Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 86 - 87 - 88

Fandor PW
2 grudnia 2013, 22:54
Mam od jakiegoś czasu pewien pomysł, nie wiem czy się zgodzicie, widziałem kiedyś w internecie i może bym znalazł u siebie po kilka defów dla driady-sarenki taka kobieta-centaur tylko, że połączona z sarną i grove keepery czy jak tam się zwą też centauro-podobne, też z jeleniem, mogły by być dobrym zastępstwem zwłaszcza, że nocne elfy w warcrafcie skąd się wywodzą mieli więcej połączeń z jeleniami niż koniami. Nie wiem czy mój pomysł się spodoba ale myślę że byłby dobrym rozwiązaniem gdyż satyrów zawsze brakowało mi w ramparcie.
Tak przy okazji miło mi, że ktoś podobnie jak ja myśli o tym by mody współgrały ze sobą w pełni :).

Pointer PW
2 grudnia 2013, 22:56
Ale przecież Grove Keeper (jak sama nazwa wskazuje) już jest w Grove...

Fandor PW
2 grudnia 2013, 23:01
Chodziło mi o to że widziałem dwa ciekawe defy jego, które są połączeniem człowieka z jeleniem nie koniem, żeby ujednolicić :) te jelenie w mieście.

AmiDaDeer PW
2 grudnia 2013, 23:15
Pointer:
Pewnie niektórych to nie obchodzi, bo wolą taki mod niż nowe miasta (zwłaszcza, że Preserve ma chyba tyle samo przeciwników co zwolenników), ale jednak fajnie by było żeby większość (a jeszcze lepiej wszystkie) mody były ze sobą kompatybilne.
Taka "kompatybilność" zabija kreatywność i jakość. Jeżeli miałbym już robić moda kompatybilnego z innymi, to wybrałbym te najlepsze, a nie wszystkie. A obiektywnie rzecz biorąc Preserve czy Grove są daleko od podium...

rtx PW
2 grudnia 2013, 23:49
Grove trzyma poziom po podmianie jednostek nA te od Tritha, ale nie wszystkie działają. Szczególnie nieulepszony druid, a szkoda bo to świetna jednostka.
Á propos jednostek od Tritha - nie wiem czy to choć trochę inteligentne, ale właśnie niektóre jednostki Tritha z Grove można wykorzystać jako alty dla Rampartu.
Myślę, że niziołek bardziej nadawałby się do Tower [w końcu jest tam w H2 i H4], zaś do Rampartu można by dać Leprekauna, problem z ulepszeniem. Ale to moja prywatna opinia.

Tower poziom 4:

Takie śmieszne latające miecze, które są już w jednym modzie Witchkinga.
+
Szybkie.
Spore obrażenia i atak.
Jednostka traktowana jako mechaniczna.
Lata.
50% obrony przed strzałami [jak trup w chyba H4].
-
Słade hp [obrona średnia].
Nie strzela, w przeciwieństwie do maga.
Cena.

Taka luźna koncepcja. Chyba trochę OP, ale to nie są dokładne staty.

Poziom 7:

Smoczy Golem! Yay! Zastanawiam się nad nazwą ulepszenia, ale defy już są.

+
Brak kontrataku wroga/nieograniczony kontratak.
Dość szybki.
Jednostka mechaniczna.
Na ulepszeniu zredukowane obrażenia od czarów.
-
Nie strzela, w przeciwieństwie do tytana.
Poza złotem kosztuje rudę, ukepszenie jeszcze klejnoty.

I mała prośba z mojej strony - mógłby ktoś przekolorować defa ulepszenia tego golema [taki złoty, był w pierwszych wersjach forge] na kolor lorda piorunów autorstwa Docenta Picolana [taki niebieski/fioletowy żeby był zamiast złotego, ale może z jakimś odcieniem srebra/złota, nie wiem daltonistą jestem :P]?

Edit: dziękuję za poprawę błędów. Wpadłem jeszcze na pomysł ettina do twierdzy, ale to jutro.

AmiDaDeer PW
2 grudnia 2013, 23:56
rtx:
Grove trzyma poziom po podmianie jednostek nA te od Tritha, ale nie wszystkie działają. Szczególnie nieulepszony druid, a szkoda bo to świetna jednostka.
Tritha. Nie wiem jakim cudem defy Ci nie działają, ale wątpię by to była ich wina. I nie, same jednostki nie sprawiły, że to miasto jest ładne - bo nie jest. I mówię to jako jeden z jego autorów. :P

rtx:
Tower poziom 4:

Takie śmieszne latające miecze, które są już w jednym modzie Witchkinga.
Trafnie powiedziane - śmieszne latające miecze, które nie pasują kompletnie do stylistyki gry. Naprawdę nie mam pojęcia, jak miałaby wyglądać walka tytan vs lewitujący miecz, i nie chcę mieć tego pojęcia.

Gravius PW
3 grudnia 2013, 00:17
MinosKing - *włócznę =/

Jako alternatywę któregoś stwora z lochu można by dać wielkiego pająka wydzielającego neurotoksynę, której można by nadać cechy odpowiednie do poziomu (paraliż, obniżenie statystyk, maksymalnego życia, czy jakiś inny efekt)

Pointer PW
3 grudnia 2013, 00:24
Cytat:
Preserve i Grove sa daleko od podium

Co do Grove, to masz racje, jednostki nawet po poprawce Tritha nie sa najlepsze, a i grafika samego miasta jest wyraznie slabsza od oryginalnych, choc i tak gra sie tym miastem calkiem przyjemnie. Natomiast Preserve to, moim zdaniem, jeden z najlepszych modow do tej pory. Miasto zerzniete z h4? I co z tego? Wazne, ze grajac w ogole nie odczuwa sie tego, ze ekran miasta nie jest z oryginalu. Gdybym nie znal heroesa 4, Preserve byloby dla mnie miastem jak kazde inne (nie mowie teraz o jednostkach, tylko o samym miescie). Co do jednostek, to najslabiej wypada 1.poziom, rzeczywiscie odstaje od reszty, a tym bardziej od oryginalnych stworow. Poziom 2, 4 i 7 za to sa swietne. A wiec, jak widac, co kto lubi.
Nie zgodze sie tez z tym, ze kompatybilnosc zabija kreatywnosc. Moim zdaniem wrecz ja pobudza. Jesli mam jakis pomysl, to najpierw musze skonfrontowac go z tym, co juz jest. Jesli sie powtarza, mysle dalej, wymyslam cos nowego. To raczej stymuluje do kreatywnosci, a nie zabija... To tak jak z wynalazkami. Zamiast wynalezc zarowke, Edison mogl drugi raz wynalezc lampe naftowa... Tylko po co, skoro juz byla? Wykombinowal cos lepszego. Tak samo tutaj, po co powtarzac jednostki, lepiej wstawic nowa, byc moze lepsza (klimatem, wykonaniem czy czymkolwiek innym) :-)

EDIT: Nie to, zeby mi to jakos szczegolnie przeszkadzalo, ale pisze to zaraz po napisaniu posta. Jest 23:34, wiec czemu moj post (i nie tylko moj) ma juz jutrzejsza date, godzina 0:24? Czyzby Kwasowa Grota doczekala sie nowej wlasciwosci - zakrzywiania czasoprzestrzeni? ;-)

AmiDaDeer PW
3 grudnia 2013, 00:41
Pointer:
Natomiast Preserve to, moim zdaniem, jeden z najlepszych modow do tej pory. Miasto zerzniete z h4? I co z tego? Wazne, ze grajac w ogole nie odczuwa sie tego, ze ekran miasta nie jest z oryginalu.
Ja tam odczuwam. :P I to od razu, gdy tylko uruchamiam grę tym miastem. Zwłaszcza że miasta z Heroes 4 nie grzeszyły ładnym układem.

Pointer:
Nie zgodze sie tez z tym, ze kompatybilnosc zabija kreatywnosc. Moim zdaniem wrecz ja pobudza. Jesli mam jakis pomysl, to najpierw musze skonfrontowac go z tym, co juz jest. Jesli sie powtarza, mysle dalej, wymyslam cos nowego. To raczej stymuluje do kreatywnosci, a nie zabija...
Problem polega na tym, że Heroes 3 jednak rządzi się pewnymi prawami, a wrzucanie wszystkiego na siłę byleby tylko było sprawia, że tworzy się jedna wielka ciężkostrawna breja. Alternatywy da się dobrze zrealizować, jeśli ustali się dobre jednostki - i próba pogodzenia wszystkiego co już powstało ze sobą kończy się tym, że na miejsce alternatywy idą istne ochłapy. "Satyr do Rampartu nie, bo istnieje takie jedno miasto...", "Żadnych druidów, bo już są wykorzystywani w innym mieście"...

Poza tym bądźmy szczerzy - nie każda nowa jednostka jest "kreatywna". Kreatywnymi są te, które nie powtarzają się z innymi stworami w grze, zarówno wyglądem jak i zastosowaniem. A możliwości jednak i będą ograniczone, jeśli chodzi o taką grę jak HoMM3.

Oczywiście nie zabraniam wam robienia czego chcecie, warto jednak zadać sobie pytanie, czy chodzi wam o moda samego w sobie, czy też jednak o jakość i coś, czym można byłoby zagrać więcej niż 1-2 razy.

Drwal PW
3 grudnia 2013, 12:37
Pointer:
Co do Grove, to masz racje, jednostki nawet po poprawce Tritha nie sa najlepsze, a i grafika samego miasta jest wyraznie slabsza od oryginalnych, choc i tak gra sie tym miastem calkiem przyjemnie. Natomiast Preserve to, moim zdaniem, jeden z najlepszych modow do tej pory. Miasto zerzniete z h4? I co z tego? Wazne, ze grajac w ogole nie odczuwa sie tego, ze ekran miasta nie jest z oryginalu. Gdybym nie znal heroesa 4, Preserve byloby dla mnie miastem jak kazde inne (nie mowie teraz o jednostkach, tylko o samym miescie). Co do jednostek, to najslabiej wypada 1.poziom, rzeczywiscie odstaje od reszty, a tym bardziej od oryginalnych stworow. Poziom 2, 4 i 7 za to sa swietne. A wiec, jak widac, co kto lubi.

Ja stawiam zdecydowanie wyżej Grove od Preserve i to z naprawdę mnóstwa powodów. Chociaż zgadzam się z Hobbitem, obydwa mody są bardzo daleko od czołówki najlepszych modyfikacji, zwłaszcza Preserve.

Mówisz Pointer, że miasto Preserve jest tak piękne, nie odbiega od oryginalnych. Zupełnie się z tym nie zgadzam, odbiega i to znacznie i nie jest pod tym względem ładniejsze niż Gaj. Ale że o gustach się nie dyskutuje to podam kilka innych argumentów.

Piszesz, nie licząc jednostek wszystko jest piękne. A jednostki to nie część miasta? A czy to właśnie nie one powinny stanowić główne kryterium oceny miasta. Grając w Heroes 3 znacznie więcej czasu spędzasz na mapie przygody, tocząc bitwy, aniżeli kupujesz budynki i rekrutujesz jednostki. Armia miasta ma więc ogromne znaczenie, a w Preserve jak sam przyznałeś są stwory są słabej jakości. Poza tym to co bagatelizujesz w tym zerżniętym z H4 mieście, w Grove uznajesz za ogromną wadę. Nie muszę oczywiście także mówić, że Grove działa zarówno na Wogu, Erze, czyli na platformach stabilnych, sprawdzonych, dokończonych itp, a nie tylko na VCMI, które jest wciąż dalekie od grywalności, a więc same miasto także.
Styl graficzny także dla mnie w Grove jest bardziej heroesowy (czytaj pasuje do Heroes III) niż w Preserve.

Dla mnie preserve to jeden z tych modów, które będzie do pogrania jak piszę Hobbit, raz lub dwa razy, potem większość przejrzy na oczy, widzi że to jednak nie to, efekt czegoś nowego znika i po prostu odinstalowuje.

Dobre nowe miasto do Heroes 3? Ani Grove ani Preserve. Cove i ze swoim potencjałem Forge, to już tak.

Co do Alterantyw, też mam małe wątpliwości. Zawsze mam takie, gdy jest pomysł ingerencji w oryginalne schematy h3. Po prostu musi to stać na super poziomie. Miasta są tak świetne, że nowości nie mogłyby odbiegać od nich wcale, by gracz na dłużej miał zainstalowanego moda. Dlatego mod Kuririna może okazać się klapą mimo wspaniałych grafik. Nowe alternatywne jednostki mogłyby zmienić za mocno balans, poza tym część jednostek byłaby dodana trochę na siłę, niekoniecznie trzymając poziom. Ryzykowny to pomysł, ale jakby wyszedł dobrze (a wiem że Witch na chłam sobie nie pozwoli) to może być to jeden z lepszych modów.

MinosKing PW
3 grudnia 2013, 13:35
Gravius poprawione dzięki że zwróciłeś na to uwagę, bo pisałem w pośpiechu stąd ten błąd przy Włóczni.

A co do pająka nie lepiej go dać pod Cytadelę? Wydaje mi się że lepiej był by dopasowany niż do Lochów;]

Pointer PW
3 grudnia 2013, 15:38
Drwal:
Dobre nowe miasto do Heroes 3? Ani Grove ani Preserve. Cove i ze swoim potencjałem Forge, to już tak.

Z Cove zgadzam się w 100%, najlepsze z nowych miast, więc wychodzi na to, że to nie VCMI, a HotA dodaje naprawdę dobre miasta. I prawdopodobnie na następne miasto na takim poziomie trzeba będzie czekać do momentu wydania nowego miasta przez HotA Crew. Czy ma to być Forge? Jeśli tak, to zgadzam się z drugą częścią tej wypowiedzi w 100%. Ale... Jak dla mnie, o ile Cove po prostu w każdym aspekcie trzyma poziom oryginalnych miast, o tyle Forge jest już w pewnym względzie kontrowersyjne... Choćby Forge było wykonane z cudowną grafiką, wspaniałą muzyką itp itd, i nawet jeśli super pasuje fabularnie, bo miało być już w H3:AB, to moim zdaniem (a wiem że wielu graczy ma podobne zdanie na ten temat) totalnie nie pasuje do klimatu Heroesów. I nie przekonuje mnie tutaj fakt, że w Inferno nie ma demonów, tylko też istoty rodem z sf (Kreeganie to kosmici, tak?), bo oni przynajmniej wyglądają jak demony i, nie czytając fabuły i biografii, utrzymują się w klimacie fantasy. Forge absolutnie nie. Ale to też rzecz gustu, a o tym się nie dyskutuje.

Ale się offtop robi... Niech każdy robi co uważa, moduje jak chce i potem instaluje co chce i na jak długo chce. Tak będzie najlepiej. Ja jestem pewien, że u mnie Preserve i Grove zostanie na długo, tak samo jak Cove, tymczasem Forge może kiedyś zainstaluję na trochę na próbę. Co do innych miast, to czekam na Przepaść/Otchłań, bo to chyba jest najbliższe wydania. A mody z alternatywami też chętnie wypróbuję :)

Fandor PW
3 grudnia 2013, 16:06
A ja was zaskoczę - najlepsze miasta to Forge i Grove i nie ma innej opcji :D
Według mnie, na świecie jest tyle mitologi, a w grocie tyle specjalistów od nich, że spokojnie dużo bardziej kreatywniejsze będzie, jak ludzie przeszukają internet, a Ci co nie muszą podadzą swoje propozycje stworów, nowych, rzadko wykorzystywanych w grach, by wybić się po za standardowe smoki, demony, elfy.
Preserve jest miastem które miałem w pierwszej wersji żeby pograć równocześnie 4 nowymi miastami, lecz później odinstalowałem je jako pierwsze (i jedyne) ponieważ gra nim nie sprawiała mi przyjemności. Myślę, że warto by tym modem pokazać, że można wyjść poza ramy, i umieścić całkiem nowe jednostki, będzie to trudne gdyż wielu z nas przyzwyczaiło się do tych standardów i z rezerwą podchodzą do rzeczy nowych. Będzie to eksperyment ryzykowny, ale jako, że mogę powiedzieć że znam twórcę dość dobrze, wierzę że właśnie jemu może się to udać :)
Jednak w wypadku satyra jestem za umieszczeniem go w Ramparcie gdyż tam on pasuje dużo lepiej (wykorzystać def Tritha z Grove Town), ponieważ sam, zawsze wolałem dostosowywać grove grając na wogu do Warcrafta czyli to co pisałem post wyżej.
Jeszcze co do forge, widać że grota dzieli się w niektórych kwestiach, dlatego każdy powinien robić to co uważa gdyż każdemu nie dogodzi. Tak jednak jak mówię, miło by było gdyby autorzy współpracowali ze sobą, by wszystkie mody jednak dobrze ze sobą współgrały (no dobra prawie wszystkie bo faktycznie są takie których nie chce się instalować). Patrząc na HotA Crew widzimy, że Rosjanie się połączyli i wspólnie wydają coś dużego, pracują dużo wolniej niż my, za to jednak dużo skuteczniej przy jakości.
Co do forge, uważam, że przydał by się też mod który wprowadzi trochę elementów Sci-fi do innych miast (nie wiem czy koniecznie ten, ale czemu nie), gdyż jedt to jedna z rzeczy których straszliwie brakuje.

rtx PW
3 grudnia 2013, 16:23
Jak według was Forge i latające mieczocosie nie pasują do klimatu gry [jak się człowiek uprze to może tak powiedzieć o wszystkim], to nie znacie mojej chorej koncepcji. :P
Akurat Forge pasuje, gd się pozna Lore M&M i - przede wsystkim - jak się w nie wczuje.

Fandor PW
3 grudnia 2013, 16:26
Cóż, niestety ciągle ludzie uważają Heroesy za serie odciętą od M&M dlatego zawsze komuś będą przeszkadzać maszyny itd.
A ja rtx chętnie poznam twoją koncepcje :D

AmiDaDeer PW
3 grudnia 2013, 17:01
rtx:
jak się człowiek uprze to może tak powiedzieć o wszystkim
Nie. Nie można powiedzieć np., że do klimatu gry nie pasują humanoidy (takie jak ludzie, elfy, gobliny, gnolle), bestie (takie jak smoki, hydry, behemoty, jednorożce) czy duchy (takie jak ifryty, zjawy, żywiołaki) jako nowe jednostki. Nie widziałem jednak w tej grze jako jednostki:
- żadnego artefaktu (patrz miecz),
- żadnych machin (patrz droid wartowniczy - i nie, machiny wojenne się nie liczą, bo to nie są pełnoprawne jednostki),
- żadnych istot bez jakichkolwiek ruchomych elementów (patrz miecz i droid :P).

Te cusie będą na tle pozostałych wypadać blado i sztucznie. Poza tym bądźmy szczerzy - naprawdę chciałbyś organizować bitwy w stylu fantastyczna armia vs. stos latających mieczy?

rtx:
Akurat Forge pasuje, gd się pozna Lore M&M i - przede wsystkim - jak się w nie wczuje.
Niekoniecznie.
I mówię to jako jeden z "odtwarzaczy" Forge. Zresztą - przy okazji wytłumaczę poniżej pewne zmiany w koncepcji.

Zacznijmy może od tego, że w MM wszelkie elementy technologiczne są ukryte, mało widoczne na pierwszy rzut oka, a gdy się w końcu w pewnym momencie ujawniają, jest to zwykle związane ze zwrotami akcji i szczękopadem. Od samego początku serii zaczynamy jako drużyna bohaterów rodem z high fantasy (ba - w MM2 Corak jest na samym początku przedstawiony jako zjawa rodem z D&D!), a dopiero kończymy w otoczeniu statków kosmicznych i blasterów.

Czy miało tak być w wypadku Forge w pierwszych planach do AB? Możliwe. Zaryzykowałbym stwierdzenie że tak, skoro to było miasto czysto kampanijne. Możliwe jednak też że Forge nie byłoby tak naprawdę miastem z jawną technologią, a jedynie mogłoby narzucać pewne skojarzenia (nie większe niż np. pole minowe czy ikonka armageddonu).
Czy to jest możliwe w wypadku VCMI czy innych projektów fanowskich? W gruncie rzeczy nie.

Dlatego jedyne co nam zostaje to próba zrobienia z Forge czegoś, co byłoby w miarę strawne i niebijące za bardzo w oczy swoimi technologicznymi elementami. Czy nam to wychodzi - nie wiem, ale przynajmniej się staramy. :P

rtx PW
3 grudnia 2013, 17:09
A golem nie jest swego rodzaju artefaktem lub jednostką mechaniczną?
Ale smoczy golem pasuje nie mniej niż kryształowy smok, bo jest do niego podobny w kwestii tego skąd się wziął.

witchking PW
3 grudnia 2013, 17:10
Może naświetle kilka kwestii:

Mod będzie niekompatybilny z nowymi miastami. Wynika to z faktu, że nie planuje dorabiać alternatyw do każdego miasta które się pojawi. Na ten moment takowe planuje w cove i forge.

Preserve moim zdaniem prezentuje niski poziom. Jednostki to zlepek twórczości przeróżnej. Niektóre powyciągane są z innych gier. Sama koncepcja jest za bardzo zbliżona do bastionu.

Grove szanuje choć by dlatego, że to historia polskiego moddingu. Niemniej już na tym etapie wiele elementów nie do końca (moim przynajmniej zdaniem) pasuje do homm. W homm mamy centaury, w grove też, w homm mamy druidów (co prawda jako bohaterów) w grove też.

Na koniec najważniejsze. Masz lepszą propozycje to pisz.

Degraf PW
3 grudnia 2013, 17:28
Swego czasu czytałem, że polski Grove ma być zrobiony od nowa. Czyżby autorzy wycofali się z tego pomysłu?

Dla Cytadeli przydałaby się jakaś bardziej ofensywna jednostka strzelająca. Może coś w stylu falloutowego planta?

witchking PW
3 grudnia 2013, 17:31
Brawo Degraf:) właśnie o tym myślałem:)

Proponował bym go na 4 albo 5 poziom. Roślina była by nieruchomym strzelcem o wysokich statach.Jakiś czas temu pracowałem nad modelem czegoś w tym stylu.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel