Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34 ... 86 - 87 - 88

voncur PW
22 lutego 2015, 23:10
War, masz racje.
Teraz wygląda strasznie podejrzanie, jakby była sklejona + ta nienaturalna obrona.

Lyokoheros PW
23 lutego 2015, 01:16
A może zrobić je tak jak na tej wersji gdy były używane do chodzenia(ewentualnie z bardziej ostrymi końcami - trochę jak w obecnej wersji), a przy ataku po prostu by je podnosiła i nimi atakowała, zaś podczas otrzymywania obrażeń ruszała nimi podobnie jak w obecnej wersji(przy obronie mogłaby się nimi jakoś osłaniać)?

Matheo PW
23 lutego 2015, 10:35
Według mnie ręce są teraz zbędne. Jeśli będzie atakować pajęczymi odnóżami, to jaką rolę pełnią ręce? Zbyt gęsto od tych kończyn.

Lord Hawk PW
23 lutego 2015, 19:25
Drider wygląda dobrze, ale podwyższył bym przednią część nieco i uważam że nogi są zbyt grube, przydało by się je zrobić jako coś pośredniego między tymi co są teraz do chodzenia, a tymi nowymi z przodu [przy okazji wszystkie 4 pary powinny służyć do chodzenia], wtedy 4 pary będą wyglądać dobrze i nie powodować "tłoku", pomysł by jednak te z przodu atakowały też jest dobry i oryginalny, natomiast ....

Matheo:
Według mnie ręce są teraz zbędne. Jeśli będzie atakować pajęczymi odnóżami, to jaką rolę pełnią ręce? Zbyt gęsto od tych kończyn.

... przednie ręce służyły by do obrony, bo te pajęcze się nie nadają do tego, najlepiej jakby na rękach były jakieś metalowe elementy obronne.

Animacja otrzymania obrażeń przy takiej jednostce powinna wyglądać tak że zapada się w dól przy zginających się nogach, śmierci była by wtedy jej rozwinięciem, a dokładnie jednostka przewracała by się na lewy bok [w sensie góra ekranu].

Nephretes PW
27 lutego 2015, 23:39
Propozycja śmierci.

Aayren PW
27 lutego 2015, 23:49
Ja proponuję by robiła fikołka na plecy i składała nogi w ten sposób Teraz troszkę dziwnie się kurczy.

Wcześniej nie wspomniałem, ale genialne są te ruchy przednich nóg przy nowej animacji otrzymywania obrażeń :) Przy śmierci takie szybkie skurczowe machanie też myślę fajnie by wyglądało.

witchking PW
27 lutego 2015, 23:51
Pytanie co przy leżeniu na plecach ma się dziać z ludzkim fragmentem postaci?

Aayren PW
27 lutego 2015, 23:56
Racja Witch, nie pomyślałem o tym! Jedynie bezwładnie rozłożone ciało przychodzi mi do głowy (odkrywcze! :D), ale faktycznie nie wiem jak by się z resztą komponowało. Zwłaszcza, że teraz część ludzka jest pod kątem 90 stopni od części pajęczej..

EDIT: No to bez przewracania na plecy, ale z takim właśnie składaniem nóg. To jest w końcu chityna, sztywny materiał, który chyba nie powinien się tak owijać dookoła reszty ciała.

Kammer PW
27 lutego 2015, 23:59
Animacja złamania karku i niwelowanie rzeczonego kąta tak, by ludzka część leżała na płask?

Nephretes PW
28 lutego 2015, 00:20
Oczywiście pierwsze co przychodzi do głowy to obrazek, który zasugerował Aayren, ale testowałem tę opcję i źle wygląda:



Mam nadzieję, że chityna nie stanie sie zaraz kolejnym powodem do sprzeczki.

Aayren PW
28 lutego 2015, 00:46
Woa! To dopiero akrobatyka! :D Nie no, faktycznie to wygląda tragiczno-komicznie. A gdybyś spróbował bez tego przewracania na plecy? Tylko nogi pod siebie, a ludzka część ciała z bezwładnym opadem na ziemię?

Co do chityny, to po prostu dziwnie wygląda mi ta animacja zgniatania się przy śmierci w kulkę.

I nie zamierzam się sprzeczać, całą złość już na hobbicie wyładowałem, teraz zostało mi tylko patrzenie w ekran z zimnym morderczym wzrokiem :D ;)

(Swoją drogą, człowiek studiował te 5 lat, patrzy - o w końcu się na coś ta moja wiedza przyda, a tu proszę - idź precz biologu od fantastyki :D )

Daractive PW
28 lutego 2015, 02:36
Może niech zamiast "fikać" po prostu upada bezwładnie na bok i dopiero wtedy podkurcza nogi? To by chyba pogodziło obie części.

MinosKing PW
28 lutego 2015, 10:07
Nephretes może porównaj animację śmierci swojej pajęczycy z pajęczycą z Grove?


Nephretes PW
28 lutego 2015, 16:09
Z pajęczycami z Grove porównywałem już od początku kiedy próbowałem zrobić animację chodzenia i moim zdaniem obydwa defy to kiepskie przykłady pająków.

Tak samo w kwestii śmierci:
Odwłok wypoczynkowy lub zapadanie się? Nie, dziękuję.


@Aayren
Wbrew pozorom biologia bardzo się przydaje w animacji, szczególnie anatomia. Natomiast trzeba pamiętać, że to fantasy i nie traktować tego tak serio.

Warmonger PW
28 lutego 2015, 16:11
A może i fizyka? Środek ciężkości, te sprawy ;)
Ten obrót powyżej wygląda, jakby pajęczyca obracała się na rożnie. Ma się przewracać.

Nephretes PW
28 lutego 2015, 17:03
Fizyka, w tym środek ciężkości, też jest ważna. Kolejna propozycja, myślę że najlepsza:


Lyokoheros PW
28 lutego 2015, 17:27
Całkiem nieźle, ale wydaje się być nieco za szybka...

Nephretes PW
28 lutego 2015, 17:30
6 klatek to dobra liczba moim zdaniem. Wcześniej miały po 15.

Lyokoheros PW
28 lutego 2015, 17:50
Moim zdaniem na wcześniejszych tempo było właśnie znacznie naturalniejsze... tu wygląda to trochę jak na przyśpieszonym filmie.

Warmonger PW
28 lutego 2015, 17:50
Lepiej, ale nadal obraca się wokół osi, zamiast przewracać na bok. To ciało powinno ciągnąć za sobą odnóża, a nie na odwrót.
strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel