Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 86 - 87 - 88

AmiDaDeer PW
7 grudnia 2013, 15:38
Stanowczo jestem przeciwny takim "wyborom gracza" - alternatyw dla ras, wśród których są regularni bohaterowie, należy zdecydowanie unikać. Wiem, sam zaproponowałem alternatywę dla wampirów w postaci wilkołaków, ale to głównie ze względu na to, że nie miałem żadnego lepszego pomysłu i sam nie jestem z takiego wyboru zadowolony.

rtx PW
7 grudnia 2013, 15:49
Zaś moim zdaniem wilkołak na poziomie 4 jest świetnym pomysłem. Nie lubię wampira co prawda tylko dlatego, że wygląda jak kartofel [i tak gram tylko na łatwym, przeżyję ze słabszym 4 poziomem], ale przede wszystkim cenię sobię wolność wyboru. Jej brak to jeden z niewielu minusów H3, a jak uda się wprowadzić takie coś, to grze będzie brakowało już tylko jakiegoś lepszego wyświetlania na Widescreenie. Albo po prostu rozdzielczości 1067x600 dla VCMI.

Saki PW
7 grudnia 2013, 16:33
Mam jedno pytanie - jak chcecie rozwiązać kwestię bohaterów ze specjalizacją w danych jednostkach?

Darkem PW
7 grudnia 2013, 17:30
Wydaje mi się, że jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest dodanie ewentualnych nowych bohaterów, którzy specjalizowaliby się właśnie w alternatywie.

witchking PW
7 grudnia 2013, 20:29
Popieram takie rozwiązanie z bohaterami.

Co do giermka to myślałem nad ogłuszeniem i mam taką propozycje:
Ogłuszona jednostka nie oddaje ciosów to swej następnej kolejki. Ewentualnie traci swoją następną kolejkę.

Jest problem z alternatywami na 1 poziomie. Większość map oferuje już rozbudowane przynajmniej to siedlisko.

AmiDaDeer PW
7 grudnia 2013, 20:30
I owszem, dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby losowanie która alternatywa byłaby budowana na danej mapie. Co prawda mogłoby to być nieco wkurzające, dlatego też najlepiej by było, gdyby driady i myconidy były tak samo silne jak odpowiednio centaury i rusałki.

rtx PW
7 grudnia 2013, 20:33
Ja mam taki pomysł, żebyalternatywy z pierwszych dwóch poziomów działały jak 1 poIom w Heroes IV - były obie dostępne. Problem w tym, że to miałoby sens tylko gdyby do każdej jednostki była alternatywa.

witchking PW
7 grudnia 2013, 20:47
Trzymamy się wersji z trzema alternatywami na miasto. To i tak dużo roboty. W przyszłości może pomyśli się o większej ich liczbie. Ale obawiam się, że ciężko będzie to zbalansować.

Darkem PW
7 grudnia 2013, 21:03
"Losowy" wybór alternatywy pierwszych poziomów nie powinien wchodzić w grę - szczególnie w przypadku, gdy taki wybór miałby decydować o możliwości rekrutacji innych alternatyw.

Może "wystarczy" zrezygnować z alternatyw na dwóch pierwszych poziomach?

rtx PW
7 grudnia 2013, 21:10
Najlepiej byłoby, gdyby na początku gry wyskakiwało takie okienko w stylu 'na mapie jest ustawione, że siedlisko stworów poziomu x jest już zbudowane. Wolisz na jego miejscu siedlisko A czy B?'. No i taki wybór jak przy skrzynce.

witchking PW
7 grudnia 2013, 21:17
Pomysł z okienkami jest niezły, ale okienka to skrypty a tych w najbliższym czasie w VCMI nie zrobimy. Na ten moment chyba najlepiej zrezygnować z nisko poziomowych alternatyw.

Propozycja na umiejętność dla lwa to uziemienie. Zmniejszał by szybkość zaatakowanego latacza o 50%

Mamy więc dwie mocne umiejętności bo u giermka ogłuszenie a u lwa uziemienie. Za to tracimy jednostkę latającą ( bardzo mocną na swój poziom) i strzelca.

Shin0bi PW
7 grudnia 2013, 21:37
Lew to świetny pomysł. Mam ktoś jakiegoś dobrego defa, czy pozostaje jeszcze kwestia wykonania?

witchking PW
7 grudnia 2013, 23:39
Prawdopodobnie zostanie wykonany od zera.

MinosKing PW
8 grudnia 2013, 08:56
Hm to może pomyślmy nad Alternatywami dla Twierdzy np:

Poź.3 - Skorpion do Pustynny Skorpion <nazwy przykładowe>:

Umiejętność: I tutaj trzeba się zastanowić trochę czy będzie nią Trucizna czy Paraliż:?

Poź.6 - Olbrzym do Prymitywny Olbrzym <nazwy również przykładowe>:

Umiejętności: Ogłuszanie wrogich jednostek z 30% skutecznością. Myślę że była by ciekawą umiejętnością dla tej istoty lub jego Obrażenia zwiększają się o 10% za każdą zabitą istotę to też mogło by być przydatne:d

witchking PW
18 września 2014, 21:50
Choć Forge zdominowało mój wolny czas to jednak w tym projekcie też coś się dzieje:
https://www.dropbox.com/s/00ofcsgec2i8dqc/paladyn2.bmp?dl=0
Paladyn alternatywa do Zamku

Proszę o komentarze i pomysły;)

Kastore PW
18 września 2014, 21:58
Istnieje def. tego paladyna?

witchking PW
18 września 2014, 22:32
Brakuje jeszcze animacji obronny, pracuje też nad kolorami. Gdy to skończę to powstanie def.

MinosKing PW
19 września 2014, 13:45
Witchkingu, to intrygujący, a zarazem fascynujący pomysł, tylko kogo zastąpi owy Paladyn w Zamku?

Edit: Dzięki za poprawienie mnie Dark Dragonie, przyznam że pisałem w drobnym pośpiechu.

Dark DragonDark Dragon"uf" - serio? -_-''

voncur PW
19 września 2014, 15:34
Pewnie krzyżowca, ale fajnie by było jakby zamienił anioła.
Ech ale by to ciekawie wyglądało :P

Matikun PW
19 września 2014, 16:03
@up
Wątpię, by zmieniał krzyżowca. Ten Paladyn wygląda na dużo potężniejszego od jakiegoś rycerzyka, myślę, że może zastępować czempiona albo archanioła :).
Poza tym, alternatywą dla zbrojnych ma być kapłanka (lub medyk).
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel