Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 86 - 87 - 88

Andruids PW
23 września 2015, 17:33
Według mnie Paladyn pasuje bardziej na 6 poziom, ale to chyba przeważająca opinia, więc nie ma sensu więcej dodawać.

Jeśli Lew jest ostateczną opcją w Zamku, to zamieniłbym go miejscami z Kapłanką. Tymczasem, nie wiem czy nie lepiej czułby się w Twierdzy, albo w Bastionie.

Pamiętam gościa z psem i pochodnią z dawnego Cathedral. Może więc Łowczy (i Łowczy królewski) zamiast Lwa?

Wendigo warto rozważyć, a ten kościotrupi pasowałby do Nekropolii jak ulał. Być może uda mi się jeszcze uzyskać dostęp do modelu 3d, który kiedyś powstawał, więc jeśli ktoś chciałby doprowadzić go do jakiegoś socjalizmu to proszę się zgłosić.

Oprócz tego Sfinks i Wilkołak to równie spoko opcje. Można jeszcze pomyśleć o Shagu, Shucku, Bargheście, no, po prostu widmo-psie.

W Twierdzy są Sale Walhali. A gdyby tak pójść o krok dalej i dać mityczne, walczące kobiety wikingów, zwane Pannami Tarcz, czyli Shieldmaidens? Skrzydlate Walkirie byłyby remedium na brak latających jednostek tej frakcji. Jaka szkoda, że team Vori umyślił sobie zrobienie z nich klasy bohatera mocy.

Ursydian-berserker, Nosorożec, Olifant, albo Lew. Jedno z tych zwierzątek widziałbym jeszcze w Twierdzy.

Quetzalcoatle, albo raczej Pierzaste węże mogłyby się pojawić w Cytadeli. W początkowej lokacji Might & Magic 8, jaszczuroludzie żyli w sąsiedztwie tych stworków, które pełzały sobie po azteckiej piramidzie, ale zamiast nich chyba fajniejsze byłyby Kuroliszki - szybsze, mniej wytrzymałe bazyliszki straszące tym rozkładanym kapturem, przez co przeciwnik nie kontratakuje.

Topielica, jeśli zależy nam na kobiecym wariancie, mogłaby się nazywać Wiłą, bo krócej, ładniej i łatwiej w tłumaczeniu (Vila zamiast Drowneress...?). Nie widzę przeszkód, żeby usadowić ją w jakimś zaklętym bajorku znajdującym się w Cytadeli, albo Nekropolii, które cierpią na brak kobiecych wdzięków. W Bastionie, po wprowadzeniu druidki byłaby to lekka przesada.

Cyber Naga! Tak!

Eggyslav PW
23 września 2015, 23:15
Nico:
Pytanie za sto punktów... jak byś to zanimował?

Krakena? Po prostu, jako przerośniętą mątwę/ośmiornicę/kałamarnicę (amonita?), pełzającego za pomocą macek po polu bitwy. Tak samo, jak to normalnie robią głowonogi po dnie morza. I kraken JEST klasycznym potworem morskim, tylko że ostatnio spopularyzowanym przez "Piratów z Karaibów".

Ursus:
Konkwistador nie ma sensu, bo w HotA pikinier już jest przerobiony na konkwistadora.

A gdzie tam znowu masz pikiniera-konkwistadora? Jeśli już, to Gwardię Szwajcarską, mnie bardziej chodzi o coś w tym stylu:

uzbrojony w miecz/rapier i tarczę, jeśli już, to bliżej mu by było do Zbrojnego, typowy tank, powolny, drogi, ale wytrzymały, mógłby powstrzymywać kontratak.

Ursus PW
24 września 2015, 06:29
@Eggyslav Jeśli o takiego konkwistadora ci chodziło to pomysł nawet dobry.

Wiwern PW
25 września 2015, 16:01
Komentarz do tabelki zgodnie z prośbą Witcha na chacie, by trochę ocenić line upy.

Zamek:
Lew – Początkowo wydał mi się przeciętny i niepasujący, ale jednak po zastanowieniu wyszedł obronną ręką. Po stracie materiału w barwach Erathii na grzbiecie trochę traci, ale zbroja powinna wszystko zrekompensować.
Kapłanka – Kolejna jednostka obowiązkowa. Dodatkowy „mag” obok Kapłana się przyda, a kobieta trochę doda kolorytu.
Paladyn – Jak najbardziej na tak, bo nawiązuje do H2 i H4. Po za tym widze, że wybór umiejętności taki jak w konceptach HoTy. Jestem na tak.
Tutaj jest prosto, bo są i modele, i dobre koncepty. Pozostaje kwestia poziomów. Mocno obstawiałem paladyna na siódmy poziom. Mielibyśmy nawiązanie do czwórki i można by od razu dać przyrost jak u feniksa, więc byłoby różnorodnie i pewnie taniej, bo anioły dosyć kosztowne są. Najważniejszym problemem jest jednak rozmieszczenie siedliska, a arena idealnie nadaje się na zastąpienie masywną katedrą pełną witraży. Serce mówi siedem, ale rozum sześć. Lew i Kapłanka może zostać tam gdzie jest, ale kapłanka mogłaby jednak stać w boju obok kapłana. Konfiguracja lew „3” i kapłanka „4” byłaby całkiem fajna, tak samo jak lew „4” i kapłanka „3”. Tutaj można mieszać i zawsze będzie coś za coś. Dlatego to co jest może nawet zostać.

Bastion:
Druidka – Jednostka obowiązkowa. Kolejny elf urozmaici miasto rasowo, również jednostka magiczna i strzelecka doda coś nowego + nawiązanie do korzeni serii. Model po poprawkach fajny, ale bez kostura tej jednostki nie widzę. Trith ma model gotowy, więc da się zrobić. Tak samo jestem zwolennikiem jeleniej/wilczej czapy rodem z H5 i futer. Przydałoby się wydłużyć szatę przy ulepszeniu. Oczywiście kolorystyka to brąz i zieleń przechodząca w biel. Trochę zdziwił mnie wybór poziomu, bo czwarty poziom byłby równie dobry. :)
Jeleń – Najlepsze co może otrzymać H7 i jednocześnie projekt alternatyw. Hei-Reg kiedyś przygotował wyborny koncept tej jednostki. Dla mnie dobry wybór. Byłaby to bardziej mobilna odmiana dla jednorożca, choć pewnie delikatniejsza.
Propozycje: Satyr na poziomie czwartym/leprekaun na trzecim. Bardzo proste rozwiązanie. Siedlisko byłoby łatwo dobrać (beczka/ogród tęczowy), ładnie wpasują się do kolorystyki, trith ma model fauna, a leprekaun byłby dosyć baśniowym urozmaiceniem miasta i dobrym kompanem dla krasnoluda. Ewentualnie driada podobna do tej z piątki za elfa.

Forteca:
Smoczy Golem – Rozwiązanie z czwórki, miła odmiana dla strzelca i fajne miejsce na siedlisko.
Propozycje: Konstrukt to naturalna myśl, ale nie wiem do końca w jakiej postaci. Sugerowałbym jeszcze jednego czarodzieja, tym razem na poziomie czwartym. Coś w stylu surowego maga z Disciples, który miotałby dystansowymi atakami na szóstym poziomie, rzucał zaklęcia jak dżin i w ogóle był mokrym snem Dracona (lub jego koszmarem). Ewentualnie w wariacji złych czarownic z pierwszego dodatku do czwórki.

Inferno:
Sukkub – Dobrze dobrany poziom i dobry koncept.
Koszmar – Jak wyżej. Dałbym na szósty poziom, by był mobilnym i silnym nielataczem + utrudnienia w rozbudowie, aby nie był tak łatwo dostępny jak Ifrit.
Matka Roju – Dałbym za diabła, bo miejsce pod siedlisko niemal idealne i można wielki „reproduktor” postawić bez przeszkód. Poza tym byłaby to wyjątkowo pokręcona, obleśna jednostka. Spore urozmaicenie.
Proponowany line up jest całkiem niezły.

Nekropolis:
Wilkołak – Na swoim miejscu. Oczywisty wybór.
Sfinks – Kolejne latacz i znów na dobrym miejscu.
Propozycje: Ghul za Zjawy jako bardziej mobilne, trochę kruche, ale bardzo ofensywne zombie o sporym przyroście. Ewentualnie jakaś kostucha za Smoka, ale to bardzo luźny pomysł.

Loch:
Robalogłowy – Świetny wybór.
Drider – Tak samo :>
Propozycje: Dla odmiany coś ludzkiego, aby miasto też miało element rasowy, bo w nim są na ten moment same mieszańce. Proponuję złą czarodziejkę, która miotałaby zaklęciami z czwartego lub trzeciego poziomu. Może atak obszarowy? A może jakiś zabójca z dwoma sztyletami lub kuszą na ręce niczym w piątce? W każdym razie – człowiek to konieczność IMO.

Twierdza:
Barbarzyńca – człowiek. Może być w stylu masywnego, ciężko opancerzonego brodacza rodem z Diablo 3, a i równie dobrze wojownicza kobieta o lekkim pancerzu rodem z Conana. Dobry byłby szósty poziom. Byłaby jednostka walcząca w zwarciu i tańszy odpowiednik cyklopa z jego drogim siedliskiem.
„Masywniak” - olifant lub zębacz rodem H4, który byłby tankowatym, ale zaskakująco szybkim zastępstwem za roka.
Gargantuan – luźna myśl.

Cytadela:
Żaba – Koniecznie!
Troll - Tym bardziej! Najlepiej z tańszym od gorgony siedliskiem.
Roślina – I kolejny must have,
Ten line up jest dla mnie idealny i lepszego sobie nie wyobrażam. Ewentualnie może jakiś gnoll-albinos na raptorze, szlachetny kuroliszek lub żabolud. Ewentualnie odpowiednik wcześniej wspomnianego zabójcy.

Do reszty się nie odniosę. Dodam jedynie, że Mech jest obowiązkowy, a nagę dałbym za minotaura. Myślę też nad elementalistą lub lodowym odpowiednikiem we Wrotach.

Andruids PW
25 września 2015, 17:23
Wiwern coś pokręcił z tymi nawiązaniami do Paladyna w H4 i jelenimi łbami w H3, ale pomysł z człowiekiem w Lochu wydaje się strzałem w 10. Nasuwa się na myśl bliżej nieokreślony homo assassinus, który alternatywnie do Meduz, atakowałby z bliska i zatruwał, albo aplikował jakiś wyjątkowo wredny debuff.

Innym pomysłem mógłby być jakiś czarownik, przedstawiciel kasty bohaterów tej frakcji. Według mnie pasowałby do uniwersum M&M bardziej niż Mind Flayer, a mógłby nawet mieć tą samą umiejętność (jeszcze dobrze pamiętam jak Ci przeklęci brodacze z M&M6 mieszali członkom mojej drużyny w głowach) ale wiem, że z niego pewnie nie zrezygnujecie. Z resztą to dobrze, bo model się wyjątkowo udał, a poszerzanie bestiariusza o znane potwory z D&D, zamiast kopiowanie w kółko pomysłów z Heroes 2 i Heroes 5/6 jest zawsze bardziej oryginalne.

zmudziak22 PW
25 września 2015, 19:30
Ja bym widział w lochu assasyna zamiast troglodyty, mógłby mieć truciznę wiwern lub być 3 strzelem lochu.

Bacus PW
25 września 2015, 19:52
Problemem jest to, że zastępowanie jednostek z poziomów 1-3 jest problematyczne, a może nawet w obecnej chwili awykonalne. Dlatego obecnie plany alternatyw dotyczą poziomów 4-7.

Warmonger PW
25 września 2015, 20:57
Jeśli chodzi o to, że budynki poziomów 1-2 są często wybudowane w miastach, to da się to częściowo rozwiązać - przynajmniej na mapach losowych i mapach powstałych przy użyciu przyszłego edytora. Prędzej czy później trzeba będzie uogólnić logikę odpowiedzialna za nowe budynki, bo AI też nie umie ich budować.

Aayren PW
26 września 2015, 00:05
Grając w WoGa mamy na początku nowej mapki koło 20 opcji które możemy włączyć/wyłączyć, wydaje mi się więc, że jest wykonalnym by pojawiało się okienko pozwalające nam na wybór jednego z 2 alternatywnych ulepszeń budynku. Ale to tylko moje laickie przekonanie... W każdym razie o ile jest chociażby minimalna szansa na wprowadzenie jednostek 1 i 2 lvl proszę twórców o nie odrzucanie jej przedwcześnie.

Kammer PW
26 września 2015, 00:08
Aayren:
Grając w WoGa mamy na początku nowej mapki koło 20 opcji które możemy włączyć/wyłączyć, wydaje mi się więc, że jest wykonalnym by pojawiało się okienko pozwalające nam na wybór jednego z 2 alternatywnych ulepszeń budynku.
Paaanie, to są skrypty, tego nie masz w VCMI.

Eggyslav PW
26 września 2015, 14:05
Wracając do tematu Ghuli w Nekropolii, pamiętam że ktoś się zastanawiał jak odróżnić Ghula od ożywieńców. Otóż rozwiązanie jest proste, i całkiem lore-friendly, że się tak wyrażę.

Panie i Panowie, szanowni Grotowicze, oto Ghul z MM7:



Myślę, że wyróżnia się od zombiaków, a jednocześnie pasuje jak ulał do line-upu nekropolii, a ponieważ MM7 jest stylem bardzo podobne do H3, to myślę że i pod tym względem się wpasuje... Oczywiście, nie chodzi mi o to żeby zerżnąć defy, z jednej gry do drugiej, tylko żeby wymodelować coś podobnego. Ulepszenie mogłoby mieć dłuższe szpony, rozwichrzoną długą grzywę (a'la Eddie z okładek Iron Maiden) i czerwone oczy...

Ursus PW
26 września 2015, 14:08
@Eggyslav Lepiej zrobić coś o całkiem innym wyglądzie, bo ghul na wzór tego z MM7 zbytnio by przypominał wampira.

Topork PW
26 września 2015, 16:20
Pomysł na ghula na podstawie powyższego modelu:

Lekko zgarbiony, z wyraźnym irokezem,w innym wdzianku i może z uzębieniem a"la Barakka z Mortal Kombat.I z dłuższymi pazurami


Eggyslav PW
27 września 2015, 04:01
Ursus: Nie obraź się przyjacielu, ale czy ty masz coś nie tak ze wzrokiem? Owszem, pewne podobieństwa są, ale jak dla mnie Ghul z MM7 znacznie różni się od wampira z HoMM 3, Wampiry są wzorowane na Hrabim Orloku, z klasyku kina niemego "Nosferatu: Symfonia Grozy", mają szarobłękitną siną skórę i są łyse. Ghul tutaj ma trupio białą karnację, wyraźne włosy, rząd długich ostrych zębów (a nie dwa kły, jak u wampira), nie mówiąc już o zupełnie innym odzieniu. Podoba mi się rozumowanie Toporka, gdyby Ghul był przygarbiony i miał dłuższe szpony, jeszcze bardziej odróżniałby się od nieszczęsnego wampira...

witchking PW
30 września 2015, 20:34
Po miesiącu od wydania Forge chciałbym wam przedstawić trochę naszych prac związanych z Alternatywnymi jednostkami. Przy okazji nadmienię, że nasza grupa w końcu dorobiła się nazwy, od dziś znaleźć nas można pod banderą Mod Design Team.

A poniżej Templariusz:


oraz Templariusz obok anioła:


i jego animacja ataku:


Siedlisko Druidek:


Tryton:



Lord Hawk PW
30 września 2015, 21:27
To się nazywa mocne wejście, Trytona i siedlisko Druidek chyba już widziałem przy Forge, siedlisko klimatyczne i Tryton dobrze wykonany, ale skrócił bym ten naramiennik lub usunął z lewej ręki bo wygląda jak nos.

Ale Templariusz ..... jak tylko wersja moda z nim wyjdzie to będzie to moja ulubiona jednostka i jednocześnie oznacza nieużywanie Archaniołów ^^ [mimo że pewnie dużo słabszy w statystykach], wygląda z postury jak Paladyn z Katedry od Hota [dla tej jednostki najbardziej liczyłem na to miasto], ale z elementami i barwami bardziej pasujące do "dobrego" wizerunku tej jednostki, teraz chyba nikt nie zaprzeczy że pasuję jako alternatywa Archanioła bardziej niż za Championa.
Tylko pytanie czemu duża wersja ma zakrytą twarz, a ta normalnych rozmiarów ma już odsłoniętą twarz ? jeśli to na razie propozycja to stawiał bym na zakrytą, a jeśli brak pomysłu jak ma wyglądać zwykła/ulepszona wersja to odkryta twarz w podstawie, a zakryta w ulepszeniu + oczywiście różnice w zrobi w obu wersjach [choć w tej chwili obie wersje wyglądają już na ulepszenie].

Fandor PW
30 września 2015, 21:42
Modele na najwyższym poziomie, tylko czekać na wydanie moda, aby móc zagrać. :3

Drwal PW
1 października 2015, 09:41
Lord_Hawk:
Ale Templariusz ..... jak tylko wersja moda z nim wyjdzie to będzie to moja ulubiona jednostka i jednocześnie oznacza nieużywanie Archaniołów ^^

Nie jest chyba przesądzone na jakim poziomie będę Templariusze. Duże prawdopodobieństwo, że będą alternatywą championów. Tak przynajmniej pamiętam te debatę. :D

Lord_Hawk:
wygląda z postury jak Paladyn z Katedry od Hota

Masz dobry wzrok, częściowo był chyba inspiracją. Nie wiem czy dobrze, że to zdradziłem. :P

Lord_Hawk:
Tylko pytanie czemu duża wersja ma zakrytą twarz, a ta normalnych rozmiarów ma już odsłoniętą twarz ? jeśli to na razie propozycja to stawiał bym na zakrytą, a jeśli brak pomysłu jak ma wyglądać zwykła/ulepszona wersja to odkryta twarz w podstawie, a zakryta w ulepszeniu + oczywiście różnice w zrobi w obu wersjach [choć w tej chwili obie wersje wyglądają już na ulepszenie].

A nieulepszenie będzie chyba inne, znacznie różniło się od tej wersji. Nie wyobrażam sobie by różnica była tylko w tym elemencie. :)

Od siebie dodam, że bardzo mnie cieszy, że prace posuwają się w dobrym kierunku. Alternatywy to bardzo trudny projekt, w mojej opinii dużo bardziej skomplikowany niż miasto (podobnie jak dodatkowe ulepszenia Kuririna). Oprócz tego, że trzeba zrobić masę nowych jednostek (około 60 wraz z ulepszeniami), siedlisk, to wszystko to musi być pasować perfekcyjnie do oryginału. Tu nie ma miejsca na odrobinę inny styl, kolorystyka musi pasować do frakcji, no i odpowiedni balans jest bardzo trudny.

Nephretes PW
5 października 2015, 21:25
Zrobiłem kolejną alternatywę. Driada będzie występować w bastionie, ale jeszcze nie wiemy na którym poziomie.


Kammer PW
5 października 2015, 21:27
Masz plusa za nawiązanie do H5. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel