Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 86 - 87 - 88

mr_R PW
29 grudnia 2014, 00:38
jeżeli chodzi o wrota żywiołów to pasowały gnomy. Gdzieś czytałem, że uważa się je za żywiołaki ziemi. Wzglednie zamiast podmieniać żywiołaki ziemi, mogłyby feniksy. umiejętności proponowane :żywiołak, strzelec, rozstawianie min moze jakieś czary magii ziemi.

Matheo PW
29 grudnia 2014, 00:55
Żaba z mniej widocznym skrzekiem wygląda lepiej :)

Illithidzi są rewelacyjni!!! Ta jednostka przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Brawa i gratulacje.

Cytat:
Nie podoba mi się, zbyt duże podobieństwo do centaura.
Równie dobrze można by się przyczepić, że Elf jest zbyt podobny do Człowieka. Chyba nigdy Ci to nie przeszkadzało. Centaury nie mają wyłączności na koński tułów.

Taka jednostka była by wbrew pozorom bardzo oryginalna.

Cytat:
a przede wszystkim skupić się na tym czego nie ma
W grze nie ma kotów i robali. Mało jest ptaków i stworów ze słowiańskiej mitologi. Postaram się podsunąć kilka propozycji z wierzeń naszych przodków.

Matoha Ćmok Coś Czart? ?

Matikun PW
29 grudnia 2014, 02:16
Wrota mogą dostać żywiołaki światła i ciemności. Dzik dla Tower to dobry pomysł, nawet bardzo, tylko jest już chyba jednostka o nazwie Dzik w HIII, która jest jeźdźcem dzika :D. Może berserkerzy i gargantuanie do Twierdzy?

witchking PW
29 grudnia 2014, 03:09
Ettin w fazie tworzenia:

Saki PW
29 grudnia 2014, 06:51
http://succubus.net/wiki/images/thumb/7/7a/Lamia.jpg/200px-Lamia.jpg - tutaj lamia w wydaniu D&D;p Kiedyś proponowałem ją dla Twierdzy w którymś temacie (nie wiem, czy nie w tym z dodatkowymi ulepszeniami).

AmiDaDeer PW
29 grudnia 2014, 07:46
witchking:
To zaproponuj coś lepszego.
TBH, nie uważam by Morglin miał obowiązek proponować "coś lepszego". Wyraził tylko dość konstruktywną opinię, ale już to, czy sam potrafiłby wymyślić czy zrobić jakąś jednostkę lepiej pasującą do gry, jest raczej nieistotne w jego wypowiedzi.

Matheo:
Równie dobrze można by się przyczepić, że Elf jest zbyt podobny do Człowieka. Chyba nigdy Ci to nie przeszkadzało.
Niemniej elfy to sztandarowa rasa fantasy, a stwór zaproponowany przez Witchkinga - nie.

witchking PW
29 grudnia 2014, 12:16
Oczywiście, że nie ma obowiązku, ale jeśli nic lepszego nie zaproponuje to zostanie Lamia. Zresztą rozmawialiśmy o tym już wielokrotnie i wolałbym nie roztrząsać tematu po raz kolejny.

@Matikun dzięki za propozycje. O bersekerach sam myślałem i ich losy się ważą. Masz może jakąś dużą grafike gargantuana?

Warmonger PW
29 grudnia 2014, 12:42
Cytat:
Mało jest ptaków
Rok, Feniks, Gryf, Harpia - to wcale nie mało.
W Cove pojawiają się kolejne ptaki.

Matheo PW
29 grudnia 2014, 16:32
Gryf i Harpia to nie ptaki. Feniks zwłaszcza ten e H3, tylko teoretycznie.

W Wrotach fajną opcją byłoby dodanie istot symbolizujących poszczegne żywioły. Zamiast żywiołaka ognia np. ognista salamandra.

Do Twierdzy mógłby się nadawać skorpion. No chyba że Oaza też będzie mieć alterntywy.

witchking PW
29 grudnia 2014, 16:56
Chciałbym by w fanowskich miastach też pojawiły się alternatywy. Jako, że zajmuje się Forge tam będą one na pewno (zresztą już są modele). Cove też planuje się zająć bo większość chyba sobie nie wyobraża już gry bez tego miasta. Neph ze mną współpracuje wiec się dogadamy. Reszta nowych miast to decyzja ich autorów.

Pointer PW
29 grudnia 2014, 17:13
W przyszłości planuję je dla Kronverk, ale to jeszcze daleka przyszłość. Najpierw samo miasto musi być gotowe, a do tego też jeszcze trochę...

Wiwern PW
29 grudnia 2014, 17:17
Nephretes dołącza do projektu, więc zamiast tylko się przyglądać warto się wypowiedzieć. Z jednostkami radzi sobie o wiele lepiej niż w Oasis. Tam były tylko dobre, ale tutaj już są naprawdę piękne. Łupieżca jest świetnie dopasowany do miasta i na pewno je ubogaci. Ropucha bardziej mi odpowiadała na niższym poziomie, ale nie będę marudził skoro prezentuje się tak wybornie. Liczę, że Nephr zaprezentuje też siedliska dla stworzeń. :)

Aktualny line up jest akceptowalny, choć wprowadziłbym kilka zmian. Wywaliłbym leszego. Zbyt słowiański, a Bastion potrzebuje coś bardziej uniwersalnego. Matka roju na zbyt wysokim poziomie. Diabeł i Ifryt są zbyt uniwersalne moim zdaniem. Wolałbym układ 3-4-5 (sukkub-matka roju-koszmar). Mumię dać wyżej (wilkołak jako jedyna alternatywa wampira!). Roślina jest fenomenalnym rozwiązaniem. ;>

Warmonger PW
29 grudnia 2014, 17:41
Łupieżca umysłu w Lochu? Miałem kiedyś nadzieję na osobne miasto w realiach D&D / Podmroku. Chyba nic z tego nie wyjdzie, ale tak czy inaczej fajnie będzie grać armią Illithidów :)

Cytat:
Zmniejsza moc zaklęć wrogiego herosa proporcjonalnie do ilosci w armii dla tych ilithydów.
Skalowanie umiejętności nie jest obecnie możliwe, ale chciałbym, żeby było.

Odnośnie kociaka z Twierdzy - taki pomysł już jest :P

Degraf PW
29 grudnia 2014, 18:40
Ten lwisty centaur to ma nazwę własną - Wemic.

Matikun PW
29 grudnia 2014, 21:32
@witchking
Gargantuan może wyglądać mniej więcej tak, może z bardziej zwierzęcą głową.
W twierdzy mogą być też kobold (ten po lewej), ma on cechy, które sprawiają, że nie będzie się dublował z jaszczuroczłekiem i może być walczącą wręcz alternatywą dla orków.
Sfinks nie pasuje do Nekropolii w H3 :/, to nie H6 i nekromanci nie mają egipskich klimatów. Może ghule albo kostuchy?

EDIT:
@Hobbit
A loksodon nie pasowałby bardziej do Tower? Nie kojarzy mi się raczej z prostym barbarzyńcą.

EDIT2:
Może być jeszcze strzyga w Nekropolii. ;>

Warmonger PW
29 grudnia 2014, 21:35
Cytat:
koszmar
Jeśli chodzi o Koszmar, mamy już takiego w WoG, do pary z Ognistym Rumakiem. Może przydałby im się lifting, ale duplikowanie istniejących stworów to zły pomysł.

Fandor PW
29 grudnia 2014, 21:45
Warmongerze, kociak prezentuje się bardzo dobrze, niemniej wyeliminuje lwa proponowanego do Castle. Jednostka Axeolotla którą zaprezentowałeś jest jak zwykle za ładna, i nie sądzę by jego jednostki mogły być uważane za konkurencję dla modeli wykonanych specjalnie do tej gry (w kontekście takim, że nie powinno się uznawać pierwszeństwa ich wykorzystania, tak jak nie powinno się uważać pierwszeństwa do jakiś jednostek miasta, które jeszcze nie wyszło z fazy "mam taki pomysł", np. Vori).
Jednostki z WoG także nie są problemem według mnie, fajnie by było gdyby ktoś wszystkie "zliftingował", ale użycie co ciekawszych pomysłów które nie będą się kopiować z innymi jednostkami w celu zrobienia alternatywy (ognisty rumak i koszmar) lub ulepszenia (może Drakolicz, duch) jest dużo lepszym dla nich zastosowaniem.
Nephretesie, jestem pod wielkim wrażeniem tej jednostki, po prostu minotaur wylatuje z mojego line-upu na stałe (niemniej wolałbym chyba jednak widzieć pana mackę na 4 lub 6 poziomie ze względów na ciągłość minotaurów, które prócz smoków zawsze są w tym mieście).

Nephretes PW
30 grudnia 2014, 06:38
Jako że pojawię się tutaj już w 2015, pozostaje życzyć wam szczęśliwego nowego roku :D


AmiDaDeer PW
30 grudnia 2014, 12:21
Matikun:
A loksodon nie pasowałby bardziej do Tower? Nie kojarzy mi się raczej z prostym barbarzyńcą.
Przy odpowiedniej kolorystyce i dopasowanym ubiorze będzie idealnie się nadawał do Twierdzy.

witchking PW
30 grudnia 2014, 13:58
Na 7 poziomie bastionu widziałbym cos w tym stylu:


A na czwartym w tower gnoma inżyniera albo czerwonego krasnoluda. Zajmował by się naprawą konstruktów i zastawianiem min. Dodatkowo wybranie go i smoczego golema na 7 nadało by temu miastu jeszcze bardziej steampunkowego klimatu. Zastanawiam się też nad odpowiednią alternatywą dla dżina.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel