Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 86 - 87 - 88

Aayren PW
10 stycznia 2015, 21:26
Jako że stwory magicznego usposobienia, proponuję dodać jakiś efekt świetlny. Jako że fiolet tu nie pasuje (a jakoś kojarzy mi się z tymi istotami), proponowałbym by po otwarciu... pyska? wewnątrz widoczne wirowały światełka podobne do tych tworzących wir magii.

Darkem PW
10 stycznia 2015, 21:40
Moze paszcza bedzie kompletnie sie zamykac tylko po ulepszeniu budynku? Delikatne rozjasnienie klow rowniez by pomoglo :).

(Przepraszam za brak polskich znakow).

Topork PW
10 stycznia 2015, 21:44
Może wewnątrz paszczy zrobić takie światło pulsujące od wejścia do wewnątrz

Nephretes PW
10 stycznia 2015, 22:28
Dzięki za propozycje.

Tymczasem opierając się na pliku Darkema, spróbowałem zrobić siedlisko na mapie. Jak się prezentuje? (cień na oko)


Drwal PW
10 stycznia 2015, 22:38
Nie widzę żadnego podobieństwa do tego co jest w mieście. Owszem nie musi być to siedlisko wyglądające idealnie 1:1, ale tu nawet kolorystyka jest inna. Według mnie muszą być zmiany - albo w w tle miasta, albo na mapie przygody.
Ogólnie prezentuje się bardzo dobrze, chociaż mi osobiście bardziej przypomina stadion, z murawą ze smoczego oka. xD

Nephretes PW
10 stycznia 2015, 22:47
Ehm. To ja jeszcze podłubię, a tak nawiasem mówiąc, może pożytecznie byłoby zrobić też bank obiektów na mapie, bo wyczuwam, że wiele porażek mnie jeszcze czeka :v

Drwal PW
10 stycznia 2015, 22:53
Mam w planach zrobić taki bank, nawet Acid już się zgodził. Problem taki, że defów mam wciąż za mało (obecnie kolo 80-90), a nie chce wrzucać czegoś, co i tak zaraz będzie trzeba zmieniać - w sensie miejsce. Dopiero gdy uzbieram większą ilość umieszczę na stronie. Chyba, że Acid stworzy coś na wzór naszego Skarbca by w sposób wygodny zarządzać tymi plikami. :)

Btw. możesz mi wysyłać wszystko co masz. :)

Nephretes PW
11 stycznia 2015, 02:29
Ciesze się, że są plany, bo jak powiedziałem, wiele koncepcji może się nie udać, a szkoda by się marnowały.

Okej, jeśli to siedlisko wam się nie będzie podobać idę na emeryturę.


AmiDaDeer PW
11 stycznia 2015, 03:25
W sumie mógłbyś jedynie zmodyfikować kolory, by pasowały do środowiska podziemnego, ale teraz wygląda bardzo dobrze. Brawa!

Nephretes PW
11 stycznia 2015, 03:51
Chyba faktycznie przesadziłem z szarością skał. Za mocno zasugerowałem się kolorem występującym na ekranie miasta.

Która propozycja lepiej by pasowała?

Alistair PW
11 stycznia 2015, 10:49
Dwójka. Jest bardziej brązowa, tak jak okoliczne skały.

Drwal PW
11 stycznia 2015, 11:01
Dwójka dużo lepsza. Siedlisko wygląda już naprawdę bardzo dobrze. Czepianie się jeszcze czegokolwiek byłoby już chyba dręczeniem. xD

MinosKing PW
11 stycznia 2015, 11:31
Nephretes widzę że jesteś bardzo zdolny;] ja również popieram to drugie siedlisko pasuje kolorystycznie do świata podziemnego i prezentuje się zacnie.

Darkem PW
11 stycznia 2015, 11:36
@Neph, ciekawie, ale wciąż rozjaśniłbym nieco kły by nie zlewały się tak mocno z resztą "aparatu gębowego" ;).
Zgłaszam jeszcze mała uwagę co do skał. Większość budynków na mapie przygody jest uniwersalna by z łatwością można je było ustawić na innych terenach. Ten z podziemną skałą będzie brzydko prezentował się na śniegu, trawie, lawie, po prostu wszystkim co nie jest brązowe. Może by tak zostawić samą paszczę? Bez skał?

Wracając do ekranu miasta. Rozjaśnienie zębów na pewno urozmaiciłoby trochę budynek, mam również propozycję by na krańcach paszczy umieścić kolejny rząd "ząbków". Acha, momentami kły przechodzą przez paszczę niczym warkocz przez ramię Elzy ;).

Rozjaśnienie:


Paszcza:

bRyland PW
11 stycznia 2015, 14:25
Zdecydowanie rozjaśnienie jest lepsze.
Wybasz, Nephretes, ale wersja z paszczą nasuwa mi skojarzenie z pożegnalnym otworowem w wynalazku radzieckiego uczonego Maryny Wołowa... :P

AmiDaDeer PW
11 stycznia 2015, 14:50
Darkem:
Zgłaszam jeszcze mała uwagę co do skał. Większość budynków na mapie przygody jest uniwersalna by z łatwością można je było ustawić na innych terenach. Ten z podziemną skałą będzie brzydko prezentował się na śniegu, trawie, lawie, po prostu wszystkim co nie jest brązowe.


Myślę, że nie będzie to powodowało takiego problemu.

Nephretes PW
11 stycznia 2015, 20:45
No to pierwszy obiekt z alternatyw na mapie jest chyba gotowy? :D

Drwal PW
11 stycznia 2015, 20:49
Wygląda bardzo profesjonalnie - animacja w odpowiednim tempie, kolorystycznie pasuje idealnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń, poziom oryginalnych grafik. Brawo! :D

EDIT: Patrząc tylko na to co pokazał Hobbit nie wiem tylko czy nie za małe, ale pewnie mi się tylko wydaje.

Darkem PW
11 stycznia 2015, 23:47
@Hobbit
Mimo wszystko te obiekty stanowią mniejszość, a moje poczucie piękna cierpi zawsze gdy pojawią się na niepasującym terenie ;). Tworząc mapki zawsze staram się je jakoś ładnie "obudować", lub po prostu nie używać.

Swoją drogą, część siedlisk wprowadzonych w dodatku desperacko potrzebuje poprawek. Wyglądają jak wycięte z H2, a nie rendery 3D.

Matheo PW
12 stycznia 2015, 00:20
Animacja zepsuła efekt. Z tajemniczego, dosłownie wciągającego portalu. Powstała jama dla robali.
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel