Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 86 - 87 - 88

witchking PW
11 października 2014, 22:08
Mam do skonsultowania pewien kontrowersyjny pomysł. Chciałbym wstawić włócznika z HOTY jako alternatywę gryfa. Oczywiście kłóci się to z pikinierem. Chciałbym zastąpić pierwszy poziom jakąś inną jednostką o takich samych statystykach (by nie zmieniać mechaniki rozgrywki).

Andruids PW
11 października 2014, 23:09
Starej serii heroes brakuje silnych żeńskich jednostek. Zrób szermierza z piersiami : p
(nie napisałem "szermierkę", bo nie wiadomo byłoby czy chodzi mi o kobietę-szermierza, czy o dyscyplinę, a tak wszystko jasne).

Kastore PW
11 października 2014, 23:18
ANDRe:
Starej serii heroes brakuje silnych żeńskich jednostek.
Neee...

Andruids PW
11 października 2014, 23:41
OK... ale nie na pierwszym poziomie! ... I nie jako postać, która bez wyraźnego powodu innego niż parytet płciowy, jest żeńska i gdyby była mężczyzną nie miałoby to wpływu na resztę gry! A wszyscy wiemy, że nie ma niczego, co kobiety, którym się wydaje, że mają coś do powiedzenia w temacie gier wideo, kochają bardziej.

voncur PW
12 października 2014, 00:34
Nimfa/ rusałka, pegaz i silver pegaz, medusa i medusa queen i nymph/eceanids

Andruids PW
12 października 2014, 00:43
Tak? A ile masz w szóstce? Powiem Ci ile, przynajmniej po jednej w każdej frakcji! Nawet u nieumarłych (dwie nawet tam są, trzy jeśli liszyć obie formy pajęczych kobiet). W samym sanktuarium masz 3! Czy ty to rozumiesz? W podstawce H3 są 3! Ze wszystkim co podałeś (w tym fanowskie miasto, w którym oczywiście nie mogło zabraknąć jednostki z cyckami) jest ich 5. Zapomniałeś o nieulepszonej dżince, co daje 5,5. Po co napisałeś ten post, żeby pokazać jak ich jest mało?

MinosKing PW
12 października 2014, 09:15
Panowie nie ma się o co kłócić faktycznie przydały by się żeńskie formy jednostek ale po co przerabiać oryginalne?

I poprawię ciebie Druidzie bo jest troszeczkę więcej żeńskich jednostek licząc wraz z Cove:

Rusałki, Meduzy, pierwszą formę Dżinów, Nagi, Lisze, Harpie, Jeźdźcy Pegazów, Gorgony, Mantykory oraz Nereidy i Zaklinaczki;]

A wracając do tematu to jaką jednostkę zastąpi Druidka? Czyżby Jeźdźców Pegazów?

voncur PW
12 października 2014, 09:23
Jestem ciekawy w ilu armiach świata było wiekszośc kobiet poza mitycznymi amazonkami, tymi co żebrały za armiami oraz 'kurtyzan.

Ja znam tylko jedną słynną laskę, a była to Joanna d'Arc.

Hayven PW
12 października 2014, 10:05
Było parę kobiet walczących w Powstaniu Listopadowym, ale to się pewnie nie liczy :P

A kojarzysz chińską legendę o Mulan? :)

I od kiedy lisze w H3 są żeńskie? x_x

Kastore PW
12 października 2014, 10:13
MinosKing, skąd pomysł, że lisze, gorgony i mantikory są żeńskie?

A co do Heroes VI - jest tam znacznie więcej jednostek kobiecych, bo taka dzisiejsza moda w fantasy. Niestety.

Degraf PW
12 października 2014, 10:39
Co do kobiet-wojowniczek:
http://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_ancient_warfare
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_women_warriors_in_folklore
http://listverse.com/2008/03/17/top-10-badass-female-warriors/
http://womenshistorymonth.wordpress.com/resources/women-and-series/women-and-war/female-warriors/

Co zaś samego pomysłu włócznika jako alternatywy dla gryfa. IMO trochę może być średnio, bo jednak Zamek potrzebuje latacza.

Kastore PW
12 października 2014, 10:48
Alternatywy są właśnie po to, żebyś sam mógł zdecydować, czy potrzebujesz latacza.

Andruids PW
12 października 2014, 12:47
Cytat:
taka dzisiejsza moda w fantasy.

Wiem, właśnie cały czas robię sobie z tego jaja : p

Ale kurde, o harpiach zapomniałem : / Jednostek z fanowskiego dodatku nie powinienem liczyć, ale niech już będzie. W takim razie wychodzi 7,5.

Ale to trochę w sumie dziwne, że jest ich tak mało, biorąc pod uwagę ile przeciwników płci pięknej jest w might and magicach. Już wcześniej figurujące w tym temacie druidki, z tej samej części łuczniczki, węgierki, królowa kreegan, z siódemki nekromantki, wojowniczki, elfki, czarodziejki, w ósemce już trochę mniej, ale były pirackie kuszniczki, krowotaury i wieśniaczki.

MinosKing PW
12 października 2014, 13:14
No troszkę swoją posturą przypominają kobiety, no nie wiem jakoś tak mi się skojarzyło. Ale w każdym razie to były przykładowe jednostki żeńskie, jeśli się pomyliłem co do Liszy to przepraszam za błąd.

witchking PW
12 października 2014, 23:08
Moja propozycja na zastąpienie pikiniera:
https://www.dropbox.com/s/wcrkair7nt2msmv/mieszcanin3a.bmp?dl=0

voncur PW
12 października 2014, 23:15
Degraf, przejrzałem na szybko i raczej jednostkowe podejście do kobiet jest, a mi chodziło o typowe formacje.
(ta wiem że gorgony byly 3 i gryf jeden, tudzież jeden Minotaur)

Edit:
Zapomniałem o Niemieckich Nazistkach, gdzie nazwane chyba były szwadronem śmierci, tak wysoka była umieralność owych dziewuch xD

Nephretes PW
13 października 2014, 18:29
A wracając do pomysłu Witchkinga (gdyby ktoś przegapił...)

Moim zdaniem mimo braku zmiany mechaniki jako takiej, podmiana jednostek podstawowych ma jedynie sens, jeśli zastępuje je lepszy model tej samej jednostki, jak np w przypadku orków z Hoty.

Pomysł może i ciekawy, ale wydaje mi się, że trochę wychodzi poza ramy projektu alternatywnych jednostek. Sam model, bardzo dobry i szkoda byłoby go nie wykorzystać, ale uważam że proponowana droga nie jest właściwa- szczególnie, że w Rogu już taka podmiana występuje. Póki co nie mam pomysłu co można byłoby z tym zrobić, dlatego powiem tylko, że ulepszenie po prawej stronie bardziej mi się podoba.

Shin0bi PW
13 października 2014, 18:34
Gryfy jak najbardziej mogą zostać zastąpione przez piechura, zamek nie potrzebuje wcale lataczy. Gryfów i tak nikt nigdy nie robi.

Degraf PW
13 października 2014, 18:38
voncur - formacje to jest wynalazek stosunkowo późny i ograniczony względem świata; 99%+ wojsk i historii działało poza nazwalnymi, regularnymi formacjami, dlatego nie można podać danych typu "1 samodzielna brygada mieczniczek wrocławskich wzięła udział w Bitwie Pod Grunwaldem". Z tej samej bajki wiesz skąd prawdopodobnie wziął się mit o Amazonkach? Prawdpodobnie przez kontakty Greków ze Scytami. U nich to konne wojowniczki były rzeczą nierzadko spotykaną.

Co zaś pikiniera - mam podobne myśli co Nephretes.

voncur PW
13 października 2014, 19:57
Nephretes ma rację, to wychodzi po za ramy projektu.
Ale jak rozwiniecie, miałoby by sens, wcielenie jednego z najlepszych konceptów Disciplesów :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel