Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 86 - 87 - 88

witchking PW
6 grudnia 2013, 20:37
Hobbit ma sporo racji. Przypomnę o najważniejszym

Balans
Czyli oryginał = alternatywa. Jednostki muszą być porównywalne. Mieć pewne zalety i wady a ich wybór zależny musi być od sytuacji na mapie. To najważniejszy i najtrudniejszy element.

Oczywiście cenie sobie wszelkie propozycje. Burza mózgów jest ok. Ale jeśli pomysł ma być brany jako konkretna koncepcja a nie tylko luźna idea to proszę zaznaczyć w opisie kiedy warto brać alternatywę a kiedy nie.

A na końcu dowód, że jestem otwarty na propozycje i wcielanie ich w życie:
https://www.dropbox.com/s/o4kkulrk601k2ua/Zrzut%20ekranu%202013-10-29%2017.45.45%20-%20Kopia.png

MinosKing PW
6 grudnia 2013, 20:56
Witchking te jednostki na polu bitewnym wyglądają ciekawie, heh ta Galareta albo ten Duch Piasku:) tylko dla czego nie mają pasków z ilością ich w trakcie bitwy?

zmudziak22 PW
6 grudnia 2013, 21:01
Do Inferno proponuje na poziom 5/6 Konie z WoGa.

rtx PW
6 grudnia 2013, 21:25
Fajna galareta. XD
To może ja opiszę swojego Falconera:
Warto go brać, gdy potrzebuje się jednostki czysto ofensywnej, gdyż w założeniach ma to być strzelec z brakiem kar za odległość, tragiczną obroną, bardzo słabym HP, dobrymi obrażeniami i wysokim atakiem. Myślę jeszcze nad wysoką szybkością, ale przy kiepskim zasięgu ruchu. Niestety nie wiem, czy udało by się zrobić jego animację strzelania [sokół lecący torem bumerangopodobnym].
Zastanawiam się nad takimi umiejętnościami:
-Oślepienie na 1 turę [tylko ulepszenie].
-Wzmocnienie umiejętności bohatera "Sokole Oko" o 15% [wiem, że to najgorszy shit w grze, ale w końcu facet z sokołem to coś powinien robić sokołowatego. Nieulepszona wersja daje 10%].
Jest to jednostka po prostu inna od miecznika. Ma swoje zalety [atak], jak i wady [obrona]. Tyle patrząc po statystykach, generalnie to byłby dużo słabszy niż miecznik. Cóż, ledwo co lepszy niż kusznik. Ale - oślepienie na 1 turę przy dużej szybkości daje mu znaczenie strategiczne, przy czym po ustawieniu wysokiego AI Value byłaby to jednostka trudna do ochrony. W dodatku droższa od krzyżowca.

Proponowane statystyki wersji nieulepszonej i ulepszonej [po strzałce]:

Atak - 8 -> 10.
Obrona - 2 -> 3.
Ilość Strzałów - 5 -> 12.
Życie - 10 -> 10.
Obrażenia - 1-6 -> 1-10 [tak, serio. Pod wpływem klątwy bezużyteczny].
Szybkość - 6 -> 8.
Koszt - 350 -> 500.
Przyrost - No i tu mam taki dziwny pomysł, żeby dać przyrost 3.5, żeby po zbudowaniu Cytadeli było 5, zaś po zbudowaniu zamku 7.
Umiejętności opisane wyżej.

Powód wymyślenia tej koncepcji - wymyśliłem dawno temu, mam gdzieś w przepastnych czeluściach albumu ze zdjęciami swojej komórki jego stary i brzydki rysunek.

Następna rzecz, to Leprekaun na poziom pierwszy Rampartu - gigantyczny przyrost, rzuca 'fortune' na sojusznika, statystyki jak nielatająca rusałka bez swojego skilla, z większą obroną i mniejszą szybkością. No i bez budynku hordy.

Edit: zapomniałem powiedzieć, że nie znan się na statach i to jest wstępna wersja koncepcji.

witchking PW
7 grudnia 2013, 09:48
Obawiam się, że nie da się zrobić by pocisk wracał do właściciela. Bez tego Sokolnik odpada. Dodam jeszcze, że tego tyu jednostke widzę raczej w Bastionie, Cytadeli albo Twierdzy.

Darkem PW
7 grudnia 2013, 11:16
Wracając do sprawy Zamku. Jako alternatywę "polecałbym" Lwa.
Lew jest typowym zwierzęciem heraldycznym, pojawił się również jako jeden z symboli zamku rycerza w poprzedniej odsłonie serii. Mógłby być powolną jednostką spełniającą rolę "obrońcy" (tanka). Zdolnością specjalną mogłoby być krwawienie (X% zadanych obrażeń podczas pierwszego ataku otrzymywane przez 2 następne tury) lub strach (wywoływany tylko u "żywych" jednostek niższego poziomu).

jarojj10 PW
7 grudnia 2013, 13:44
Nie wiem jak Lew by wyglądał w grze i czy znacznie zmieniłby taktykę bitwy ale jeśli już chciałoby się dać Lwa to proponowałbym coś takiego:

Drwal PW
7 grudnia 2013, 13:55
Również idea lwa mi się podoba, nie może to być jednak zwykły lew, a coś na zasadzie dumnego Gryfa, który tak przy okazji jest dla mnie najładniejszą jednostką w Heroes 3. Może nie do końca taki jak na herbie, ale dość zbliżony, typowy królewski lew. ;] Aczkolwiek syrena też nie jest zła, mi w porównaniu do was przypadła do gustu. Miasto jest nad wodą, syrena pasowała by też stylistycznie, większość armii w Zamku ma elementy niebieskie i u tej jednostki taki kolor też by dominował.

witchking PW
7 grudnia 2013, 14:06
Ja widzę kilka typów:


O kilka moim zdaniem mniej trafionych:

Lubie je ale są strasznie podobne do gryfów


A te do mantikory, i też latają czyli pełnią funkcje podobną do gryfów.

Drwal PW
7 grudnia 2013, 14:15
Ja bym widział to tak, aczkolwiek z tego co widzę na herbach różnice są minimalne:

Wersja podstawowa:



A tak wersje ulepszoną:



Chodzi o to by wersja podstawowa była żółta/brązowa/szara lekko w kolorze zwykłego gryfa, a ulepszona biała. Wersja ulepszona miała koronę, miała większą grzywe (wielkość grzywy świadczy o sile lwa), oraz bardziej dekoracyjny ogon. Nie muszę mówić że te jednostkę widziałbym na 5-6 poziomie.

Poza tym lew jest też jednostką Bastionu egipskiego, tu zatem powinien wyglądać dużo dumniej, po królewsku. Zastanawiam się czy nie powinien mieć jakich elementów mocniej czerwieni, lub szlachetnego niebieskiego by podkreślić jego królewskie pochodzenie.

jarojj10 PW
7 grudnia 2013, 14:19
A co myślicie nad wersją z dwoma głowami (bo ogon to chyba przesada)? Dość ładnie to wygląda ale trochę mogłoby przywodzić na myśl cerbery.

Tylko jeszcze pytanie czy taka alternatywa ma sens i na jakim poziomie można by było ją umieścić. Chodzi przecież o to jak to powiedział Hobbit by jednostki się nie dublowały, miały inne przeznaczenie niż oryginał ale też aby nie były wyraźnie lepsze lub słabsze.

rtx PW
7 grudnia 2013, 14:53
Mi się podoba taki lew, ale bez korony ani złota. Po prostu mam dość tego kiczu. Dlatego tak bardzo nie lubię ulepszenia smoczego golema dostępnego w banku stworów, paladyna z WoGa i wielu innych rzeczy.
Ja proponuję tak:
Lew nieulepszony - brązowy i dumny jak Aslan w Opowieściach z Narni. Bez żadnych dodatkowych bajerów.
Lew ulepszony - trochę jaśniejsze futro, większa grzywa, coś w rodzaju zbroi na łapach i takie coś na głowie, podobne do tego co ma alternatywne ulepszenie miśka w H5, tylko że srebrne i z nieco innym kształtem [trudno mi to opisać].
Proponowane umiejętności dla lwa:
-Groza/strach/jakkolwiek to się nazywa - nawet nie wiem czy to jest w H3, ale chodzi mi o to, żeby to działało jak w H4.
-Ryk - rzuca czar 'mirth' na wybranego sojusznika [tylko ulepszenie, raz na bitwę].

Ogólny opis statystyk - Balans pomiędzy atakiem a obroną, spora szybkość. Oczywiście nie strzela, w przeciwieństwie do mnicha, którego zastępuje.

Wracając do Falconera - można mu dać mało realistyczną, ale fajną animację 'pojawiania się' tego sokoła po prostu ze światła. Z tego co pamiętam [widziałem to tylko raz] to tak robił elf łucznik ze swoją strzałą w Disciples II.

AmiDaDeer PW
7 grudnia 2013, 14:55
A co powiecie na to?



Oczywiście w bardziej erathiańskim "stylu" - chodzi mi przede wszystkim o zbroję. Poszedłby na piąty poziom zamiast kapłana, ale byłby uzależniony od giermka, coby nie można było jednocześnie mieć siedlisko gryfów i lwów. Mógłby być wtedy nawet dużo lepszy od kapłana, o ile giermek byłby stosunkowo słaby - kończyłoby się wtedy na czysto taktycznym wyborze. Dragon/jakakolwiek inna trzecia alternatywa byłaby wtedy nieuzależniona od pozostałych jednostek.

Jeszcze taka propozycja, ale na to pewnie też będziecie kręcić nosem... Nie liczyć jeźdźca.


witchking PW
7 grudnia 2013, 14:59
Mi taki lew bardzo się podoba:) Zdecydowanie najlepszy pomysł na ten moment. Sea lion to też bardzo dobra opcja. Przednie łapy dał bym jednak bardziej kocie.

Drwal PW
7 grudnia 2013, 15:02
Pierwszy pomysł chyba najlepszy z wszystkich. Taki lew faktycznie pasowałby do Zamku, mając oczywiście emblematy Erathi. No i 5 poziom to chyba bardzo dobry wybór. Ważne by nie móc wykupić Gryfa i Lwa do swojej armii jednocześnie.

Co do 2 koncepcji, rozumiem logikę, rozumiem, że teoretycznie to pasuje, ale po prostu mi się nie podoba. Dla mnie zbyt kontrowersyjne, zwłaszcza że opcja pierwsza jest świetna, to z tej na spokojnie mógłbym zrezygnować.

Darkem PW
7 grudnia 2013, 15:05
Wspomniany przez was "wzór kolorystyczny" jest niemal sprawą oczywistą - to chyba zasada w Zamku (patrz: Gryf). Zbroja na lwie ala Warhammer jest bardzo dobrym pomysłem. Właśnie coś takiego miałem w głowie. Proponowałbym bazować jednostkę na białym lwie z "Warhammer Online".
Osobiście odszedłbym od marynistycznych motywów w tym zamku, gdyż (choć znam H3 od dawien dawna) dopiero wasze uwagi na temat latarni i stoczni pozwoliły mi jakoś skojarzyć Zamek z morzem. Nie jest to więc tak oczywiste powiązanie.

witchking PW
7 grudnia 2013, 15:13
To chyba lew wygrywa. Zostaje mu dobrać jakąś na prawdę ciekawą umiejętność.

rtx PW
7 grudnia 2013, 15:30
Lew jest genialny! Tylko proszę, żeby nie było złota na zbroi...

Ja zaś mam koncepcję w kwestii rampartu:
Leprekaun na poziomie pierwszym.
Catloupus lub driada/wiła [to chyba nie to samo, ale pewności nie mam] na poziomie 3.
Satyr na 4.

Lerpekauna już chyba omawiałem.
Dla Falconera niestety nie mam żadnego sensownego zastosowania, skoro w Castle jest już lew, a w Ramparcie wszystko [nie tylko w mojej koncepcji]. Do cytadeli ani trochę nie pasuje, do twierdzy od biedy. Jego dałoby się wstawić do jakiegoś 'miasta najemników', ale to za dużo roboty, a za mało pomysłów i umiejętności.

Ale dość offtopu, napomknę jeszcze nieco o Tower - jak chcecie zrealizować tego strażnika?

AmiDaDeer PW
7 grudnia 2013, 15:32
rtx:
Calopus lub driada/wiła [to chyba nie to samo, ale pewności nie mam] na poziomie 3.
Alternatywa dla elfa? Nigdy! To główna rasa Rampartu zaraz po ludziach!

rtx PW
7 grudnia 2013, 15:36
Ale alternatywy są wyborem gracza. Równie dobrze można dać elfa z mieczami [wardancer z H5, ale i tak jest subtelnie zerżnięty z Warhammera] na poziom 2. Głupio, wiem - 2 elfów na poziomach obok siebie. Ale to wybór gracza.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel