Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 86 - 87 - 88

Kastore PW
29 października 2015, 16:55
Ładne, ale wymaga poprawek - perspektywa, stylistyka za bardzo Ashanowa, no i kolory są za jasne.

Warmonger PW
29 października 2015, 17:21
Bardzo fajna jednostka, ale chyba zbyt gładka nawet jak na pannę ;) Jakaś tekstura i nieco większy kontrast mogłyby pomóc.

Eggyslav PW
29 października 2015, 19:40
Ja bym też zmienił kolor bikini, czy co ten sukkub tam nosi, na czarny, bardziej by pasowało ogólnie do miasta, i byłoby bardziej... ekhm, uwodzicielskie...

voncur PW
29 października 2015, 20:16
A dla mnie w sam raz.
Choć ciekawa jest opcja sukkuba na dwa pola.

Wiwern PW
29 października 2015, 21:37
Model dobry, barwy ok, koncept świetny, ale wyróżnia się na tle innych jednostek inferno. Pozostałe są bardziej rozmyte, "biedne". Minimalnie trzeba wybrudzić i będzie idealnie, bo jak to ujął jeden z poprzedników - zbyt gładka. :>

Dixlot PW
29 października 2015, 22:21
Jeśli chodzi o Bastion i driadę: nie wiem, czy to dobry pomysł dawać driadę jako alternatywę dla pegaza... Gracz dostanie latającą jednostkę za latającą... Moim zdaniem mija się to trochę z sensem... Zwróćcie uwagę jak to jest zrobione w H4. Przykładowo strzelec jest alternatywą dla dobrego piechura, szybka jednostka latająca dla bardzo silnego tanka, dobry strzelec za szybką latającą jednostkę itd. Driada sama w sobie wygląda świetnie, ale czy powinna być alternatywą dla pegaza? Moim zdaniem gracz powinien mieć do wyboru czy chcę szybką driadę jako wsparcie np. dla smoka i pegaza, czy może jednak tanka lub strzelca. A latająca jednostka alternatywą dla innej latającej jednostki jest trochę nie na miejscu, ale to tylko moje zdanie.

Chyba że driada będzie strzelcem, wtedy to ma sens...

Kastore PW
29 października 2015, 22:36
Ale w H4 było mniej jednostek i balans był inaczej ułożony. W trójce dając do wyboru skrajnie różne jednostki na alternatywy zacierasz charakter strategiczny miasta, jakby rozszerzasz go do niepotrzebnej uniwersalności.

Dixlot PW
29 października 2015, 22:48
Dobrze, w h4 było mniej jednostek i balans był inaczej ułożony, zgadzam się. Jednak dalej nie widzę sensu w zastąpieniu latającej jednostki inną latającą jednostką.. Tu właśnie chodzi o to, żeby mieć wybór albo chcę strzelca, albo szybką latającą jednostkę. A tak mam do wyboru szybkiego pegaza albo szybką driadę (o ile będzie szybka). Gdyby driada była przykładowo alternatywą dla elfa, wtedy miałoby to jakiś sens, bo albo biorę dobrego strzelca, albo szybką driadę jako wsparcie dla smoka i pegaza. No, ale jak już mówiłem, to tylko moje zdanie.

Aayren PW
29 października 2015, 23:11
Driada jaka jest każdy widzi, pytanie jednak właśnie, jak się ona będzie statystykami przedstawiać.

Bo faktycznie, szybki latacz za szybkiego latacza to słaba zmiana, zwłaszcza że sukub w inferno wygląda na latacza, a i umiejętności strzeleckie zdaje się, że mieć może. Dlatego w obu zamkach widziałbym takowe "rozszerzenie uniwersalności" ;)

Dixlot PW
29 października 2015, 23:24
Właśnie o to chodzi. Sukub zastępuje typowego tanka co ma sens. Natomiast driada zastępuje szybkiego latającego pegaza. Sytuacje zmieni fakt, że driada będzie strzelcem w co osobiście wątpię.

Fandor PW
30 października 2015, 05:37
Pytanie nie jest czym będzie jednostka, pytanie jak będzie zbalansowana, jednostka musi się wbić w zastosowanie miasta, nie jest ważne, jaką będzie pełnić funkcję, tylko żeby zrekompensowała nam to, co stracimy. To nie jest tak, że tracimy strzelca musimy dostać latacza, może np. driady będą słabe i będą się trzymać z tyłu, ale będzie od nich premia do szybkości dla entów, dzięki czemu jednostka ta, dobry tank, będzie mogła szybciej zagrozić przeciwnikowi. Otwórzmy umysł na wiele rozwiązań ;).
Co do sukkuba, może lekko bardziej plastikowy niż reszta, ale nie przesadzałbym, dla mnie jest ok, większe zastrzeżenia mam do driady, ustawienie, leciutko bardziej w bok, w stronę gracza, i strój wydaję mi się być, nie wiem, zbyt szczegółowy? Strasznie się jej ta spódniczka z nią zlewa nie bardzo widać co to jest. Jeszcze włosy bym lekko poprawił. Jaskrawa kolorystyka w tym zamku się chyba sprawdzi, ale to już nie mnie oceniać.

J. M. Sower PW
30 października 2015, 11:28
Czarne elementy ubioru zawiera ulepszenie Sukuba. Za niedługo może pokażemy fragment animacji (która jest już w większości gotowa) wersji podstawowej i ulepszonej.

Możecie nam pomóc podsyłając własne wizje wyglądu siedliska dla pań z Inferna. :)

Demorator PW
30 października 2015, 12:50
Może rogata wieża a'la Orthank lub wieże w Oblivionie, ze zwisającymi klatkami?

MinosKing PW
30 października 2015, 18:16
Obie jednostki zapowiadają się obiecująco. A jako budynek dla Sukkuba proponował bym może coś w tym stylu: http://gameplay.pl/galeria/ilustracja/122_88779011.png zaś jako nazwę hm co powiecie np. na Świątynię Pokus?

Nicolai PW
26 listopada 2015, 16:24
Tak sobie ostatnio myślałem o alternatywach i wpadłem na pomysł, który poparli ANdre i Baca. Otóż wydaje mi się, że fajną jednostką dla Nekro byłby Scarecrow. Odpowiednio wystylizowany pasowałby do tych klimatów jak ulał:



No i Strach na wróble byłby pewnym powiewem świeżości. Opętany obiekt byłby miłą odmianą dla duchów i trupów. Jak się na to zapatrujecie?

Eggyslav PW
26 listopada 2015, 16:31
Jak dla mnie spoko, ciekawy koncept, tylko jakie będzie dlań ulepszenie, i jakie zdolności taki strach by miał...

Nicolai PW
26 listopada 2015, 16:45
Specjałki? Może wzbudzać strach jak Błękitny Smok, obniżać morale jak Kościany Smok, ewentualnie rzucać Przygnębienie czy jakiś inny czar. Opcji jest kilka, tylko trzeba się zastanowić na jakim miałby być poziomie. Raczej niskim. Więc szaleć nie ma co...

Ulepszenie? Dobre pytanie, ale da się z tego wybrnąć. W języku angielskim owa kukła ma dwie nazwy: Scarecrow i Bird scarer. Można je więc odpowiednio użyć jako nazwę dla podstawy i ulepszenia. Co do polskiego to byłoby trzeba poszukać czegoś blisko znacznego. Nie wiem... Straszak? Chochoł? Kukła? Coś z tym trzech jako podstawa, a na ulepszenie Strach na wróble.

Edit: No chyba, że pytałeś o wygląd ulepszenia... Ale to też nie problem. Standardowo dać więcej wszystkiego. Stylowy kapelutek mógłby pojawić się dopiero po ulepszeniu. Broń też może się zmienić, ze zwykłego kija/pałki na sierp/cep/kosę (tutaj będę lobbował za narzędziem rolniczym, bo wszak strachy na wróble stawia się na polach). Do tego zmienić kolorystykę i ewentualnie dołożyć jakąś pelerynkę. Ulepszenie jak się patrzy.

witchking PW
26 listopada 2015, 16:59
Dubluje się wizerunkowo ze śmiercią i z doktorem plagi mimo to wrzucę go do bazy potencjalnych stworów necro.

Eggyslav PW
26 listopada 2015, 19:45
@Nico: Chochoł mi się podoba, tak swojsko, i świetne nawiązanie do "Wesela" Wyspiańskiego...

Saki PW
26 listopada 2015, 20:01
A nie byłoby sensowniej po prostu "Scarecrow" i "Reaper"? Jednostka i tak gryzie się z wyglądu ze śmiercią, więc i nazwa może nie pasować, a "Żniwiarz" jest jak najbardziej stosowny dla nieumarłego gościa z kosą, IMHO.
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel