Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 86 - 87 - 88

J. M. Sower PW
11 października 2015, 10:27
Mi osobiście koncept miasta Inkwizycji się podoba, a i niektóre jednostki HoTA mają swój urok (kaci ;P), jednak tak jak już wspomniano, jeśli my, czyli MDT zabierzemy się za tworzenie takiego miasta to z pewnością nie skończy się na kopiowaniu kropka w kropkę czyiś koncepcji (jako przykładem posłużę się Forge, które w stosunku do oryginału od NWC przeszło dość znaczną metamorfozę). No i z pewnością nie prędko zabierzemy się za tworzenie jakiegoś kolejnego miasta (Forge czeka na rozwój, a Oasis jeszcze się w ogóle nie ukazało).

Ps. Pamięta jeszcze ktoś, że robiłem wyglądy zamków na mapie przygody pod każdy teren? ;) To może mniejszy projekt, ale jeden z wielu jakie już zaczęliśmy i czeka na zrealizowanie. Nie spodziewałbym się, aby nasza grupa w najbliższym czasie ogłosiła prace nad jakimkolwiek kolejnym miastem.

Gdy będziemy się rozdrabniać na dziesiątki projektów różnorakich miast, to skończymy jak HoTA - na początku zaprezentujemy wiele, ale ostatecznie wydamy tylko fragment, a reszta pozostanie w postaci konceptów.

Swoją drogą, to zwróćcie uwagę na politykę HoTA Crew ostatnimi czasy. Ostatnio próbowali namówić Nepha do współpracy, a co było wcześniej? Namówili innych świetnych grafików - zespół Don Kommandora (nie wiem czy dobrze piszę jego nick), tyle że ich prace niefortunnie przepadły, a samo HoTA Crew ma deficyt grafików, a więc problem z samodzielnym wydaniem czegoś sensownego (co próbowali załatać wciągając naszego rodaka ;P).

Ps2. Pozwolę sobie przytoczyć pewien cytat:
"Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." - Mahatma Gandhi
Obecnie jesteśmy na trzecim etapie. Pytanie tylko czy czwarty się spełni ;P.

Belegor PW
11 października 2015, 11:30
Bez urazy, ale mało prawdopodobne. VCMI to taki lekko ulepszony WoG, jest o wiele trudneijszy do zainstalowania i utrzymania niż Hota, której wystarczy jedynie zainstalowanie HD moda, bez zmiany języka całego systemu. Ogólnie, dopóki VCMI nie przeskoczy takiej przeszkody, to nie ma co się łudzić. Jeśli jest do wyboru łatwiejsza i stabilniejsza w opanowaniu Hota, a niej stabilna i wym. większej ilości kombinowania platforma VCMI, to ludzie wybiorą to pierwsze. Na tym polega sukces ruskiej ekipy.

Co do projektu, naprawdę świetnie to wychodzi i wygląda profesjonalnie. Sam pomysł wyciągnięty z czwórki to dobra idea. Urozmaiciłoby grę, zwłaszcza gdy komputer wybierze inne jednostki, to zajmowanie miast tej samej frakcji nie będzie równało się zwiększeniu swej armii.

Drwal PW
11 października 2015, 11:46
Z tym, że VCMI przeszło naprawdę wielką metamorfozę. Radzę zainstalować wersje kilka numerów wcześniej i naprawdę różnica jest ogromna. Oczywiście to wciąż jeszcze nie to, ale daje to nadzieje, że będzie tylko lepiej. Trzeba liczyć na Warmongera i jego ekipę i za kilka lat, może VCMI dorówna oryginałowi.
Smutne tylko, że sukces grupy Mod Design Team, nie zależny tylko od nich. Mogą powstać co raz to lepsze grafiki, mody, w końcu dodatki, a platforma może nie spełniać oczekiwań. Dlatego zazdroszczę HotA, że mają ludzi którzy umieją pracować na oryginalnej wersji.

Shin0bi PW
11 października 2015, 11:52
Witam Grotowiczów, z góry przepraszam wszystkich, którzy pisali na priv a nie otrzymali odpowiedzi, niestety sprawy zawodowe rzuciły mnie na pewien (dość długi) czas dosłownie na drugi koniec globu, zaraz wszystkim odpiszę :D

Co do tematu to odnośnie posta wyżej, jak to VCMI trudniejsze w zainstalowaniu i utrzymaniu? Przecież jest znacznie łatwiejsze - nie potrzeba HD-Moda a instalujesz kopiując wszystko do folderu z grą. Gotowe mody pobierasz z launchera jednym kliknięciem.

Ja wiem, że VCMI jeszcze nie jest gotowe, ale niektóre problemy i rzekome zarzuty są tak wydumane, że aż trudno bardziej :P


Warmonger PW
11 października 2015, 12:17
Cytat:
VCMI (...) jest o wiele trudneijszy do zainstalowania i utrzymania niż Hota, której wystarczy jedynie zainstalowanie HD moda, bez zmiany języka całego systemu.
Co może być prostsze od rozpakowania paczki do folderu z oryginalnym H3?
VCMI nie potrzebuje ani HD moda, ani WoGa.

Kastore PW
11 października 2015, 13:57
Instalacja VCMI jest dużo mniej przejrzysta, głównie dlatego, że w porównaniu do bardzo profesjonalnego HotA, VCMI wydaje się pracą wręcz amatorską (mimo, że w żadnym wypadku taką nie jest :).

Nephretes PW
11 października 2015, 19:49
Gdyby ktoś nie widział na HC. Poprawianie modeli idzie mi całkiem nieźle. Tym razem na warsztat poszedł Leszy Mitlandego z Kremlinu. W porównaniu do megadragona kosztował o wiele mniej pracy.



Dla k99 jeszcze raz podkreślę, że to nie oznacza odtwarzania Kremlinu ani żadnych innych miast czy to HoTy czy też WoGa. Traktować jako ciekawostkę, która pojawi się wśród naszych neutrali jako hołd dla pracy Alexandra. Dorównanie jego poziomowi jest bardzo trudne, więc niewiele będzie takich smaczków.

Myślę jednak, że wyszło na tyle dobrze, że trzeba się przyglądać by odróżnić od oryginału.

zeryss PW
11 października 2015, 20:14
it is good

Wiwern PW
11 października 2015, 20:21
Inkwizycja to wariacja zamku, ale bardzo dobrze przemyślana i w zupełnie innym klimacie. To świeżość wśród złych miast, bo daje nam złą stronę mocy niezwiązaną z demonami, śmiercią i czarnoksięstwem, ale w bardziej ludzkiej i religijnej postaci. Nawet jeśli nie ma akcentowanych kultów w H3, to i tak ma to jakiś klimat oraz dodaje coś nowego.

Z tymi instalacjami, to pamiętajmy, że WoG miał tą kretyńską i niczym nie uzasadnioną opcję koniecznej zmiany ustawień regionalnych i językowych. Na dobrą sprawę dochodziły jeszcze czcionki, translacja i skrypty poprawkowe, aby gra miała sens. Jakoś community sobie z tym potworkiem radziło. VCMI jest całkiem przejrzyste i proste. Mnie się podoba to co mamy.

Leszy całkiem przyjemny, choć prawdziwą sztuką będzie dopiero animacja liści w ruchu, bo tak zawsze widziałem tą jednostkę. No i wolałbym jednak skupienie się w pierwszej kolejności na alternatywach, ale i tak spory plus za wierne odwzorowanie.

Zmutowane surykatki sprawiły, że prychłem srogo XD

krasnolud99 PW
11 października 2015, 20:33
Niedźwiedź byłby niezłą alternatywą dla drzewca lub jednorożca. Już pogodziłem się z utratą tamtego miasta, ale może ten anioł śmierci zostanie alternatywą na przykład.

Nephretes PW
17 października 2015, 22:32
Powoli zbliżamy się do decyzji jakie jednostki pojawią się w pierwszej wersji moda. Zamieścimy kilka wskazówek aby zwiększyć apetyt :>

Who is That Pokemon?



Bacus PW
17 października 2015, 22:49
Czy to Charizard?

Warmonger PW
17 października 2015, 22:52
To pewnie jakaś gorąca laska w bikini. Skrzydła są dla zmyłki.

Fandor PW
17 października 2015, 23:10
Jakoś mi umknął ten "Dziad Borowy", good job Neph, Kremlin mi się podobał z jednostek, chociaż co do jego spójności bym się kłócił, umieszczenie jednostek z tego miasta w grze jako neutrali bardzo mi się podoba. :)
Czas na alternatywy dla Inferno, klasyka - sukkub, w sumie brakowało takiego żeńskiego smaczku w tym mieście, przydałaby się tylko jakaś ciekawa broń, ponieważ klasyczny bicz bardzo się wg mnie gryzie z tym, że ma go także czart, można by pomyśleć o jakiś szponach albo czakramie. ;)

Wiwern PW
17 października 2015, 23:33
And his name is Jooooohn Ceeeena!

Janina Cena?

Zresztą i tak wszyscy wiemy, że to ćmołaczka :>

Kammer PW
18 października 2015, 13:13
To silniejsze ode mnie. :/

Kastore PW
18 października 2015, 13:51
A czarty przywołują... Któryś z twórców o tym pomyślał mam nadzieję.

Belegor PW
18 października 2015, 13:54
Szczerze, dałoby się to rozwiązać jak w HotA, klikasz na czarta i tam jest ikonka jaką ma czynność zrobić: przywołać demona, czy iść dalej. Tak są rozwiązane problemy z liczami i gogami.

Nephretes PW
18 października 2015, 22:58
Gratulacje, Baca deklasuje konkurencję i wygrywa Master balla. Gotta Catch 'em All!

Kolejna zagadka to Rampart.

Jednostka 4tego poziomu, która będzie wykazywać synergię z inną jednostką Bastionu.



To wcale nie jest łatwe do odgadnięcia

Kammer PW
18 października 2015, 23:13
A ja żałuję, że nie ma tagu na umieszczanie filmików w poście. :(

Edit: Jednak się da, kliknijcie na link. xD
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel