Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 86 - 87 - 88

Lyokoheros PW
19 lutego 2015, 23:16
Mi tam się wydaje, że Aayren od początku mówił o nogach... albo może po prostu to, że o nie chodzi było dla mnie tak oczywiste, że właśnie nogi zapamiętałem.
Co do samego modelu, to wersja z 8 nogami również wprezentuje się świetnie, a wygląda znacznie bardziej pajęczo, czyli podsumowując jestem za ośmioma nogami(10 kończynami).

witchking PW
19 lutego 2015, 23:32
Argumentów logicznych za 8 nogami i 8 kończynami można mnożyć w nieskończoność nie zamierzam się więc w to zagłębiać.

Zwiększenie ilości nóg spowoduje tym samym zwiększenie zajmowanego obszaru przez jednostkę, a tym samym zmniejszenie jej wymiarów (wielkość pola jest stałą, im więcej zajmują nogi, tym mniejsza musi być całość) a tego wolałbym uniknąć. Obie wersje prezentują się ładnie więc sugeruje 6 nóg. Zresztą po co powielać utarte schematy?

Nie uważam tego za kwestie śmiertelnie ważną więc ostateczną decyzje zostawiam autorowi.

Saki PW
19 lutego 2015, 23:44
IMHO, ta dodatkowa para obecnie wyglada troche dziwnie - przeszkadzalyby w korzystaniu z rak w takim ustawieniu.

witchking PW
19 lutego 2015, 23:47
@Up
O to właśnie chodzi. Dlatego jestem za 3 parami nóg.

Belegor PW
19 lutego 2015, 23:56
Chyba, że wykorzystamy tą ostatnio dodaną parę odnóży jako broni. Na ten pomysł podsunęły mi te pająki z Ashanu. Można by to wykorzystać, po prostu te jednostka używała by ich jako sztyletów. Sama w sobie mogłaby coś czarować "ludzkimi" rękoma. Taka magiczna alternatywa mantykory.

Matheo PW
20 lutego 2015, 00:08
Z sześcioma nagami wygląda zgrabniej. Jednak jeśli to ma być pająk, to powinien mieć ich osiem.

witchking PW
20 lutego 2015, 00:12
To nie jest pająk, to potwór z lochu;p To mniej więcej to samo jak z satyrem który nie jest kozą i z centaurem który nie jest koniem. Przykład o tyle dobry, że centaur będąc pół koniem ma kończyn 6 z tego 4 nogi końskie, a satyr będąc pół kozą ma kończyn 4 z tego tylko dwie nogi.

Ma być zgrabnie i ładnie, nad nazwą będziemy myśleć później.

Przy okazji:

Baloq PW
20 lutego 2015, 00:43
Model pajączka ekstra.
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że podstawowa forma mogłaby mieć 4 pary kończyn (3 pary odnóż + ręcę) a druga 5 par.
Sam model jest prześliczny i idealnie pasuje do klimatu.

Propozycje nazw:
- Arachnia -> Arachnia Królowa (tudzież Arachna);
- Cienista Wdowa -> Czarna Wdowa (można wtedy dać ciemniejszy kolor);

Od biedy można dać Namtaru, ale mam awersję do tego tworu.

Matheo PW
20 lutego 2015, 00:55
Bardzo ładny art ale mi to niezbyt przypomina pająka ;P Owłosione odnóża ratują sytuację. Według mnie można by się na tym obrazku wzorować i zrezygnować z półhumanoida na rzecz potwornej, szkaradnej kreatury. Jak najbardziej trzy pary nóg. Ewentualnie kolejna para pajęczych kończyn zamiast rąk.

Proponowałbym stworzenie tej jednostki w wersji męskiej. Raz, że bardziej pasuje. Dwa, kobieta pająk była w Gaju ;)

EDIT: Jednostka ma bardzo dziwny grzbiet. Odwłok jest bardzo podniesiony do góry, potem mamy coś w rodzaju leja, który prowadzi do głowy. To powinno być bardziej wyrównane :)

Gravius PW
20 lutego 2015, 05:50
Może ewentualnie takie rozwiązanie? (mówię oczywiście o odnóżach)

Baloq PW
20 lutego 2015, 08:23
Za bardzo na boki. Zważ na to, że jednostka ma się mieścić na dwóch heksach wzdłuż, z takim rozstawem kończyn musiałaby być bardzo mała.

Aayren PW
20 lutego 2015, 20:36
Kurcze, ja tą dyskusję o nogach zacząłem, więc dodam jeszcze na usprawiedliwienie, że przez studia miałem dużo o pająkach i po prostu jak słyszę słowo 'pająk', to widzę stwora z 8 nogami. Taki bulwers z mojej strony, ale to tak jakby ktoś przyjechał motorem na zlot miłośników rowerów czy coś - umysł miłośnika się buntuje :p Ale jak wolicie faktycznie 6 nóg, to dobra, będę go zwał owado-jąkiem w mojej głowie i może jakoś to przeżyję :p

Swoją drogą tak sobie stworka wyobrażam ja:
http://www.goblinscomic.org/03112009/

voncur PW
20 lutego 2015, 22:01
Baloq, a kolega ma racje bardzo spoko wyglada, przeciez jednostka bedzie bokiem a nie fejsem

Warmonger PW
21 lutego 2015, 13:13
Cytat:
Chyba, że wykorzystamy tą ostatnio dodaną parę odnóży jako broni. Na ten pomysł podsunęły mi te pająki z Ashanu. Można by to wykorzystać, po prostu te jednostka używała by ich jako sztyletów. Sama w sobie mogłaby coś czarować "ludzkimi" rękoma. Taka magiczna alternatywa mantykory.
Myślę, że to najlepsze rozwiązanie.

Przerośnięte żuwaczki nie pasują do ludzkiej części. Albo panienka, albo potwór.

Nephretes PW
22 lutego 2015, 18:50
Podoba mi się pomysł żeby czwartą parę odnóży potraktować jako "broń". Nie wiem natomiast czy przez to jednostka nie straci na czytelności. Nie interesują mnie dywagacje na temat słusznej ilości z innych powodów, szczególnie jeśli wywołuje to kłótnie nic nie wnoszące do tematu.

Mały test :
Poruszanie się:



Otrzymywanie obrażeń:



Model nie jest finalny, tym razem zaczynam od animacji.

Topork PW
22 lutego 2015, 18:55
Merdający koniec odwłoku jest według mnie zbędny.Przy otrzymywaniu obrażeń przednie odnóża według mnie powinny podnosić się do góry niż składać pod odwłok.Animacja odnóży wygląda jakby jednostka poślizgnęła się na skórce od banana albo na lodzie ;D

Nephretes PW
22 lutego 2015, 20:09
Zabił mnie trochę ten banan (:D), więc zrobiłem drugą wersję



Drwal PW
22 lutego 2015, 20:20
Nephretes:
Nie wiem natomiast czy przez to jednostka nie straci na czytelności.

Według mnie straciła. Nowe odnóża występują na wysokości piersi przez to albo je zasłaniają, albo sprawiają wrażenie je podnosić - bardzo nienaturalnie to wygląda. Po drugie, przy nowych kończynach jednostka ma podniesione ręce, wygląda jakby była w jakimś bagnie i bała się je ubrudzić. Jest też drugie skojarzenie: poza osoby ślepej. Dochodzą długie włosy i jest tam tłoczno jak w Centrum Warszawy.
No i najmniejszy problem: nowe kończyny różnią się chyba zbyt bardzo od pozostałych i są jakoś dziwnie umocowane, trochę jakby doczepione.

Jednym słowem zrezygnowałbym z nich. :)

Warmonger PW
22 lutego 2015, 20:40
Moim zdaniem jednostka tych gabarytów powinna stać nieruchomo i opierać ciężar na tylnych kończynach. Po otrzymaniu obrażeń może się zasłaniać rękoma albo odchylać ludzką część ciała, a nie płaszczyć się jak rozdeptany pająk.

Odnośnie odnóży, proponuję żeby czwarta para była w połowie pajęcza, a w połowie ludzka, jak niby-zbroja.

mr_R PW
22 lutego 2015, 20:47
A może skrócisz przednie odnóża tak by jednostka miała więcej swobody?
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel