Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 86 - 87 - 88

Rabican PW
13 września 2015, 02:00
Cytat:
Ale właśnie ten drugi argument podniósł Biros. Sam więc stwierdzasz, że Twoja wypowiedź była nie na temat :P
Primo, to nie argument, który podniósł, lecz teza, którą postawił (tj. że nie pasuje). Secundo, wstawiając wiadomy obrazek, wykazałem, że ludowość i baśniowość nie przeszkadzają w majtendmedżikowości - czyli ww. cechy nie powinny świadczyć przeciwko kurzej nóżce. Quod erat demonstrandum.

Problemem pozostaje wygląd obiektu, ale o tym pisał już Sower.

Cytat:
W Fortecy kury nie występują, to miasto gadów z dodatkiem insektów.
W Tower nie występują kury, krowy ani świnie, więc magowie żrą kamienne golemy i gargulce.

No proszę Cię :P

J. M. Sower PW
13 września 2015, 08:46
Moim zdaniem wygląd domku można spokojnie dopasować do miasta, a kurze nóżki... przecież kura to potomek dinozaurów, a te jej nogi wyglądają bardzo gadzio ;P. Można się pokusić jeszcze aby nie były to tak do końca nogi kurze, a coś bardziej gadziego ;) i będzie wtedy bardziej oryginalnie.

Jaszczurzy Alchemik PW
13 września 2015, 09:33
Może nogi bazyliszka?

avatar PW
13 września 2015, 09:46
Gdybym miał jakiekolwiek umiejętności graficzne i chciałoby mi się wziąć za modowanie H3, podszedłbym do problemu w całkowicie odmienny sposób - czyli wymyśliłbym całkowicie fikcyjne jednostki, nie mające nigdzie swoich odpowiedników, ni kojarzące się z niczym. Wówczas argumenty czy pasuje czy nie, nie miałyby miejsca, a zostałoby dla grafików ogromne pole do popisu ograniczone tylko wyobraźnią właściwie. Przykład, ależ proszę. Jestem modderem i tworzę miasto o nazwie: Shelda.

Poziom 1: Onrast/Onrast Pierzasty
Poziom 2: Gesterwica/Wiotka Gesterwica
Poziom 3: Zefulion/Zefulion Poparzony
Poziom 4: Brocotyd/Drocotyd
Poziom 5: Ifustyk karłowaty/Ifustyk tłusty
Poziom 6: Piewca Sydaru/Orator Sydaru
Poziom 7: Furt/Gnurt

Intrygujące, prawda? ;P Nie można zarzucić jednostkom, że coś nie pasuje, bo przecież w Erathii można być poparzonym, pierzastym czy tłustym. Również nie można by było nic zarzucić projektom stworzeń, bo nie ma żadnego odnośnika, że tu nie pasuje tunika, tam oszczep, gdzie indziej za długie włosy itd. Co tylko wymyśli sobie grafik, będzie cool. A pod krytykę poszła by jedynie precyzja wykonania, skala, paleta kolorów czy gładkość animacji. I nie trzeba się znać na mitologiach :)

Baronus PW
13 września 2015, 12:40
Ptaki to latające gady jakby się kto pytał. Identyczne zasady organizmu.
Jeśli chcecie obrazów cywilizacji Ameryki to wpiszcie w wyszukiwarkach grafiki:
precolumbian city
precolumbian architecture
Będzie mnóstwo.
Koniecznie też trzeba pierzastego węża. Sprity są w M&M VIII.
Jak najbardziej trzeba miasta roślin. Typu osetnica z H IV. Nazwy wymyślone bardzo dobre. Teraz trzeba wymyślić rośliny do nich.
Polecam deviantart.com tam jest masa grafiki.

J. M. Sower PW
13 września 2015, 14:49
Ptaki to potomkowie dinozaurów, a dinozaury to nie to samo co gady ;P, jedynie wyglądają łudząco podobnie. Dinozaury prawdopodobnie były stałocieplne (jak ptaki), a gady są zmiennocieplne. Latającymi gadami były Pterodaktyle. Dinozaury zaczęły dopiero latać, gdy ewoluowały do dzisiejszych ptaków. Może skończmy dyskusję do momentu, aż ktoś wykona jakąś grafikę tej budowli i będzie co krytykować. Niektórym pomysł może nie do końca pasować, ale jeśli grafika będzie odpowiednio wpasowana w ekran miasta, to może się przekonają ;).

Baronus PW
13 września 2015, 15:36
Różnice są na tyle niewielkie, że niektórzy biologowie tak twierdzą. Co do dinozaurów to nie wiadomo dobrze.
Ciekawe artykuły na ten temat:
http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2014_08_02/Dinozaury-to-ptaki-6198/
http://www.wielkiegady.pl/dinozaur-a-ptak/
http://www.przyroda.szyc.org/ptaki.html
Warto wiedzieć skoro potrzeba jednostek do zamków :-) Jednak opowiadam się za zwierzętami fantastycznymi nie tymi realnymi. To nie jest gra przyrodnicza.

Eggyslav PW
13 września 2015, 18:37
A wiedzieliście że pod względem genetyki, najbliższym obecnie żyjącym krewnym dinozaurów są pospolite kurczaki? Mało tego, mając fragmenty genomu dinozaura, można by było, na podstawie DNA kurczaka odtworzyć dinozaury! A niedawno gdzieś znaleziono kości dinozaura z nienaruszonym szpikiem, a co za tym idzie, z zachowanymi komórkami macierzystymi krwi, zawierającymi DNA, potrzeba nam już tylko jakiegoś ekscentrycznego miliardera który by otworzył na tropikalnej wyspie park dla dinozaurów...

Baronus PW
13 września 2015, 18:45
To samo z mamutami. A u nas chcą przywrócić słynnego tura...
Można by poszperać w mitologii indian za jednostkami dla cytadeli. Na pewno jeźdźcy jaszczurów by się przydali z umiejętnością szarża i ruchem harpii, oraz zionięcie - jak u smoków. Jaszczuroludzie na jakichś dinozaurach typu struś, czyli dwunożnych.

Gravius PW
15 września 2015, 18:39
Nawiązując do pytania po co kurze nóżki miałyby tworzyć czarownice i co wspólnego mają z Fortecą, to uważam, że nie jest to coś niepasującego, bo przecież bazyliszki rodzą się z jaj owego ptactwa wysiadywanych przez węża.

Warmonger PW
15 września 2015, 18:49
Ale nie te bazyliszki, które mamy w H3.


To jest przykład typowego bazyliszka z warszawskiej legendy ;)

Bazyliszki w H3 pochodzą bezpośrednio z D&D

Eggyslav PW
15 września 2015, 22:51
Żeby nie było nieporozumień, proponowałbym by "Drobiowego" Bazyliszka nazywać Kuroliszkiem (ang. Cockatrice)... W sumie, tutaj mi się nasuwa myśl, że byłaby to świetna alternatywa dla Bazyliszka, statystykami mógłby być trochę słabszy, ale za to mógłby latać...

Fandor PW
19 września 2015, 12:48
Jakie w tej chwili są koncepcje alternatyw do miast?
Co do Trollicy bardzo mi się podoba, podstawa idealnie się wpasuje do gry, natomiast jeżeli chodzi o ulepszenia to wątpię. Mają zbyt dużo detali, które po zmniejszeniu źle wyglądają. Proponowałbym, żeby trollica strzelała od razu z kociołka, a ulepszenie dostało by różdżkę bądź nóż/sztylet (krótka broń kłuta bardziej mi się kojarzy z wiedźmami niż różdżki czy kostury) który pozwalałby jej na pełne obrażenia w zwarciu.
Domek będzie podmieniać siedlisko gorgon? Przede wszystkim proponuję 2 kurze nóżki, zielony kolor będzie pasować do miasta, wygląda chatki, taki jak pokazał Sower, jednak odwróciłbym go o 90 stopni i zrobił wejście na szerszej ścianie. Ostatecznie taka chatka jak proponuje Kurek, tylko bardziej w kolorach Fortress.

Kuririn PW
20 września 2015, 21:17
Takiego Drobiowo-smokowo-coś tam coś tam, mogę wymodelować (z warszawskiej legendy) jak Wtch to weźmie do alternatyw :)

Nephretes PW
22 września 2015, 22:10
Prawdopodobnie dla zamku na 4 poziomie, ale nie jest to w tym momencie pewne. Tym razem zacząłem od ulepszenia, ale wiadomo, że jest to nadal WIP.


Kammer PW
22 września 2015, 22:12
Jakie zdolności? Szarża, szansa na większe obrażenia, po prostu bardzo silna jednostka?

Nephretes PW
22 września 2015, 22:15
Na ten moment jedynie luźna refleksja, że przydałoby się, aby choć jedna alternatywa nie była człowiekiem, bo robi się monotematycznie. Jesteśmy otwarci na sugestie zdolności.

Myślę, że rozsądnie byłoby znacznie zmniejszyć obronę w porównaniu do krzyżowca.

(Dla przypomnienia inne to Paladyn i Kapłanka)

Kammer PW
22 września 2015, 22:24
Ummm... czyli dodajecie jednostki patrząc na aspekt graficzny, pomijając to, czym ta jednostka może się zajmować?

Nephretes PW
22 września 2015, 22:29
Nie, ja po prostu wszystkiego nie wiem i jestem zwykłym robolem :p Szczegóły zna Witchking. Czasami jednak dobrze pozbierać pomysły i na ogólnym forum, ot co.

Drwal PW
22 września 2015, 22:36
Lew fajny - mam lekkie wrażenie, że widziałem już go wcześniej w necie (deju vu xd, albo Neph inspirował się czymś co widziałem). Ma odrobinę chyba zły kąt, za bardzo jest skierowany w kierunku monitora.
Najbardziej pasowałby na 3-4 poziom. Aczkolwiek Chimerka jest podobna i jest na 6. Może więc miecznik?
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel