 2013, 23:28
Hobbit:
Nie, takim rejonem był Eeofol. :P

Hobbit:
Właśnie - jak wygląda według Ciebie Vori? :)

A tu masz odpowiedź :]

http://www.gildia.acidcave.net/maps/antagarich2.png

Hobbit:
A ja prosiłbym jednak o wyjaśnienie.

Po co? Skoro ktoś nie odróżnia humanoida z młotkiem od przerośniętej małpy, to jego problem, nie mój :D

witchking PW
4 lipca 2013, 23:32
W koło Vori na tej mapie krążą kawałki lodu. Wskazuje to raczej na lodowe podłoże. Pojedyncze góry trzymają to po prostu w kupie. Zresztą nie jest to mapa oryginalna a jakaś twórczość fanów.

Irydus PW
4 lipca 2013, 23:41
Mapa jest oryginalna z kampanii H3, tylko napisy są fanowskie.

Nie istnieje coś takiego jak lodowe podłoże. Lód albo pływa, w postaci gór lodowych, albo znajduje się na podłożu skalnym. Kawałki lodu na mapie sugerują, że występuje tam kra lodowcowa, która zapewne blokuje porty :P Owszem, można się po czymś takim przemieszczać i jest to dosyć równe, ale osiadły tryb życia nie da się tam prowadzić. Miasta mogą być lokowane tylko przy górach, które jak widać są dosyć wysokie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
temat: [Ankieta] Sprawy dot. zamku Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel