Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 65 - 66 - 67 ... 86 - 87 - 88

Mistrz PW
6 października 2017, 12:04
Witchking:
Proszę o prosty szkic z propozycją umieszczenia.



Zaznaczyłem obecną lokalizację katedry oraz moje propozycje. Najlepiej moim zdaniem sprawdziłaby się katedra nieopodal klasztoru i gildii magów. Była by wtedy jeszcze jednym elementem "sakralnej" części miasta i nie zasłaniała by animowanego wodospadu. Ewentualnie mogła by być również umieszczona jako dobudówka zamku - Jednostki 7-go poziomu Zamku "przybywają z wysokości" ;)

Eggyslav PW
6 października 2017, 14:12
Tylko że gdyby postawić katedrę przy klasztorze tak jak pokazał Mistrz, to będzie ona stała na fosie cytadeli...

Nephretes PW
6 października 2017, 15:10
Nie ma lepszego miejsca niż zaprezentowaliśmy, a próbowaliśmy różne konfiguracje. Tylko w castle jest taki problem, bo zwykle siedliska są jednak na ziemi i staramy się tworzyć je tak, by znajdowały się w miejscu siedliska jednostki podstawowej. Wyjątkiem jest właśnie Castle (ciężko o latającą katedrę) i Inferno (taka koncepcja).

Demorator PW
6 października 2017, 15:29
Mogłaby, może pojawić się w miejscu portalu chwały, gdyby postawić ją w oddali na dodanej specjalnie górze. Byłaby wtedy niewielka (na ekranie miasta), ale też nie musiałaby się specjalnie wciskać.

avatar PW
6 października 2017, 16:20
Specjalna góra przesłaniałaby graala, stocznie i latarnie :)

Demorator PW
6 października 2017, 16:22
Miałem na myśli górę w ciągu tych w tle. Byłaby ona za Grallem, stocznią, latarnią...

Kastore PW
6 października 2017, 16:28
miszczu:
Zaznaczyłem obecną lokalizację katedry oraz moje propozycje.
Katedra ma stać na fosie albo na zamku...
Czy Wy naprawdę nie macie żadnych standardów?...

Edit:
Tak, albo tam w ciul daleko w górach. Dobry pomysł. -_-

Nephretes PW
6 października 2017, 17:21
Demorator:
Miałem na myśli górę w ciągu tych w tle. Byłaby ona za Grallem, stocznią, latarnią...


lol

Demorator PW
6 października 2017, 17:32
Dobra, macie rację - przesadziłem. Nie zwróciłem uwagi, że te góry, są aż tak daleko.

Mistrz PW
6 października 2017, 21:26
Katedra na fosie jest zła, ale jak przez ściankę wlewa się wodospad to dobrze? Pokrętna logika.

Trith PW
6 października 2017, 21:30
Przynajmniej nie zabraknie im wody święconej. Fosa natomiast to często jest zamkowy ściek.

Kastore PW
6 października 2017, 21:44
Nie będzie wodospadu, kiedy będzie stać katedra. Miszczu, ogarnij się.

Mistrz PW
6 października 2017, 21:52
Nie będzie tam fosy gdy stanie Katedra. Z resztą, można by katedrę przesunąć za fosę, na wyspę zamkową.

AmiDaDeer PW
6 października 2017, 21:55
Mistrz:
Nie będzie tam fosy gdy stanie Katedra.
Czyli fosa będzie się magicznie urywać w połowie drogi?

Mistrz:
można by katedrę przesunąć za fosę, na wyspę zamkową.
Gdzie Ty tam widzisz miejsce na jakikolwiek nowy budynek?

avatar PW
6 października 2017, 21:55
Cytat:
Najlepiej moim zdaniem sprawdziłaby się katedra nieopodal klasztoru i gildii magów.
W projektowaniu siedliska trzeba wziąć pod rozwagę również niestandardowe rozwiązania, w których grafika siedliska wyglądałaby dobrze. Czyli w rzeczonym przypadku katedry nad zamkiem - katedra musi dobrze wyglądać jak jest np. wybudowany fort [jest niższy do kapitolu] a także wziąć pod uwagę możliwość, gdy mapmaker w edytorze zablokuje w ogóle możliwość budowania fortu/cytadeli/zamku/kapitalu. I podobnie lokacja za gildią magór - grafika może wyglądać dobrze jak nie ma w ogóle gildii, jak ma jeden poziom czy cztery poziomy. Jak pogrzebiecie w oryginalnych grafikach zamków to tam nie ma zachodzących na siebie warstw budynków...

Mistrz PW
6 października 2017, 22:39
To jest pierwszy dobry argument od dłuższego czasu. Jednak przydała by się rynna dla tego wodospadu ;)

Kastore PW
6 października 2017, 22:48
miszcz:
To jest pierwszy dobry argument od dłuższego czasu. Jednak przydała by się rynna dla tego wodospadu ;)
Dobry jesteś. A rynna jest za katedrą.

Szaman PW
6 października 2017, 23:19
Gadanie dla samego gadania... obecna lokalizacja katedry jest dobra... nic nie zmieniajcie...

Mistrz PW
6 października 2017, 23:28
To dyskusja Szamanie, tak rodzą się pomysły.

Matikun PW
7 października 2017, 00:31
Z tym, że w tym mieście nie ma szans na lepsze pomysły, wszystkie inne dostępne lokalizacje zostały już w tym wątku obgadane i wykluczone.

Wracając do siedliska sukkubów - nie wiem, coś mi tam nie gra, troszkę odstaje. Może trochę kolor jest zbyt czysty?
strona: 1 - 2 - 3 ... 65 - 66 - 67 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel