Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 50 - 51 - 52 ... 86 - 87 - 88

Warmonger PW
24 stycznia 2016, 21:42
Cytat:
Tu moje pierwsze skojarzenie było z głową Pikachu
To i tak blisko. Moim pierwszym skojarzeniem było ciasteczko.
A co na ten temat sądzi Google?

Krytyka działa w dwie strony - żeby coś krytykować, warto móc pokazać coś lepszego. Ale z drugiej strony, żeby doczekać się krytyki, trzeba mieć cokolwiek do pokazania. Ta grafika to przypadkowy kształt.

Nicolai PW
24 stycznia 2016, 21:43
@witchking: Miło, że mi odpisałeś, ale jednocześnie mi nie odpisałeś ;) Nie rozumiem sensu odpowiadania w ten sposób, ale mniejsza... nie będę tego drążył, bo znowu jeszcze wyjdzie z tego jakiś shitstorm.

Co do propozycji Hobbita to według mnie jest ona kompletnie odrealniona, bo zakłada, że konsumenckie "podoba mi się/nie podoba mi się" jest nie fair i elitaryzuje scenę. Żeby móc powiedzieć, że Maszkaron z H5 jest brzydki, najpierw musimy stworzyć lepszego. Żeby powiedzieć, że Szybcy i Wściekli 7 są efekciarscy musimy nakręcić coś głębszego. I tak dalej, i tak dalej...

Oczywiście taka elitaryzacja jest niektórym na rękę, bo to w sumie dobre wyjaśnienie na to dlaczego są głusi na jakąkolwiek krytykę. Mogą powiedzieć, że jest ich niegodna... Ale jak tam chcecie, nie mój mod, nie moje kredki.

Nephretes PW
24 stycznia 2016, 21:46
@fandor510

Zainteresowanych postępami zapraszamy na naszego fanpage'a na facebooku, lub do tematu na heroes community

J. M. Sower PW
24 stycznia 2016, 21:52
Krytyka się przydaje, jednak gdy jest co coś więcej niż tylko wyśmiewanie. ;P

K99, ciężko za to pochwalić, ;P ale nie poddawaj się. Początki zawsze są kiepskie. ;) Zawsze powtarzam, że praktyka czyni mistrza. Zmysł graficzny, to tylko fundamment. Jeśli jest u ciebie choć trochę wykrztalcony, to przez pracę możesz się wyszkolić na grafika.

AmiDaDeer PW
24 stycznia 2016, 21:57
witchking:
@Hobbit co Ci się stało? W końcu gadasz z sensem


Sower:
K99, ciężko za to pochwalić, ;P ale nie poddawaj się. Początki zawsze są kiepskie. ;)
"początki".

Alistair PW
24 stycznia 2016, 22:06
Czyli mamy rozumieć, Hobbicie, że Twoja wypowiedź była ironiczna? Może to zaznaczaj, bo trudno się pokapować. A co do krytyki, to ważne tu jest pytanie czym jest krytyka. Jeśli napiszę, że np. moim zdaniem lewa noga pikiniera powinna być pod innym kątem lub krótsza to to już będzie krytyka, do której nie będę miał prawa, czy jednak będzie dopuszczalna? Np. wyszydzanie czyjejś pracy trudno nazwać krytyką. Ważne, żeby zachować umiar w większości sytuacji.

Sower:
wykrztalcony
- "wykształcony"

AmiDaDeer PW
24 stycznia 2016, 22:09
Rozumiem że zdanie

Cytat:
Przykro mi się robi, gdy praca profesjonalistów przy Heroes 6 jest mieszana z błotem tylko dlatego, że jakimś nieudacznikom się to nie podoba.

może być odebrane z moich ust w sposób inny niż ironiczny?

Kammer PW
24 stycznia 2016, 22:12
KammerKammerPanooowieeee, znów schodzimy na niebezpieczny teren. Proponuję wstrzymać się od osobistych wycieczek, pstryczków i w ogóle od psucia atmosfery.
Temat jest o alternatywach, powinniśmy rozmawiać o modelu k99 w kontekście tego moda.
Albo zamilknąć na wieki, jeśli wyczerpano temat.

Wiwern PW
24 stycznia 2016, 22:35
Nie jesteśmy nawet godni tknąć rzemyka u krasnoludzkich sandałów, powiadam!

Nie mogę czasem uwierzyć, że jest w was tyle pokładów taniego cynizmu. Nie wiem ile lat ma Krasnolud99, ale wrzucił randomową grafikę swojej roboty, aby przekazać swoją myśl. Grafika słaba, koncept w sumie też, ale co ja się będę nad nim pastwił? Napisał przeciętnego posta w dopiero co otworzonym temacie. Nie ma sensu się nad tym rozczulać, bo nasz krasnolud ma taką przewagę nad całym grotowym gronem, że pewnie nawet nie będzie za pięć dni pamiętał o waszych postach. Ja wiem, że po bożemu jest co kilka dni trochę przelać frustracje, ale darujcie już sobie te cytowanie "wykrztałconego", super podkreślenia ironii i wypowiadanie się trzy dni po tym jak się zrzekło wszystkich funkcji w grocie.

Cytat:
Wydaje mi się, że ten temat został otwarty, by omawiać koncept alternatywnych jednostek, ale to Cię chyba akurat nie interesuje i każda próba dyskusji na ten temat kończy się źle.

Ja bym po prostu machnął ręką i niech se ten random witchking z internetów, jeden ze stu tysięcy innych grafików na świecie robi sobie sam tego moda do jakieś gierki sprzed 15 lat, skoro wyraźnie zaakcentował swoje podejście trzy razy. Ja wiem, że to cholernie boli jak on nie zapragnął rozmowy te dwa miesiące temu, ale jego sprawa. Wnioski niech sobie każdy sam wyciągnie. Jego zdania i tak nie zmienicie, więc po co?

Tyle taniej ironii i jawnej hipokryzji ode mnie. Krasnoludzie99, przepraszam cię w imieniu pozostałych użytkowników kwasowej groty. Jesteś moim zdaniem na ten moment dosyć słabym i przeciętnie rokującym grafikiem, twojego koncepty wydają mi się jeszcze gorsze, ale jeśli sprawia ci to przyjemność, to pozostaje mi się tylko cieszyć. Twój Logmar nie wzbudził może zbyt wielu emocji, ale przy pomocy Nephretesa może część dałoby się zaadaptować do jakiegoś innego projektu i to niekoniecznie związanego z heroes 3. Pamiętajmy, że Trith nie wiele lepsze kanciaste budynki tworzył do Dworu na samym jego początku.

Skoro jednak zdarliśmy te sandały siłą, to przejdźmy do właściwego tematu!

Nie podoba mi się koncept ognistego demona, a przynajmniej nie w formie żywiołaków z szóstki. Tam to nawet pasowało, ale trójka ma jednak dosyć prosty i przewidywalny styl graficzny, gdzie takie kanciastości trzeba dozować z umiarem. Już inne jednostki chaotycznego inferno mogłyby przejść, gdyby dać kilka poprawek. Matkę roju na siódmym poziomie inferno bym widział, byle tylko nie dawać jej jako matki roju w nazwie.

Grafiki publikowane na HC jak zwykle dobre. Elf i hobbit wyborni. Również zmiana syreny mi się podoba. Poprzednia była dobra, ale to nie był akceptowalny poziom dla rokującego moda, raczej coś bliższego czasom modeli 3d z Grove. Pamiętam dokładnie, że Neph nie wykluczał dodania nowych jednostek do Cove, więc mam cichą nadzieję, że syrena ma wciąż szansę. Oczywiście prosi się aż o danie jej hipnozy, ale dublowanie zdolności mackogłowego z lochu mogłoby być kontrowersyjne.

No ale graficy zrobią co uznają za stosowne.

Edit: Jak zwykle po poście upominającym XD

Kuririn PW
28 stycznia 2016, 13:40
Taka sytuacja...



Poproszę o snickersa...

Wiwern PW
28 stycznia 2016, 13:57
A tutaj niestety dosyć słabo. Model sam w sobie się jeszcze broni, ale po pomniejszeniu ciężko ocenić czy to szkielet, czy jednak jakaś wiedźma-łuczniczka (?). Nakrycie głowy to bardzo przyjemny koncept, ale w obecnej postaci wygląda jak dosyć miernie wykonane włosy. Tekstury spodni do poprawy, bo średnio to wygląda z taką jednolitością. Łuk całkiem spory, ale pasuje, zresztą strzelcy Gelu mają broń podobnych rozmiarów. Na plus po jednym bucie i rękawicy, całkiem dobry pomysł.

Jednostka jest chyba za mała. Porównaj ze szkieletem z pierwszego poziomu. Może jej powiększenie sprawi, że będzie czytelniejsza. Od strony koncepcyjnej mi się całość bardzo podoba. Brak tylko przejrzystości, bo na dobrą sprawę ledwo bym poznał, że to szkielet. :)

Drwal PW
28 stycznia 2016, 15:35
Czemu w tym temacie? Alternatywy chyba nie potrzebują szkieleta. Poprzedni twój model z tematu DNU dużo lepszy. Tutaj straszny brak konsekwencji: spodnie pokolorowane jak w paincie, a przy tym pstrokata tekstura na głowie. To nakrycie głowy chyba też za mocno zakrywa czaszkę. Rozumiem nawiązanie do MM, ale już bardziej podoba mi się zripowana jednostka z tej gry.

Kuririn PW
28 stycznia 2016, 17:08
I jeszcze raz...


I to:


Wiwern PW
28 stycznia 2016, 21:22
Zdecydowanie lepiej. Jeszcze minimalnie wyostrzyć czaszkę. Najprościej byłoby przez zaznaczenie oczodołów. U szkieletu oryginalnego to dobrze widać. Jeszcze bym zwrócił uwagę, że twój strzelec ma inny kolor od odpowiednika na pierwszym poziomie, ale mi się taka wersja nawet chyba bardziej podoba.

Drwal PW
29 stycznia 2016, 09:58
Małemu modelowi brakuje ostrości, cięciwa to już kompletna pikseloza. Łuk jest chyba za bardzo szczegółowy (może za cienki) i przez to przy pomniejszeniu bardzo traci na atrakcyjności. Na Twoim miejscu skonsultowałbym się z Sowerem, on chyba robił model elfa i musiał rozwiązań podobny problem.

Nephretes PW
23 maja 2016, 12:21
Puk puk

Drwal PW
23 maja 2016, 12:50
Przy okazji zapraszam ponownie do lajkowania strony Mod Design Team na facebooku. Najczęściej w pierwszej kolejności umieszczamy tam grafiki.

https://www.facebook.com/moddesignteam/?fref=nf

Matheo PW
23 maja 2016, 13:46
Ten domek jest absolutnie genialny. Kapitalna robota. Pasuje idealnie do ekranu miasta.

Topork PW
23 maja 2016, 13:57
Domek mega, ale jest chyba zbyt duży.

Kammer PW
23 maja 2016, 14:07
A co tam mieszka i co to potrafi?
strona: 1 - 2 - 3 ... 50 - 51 - 52 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel