Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 86 - 87 - 88

Matheo PW
27 grudnia 2014, 11:30
Bardzo fajny pomysł w dodatku dobrze wykonany.

Tarnoob PW
27 grudnia 2014, 13:23
Wzorowe wykonanie – tylko że wtedy Cytadela traci swój główny atut, czyli ważki („oślizgi” dla fanów Mirage). Tym niemniej poklask się należy. :-)

Aayren PW
27 grudnia 2014, 15:39
Uhh, aż 3 poziom? To chyba tylko dlatego nie1/2, że na początku gry mamy wybudowane budynki 1 i 2 lvl nie? Szkoda, bo ogranicza nas to... A gdyby wprowadzić jakiś panel na początku rozgrywki pozwalający wybrać ulepszenie*? Coś jak opcje w wogu,tylko z pytaniem czy chcemy legowisko gnoli czy żabek. I git. Git prawda?

*EDIT: Wybrać które alternatywne legowisko chcemy na starcie

Matheo PW
27 grudnia 2014, 15:44
Ehh .... alternatywa to druga opcja, czyli możliwość wyboru. Nic nie zostanie odjęte ani zamienione. Jednostki będą dodane. Sami będziemy wybierać czy chcemy stary line-up, czy też nowości. Graliście w Heroes IV?

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 15:59
Żaba i tak nie pasuje na pierwsze dwa poziomy, bo nie jest humanoidopodobna. Będzie się za bardzo wyróżniać.

GRYFFF PW
27 grudnia 2014, 17:30
@Nephretes.sie – czytasz mi w myślach. Żabcia czy tam ropuszka – idealna :)
2.e ulepszenie nieszczęsnego reptilona czeka z utęsknieniem, ( @Tarnoob - tak więc ważki mogą zostać ) Wzmocniony atak dystansowy z dmuchawki i toksyczna tarcza ( gruczoły pękające w momencie szarży wroga – zadając ileś tam % obrażeń, od siły owego ataku ).

Aayren PW
27 grudnia 2014, 18:00
@Matheo - chodzi mi o to, że nie ma alternatyw 1 lvl bo mamy na starcie zwykle już siedlisko wybudowane. W HIV miałeś obie jednostki 1lvla resztę wybierałeś, tutaj nie ma takiej opcji, a właśnie sugeruję, że może by to jakoś rozwiązać. [czyli wybieram jako zamek startowy cytadelę i na początek mam okienko pozwalające mi wybrać czy chce siedlisko gnolli czy żabek]

@Hobbit - faktycznie pamiętam, już jakiś rok temu przy jakiejś dyskusji o jednostkach słyszałem ten argument o humanoidalności 1 i 2lvl. Otóż - uważam go za całkowicie bezwartościowy. Ilość kończyn i postawa nie powinna decydować o tym,czy jednostka jest dobra na dany poziom czy też nie.

Matheo PW
27 grudnia 2014, 21:59
Cytat:
Otóż - uważam go za całkowicie bezwartościowy. Ilość kończyn i postawa nie powinna decydować o tym,czy jednostka jest dobra na dany poziom czy też nie.
To kwestia łańcucha pokarmowego. Ma to sens i nie ma od tej reguły wyjątku.

witchking PW
27 grudnia 2014, 22:28
Nighmare w fazie tworzenia:


Macie sugestie?

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 22:30
Witch, o koszmara to zapytaj Tritha, on coś w tym kierunku działał... choć nie wiem czy może udostępnić.

Twoja praca na pewno wymaga jeszcze dużo poprawek. ;P

Aayren:
faktycznie pamiętam, już jakiś rok temu przy jakiejś dyskusji o jednostkach słyszałem ten argument o humanoidalności 1 i 2lvl. Otóż - uważam go za całkowicie bezwartościowy. Ilość kończyn i postawa nie powinna decydować o tym,czy jednostka jest dobra na dany poziom czy też nie.
Oczywiście że ma. Istoty humanoidokształtne sugerują pewną formę inteligencji, w przeciwieństwie do wytresowanych bestii. A kogo prędzej poślesz jako pospolite ruszenie na pierwszych dwóch poziomach - tanie wojsko słuchające tępo Twoich rozkazów i rozumiejące bez problemu kto jest wróg a kto nie, czy droższą w utrzymaniu, trudniejszą w ujarzmieniu bestię?

Nawet Fortress, które jest zamieszkiwane przez WŁADCÓW BESTII, ma na pierwszych dwóch poziomach humanoidy. To nie jest przypadek, twórcy dobrze wiedzieli co robią. Podobną niepisaną zasadę zastosowano w przypadku H1 i H2 jeśli chodzi o pierwsze poziomy. De facto jest to intuicyjne, niemniej, jak widać, niektórzy tego nie odczuwają - więc przychodzę z pomocą. :P

mr_R PW
27 grudnia 2014, 23:00
Może się nie znam, ale żaba pasuje mi na jednostkę 4 poziomu. Nie mam pojęcia jakie mogłaby mieć umiejętności ale sok ( lot) mógłby do niej pasować. Względnie byłaby mocnym tankiem (jak na swój poziom), który ściąga obrażenia magiczne/ fizyczne.

co do witcha to chudy ten konik, a kości nie widać...

Aayren PW
27 grudnia 2014, 23:20
@ Hobbit - No właśnie to jest ciekawe. Taniej jest karmić i uzbroić wojsko które koniec końców ma morale by uciekać z pola walki i marudzić i inteligencję która każe dostać żołd, niż wyhodować sobie bezmyślnego stworka który je mniej niż wojsko (a raczej je obce wojsko), ale nie trzeba go uzbrajać ani przekonywać o słuszności i celowości posyłania go na śmierć? No takiej logiki nie znałem...

(Chociaż jak patrze na takiego impa czy szkieleta, to faktycznie inteligencji nie da się nie dostrzec :D )

Oczywiście nekropolię wykluczamy, centaury to istoty inteligentne, gargulce wyłączamy, impy czy troglodyci to też sprawa dyskusyjna jeśli chodzi o inteligencję, tylko co do patriotyzmu goblinów i ich wilków nie można się przeczepić. Tak właśnie wykuwa się reguły, tak właśnie wygląda intuicyjność :)

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 23:31
Aayren:
Taniej jest karmić i uzbroić wojsko które koniec końców ma morale by uciekać z pola walki i marudzić i inteligencję która każe dostać żołd, niż wyhodować sobie bezmyślnego stworka który je mniej niż wojsko (a raczej je obce wojsko), ale nie trzeba go uzbrajać ani przekonywać o słuszności i celowości posyłania go na śmierć?
Zapewniam Cię, że tresura, by taka bestyjka nie atakowała swoich, jest o wiele trudniejsza niż przekazanie oręża temu, czego jest w okolicy najwięcej - pospolitych humanoidów.

Aayren:
Oczywiście nekropolię wykluczamy
Szkielety i zombie w świecie Might and Magic jak najbardziej mogą mieć własną inteligencję. Ba - często też mają.

Aayren:
gargulce wyłączamy
Czemuż to? Przecież mają morale.

Aayren:
impy czy troglodyci to też sprawa dyskusyjna jeśli chodzi o inteligencję
Masz jakiekolwiek racjonalne powody, by ją podważać?

Aayren:
tylko co do patriotyzmu goblinów i ich wilków nie można się przeczepić.
Jakimś cudem zapomniałeś o ludziach, krasnoludach, gremlinach, gogach, harpiach, gnollach, jaszczuroludziach, rusałkach, żywiołakach powietrza, chłopach, niziołkach, rozbójnikach i knurzych jeźdźcach. A może po prostu pominąłeś, bo tak naprawdę nie chciało Ci się w ogóle zastanawiać nad tym, co napisałem?

witchking PW
27 grudnia 2014, 23:43
Myślę, że nie ma po co po raz kolejny zaczynać tej dyskusji. Prosił bym o przeniesienie jej do innej przestrzeni jeśli koniecznie chcecie ją kontynuować. Nie ma ona związku z tym tematem bo ze względów technicznych alternatywy nie będą znajdować się na dwóch pierwszych poziomach.

Nephretes PW
28 grudnia 2014, 07:11
To czy żabcia w ogóle trafi do alternatyw i na który poziom zależy tylko od Witchkinga. Tak samo tyczy się nowego potworka z H6: Reproduktorki. Tym razem nie załączę testu by nie wywoływać zbędnej dyskusji :)

Jeśli Witchking by się zdecydował na tę jednostkę to myślę, że funkcjonowałaby podobnie jak w H6, czyli produkowała jakieś kreatury, albo kradła manę.


Matheo PW
28 grudnia 2014, 08:57
Koncept tej jednostkj jest beznadziejny. Nie wiem dlaczego twórcy gry zdecydowali się na coś takiego. To jest duże niewiadomo co. W H3 nie ma takich jednostek.

Znaczna ich większość pochodzi z mitologi lub D&D. Reszta jest realna.

Prezentowana tutaj grafika jest na przyzwoitym poziomie. Tylko można by przedstawić ją w trochę inny sposób.

Koszmar jest bardzo dobry. Mógłby tylko mieć bardziej sterczący ogon.

Nephretes PW
28 grudnia 2014, 08:58
W jaki inny sposób byś ją przedstawił? Mi się zawsze podobała ta jednostka, huh.

Ulepszenie żabci, ale nie wiem które lepsze:

Matheo PW
28 grudnia 2014, 09:07
Cytat:
W jaki inny sposób byś ją przedstawił?
Tak żeby przpominała cokolwiek. Obrałbym jakiś inny wzorzec. Ta jednostka mogłaby być insektoidem. Jakiś duży robal oblepiony kokonami.

W M&M nie było czegoś w tym stylu?

Drugie ulepszenie żabci jest bardzo dobre.

Degraf PW
28 grudnia 2014, 09:33
Nephretes - trzecia żaba. Te wystające kości (czy co to jest na bokach) raczej nie pasują płazom.

Matheo PW
28 grudnia 2014, 09:47
Niby dlaczego? Traszki z tym żyją.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel